Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lenusa
15. máj 2007

Babulky ja si myslím, že by ste sa po iui nemali moc namáhať, ja som to prvý krát tiež nerešpektovala a robila som všetko ako predtým a nič....a teraz nám dokonca po iui povedali, že máme ísť obaja domov a ešte to dotlačiť, aby sa dostali tam kam majú a tak som sa potom šetrila a vyšlo to....

pappo
15. máj 2007

lenus cau tak ako?
neboj cvicenie nijako neuskodi, je to na vas ako sa citite. lenus nemyslim si ze keby si tentokrat cvicila,ze by si tehu nebola. ved baby zistia ze su tehu az niekedy 5tt alebo neskor, ked im meska MS. tak to by kazda musela pred ocakavanou MS nic nerobit 😀 😀 😀 haha to by teda bolo super, uplne nic nerobit. 🙂 to sa mi paci. samozrejme ze cvicit treba s mierou, dokonca si myslim ze to moze len pomoct dostatocne prekrvenie a podobne. nie sm teda lekarka ale mne to nikdy nezakazali. cvicenie ma aspon trochu vytrhne z toho neustaleho pozorovania sa a myslenia na jednu vec. kazdy sa odreaguje inac. 🙂

lenusa
15. máj 2007

kukni do tehuliek s pco

lilinka76
15. máj 2007

Ahoj Pappo, mne, miri a pipke to pomaly "odsýpa". Ja idem na krv 21.5., Pipka a Miri 23.5. Príznaky??? Z tých som na nervy. Raz ma bruško bolí, raz nebolí, neviem, či má bolieť, či nemá, prsia necítim vôbec, snáď taký slabý tlak.
Dnes som si bola predpísať Utrogestan, lebo by mi do krvného testu nevystači. A kúpila som si aj tehotenský test, len neviem, či nájdem odvahu ho v pondelok ráno urobiť.

Lenuška, trošku si ma opäť povzbudila, ja som myslela, že to boli silné bolesti. Ja mám najsilnejšie hlavne večer, keď si vložím utrogestan, ale to aj po uplynutí 2 hodín. Cez deň sem-tam pocítim slabé pichnutie alebo pobolievanie v krížoch. Och, kiežby mi to vyšlo.

pappo
15. máj 2007

lili neboj vyjde to ja to citim, tie bolesti vselijake to poznam aj ja osm mala ale len ten prvy tyzden, tak sand je to dobre znamenie. drzim palce tak do testu je este daleko. radsej netestuj uvidis bude to lepsie bez testu. nestresuj sa zbytocne.

pappo
16. máj 2007

baby tak pytala som sa ci po IUI mozem cvicit , a DR. povedala ze uplne kludne. ziadne vycitky, vraj je to este lepsie ked cvicite prekrvuje sa organizmus. takze do cvicenia 🙂

lilinka76
16. máj 2007

Ahoj Papo, čítam tu kdesi, že si dostala nejaké lieky na stimuláciu. Tak to je super, teraz sa opäť niekam posunieš.

Už mi zase zašibáva, raz si myslím, že to isto vyšlo, potom zase príznaky prestanú a som smutná. To je totál na nervy. Mňa prsia vôbec nebolia, to asi preto, že sú menšie ako "0" 😀 😀 , ale taký pocit tlaku v nich sem-tam mám. A mám aj pocity na menzes a bolesti v krížoch.

Miri, Pipka, vy sa na mňa hneváte??? Veď napíšte čo je s Vami.

pappo
16. máj 2007

lili to mas uplne jedno, nenervac sa hlavne niektore baby necitia nic a niektore hej. ciste moj osobny nazor je, ze to je vsetko stimulaciou a utrosom. pretoze vobec nemas mat z coho priznaky tehu nastupuju neskor. mozem sa nato spytat lekarky ak chces celkom sme si dnes pokecali.
viem ake to je aj ja som sa pozorovala, stale a tiez som mala presne tie iste pocity ako ty. vyslo to , nevyslo to ? proste je to tak ze ak to vyslo je to tam ak nie ide sa dalej a raz budeme tehulky neboj. treba tomu verit. krasne si uzivaj cas kedy len cakas a nemusis sa bat ci je vsetko ok s babom. neboj dako to uz len dopadne. drzim silno palceky vsetkym babam co cakaju na vysledok IUI.

miri28
autor
16. máj 2007

Ahoj lili a pappo,
lili,ja sa nehnevam 😵 neozyvam sa, lebo nemam nic nove. ja sa citim uplne normal, ziadne, ani naznakove tlaky v podbrusku ani v prsiach. niekedy aj zabudnem, ze cakam na vysledok. prestala som nad tym meditovat, lebo by mi asi siblo. akurat mam hrozne nafuknute brucho, co mavam iba obcas pred dost silnymi kramami. cize vyzeram tak na stvrty mesiac 😀 , ale ci som ozaj v tom, to fakt netusim.
pappo, dakujeme za podporu a aj tebe vela stasticka do dalsich pokusov 🙂

lilinka76
16. máj 2007

Tak možno je to dobrá správa, Miri, práve v téme Tehotné s PCO Lenuška písala, že 11. deň po IUI bola strašne nafúknutá. Držím Tebe aj sebe palce.

pappo
16. máj 2007

to nafuknute brucho je fakt desne, ja som vzdy z toho nervozna po stimulacii. teraz nie ale urcite ma to zase caka. 😠
miri diky, dnes prave zacinam pichat fostimon. tak to bude zase zabava.

miri28
autor
16. máj 2007

lili,ale ja ho mam nafuknute uz odvcera a navyse babulky som niekedy dost nervozna, ako ked mam pred kramami. mozno je to aj tym utrogestanom, ja neviem.
pappo, ja nemam stimul.cyklus, takze z liekov by to nemalo byt.to pichas od kolkeho dna cyklu a kolko?

lilinka76
16. máj 2007

Miri, my nič nenašpekulujeme, len sa tu môžme tak utešovať, príp. povzbudzovať v nádejach. Každopádne, držím Ti palce.

pappo
16. máj 2007

picham od dnes to je 6DC a zatial si mam dat 5 injekcii a pondelko idem na kontrolny UTZ. snad nieco narastie 🙂

miri28
autor
16. máj 2007

dakujem pekne aj ja tebe lili. teraz som si citala lenusu a jej priznaky. to sa fakt nechytam. necitim nic z toho, takze... je to v oblakoch. zatial papa a hladkaj si brusko 🙂

pappo
16. máj 2007

baby ale pozor lenusa stimulovala s dvojitou davkou merionalu takze tie "priznaky " boli aj z toho a kedze vy nestimulujete vobec tak to sa neda porovnat. nebojte bude to ok. a okrem merionalu mala aj clostyl. takze do nej napumpovali asi 2x viac ako je bezne. 🙂 dolezite je aby ste sa citili dobre a boli pozitivne naladene. ak tam bolo dozrete vajicko urcite sa oplodnilo. a teraz si tam cestuje 🙂 drzim palceky baby

miri28
autor
16. máj 2007

pappo, si neskutocne mila a dodavas mi nadej prave vtedy ked mi je uz naozaj nanic. ja sa viem odreagovat len v robote, lebo som "prinutena" mysliet na ine veci, ale akonahle pridem domov, som ako z lepidla a neviem sa do nicoho pustit, vsetko mi je zatazko.
pappo, moc ti prajem aby foliky narastli a bola si dalsia uspesna cakatelka na 2// 🙂

pappo
16. máj 2007

miri nemas zaco, ja to citim rovnako. jedine v praci na to nemyslim ked musim vela pracovat a doma sa mi tiez nechce nic. to je taka daka reakcia, hlavne kam sa pozrem rozoberaju veci ohladom tehotnych a deti, takze som uz obrnena. co ine mi zostava, vsak? neboj dobojujeme to a bude dobre. 🙂
ja sa snazim v paci co najviac zavalit pracou a nemysliet nato, ale ked chodim sem moc to nejde. som velmi zvedava na vas vsetky, tak mi to neda. 😀

lilinka76
16. máj 2007

Vidíš, papo, mňa to ani nenapadlo, že Lenuška bola stimulovaná veľkou dávkou hormónov... Tak možno je to dobré, že sa cítime tak, ako sa cítime. Vy na to dokážete v robote zabudnúť, baby??? Ja nie. Dokonca Vás aj v robote čítam a trpnem, aby mi neprišli na to, po akých stránkach surfujem, lebo to máme zakázané.
Teraz ideme vo štvrtok k mojim rodičom na Východné Slovensko, tak sa dlho neozvem, ale v pondelok Vám z domáceho netu podám pozitívne hlásenie 😀
Mňa na druhej strane trošku to dopisovanie s Vami povzbudzuje, odkedy som sa sem zaregistrovala, plaču je doma oveľa viac. Akoby som cítila, že držíme spolu. Tak sa držme.

miri28
autor
16. máj 2007

no mna manzelik uz trosku karha, ze len pridem domov a hrrr sa na pocitac. a to si vecer naslubujem ze ked pridem z prace, co vsetko urobim a vybavim. a ked v robote odbije, padam ako tulo hned domov, lahnem na gauc, pustim si peknu muziku a hladkam brusko. som na nervy a mavam dost divne nalady, presne ako ked som tesne pred kramami. niekedy si pripadam ako maniak, len sadnem a citam a citam.

radka4
16. máj 2007

Lili, miri, pipka - myslim na vas a urcite to vyslo🙂

Miri - vdaka za povzbudenie, ja myslim ze mam to tiez nejako posunute, pretoze dnes som dost spinila a viac ako zvycajne. 😉 Ukludnila si ma, prajem krasny vecer. Papa

erikae
17. máj 2007

ahojte baby, uz som chora aj ja, idem sa liečiť domkov ale myslím na Vas, a teším sa na Vaše pozitívne 🙂 vysledky bud. týžden
do vypotenia 😉

machova
17. máj 2007

Babule čaute,
dnes som bola na krv a zajtra budem mať výsledok o 13.00 mám prísť osobne pre výsledok. Nebola som v iscare na krv,ale u nás lebo šak ja som až z Prievidze. Inač zajtra by som mala dostať už mrchu.Tak ahojte zajtra sa ozvem.

lenusa
17. máj 2007

machova čakáme samé dobré správičky 😀

machova
17. máj 2007

Lenuš no hádam to bude dobrá správa.

Ráno som si robila test reku keď ho mám už kúpený a samozrejme že nevišiel neboli // ale v pohode šak zajtra budem vedieť na 100% pretože dnes to nemuselo zachytiť je to 16 deň po iui.

Len pre info pre baby :
utrogestan neobsahuje hormón hcg a mrcha príde aj pri jeho užívaní.

lenusa
17. máj 2007

machova to si ma teda potešila, ja som si tiež totiž myslela, že keď berieš utroš, tak mrcha nedorazí 🙂
a zajtra držím.....ani nedýcham(e) 😉

pappo
17. máj 2007

nachova tak super som rada ze si sla na krv, a zajtra nam napis, budeme na teba mysliet. 🙂

lilinka76
17. máj 2007

Ja sa pridávam, ale správu si prečítam až v nedeľu večer, cestujem preč a budem bez netu. Každopádne držím palce, machova. Ja idem na krv v pondelok, tiež som po IUI.

lenusa
17. máj 2007

lili šťastnú cestu a dávaj si pozor na seba 😉

lilinka76
17. máj 2007

Ďakujem, celý deň pozerám, či nenapíšeš nejaké povzbudivé slová pre nás čakateľky. Je to na nervy. Už do pondelka nejak vydržím. Mám také napätie v prsiach, ale na dotyk nebolia. A sem-tam aj to podbruško, tak dúúúúúúúúúúúúfam, že to vyšlo.
Mám aj doma tehotenský test, len neviem, či ho vôbec urobiť. V pondelok o 12.30 budem vedieť výsledok z krvi.
Aj ty sa opatruj, Lenuška, nech fazuľka rastie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre