Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

mandy55
28. nov 2007

az sa bojim toho poctu, bude stacit jedno ked sa uchyti 😀

matrinka
28. nov 2007

uspesnost IUI je velmi mala, a nie vsetky folikuly obsahuju zrele vajicka...oni vedia co robia, tak sa neboj 😉 mne by tiez stacilo jedno poriadne uhniezdene vajko...

matrinka
28. nov 2007

mandy, este mam otazku, nechali ta lezat aspon chvilku? ja sa obavam, ze po vytiahnuti katetra sa mi krcok hned nezatvoril a vsetko mi vytiekolo 😒 lebo som nelezala ani minutu 😠

mandy55
28. nov 2007

ani ja som nelezala 😢 ale v aute som zujala polohu pololezmo, tak snad aspon nieco tam zostalo

matrinka
28. nov 2007

ved uvidime o 2 tyzdne 😉 neviem co mam robit aby som na to nemyslela, lebo ked na to myslim , tak to ubieha velmi pomaly... 😒

mandy55
28. nov 2007

som na tom rovnako, uz mam test kupeny 😉 , teraz len niekoho kto posunie kalendar 🙂

pahu
28. nov 2007

Ahojte Matrink aj Mandy, maslím že vy ste tu niekde najčastejšie a potrebovala by som trošku poradiť 😉
Idem na prvé IUI, dnes som 6DC, užívam Clostilbegyt, Dr. mi kázal prísť na 10.DC ale mne vychádza na nedeľu. Mám ísť v piatok alebo v pondelok??? 😕

Prosím prosím, poraďte mi.
ĎAKUJEM.

mandy55
28. nov 2007

ahoj pahu, mne doky povedal, ze ked to bude tak vychadzat ako tebe mam prist v pondelok, aj tak sa nerobi IUI hned po prvom odbere krvy, resp. malokedy, su mozno vynimky

pahu
28. nov 2007

Ďakujem Mandy, aj ja si myslím že v pondelok by to malo stačiť 😉

P.S. Držkajte sa s tými Vašimi testíkmi, budem to tu trošku sledovať 😉

P.S. 2: Vieš čo som zistila? Že percento úspešnosti IUI v tejto téme je omnoho vyššie ako 10%. Je Vás tu cca 20 babuliek, stálych prispievateliek a z toho je tehu už 8! 😀 Takže držím palčeky ešte raz 😵

mandy55
28. nov 2007

dakujeme a dufam, ze sa coskoro ten pocet zvysi 😎

pahu
28. nov 2007

Mandy, takže som volala dokimu, povedali mi, nech prídem radšej v piatok, nech to neprešvihneme, budem sa teda hlásiť a dúfajme že zvýšime štatistiku úspešnosti ešte viac 😉 😀

mandy55
28. nov 2007

pahu, tak drzim palec a kam chodis?

pahu
28. nov 2007

Do GynFivu, k Dr. Drábekovi ale ako tak čítam, je možné že samotný zákrok bude robiť niekto iný, však uvidíme 😉

mandy55
28. nov 2007

to je nahoda, aj ja chodim k nemu, ale kontroly a zakrok mi vzdy robila doktorka 😉

pahu
28. nov 2007

Tak budem na teba myslieť ešte viac, aj keď mi to budú robiť, oki? 😀

mandy55
28. nov 2007

tak drzim palec na krasne foliky a ked budes moct zostan chvilku lezat po IUI a neutekaj hned prec 😀

pahu
28. nov 2007

Oki, aj tak si chcem potom zobrať na zvyšok dňa voľno v robotke, buď pečiatku od DR. na celý deň, alebo dovolenku. 😉
V piatok zahlásim, aké sú folíky veľké 😵

fedra
28. nov 2007

Ahojte,
hlavne sa nebojte. Nic nevytecie. Krcok sa uzatvoril urcite, aj ked pocit mohol byt iny. A teraz si uz chlapci pekne robia svoju robotu 😉

Ja pojdem na dalsie IUI az za dva mesiace. Teraz buduci tyzden ma cakaju este nejake vysetrenia,ster,kultivacie ... januar bude HSG no a dalsi cyklus po HSG sa opat pokusime o babiku. Teda ak bude vsetko OK.

pahu
28. nov 2007

Ďakujem Fedra aj tak ale pôjdem domov, lebo v robotke by ma čakal iba stres 😉

fedra
28. nov 2007

no to urcite ... chod v ten den domkov a polez si. Tym nic nepokazis a aj budes kludnejsia

pahu
28. nov 2007

Jasné, pôjdem domov a konečne sa poriadne vyspinkám 😀

P.S. Pozerala som tvoj albumík, máš tam krásne detské vecičky, minimálne trištvrťku by som brala 😀

fedra
28. nov 2007

no, rada si tak snivam po nete ... a dufam,ze raz taketo veci budem kupovat pre nase babatko.
Vascinu tych veci som objavila na e/bay.

pahu
28. nov 2007

Dobrý typ, ja som sa rozhodla že si zatiaľ ani nič pre bábätko nekúpim, až keď uvidím že už je tem fazuľka 😀 Asi by mi bolo smutno vidieť takéto vecičky niekde v skrini a čakať každý mesiac na mrchu či áno alebo nie 😕 🙄

fedra
28. nov 2007

to ani ja nemozem ... nieco kupovat. Az ked budeme po tretom mesiaci ... potom snad

mandy55
28. nov 2007

aj ja sa pridavam k vasmu nazoru, uz mam sice odlozeny kocar, ale radsej nan ani nemyslim ☹

pahu
28. nov 2007

Ničto, fedra kedy ideš na ďalší pokus??? 😕 😅

ajuska212
5. dec 2007

halooo pahu co mas nove????

pahu
5. dec 2007

Ahoj ajuška 😀 Bola som tam dnes, ale až pred chvíľou som prišla do roboty, nech sa nemusím cez deň stresovať a teraz si dorobím čo potrebujem 😉

No tak už mám po tom, o 14 dní ma čaká testík 😀 Teraz akurát cítim nejaké tlaky v podbrušku ako pred mrchou 😵 Ale som rada že ich cítim, aspoň viem, že sa mi tam niečo deje 😀

bibianna
5. dec 2007

Ahoj Pahu, ja idem na test v piatok, po 2.IUI.

matrinka
6. dec 2007

ahojte baby 😀
pahu, bibianka drzim palce 🙂 ja idem na test v pondelok...
bibiana, testovala si?
mandy, ako dopadol dnesny tetsik?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre