Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
4. jún 2008

Evka, len jediná obrovská rada 😉
Netestuj skôr ako 14DPO.. Ale keˇuž teda testneš a vidíš len 1/, test hoď rovno do koša, aby si neostala zmetená.. Tie tvoje 2// môžu byť tehuľkovanie ale aj nemusia. Takže si teraz vlastne nič nezistila 😉 Skús teda radšej počkať na krvičku, to budeš mať najistejšie 😀

nelia
4. jún 2008

Jaj, od obeda mi nešiel koník, to je hrozné...
Brise, Dr. hovoril, že keď mi dozrievajú vajíčka, mám ovuláciu a hormóny mám v poriadku, tak je zbytočné moje telo "kŕmiť" hormónmi... a pri takýchto prirodzených cykloch majú najväčšiu úspešnosť... napr. ani pregnyl mi nepichali... Ja som už absolvovala v GF 2 IUI, obe som stimulovala clostilom, potom pregnyl a utroš a ani jedno nevyšlo... tak som teraz zvedavá... Držím veľmi palce aj Tebe!!! 😀
Evka, kedy budeš mať výsledok IUI.. a ako sa cítiš?

katy30
4. jún 2008

Ahojte baby. Zajtra tak okolo 13.00 idem na krv. Som zvedavá ako to dopadne 😒

nelia
4. jún 2008

Katy a ako sa cítiš? A výsledky budú hneď zajtra? Netestovala si?

katy30
4. jún 2008

Skusim test az rano. V noci som mala ukrutne bolesti tak ako pred tyzdnom. Neviem co to moze byt.Len aby to nebolo mimo mater. tehu ☹

evkastipka
4. jún 2008

Nelia...v piatok idem na krv a ultrazvuk, citim sa normalne, len na 6 den od IUI ma bolelo v podbrusku a predvcerom ma velmi boleli vajecniky na oboch stranach....ja mavam nizky tlak, tak to ze sa mi rano toci hlava, to je u mna normalne...inak nic...

nelia
4. jún 2008

Evkastipka aj Katy, veeeeeeeeeeeeeľmi vám držím palce, aby to bolo tehu 😅 a ja sa k vám o týždeň pridám 😉 ... síce už teraz ma bolí podbruško aj kríže (som 5 dní po IUI), tak to je možno aj dobré znamenie.. no nebudem sa nad tým zamýšľať... pekný večer, idem sa napapať, lebo som sa práve vrátila z tancovania a ešte som nestihla večerať 🙂
Papá

evkastipka
4. jún 2008

nelia...tak dobru chut ti prajem..kolkate mas IUI?

katy30
4. jún 2008

Dakujem neli. Moze utros. ovplivnit teplotu? Ale aj tak budem vediet vysledky piatok.

vierka
5. jún 2008

nelia, katy a evka - drzim palce aby vam tie krvne testy dopadli co najlepsie 😀

apophis
5. jún 2008

ahojte babenky,
pridam sa k vam. u nas je pricina, ze este nie sme tehu neznama, lebo mame vysetrenia v poriadku, aj laparka ukazala vsetko v norme a priechodne, hormonalny profil v poriadku... v auguste sa chystam na prve IUI do ferticentu, tak si idem precitat prispevky, ze co ma caka. 10. den cyklu mi urobia folikulometriu a postaraju sa aby folik praskol kedy ma. potom sa ozvem ako som dopadla.

vierka
5. jún 2008

apophis - tak vitaj medzi nami....
a mangel ma tiez vsetky vysetrenia v poriadku??? aj postkoitalny test dobre dopadol?? 😕 tak to je potom naozaj zvlastne, ze nevedia pricinu 😒

pahu
5. jún 2008

Ahojte 😀
Vierka, my máme taktiež všetko v poriadku, presne ako Apophis... 😉 Mne doki povedal, že skoro 50% párov, nemá zdravotný problém... 😉

vierka
5. jún 2008

pahu - ahojky, a potom co je pricina ze to nejde???
akoze my sme tiez obaja zdravy, ale u nas je problem s tou mojou imunologickou reakciou...

fedra
5. jún 2008

Ahojte, drzim vsetkym palceky pri IUI.
Nech vam to dobre dopadne.

Ahoj Pahu .. ako sa mas ?
Kedy ides do IVF ?

nelia
5. jún 2008

Evkastipka, toto je moje 3.IUI a zároveň posledné... potom už nasleduje IVF (dúfam, že nenasleduje!!! 😀 )..
Inak my sme tiež obaja zdraví, tiež nevieme príčinu, prečo sa nedarí 😒 ... proste je niečo medzi nebom a zemou, čo my obyčajní smrteľníci neovplyvníme... 😕

Katy, netestovala si ráno?

fedra
5. jún 2008

katy ... utogestan moze ovplyvnit BT, takze ak beries utros, meranie BT nie je moc spolahlive

apophis
5. jún 2008

vierka, manzelovi vysiel spermiogram v jednom institute 3x zly a potom vo ferticente v norme. asi na nas chcel ten institut zarobit, alebo co. je to divne.
postkoitalny test nam zatial nerobili. co je to zac? da sa nieco robit proti zlej imunologickej reakcii?
este rozmyslam, predtym nez pojdem v auguste na IUI, ze by som skocila k mojej gynekologicke, ci by mi neurobila nejake vysetrenia z vyterov, ci je z tejto stranky vsetko v poriadku. boli ste vy na takom? mozno by aj tam mohlo byt nieco co brani otehotneniu. mne robila zatial len cytologiu a hormon. profil.
sa mi strasne rata ako krasne volate utrogestan, ze utroš 😵

vierka
5. jún 2008

apophis - a nedali mu na to nieco ked mal zly vysledok? lebo sa to mohlo zlepsit, keby mal na to nejake prasky, alebo vitaminy...
ten test to je to, ze odoberu vzorok tvojho hlienu, zmiesaju to s mangelovou vzorkou a potom to pozoruju... v tom mojom hlieny sa tie spermie vobec nehybali, len stali na mieste a oni sa musia hybat aby sa posunuli tam kam sa maju... na takuto reakciu mi doki nepovedal ze existuju nejake praxky, alebo injekcie, proste sa so mnou zacal hned bavit o IUI.... a takyto test by ti mala vediet spravit aj tvoja lekarka na gynde...

nelia
5. jún 2008

Aphopis, podľa mňa si na vás ten inštitút nechcel zarobiť.. spermiogram mužov nie je totiž vždy rovnaký... závisí to aj od životosprávy, či má veľa stresu a podobne... môže to aj kolísať, raz je dobrý, raz zlý 😅
Mohla by si si dať urobiť testy na chlamýdie, ureaplazmy a mykoplazmy (dúfam, že som to správne nazvala), pri obyčajnej cytológii sa nevyšetrujú a niekedy môžu spôsobovať neplodnosť...

pahu
5. jún 2008

Už som tu... No, doki povedal, že za to môže byť zodpovedný stres, náhoda a "niečo medzi nebom a zemou" 😉

Fedri, ja už teraz beriem antikoncepciu a o 2 týždne začína brať prvé injekcie, takže OPU mi vychádza niekedy na začiatok júla 😉

fedra
5. jún 2008

vierka ... da sa to liecit.
Je na to Prednison, no je to kortikoid, ktory moze narobit v tele viac skody. Takze je tazke povedat, co je jednoduchsie, ci ho brat / min. 3 mesiace + sex s ochranou/ alebo ist na iUI. My sme si vybrali druhu moznost.

Pahu .. no ja uz zacinam s Menopurom, takze mne to vychadza tak na pol juna 😉

vierka
6. jún 2008

pahu - takze vy patrite medzi pary, ktorym sa pricina preco to nejde ani nezisti 😒 tak to som na tom este asi dobre, ked aspon tu pricinu viem...

fedra - tak o tom prednisone mi lekar ani nehovoril... a to by zase bolo pre mna len tazke vybrat si ze ktoru moznost, ved uz teraz stale premyslam ci tu laparku alebo HSG, tak pri tomto vybere by som sa asi zblazdnila...
tak ja teraz cakam na tu laparku a potom pojdem hadam uz na to IUI nech uz pekne zacneme 😀

nelia
6. jún 2008

Ahojte kočky... mňa dnes zase pobolievajú vaječníky a sem tam ma v nich pichne, tak neviem, či je to dobré alebo zlé... uvidím o týždeň 😵

pahu
6. jún 2008

Nelia, vydrž 😉 Hlavne prosím ťa netestuj skôr ako aspoń 1 deň meškania mrchy, zbláznila by si sa z toho 😵

Vierka, presne tak... Ale stále je tam šanca, lebo ja produkujem vajíčka a manžel dosť kvalitných spermií.. Takže doki sa nebojí, že by sa nám to nakoniec voľajako nepodarilo 😀

fedri, predbehla si sa 😀

vierka
6. jún 2008

pahu - podla mna sa to volajako urcite raz podari 🙂)))))

nelia
6. jún 2008

Pahu, neboj, vydržím 😉 . Inak k Dr. som objednaná v deň očakávanej mrchy... povedala mi, že z krvi to už vedia vtedy povedať... takže neviem, či budem doma testovať... ja zas nie som z tých "netrpezlivých" 🙂 ..mám síce doma jeden test, ale určite ho nepoužijem skôr, až keď už budem silno tušiť, že to vyšlo... vieš, už som si povedala, že na tomto teste chcem vidieť 2 // 😀

pahu
6. jún 2008

Nelia, tak choď k lekárke na krv a keď ti to potvrdí, tak si urobíš aj domáci testík na pamiatku, ktorý potom šupneš do albumu 😀

majusa
6. jún 2008

pahu, aj ja som to tak urobila 😉

pahu
6. jún 2008

Majus, gratulujem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre