Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

nelia
13. jún 2008

Sylvynka, tak to je fajn, že si sa dostala na rad, držím palce 🙂 . My sa snažíme už vyše 4 rokov a obaja sme v poriadku, takže nevieme, prečo sa nedarí 😖 . Už som podstúpila 3 IUI, všetky neúspešne; vlastne výsledok toho 3. na 100% budem vedieť až v pondelok, ale moja BT (dnes klesla) aj moje predmrchovské bolesti nasvedčujú tomu, že to bolo aj tento krát neúspešné. V septembri sa chystám na laparku a potom IVF. Tak to je môj príbeh v skratke 😉 .

sylvyka
13. jún 2008

no to je teda smutne ☹ ale raz sa to podari akoze v ine ani nahodou neverim 🙂 drzim palceky

nina23
13. jún 2008

Ahojte babulky, tak sa aj ja pripajam 1-y krat do tejto diskusie.
Prve IUI neuspesne, za tyzden budu vysledky z 2-eho, tak uvidime.

Pekny vikendik 😉

nelia
13. jún 2008

Ahoj Nina, tak Ti prajem, aby to dopadlo čo najlepšie 😀 , čiže // 😀

slnieckoz
13. jún 2008

Ahojte,

Nelia, Brise, je mi to velmi luto, ze sa to nepodarilo. Dievcence ja som si myslela, ze vam to uz konecne vyjde, no na buduce MUSI!!!!
Mna to uz zacina brat...pondelok sa blizi (ani netusim, kedy budem mat vysledky, no ked to bude veelmi neskoro, neviem ako prezijem ten den), dokonca som si kupila aj test, no mienim ho pouzit az v pondelok pred krvnym testom (aj ked si nie som 100% ista, ci to ma vyznam). Normalne som smutna aj za vas, no dufam, ze naozaj sa to na buduce podari!
Pekny vikendik a Nelia, riadne si uzi to volno a urcite si nieco velmi, velmi pekne kup 😎

pahu
16. jún 2008

Slniečko??? 😨 😕 Ako si dopadla? Dúfam že s 2// 😉

Ninka, vitaj a dúfam, že im tu babuľkám pomôžeš prekonať hlúpe štatistiky 😵

slnieckoz
16. jún 2008

Nuz pripajam sa k vam dievcence.... ani my sme dnes nemali dobre spravy... len /.... ☹

Ninka, dufam, ze sa ti to podari... nech sa tu uz lady prelomia...

macadi
18. jún 2008

Ahojte kočky, som tu nová, dnes sme sa dozvedeli, že máme spermiogram dobrý a ja mám hormonálny profil ok. Som po laparke a doporučil nám dr. Harbulák z Gyn-fivu IUI. Chcem sa spýtať, nájde sa kočka alebo kočky, ktorým to vyšlo na prvý krát? Ak áno, či ešte nejako tomu dopomáhali? Ďakujem za info. 🙂

nelia
20. jún 2008

Slniecko, až teraz čítam, že si dopadla ako my ☹ . Je mi to ľúto, ale nabudúce to musí vyjsť... u mňa to nabudúce bude už IVF, ďaľšie IUI mi už Dr. neodporúča.. no najprv musím na laparku - ale to až v septembri, teraz si užijem leto 😀 😀
Macadi, určite sa nájdu kočky, ktorým to vyšlo na 1.x... myslím, že som tu aj nejaké videla.. veď sa Ti hádam ozvú... Treba pozitívne myslieť a veriť tomu, že Tebe to na 1.x vyjde 😀 .

pahu
20. jún 2008

Macadi, mne bohužiaľ nie, ale niekomu určite áno 😀
My si tu dávame záväzka na pokazenie IUI štatistík, takže do IUI musíš ísť extra nadmerne pozitívne naladená a musí sa to podariť 😉

Slniečko, nepotešila si.... Čo bude teraz? Doki Vám doporučil skúsiť ďalšie IUI? 😨

slnieckoz
20. jún 2008

Ahojte,

Nelia, nevadi, ze az teraz (ja sa skor ako takto vecer k netu nedostanem), ..zle sa taka informacia pise, a zaroven sa to aj zle cita... .Aj ja dufam, ze nabuduce, to bude uz to, co by som si zelala, teda duuuuuuuuuuuufam.
Ja si myslim, ze laparka je jednoznacne dobry napad (ja som ju uz absolvovala, bala som sa riadne, no nic to nie je a da sa, hned sa aj vie, ci je niekde problem a ak je urcite ho odstrania).A jasneeeee leto 😀 😀 😀

Macadi, najdu sa aj take, prajem vsetko dobre a DRZIM PALCE! 😉 , nech sa ti to podari...

slnieckoz
20. jún 2008

Pahu,
s dr. som nebola, prisla mi mrcha (bala som sa, ze po utrogestane to bude dlho trvat, kym pride) a chcem mu volat na 10DC, ze co.... Uvidime, co mi povie, ci hned vyuzit dalsi cyklus, alebo radsej pockat...v lete su dovolenky, budem doma, tak asi skor by som to chcela vyskusat (ziadne stresy z roboty), no neviem co povie...
Ty si na tom teraz ako? (ako si bola na iui, hned po sebe, ci si mala pauzy?)

Pekny vikend.

slnieckoz
20. jún 2008

Aaaa Brise,

ides na to dalsie IUI? A predtym si brala aj nejake lieky na podporu???
Dnes som akasi zvedava.. no davno si sa neozvala...

Slnieckoz

marcy28
21. jún 2008

Ahojte baby,
chcem sa spytat, ci sa iui musi robit v CAR alebo to moze spravit aj vas doktor? Dakujem.

lenka0402
26. jún 2008

ahojte potrebujem od vas poradit..som po 3 inseminacie uz 14 den..dnes som si robila rano a aj poobede tehu testik a po 1 krat mi vysiel obidva krasne pozitivne.,,do niakych 10 sekund.chcem sa len opytat ci to nieje moc skoro..14 den po oplodneni a ci tam nemoze byt este pregnyl..alebo sa mozem ticho tesit...dakujem

pahu
26. jún 2008

Lenka 😀 Pregnyl sa v krvi ukáže max 10 dní po Ovulke, čiže po teoretickom čase oplodnenia 😵 Takže gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, si tehuľka 😀 😀 😀 😀

Marcy, ja neviem, mne ho robili v CAR 😉

Slniečko 😉 Vraj je väčšia šanca ak sa nerobí pauza medzi cyklami.. Ja som po rvom pauzu mala asi 3 mesiace a medzi 2.a3. som pauzu nemala a aj tak nič... 😉 Je to individuálne, ak to cítiš tak, že chceš v lete voľno, nechajte to tak 😀

smejka
26. jún 2008

lenka gratulujem 😵 😵 ....konecne niekto vylepsil statistiky iui 😉

darla27
26. jún 2008

Čaute, chystám sa na insemináciu, zaujímalo by ma, či je nejaká štatistika, koľkým párom to vyšlo, a pri akej diagnóze je väčšia šanca otehotnieť na IUI. Ešte som tuším nečítala o nikom komu by to vyšlo a to že je úspešnosť 10 %. 😅

jankita
27. jún 2008

Lenka - blahozelam. 😀 😀 😀 To je super spravicka. Celkom ma potesila, pretoze uz stimulujem na 2 iui. Ked nevyjde, tak ma caka ivf. Posli mi tehu bacilky 😀
darla - takmer nikomu to nevyslo, takze ti neviem poradit. Skus sa spytat lenky. My mame anovulacne cykly aj zlu kvalitu spermii a nam to prvykrat tiez nevyslo.

darla27
27. jún 2008

Zaujímalo by ma , či mi pregnyl môže pichnúť aj muž, či musím ísť na pohotovosť?
Pribrali ste po clostile?

fedra
27. jún 2008

ahoj darla ... mne ho pichal manzel a v pohode.
No ja som pribrala pocas tych stimulacii dost ... ale ci to bolo len od clostilu, tazko povedat.
A su dievcata aj tu,co sa im to podarilo ... napr. pipika,lenka ... no a ja v podstate tiez, len zial bolo to mimomaternicove ☹

Lenka ... pregnyl to urcite nie je. Blahozelam .... tes sa, si urcite tehu 🙂

darla27
27. jún 2008

No toho priberania sa dosť bojím, nechcem vyzerať ako tank, ale čo by sme neurobili pre mimi, že? 🙂

fedra
27. jún 2008

darli ... to budes riesit po narodeni mimi ... to budeme mat casu zhadzovat kilecka ...

disney
27. jún 2008

darla, ja som tiež pribrala po clostile. Teraz som po 2 IUI., žiaľ neúspešnom. V septembri ma čaká laparka, takže teraz mám dva mesiace na to, aby som sa dostala do formy.
No a na IUI sme boli preto, lebo moje telo zabíja spermijky. Nedostanú sa cez hlien na krčku do maternice, tak sme to skúsili priamo.

darla27
27. jún 2008

Disney to ti ako zistili? Pri iuike? Ja totižto žiadny ovulačný hlien nemám. 😖
Fedra, tiež si myslím, keď budem tehu, budem šťastná, takže kašlem na váhu. 😉

disney
27. jún 2008

darla, doky mi robil postkoitálny test. To znamená, že nakázal sexík v čase ovu, keď je hlienik, potom aspoň hodinku ležať, nech spermijky nevytečú, no a ráno som išla k nemu, urobil mi ster z krču a pozeral pod mikroskopom, či sú tam spermijky, ako sa hýbu.
No ale žiaľ nič tam nenašiel. Opakoval mi ho 3x. A až naposledy tam boli nejaké 3 spermijky pohyblivé, inak ostatné kaput.

A ty ako vieš, že nemáš hlien? Stačí keď je vnútry, nemusíš ho vidieť aj vonku.

fedra
27. jún 2008

disney ... my mame ten isty problem.

darla27
27. jún 2008

A nemôžu mi ten postkoitálny test urobiť aj po iuike? Idem na to, budúci týždeň, ale veľa šancí tomu nedávam.

disney
27. jún 2008

fedra a aj laparku ti robili? A iný problém nemáte? Koľko IUI si absolvovala, než ste išli na IVF?

Ja som zvedavá, čo mi doky povie po laparke, či tam nebude ešte niečo.

Darla, tak to asi nie, lebo pri IUI, ti spermijky vstrekujú priamo do maternice, a doky ti potrebuje urobiť ster z krčku.

fedra
27. jún 2008

no u nas to bolo tak, ze sme absolvovali 2x IUI ... to druhe bolo s //, ale zial bolo to mimomaternicove tehu. Tak som musela ist na operaciu a odstranili mi lavy vajickovod. Potom som bola na HCG /prefuk/ a zistili, ze ten zostavajuci pravy je priechodny a aj maternica je v poriadku. Tak sme skusali opat IUI, no boli neuspesne ... a tak sme na IVF.
Ziadny iny problem nemame ... len tie sproste protilatky 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre