Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

tinucha
4. máj 2007

Erikae, tak to mi je ľúto. ☹ Ale nevzdávaj, neboj, raz to vyjde. 😉

Miri, neboj sa,že prešvihneš ovuláciu. Ak boli folikuly dnes ešte malé, znamená to, že ovulácie ešte tak skoro nebude. Neboj sa, lekári vedia, čo robia. 😉 🙂

yasmina
4. máj 2007

miri28 nevzdavaj sa ak IUi nie je uspesne prvy krat malo by sa to podarit na druhy alebo treti krat treba verit a skusat.
Ako pises su okolo toho "rozne moresy" neviem ako to myslis. Ja som bola presne sledovana. 10 x merional /medzi tym 3 x ultrazvuk ci reagujem na Merional. Posledna injekcia Merionalu rano a vecer o 22:00 pregnyl. Nasledne presne o 36 hodin IUI. Bolo to nacasovane na hodinu.Problem moze byt ze aj folikul dorastol, aj sa uvolnil vdaka Pregnylu ale nepresiel cez vajcovody /ak su nahodou nepriechodne/. Mysli pozitivne, viem tazko sa to hovori ale zabera to. Nevytvaraj si negativnu energiu. Ja som posledne meisace hladkala bruska tehotnym tu v praci a mozno aj to zabralo 🙂 😉

miri28
autor
4. máj 2007

Babenky, dakujem vam velmi pekne za povzbudenie. aj ja som si tak hovorila pre seba, ze ked su este male tak snad nerastu tak rychlo ze by som ovulku presvihla. ale obavy mam, no budem pozitivne mysliet.

lili, vyzente ich este dnes, pondelok bude treti den, takze to by uz mali byt obnovene. inak to bude tyzden. ja by som asi takto... 😀

tinucha, dakujem, si zlata 🙂

yasmina, ja mam spontanny cyklus, takze nie som tak ostro sledovana. my chodime podla protokolu na 10-11 den na kontrolu rastu folikulov a hormonov v krvi a podla toho nam povedia kedy si mame dat pichnut pregnyl a kedy prist na IUI. lenze teraz mi 10-11DC vysiel presne na vikend, tak som isla pre istotu uz 9DC v piatok, ale to je skoro a este to nevedia tak dopredu nacasovat. takze asi tolko, budem sa teda pekne prihovarat brusku a hovorit folikulom aby rastli, ale pomaly 😀

papa a do oplodnenia 🙂

jankajs
4. máj 2007

Ahojte babenky,
pekne dávno som vás nebola pozrieť. Zdá sa, že máj bude predsa len plodný mesiac. 😎
Boli sme v tom Heliose a vypísali sme žiadosť na IVF, aj keď som skoro odpadla, koľko budeme doplácať. Lieky: 8.500,- až 15.000,-, predĺžená kultivácia 5000,-, ICSI 10.000,- a spermie darcu 4.000,-. ☹ Čo už, niekto to má zadarmo, niekto nie. Snáď to už tentoraz klapne, pretože ak nie, tak najbližší pokus bude až o dva roky, keď posplácame úvery.
IUI-čka sú dobrá vec, ak máte peniaze, čas a trpezlivosť. A hlavne šikovné hadíky 😵
Prajem vám, aby to vyšlo. 😉

radka4
5. máj 2007

Erika - tak to mi je luto, neboj na druhy pokus sa to uz podari a bude to uspesne

Stascha - radsej pockaj ked je muzicek chory, mas pravdu ze uz ste tolko vydrzali a mesiac prejde velmi rychlo.....

Miri - hlavu hore, vsetko bude dobre

ja som zvedava co mna caka v pondelok a co moje folikuly a tiez sa im prihovaram aby rastli a rastli, pretoze je to velmi dolezite...... 🙂

Prajem krasny vikend

miri28
autor
5. máj 2007

Ahojte babulky, tak ja som vcera nasla nieco taketo, snad to pomoze aj vam, ja som to konecne uplne pochopila a trosku sa ukludnila. papa a pekny vikend

Ultrazvukova folikulometria

V nestimulovanom cykle je možné dominantný folikul nájsť už približne v 9. deň cyklu, keď meria okolo 10 mm. Jeho rast prebiehá lineárne, okolo 2 mm za deň. Ak dosiahne 14-16 mm, dá sa pomerne spoľahlivo stanoviť dátum predpokladanej ovulácie. Folikul totiž praská pri 18-22 mm.

V cykloch stimulovaných antiestrogénmi je rast folikulu často atypický. K ovulácii môže dochádzať už medzi 10. a 12. dňom cyklu alebo aj až 17. či 18. deň cyklu.

tinucha
5. máj 2007

Ahojte. Tak ja mám dnes pocit, že mrcha je už za rohom. Nie je mi veľmi dobre a zdá sa mi, že to pobolievanie v podbrušku je už silnejšie. A bolia ma kríže. 😒
Pappo, ty sa ako cítiš?

radka4
6. máj 2007

Miri, vidis tak preto sa aj sleduje ako rychlo rastu a ci vobec rastu a ci vobec nejake su. Uvidim zajtra co mi povie lekar.

machova
6. máj 2007

🙂 Ahojte dievčatá,
som tu nová a rada by som Vás požiadala o radu. 2.5. som bola na IUI v Iscare. Od vtedy ma stále bolí podbruško v oblasti ľavej strany vaječníkov.
Neviem či je to normálne? Vkladám si tabletku ráno a večer Utrogestan nie je to spôsobené tým hormónom? Ak máte skúsenosti tak mi poradťe. A ešte jedna otázka aj sa niekomu podarilo IUI na prvý krát.Ďakujem Vám za odpoveď....
Kľudne ma volajte Machuľka ahojte........

tinucha
6. máj 2007

Ahoj Machuľka. Tak najskôr k tomu prvému pokusu IUI. Ja poznám kočky,ktorým to vyšlo na prvý krát. Takže sú aj takéto prípady. Tá tvoja bolesť v oblasti vaječníkov podľa nesúvisí s utrogestanom. Skôr by to mohlo súvisieť s liekmi, ktoré si asi brala na stimuláciu vaječníkov. Neviem, koľko folikulov si mala, možno ešte doznieva stimulácia. V každom prípade ti držím palce, aby si bola jedna z tých, ktorej prvý pokus IUI vyšiel. 😉 🙂

machova
6. máj 2007

Ahoj Tinucha,
ďakujem, že si sa ozvala a ďakujem za tvoju podporu. Človeku to padne dobre.
Pokúšame sa o bábetko zhruba 3 roky a zatiaľ nič a pritom nemáme zdravotné.prob. zatiaľ nič nezistili. No teraz som bola 1 krát na iui a poviem ti, že som plná očakávania a dúfania. A ako sa cítiš Tinucha? už si dostala? Dúfam, že nie. Aj ja ti prajem nech ti to dobre dopadne. 🙂

pappo
6. máj 2007

machulka drzim palce aby ti to vyslo ta bolest vajecnikov to som mala aj ja po tyzni to prejde. jeto ako povedala uz tinucha doznievanie stimulacie, lebo vajecniky sa zvacsili a tak.
drzim palce. napis nam ako sa citis.

tinucha mne uz nic nie je vobec ma nic neboli ani ako pred mrchou a nic podobne ani prsia ani krize.
tak uvidime v stredu.

erikae velmi mi je to luto, ze to nevyslo. viem ze sa to tazko nesie ale najlepsie bude ak pojdes do dalsieho IUI aby vznikla nova nadej. drz sa.

tinucha
6. máj 2007

Machuľka, my sa pokúšame už 3 a polroka. U nás je manžel OK a ja som mávala anovulačné cykly.
Mrcha ešte neprišla a dúfam, že ani nepríde. 😉 Podbruško ma ešte občas zabolí, ale zdá sa mi, že menej ako včera. Ale to je možno len moja psychika. Ďakujem. 😉
Machuľka pošlem ti internú poštu. 🙂

pappo
6. máj 2007

tinucha takze zajtra ides na krv? drzim palce daj nam vediet dobre? budes mat zajtra net?

tinucha
6. máj 2007

Pappo, budem mať net, ale poobede sa ozvem asi až okolo 16,00, lebo práve v tom čase ako budem volať kvôli výsledkom, budeme mať poradu, ale potom sa určite ozvem.

machova
6. máj 2007

Dievčatá ste zlaté, že sa zapájate aj do môjho príbehu.

Určite Vás budem informovať, ako to prebieha semnnou nech už to dopadne ako koľvek veď nádej umiera posledná tak hlavu hore. Ahojte......... 🙂

pappo
6. máj 2007

miri bud v pohode ja som mala tiez maly folik a az na 16DC narastol. riadne ma vytrapil, a IUI bolo na 18 dc tak si myslim ze vsetko je mozne.
machulka ku komu chodis do iscaru? cim si stimulovala merionalom ?

machova
6. máj 2007

pappo chodím Mudr. Ďurechovej a som spokojná zatiaľ. A stimulovala som Clostilbegyt 2x1 peť dní a po týchto piatich dňoch som išla na sono Mudr. Petríkovej nepametám si či sa presne tak píše taká štíhla blonďavá pani staršia. Na moj vkus bola veľmi super a tá mi vravela, že vajká mám veľké a kukala na to ak na zázrak a hneď večer v ten deň o 22.00 som išla na pohotovosť pichnúť pregnyl to bolo v pondelok a v stredu som išla na iui.Šak ma aj riadne bolia aj teraz. Mne vždy vraveli že mám vajká veľké a dokonca aj veľa, že ak mi to výde budú aj dvojičky no vidiž, ale niekde to viazne verím tomu, že to je aj osud. Viež ja som predtým u mojho gynekologa ambulante stimulovala tab. a potom mi pichol pregnyl a do 24 hod. som mala mať poh.styk doma s manželom, ale nikdy sa to nepodarilo. A už vtedy doktor vravel, že mám vajká veľké aj veľa tak neviem.

erikae
6. máj 2007

machulka ahoj, aj ja pochadzam z Prievidze, verim, ze Ti IUI vyslo, pis, pis ako sa citis a podel sa s nami o svoje pocity 🙂 my sa pokusame dva roky, a tiez mam za sebou jednou IUI, zial sa nepodarilo, ale nic to pojdeme na dalsie

mirka, zajtra budu urcite foliky dostatocne velke, verim tomu 🙂

tinuska, potom nam po 16 napis, ako dopadol testik..prajem Ti aby bol pozitivny

PS:tesi ma, ze sme vcera vyhrali v hokeji nad Ceskom...sledujete aj vy? a ze hrame dalej..
pekny zvysok vikendu, a zajtra happy day 🙂 for all 🙂

lilinka76
6. máj 2007

Babenky, zajtra idem na druhy pokus IUI. Držte mi prosím palce.

Miri,zajtra napiš,ako si dopadla.

Pappo, ako sa citiš? A čo Lenuša, neviete o nej niečo???

Machulka, držím palce, nech to dobre dopadne.

Pekný zvyšok nedele.

machova
6. máj 2007

ahoj Erika,
cítim sa tak, že brucho mám ako balón nafúknuté a vajka bolia a bolia.
Práve som spapala dobrého pečeného pstruha a dala som si aj 1 pohárik červeného vínka dúfam, že mi to neublíži. Erika je mi to ľúto, že ti to nedopadlo dobre no neboj určite sa raz dočkáme.Aj mne ak to nedopadne dobre pojdem hneď na druhé iui a ak aj to nedopadne dobre tak ma čaká laparoskopia. A ak bude výsledok po laparke super tak to nechám tak. Staviame domček tak mám aj dosť starostí a až potom by som riešila ivf.
Niekto povie, že netreba na to myslieť a poviem ti, že som koľko nemyslela ešte keď ma to tak netrápilo a nič. Budem Vás stále informovať. To je hrozné čakať do 16. mája ako to dopadne. Aj švagriňa aj sesternica všetky sú teraz tehotné a aj kamoška čo chodí di iscaru bola teraz na druhom ivf a je už tehotná tak verím,že sa zadarí aj nám.

lenusa
7. máj 2007

erika ☹ , je to škoda ale hlavu hore a ideme ďalej 😉

erikae
7. máj 2007

pekný začiatok týždňa Vám prajem,

machuľka, dobre, že Ti takto chutí a jeden pohárik vínka určite neuškodí,
určite sa raz dočkáme, verím tomu. Lekár Ti hovoril, že by Ťa prípadne čakala laparka? Robili Ti aj HSG? lebo ak áno, potom kvôli čomu?
aj v mojom okruhu je veľa kamarátok, ktoré ani tak neplánovali a podarilo sa im hneď 🙂
prajem to všetkým, určite sa dočkáme aj my, verím, že Vám to všetkým dobre dopadne, hlavne čo máte tento týžden výsledky či samotné IUI

Leni, zajtra si robíš testík? idem dalej, v juni, ak bude všetko ok, idem na druhé IUI

stascha
7. máj 2007

Ahojte dievcata, dakujem za pekne slova je to lepsie ked mate spriaznenu dusu. Manzelikovi cez wk klesla teplota tak sa priznam nedodolal som a sup bolo snazilkovanie ale nepovedal nie. 🙂

siska78 🙂 to vies, nebudem ho nahat po lekaroch ked sa neciti dobre a ma teplotu, tuzba po drobcekovi je sice velka, ale radsej pockam ved ten mesiac ma nezabije. Volala som do centra a ja tam mi povedali nech sa radsej vylieci, ja som nebola stimulovana takze sa v uvodzovkach nic nedeje.

miri28 🙂 neboj folikuly dorastu a vsetko sa stihne, budem drzat palce 🙂
Mas pravdu este ze mame takych chlapov lebo ak by to boli daki zadubecni, ktori by videli chybu len v nas zenach tak potom neviem, na druhe strane ich dokazem pochopit ze aj pre nich to musi byt tazke ked sa to nedari prirodzene. No nic pevne veri ze bude dobre.

lenusa
7. máj 2007

erika robím testík, ale neviem nejaká som pesimistka a mám pocit, že z toho nič nebude ☹ To čo mi hovorila tá kolegynka, že už tam je no neviem verila som tomu, ale včera som sa nejako zľakla toho, že to nevyjde a ja budem potom riadne v šoku z toho...

erikae
7. máj 2007

nechceš počkať leni až na výsledky krvi? verím, že Ti to výjde, treba myslieť pozitívne, zaslúžiš si to 🙂

lenusa
7. máj 2007

ten test si chcem spraviť, veď to je len tak orientačne, beriem to z rezervou, viem že je to dosť skoro....ale neviem chcem si ho spraviť...snažím sa myslieť pozitívne, ale bojím sa toho že to zase nevíde 😒

lilinka76
7. máj 2007

Ahoj Lenuša, kedy si bola na IUI??? Nechce sa mi čítať debata dozadu. Ja idem dnes o 10.30 hod. do ISCARE na úspešný pokus 🙂

lenusa
7. máj 2007

26. apríla a teraz v stredu idem na test či to vyšlo, dúfam že budeš mať úspech, koľký krát ideš?

erikae
7. máj 2007

lilinka vela stastia a je dobré, že myslíš pozitívne, potom si pôjdeš domov oddýchnuť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre