Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

sali
14. apr 2007

jankajs plne suhlasim s miri28.

radka4
15. apr 2007

Inci - gratulujem, som stastna za Vas a drzim palce 🙂

Janka - myslim, ze si sa rozhodla spravne a najdolezitejsie je, ked manzel ta podporuje. Vela stastia

Babenky idem skusit partnerovi nasadit aj vitaminy a uvidime ale urcite podstupime IUI. Chcem sa opytat, ake lieky a postupy vlastne teraz cakaju mna??? Budem dostavat nejake hormonalne tablety??? My totiz este len zaciname a chcem mat co najviac informacii a nazorov. Vdaka

miri28
autor
15. apr 2007

ahojte babky 🙂 uz sme z chaty doma, aj sme sa napracovali ale som sa aj opalila, tak som happy, ze som trosku pritazlivejsia 😉 si verim,ze?

inci, TY si uzasna 😵 ty nam nic nepovies o svojich priznakoch a potom sup ho,ze dva testy pozitivne. ja sa az klepem, mam ohromnu radost, ved si nas vsetky IUI-icky potesila a dala nam nadej. ja viem, ze si teraz velmi napata, ale budeme na teba zajtra mysliet a verim moc moc, ze sa to potvrdi.

jankajs, rada som ta povzbudila a co sa tyka okolia, radim ti, nechajte si to pre seba, co bude dalej, sama uvidis, mozno by sa ale patrilo neskor o tom oboznamit rodinu, teda len rodicov, tvojich a jeho. inych ludi by som do toho nezapajala. ale ak k svojim svokrovcom nemas doveru, tak sa zbytocne nezranujte. je to ozaj velmi citliva vec, ale mam taky nazor, ze nieco taketo vztah velmi posilni, nie naopak. ine by bolo, keby tvoj muz chcel nieco ine ako ty. lebo ak to vezmeme teoreticky, mohla by si ho opustit mat dieta s inym (co je tiez hypoteticke), cize by si dosiahla, ze budes mat dietatko, ale otazkou je, ci by si mu dala tolko lasky akej by si bola schopna pri muzovi ktoreho naozaj milujes? nie povod deti, ale laska tvori stastie. takze ja asi tolko. moc vam ale fandim a idete teda na IVF s darcovskymi spermiami?

pipi cauko 🙂 ano ideme asi viacere v maji. o tej ovulacii, som uz aj vela rozmyslala,lebo si myslim, ze IUI je malo uspesna hlavne kvoli tomu, ze ta ovu nie je uplne presne nacasovana. oni ti ju pre istotu sice vyvolaju, ale co ak by sa moje vajko uvolnilo spontanne az neskor a je "nasilim" riadene pre dozretie,ale ono este vobec nemuselo byt "zrele". neviem ci to pisem zrozumitelne, ale tiez by som najradsej si to odsledovala sama,alebo tymi hormonami a ked bude ovu, supito tam a nech mi daju hadikov dovnutra. ale oni tam musia byt uz asi pred ovu, no neviem ☹

miri28
autor
15. apr 2007

radka4, ked sa rozhodnes pre spontannu IUI (odporuca sa zenam, ktore maju normalne spontanne ovulaciu), nebudes brat ziadne lieky, pojdes do centra na 10-11 den, urobia ti folikulometriu a zoberu krv, a podla vysledkov ti naplanuju den IUI, pricom v urceny cas predtym (den,dva) si pojdes dat pichnut pregnyl na vyvolanie OVU. po zakroku beries utrogestan na udrzanie oplodneneho vajka.
v pripade stimulovanej IUI, beries hormonalne injekcie,chodis castejsie na sledovanie rastu vajicok a na krv. potom je to uz rovnake. no podrobnejsie by ti to mohli vysvetlit ine babky, lebo ja chodim zatial len na spontannu.
nazvy tych liekov sa mozu lisit podla druhu centra. muzikovi vitaminy nasad a informuj 🙂 🙂 🙂

ajka2
16. apr 2007

Ahojte babenky,
Jankas tiež sa prikláňam k tomu že by ste do toho mali ísť.
Poznám páry ktoré sa rozišli lebo nemali bábo,časom by vás ten problém prevalcoval.Ak si zdravá choď do toho.Veď to vynosíš ty a vychovávať budete spolu.Je to stále krajšie a jednoduchšie ako si adoptovať úplne cudzie bábatko.
Musíš byť silná a prekonať to.
Inči super!!! 😀 Gratulujem,daj vedieť ako dopadli krvné testíky.

radka4
16. apr 2007

Miri - vdaka aspon za toto info a muzikovi idem nasadit vitaminky. Ja verim, ze sa nam to vsetkym podari. 🙂

miri28
autor
16. apr 2007

cauko 🙂 🙂 🙂
inci, daj nam vediet. dufam ze to dopadlo dobre a si tehulka 😀

radka, nemas za co. a inak aj ja by som rada vediet, ake vitaminy presne ides muzikovi dat, mas predpis od lekara na nejake konkretne pre liecbu neplodnosti, alebo si kupila rozne druhy podla toho co si sa docitala. ja by som ich muzikovi nasadila tiez, ved preventiva a zlepsenie moze byt uzitocne vzdy. ono ten stresik, moze aj nase zdrave hadiky trosku oslabit.

inci
16. apr 2007

ahojte snazilky,
mam pre vas dobre spravy. dneska mi to potvrdili aj z krvy. test vysiel pozitivny, takze podla vsetkeho som tehulka. na sone este nebolo nic vidiet ale dufajme, ze o tyzden sa tam ukaze aj plodovy vak a hlavne v maternici. baby, ja tomu nemozem uverit....dufam, ze vsetko dopadne dobre.
dakujem vam vsetkym, kt. ste mi drzali palce. prajem vam vsetkym aby ste aj vy co najskor dockali vytuzeneho babetka. sancu mate kazda jedna. a nezdavajte babenky, nadej je tu stale.
prajem vam krasny slnecny den
inci

lilinka76
16. apr 2007

Tak to je super, Inci. Dodala si nám pozitívnu energiu ísť do toho na druhý krát.Potichučky Ti závidím, ale prajem Tebe, manželovi i fazuľke, aby ste boli zdraví a šťastní. Ja, Miri, Pipka a možno i viac snažiliek pôjdeme na druhý pokus začiatkom mája. Prosím Ťa, mala si nejaké príznaky, pre ktoré si ešte pred vypršaním tých 14 dní po IUI tušila, že "si v tom"???

miri28
autor
16. apr 2007

cauko cauko,gratulujemmmmmmm 😀 😀 😀 vela stastia a hlavne zdravia celej rodinke.dufam ze tentoraz to bude dievcatko 😉 netreba predbiehat,ale velmi si nas potesila a povzbudila. teraz sa pekne opatrujte a uzivaj si ten pocit.si uz proste tehulka 🙂
ale aj mna zaujimaju tvoje priznaky,tak daj vediet.papa

siska78
16. apr 2007

inci gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem a teraz klud a uzivaj si tehulkovania

inci
17. apr 2007

ahojte babenky,
dakujem vam vsetkym, dufam, ze sa netesim predcasne este nemame nic vyhrate. ale pevne verim, ze vsetko dobre dopadne.
co sa tyka priznakov, nemala som ziadne typicke tehotenske. tyzden po IUI mi zacali pobolievat prsniky ale ja ich mam stale citlive aj pred mrskou. mozno som viac unavena ale zas kto nie je 🙂 az tie dva testy mi dali ako taky nadej, ze snad....aj ked som mala len slabe ciarocky, mna velmi potesili. no a vcera nastastie aj krv ukazala, ze som v tom 🙂 tak dufam, ze vsetko dobre dopadne.
baby, citam, ze sa chystate tu viacere na IUI. drzim vam velmi palce a budem na vas mysliet. fakt sa to moze podarit dokonca aj slabym SPG.
prajem vam pekny den a nezabudnite do oplodnenia
inci

lenusa
17. apr 2007

inci je to parádička, že sa vám to podarilo, my ideme tento mesiac na druhú iui, tak už by mohla výjsť 😒 . Včera som mužíčkovi o tebe hovorila, že vám to pekne vyšlo, tak tomu už viacej verí 😉

radka4
17. apr 2007

INCI - gratulujem a budem na vas mysliet..... 😀 😀 😀 😀 super spravicka, babenky tak to je fajn a pozitivna sprava. Ked to vyslo INCI, tak sa to podari aj nam a treba tomu verit.

Miri - co sa tyka tych vitaminov, tak zistim a dam ti vediet. Mam taku knizku Planujeme babatko (OZ Bocian) a tam doporucuju jeden typ, len zabudla som si ju doma, tak to skusim pohladat na nete a dam ti vediet.

pipka
17. apr 2007

inci gratulujeee 😵 hned som nabrala viac energie na dalsi pokus 😀

jankajs
17. apr 2007

inci, zo srdca ti gratulujem a tak tíško aj úprimne závidím. Viem,že takého niečo nik nemôže, možno je to hra prírody, že to takto vyšlo. On sám má ešte štyri sestry (a tie majú svoje deti), jeho otec je z ôsmych súrodencov a matka z troch. Ja som jedináčik, pretože potom už mama nemohla otehotnieť. Vidíš, nikto by nepredpokladal, že práve uňho bude problém. Samozrejme, že ho za to neviním. To by som bola riadny surovec. Ale ako hovoríš, prvý krok, to rozhodnutie, je veľmi, veľmi ťažké.

Človek ani u vlastného dieťaťa nemôže vedieť, aké problémy s ním napr. v puberte bude mať, ale vieš, že je tvoje, tvrdohlavosť a pod. pekné veci zdedilo a nedá sa na nikoho vyhovoriť. 😀

Toho sa stále bojím, že ak prídu problémy vo výchove, ako sa ten môj drahý zachová. Síce sme to rozoberali, ale teoretizovanie s chladnou hlavou a skutočnosť, keď potom vrie v človeku krv je rozdiel. No, ak sa nám IVF podarí, snáď zvládneme aj pokračovanie.

Prosím vás, viete mi niektorá povedať, koľko ste platili za IVF? Lieky, výkony... Nám hovorili od 15-40000,-, ale to je dosť veľký cenový rozdiel a nič konkrétnejšie (teda koľko za čo) sme sa zatiaľ nedozvedeli, vraj až toho 24., keď vypíšeme žiadosť na poisťovňu.

😀 Zatiaľ všetkým želám krásny slnečný deň. 😀
😀 😀 😀

jankajs
17. apr 2007

Babenky, ďakujem vám za povzbudenie, zatiaľ vyskúšame jedno IVF. Dúfam, že to poisťovňa nebude naťahovať. Vraj za 4-6 týždňov by malo prísť schválenie, nuž uvidíme. Keď pôjde do tuhého, budem sa vás ešte na všeličo vypytovať. Tak mi to, prosím, nemajte za zlé, že vás sem-tam budem otravovať. 😀
Krásny deň 😎

andreao
17. apr 2007

Ahojte babulky. INCI gratulujem zo srdca, ale zatial opatrne.

Babulky, neviete nahodou, kolko dni sa moze vyskytovat v krvi Pregnyl? Pred tyzdnom mi ho pichli, som 6 den po IUI. Nevydrzala som to, dnes som kupila test, vraj nejaky super citlivy, a ukazala sa mi velmi slabucka druha ciarka. Tak nevim, ci to moze byt este tym Pregnylom, alebo by to IUI mohlo vyjst. Dik za info. Pekny den.

radka4
17. apr 2007

Miri tak ako som slubila, co sa tyka tych vitaminov pre muzicka tak je to od firmy Swiss a vola sa to Energyman, ale neviem ci je to na predpis, alebo to mozem kupit len tak.

miri28
autor
17. apr 2007

ahojte vsetky snazilky a tehulky 🙂
som rada ze tu zacala prevladat takato pozitivna atmosfera a inci nam vliala vsetkym uzasnu nadej a chut ist dalej.
radka,dakujem velmi pekne za tie lieky.skusim sa na to opytat v lekarni a uvidim 😉
andreao,ozaj ti neviem v tomto poradit,ale este nikde som tu necitala,ze by pregnyl daval pozitivny vysledok na tehu teste.a tiez neviem ci 6.den ti test povie ci si v tom.ale baby skor hovoria,ze v pripade pozitivity byva presny,skor je zrada v tom,ze tehu testy ukazuju u niektorych tehuliek negativny vysledok aj ked su uz tehu.to vsetko zavisi od stupania HCG hormonu.no co som citala teoriu,tak tento hormon zacina stupat az po uhniezdeni vajicka a to nastane do 5 - 7 dni po oplodneni,tak neviem.
realna nadej tu ale je.tak drzim moc moc palceky 🙂
jankajs,suhlasim s tebou,s IVF nemam zatial skusenost,ale budeme radi,ked nas tu budes aj nadalej trosku "otravovat" 😅 ,aj ked my zatial podstupujeme IUI.clovek vsak nikdy nevie,co bude...dobru nocku 😲

jankajs
17. apr 2007

andreao, pregnyl nemôže ovplyvniť tehotenský test.
Tiež som robila test na 7. deň po prvom IUI a vyšiel negatívny. Bol to test, ktorý je možné robiť už na 5. deň po styku.
Lekár mi kedysi povedal, že falošný pozitívny test nie je, môže byť len falošný negatívny (kolegyňa bola tehu a test jej vyšiel negatívny, po pár dňoch boli testy už len pozitívne.)
Takže ak ti vyšli dve čiarky, pričom nezáleží na intenzite zafarbenia, je to tam......... 😉
Mne sa to s tým IVF posúva na 3.máj, práve mi volali z CAR. A to som sa tešila, že keď sa to tu tak pekne rozbieha s tými tehotenstvami, hádam sa aj na mňa niečo prilepí. Nuž uvidíme, máj - lásky čas, snáď to ešte stihnem 🙂
Krásne sníčky o maličkých.

erikae
18. apr 2007

ahojte vsetky snazilky, baby mam na Vas prosbu a zaroven otazku, ako ste riesili pichanie Pregnyl-u? niekde som citala, ze to babam pichne ich manzel, no neviem, ked s tym nema ziadnu skusenost...ci sa na to da...ak by to tak bolo, potom si striekacku kupim v lekarni? a mozme sa dat doma na to, ci ako, toto je teraz moja dilema, nie som priamo z BA a neviem si predstavit sem ist vecer medzi 22.00-23.00 hod. na pohotovost. baby poradte pls. ako na to...dakujem a pekný dník 🙂

lenusa
18. apr 2007

ahoj erikae, ja som si tiež nevedela predstaviť, že by mi to mal pichnúť manžel. A na pohotovosť ísť to určite nie. Tak mi to pichla jedna známa sestrička od nás, na dedine je to ok keď vieš, že tam je neajká sestrička 🙂 a injekcie mi dali v centre a ešte aj do zásoby... 😉

erikae
18. apr 2007

dakujem lenka, potesila si ma..si z okolia BA? 🙂

lenusa
18. apr 2007

áno zo Šenkvíc 🙂 A ty ?

erikae
18. apr 2007

ja z Alzbtetinho Dvora 🙂 to je kusok od Dunajskej Luznej. musim sa skontaktovat z nejakou ochotnou sestrickou od nas..

lenusa
18. apr 2007

No to bude najlepšie, veĎ to je o hubu behať stále na pohotovosť v noci 😉

erikae
18. apr 2007

máš recht, veď to. o hodinu volam o vysledky a tak budem vediet, ci je vsetko v poriadku a kedy presne treba pregnyl aplikovat. toto je moje prvy IUI 🙂 , lenka,ty budes absolvovat druhu IUI?vela stastia 🙂

inci
18. apr 2007

ahojte,
dakujem baby, ste zalte len ja mam akysi strach. kym neuvidim aj na sone nasu fazulku, tak budem nervozna. na sono pojdem az buduci tyzden v pondelok. snad vsetko dobre dopadne.
andreao,pokial viem velmi neodporucaju testovat kratko po pregnyle lebo teh. test moze zachytit. ja som vydrzala az dva tyzdne po IUI ale boli to nervy to ti poviem. vtedy uz vysli dve ciarky aj ked ta druha bola slabsia a tensia ale bola tam. o dva dni uz tam boli silnejsie. silno ti drzim palce aby aj dalsi test si mala pozitivny a bola si tehulka.
mne pregnyl pichali na pohotovosti. manzel sa bal a ja tiez tak sme tam radsej isli 🙂
krasny den vam prajem
inci

erikae
18. apr 2007

inci, snaz sa byt kludna, neboj, vsetko bude dobre 🙂
na kolky krat sa Vam podarilo IUI, pekny zvysok dna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre