Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

miri28
autor
2. apr 2007

cauko babenky,
sisi,tie prsia su fakticky dobry znak 😉 drz sa.to ze normalka nemavas menstruaciu,si ozaj viem vysvetlit len tym ze nemas ovulku,ale aj baby bez ovulky mavaju menzes.tak neviem,ale ty urcite vies viac o svojom konkretnom probleme.som len prekvapena,lebo pocujem nieco take prvy krat,ze necakas,ale si pichnes agolutin,to akoze tebe sa normalne pripravi maternica,ale vajko sa neuvolni a akoby nie je mechanizmus schopny sam spustit MS?no kazdopadne ti drzim palceky 😅 a ked ti pichli pregnyl,mala si ovulku?a ked ti nahodou to IUI nevyjde,tak si skus nepichnut a pockat.to by si si tak mohla odsledovat ci naozaj ovulka bola abo nie.no uz som asi mudra,co? 😀 ber ma s rezervou...
inci,vela stasticka 😵 hlavne skus robit ine veci,aby si sa co najmenej sustredila na cary mary v tvojom brusku 🙂 a to ze mohol byt s tebou cely cas manzelik,to by som aj ja chcela ☹ nejde o nic,len o ten pocit ze sme tam spolu.bol by moj talizman pre stastie.
tak papa,ja dnes frcim k mame a idem jej pomoct umyt okna,moje pockaju 😀

inci
2. apr 2007

ahojte,
dakujem miri, ze myslis na mna 😉 aj ja ty drzim palce, aby druhe IUI, uz ti vyslo, kedy sa chystas?
siska, citam, ze si tiez po IUI. ake mas pocity? ja som v ten den ked mi robili, citila som podbrusko, dokonca som trosku aj krvacala ale nato mi dr. upozornil, ze moze byt. vecer uz to bolo ok a odvtedy sa citim fajn. budes aj testovat alebo rovno ides na krv?
baby prajem vam krasny slnecny den a do oplodnenia 🙂
inci

siska78
2. apr 2007

niri dakujem si fakt zlata a vsetko sa to lepsie znasa s vami babulky.
Inci, som po IUI a vcera bolo presne tyzden, takze budem testovat v nedelu a v utorok pojdem na krv
Po IUI ma tiez bolelo trosku podbrusko, ale potom to spontanne preslo. Teraz mam zvacsene prsia ako hrom, ale baby ktore uz maju IUI za sebou tvrdia ze to je normalne a mali to aj oni a nic, // neboli, tak som z toho trosku rozcarovana. Ale nevadi ved uvidime co bude dalej. Ty mas nejake zvlastne pocity?

siska78
2. apr 2007

inci a u vas co neni v poriadku?

inci
2. apr 2007

siska, velmi ti drzim palce. neboj sa bude to ok. len to cakanie je najhorsie...mne ani prsia nebolia, podstate sa citim uplne normalne, trosku ospala ale to asi od utrogestanu alebo, ze by jarna unava na mna isla 😉 podla vysetreni co mame urobene tak na manzelovej strane je problem a to slabe spermie, je ich aj malo aj su pomale a ma aj zlu morfologiu...mna co sledovali, tak mam HP v poriadku aj ovulacia prebehla, teoreticky som ok. dalsie vysetrenie u mna ani neodporucali. my uz jedno dietatko mame a dokonca prve moje tehotenstvo skoncilo s potratom ☹ tak pre nas to je taka zahada, preco sa ten SPG zhorsil alebo od zaciatku bol taky a len nahodne som otehotnela...no to su uz otazky, kt. nikdy nedozvieme. ale snad teraz to IUI bude uspesna a dockame sa vytuzeneho surodenca.
siska a vas v com je problem, ak sa smiem opytat?
prajem krasny vecer
inci

siska78
2. apr 2007

inci, u nas je problem zase vo mne, mam PCO, takze mame dlhu cestu pred sebou. No ved uvidime, netreba sa vzdavat. Vsetko bude ako ma byt a kedy to ma byt.
Jedina co ma trosku deprimuje je ake male percento uspesnosti IUI sa dosahuje.
Drzim palce, kedy budes testovat?

inci
3. apr 2007

ahojte snazilky,
siska, na testovanie este nemyslim, mam este kopu casu, snazim sa co najmenej nato mysliet. na krv mam ist az o dva tyzdne, mozno den predtym si spravim test, ak samozrejme dovtedy nedostanem mrsku. ta uspesnost je mensia ako pri IVF ale zas ani zdrave pary nemaju 100 % uspesnost hned v prvom cykle. priroda asi vie preco. inac ja si hovorievam, ze sanca je podstate 50 na 50. bud zostanem tehotna alebo nie 😉 tak drzme si navzajom palce, aby sme tu statistiku vylepsili.
prajem krasny slnecny den
inci

siska78
3. apr 2007

inci dobre, hor sa do vylepsovania statistiky 😉

miri28
autor
6. apr 2007

ahojte babulky 🙂
som tu trosku dlho nebola,chcem vas ale pozdravit a popriat krasne sviatky.ja dopisem a frcime na chatu aj s drahym.ideme relaxovat ale aj trosku fyzicky pracovat na slniecku.aspon bude zmena po pracicke.tento tyzden som tam smrdela do siedmej vecera skoro kazdy den.
inci aj siska prajem velmi vela stasticka a tie vytuzene //. inci ty mas asi ozaj este cas na priznaky a sisi, nemyslim si ze prsia zvacsene ako hrom, je len tak. ono sa ti mozu zvacsit, su skor take plnsie, ja to aspon tak citim, ale ked uz evidentne citis a vidis zvacsenie, nieco na tom asi bude. nezufaj, moja sesterka a kamoska z prace, mali presne tento prvy priznak. ale nechcem ta zbytocne navnadit, ved vies ako to myslim. len porovnavam so sebou, ja som nemala absolutne nic. krasne dnicky.
inak ja idem na krv a pozorovanie folikulu v utorok po velkej noci,tak sa ozvem ci nas objednali na IUI a kedy. inak nestimulujem, mam prirodzeny cyklus. aj ja som stastna,ze vas mam a mozme takto pokecat.
inci, o tej uspesnosti pri normalnom otehotneni a IUI s tebou suhlasim, ja som to uz si niekde vyssie spominala.tak papa a do oplodnenia (to je dobre zdravenie pre snazilky 😀 )

miri28
autor
6. apr 2007

lili, ak tu budes, tak mi prosim napis, ci pojdes na dalsie IUI tiez nestimulovane. ja zatial hej a ako sa mas?

ajka2, a ty kedy ides na druhe IUI? uz si nespominam, ci si mi to pisala.

pekny slnecny den 🙂

lilinka76
6. apr 2007

Ahoj Miri,
som rada, že Ťa tu vidim. Tento mesiac som IUI i bábätko úplne vyhodila z hlavy (teda snažím sa...) , ani k lekárke som sa neobjednala. Chodievam k Dr. Ďurechovej do ISCARE.Po menzese na konci apríla sa tam objednám a uvidím. Podľa mňa ovulujem, ale radšej to nechám na odborníkov.Doktorka má podozrenie na PCO, ale v prepúšťacej správe po laparke tam nič napísané o vaječníkoch nebolo, tak som si bola vypýtať operačnú vložku a uvidím, čo tam prečíta.Ako som už písala, pôjdeme si užívať predĺžený víkend do kúpeľov. Ja sa priznám, dosť ma to psychicky vyčerpáva a o ničom ako o bábätku nerozprávam. Všetci hovoria, že je potrebná psychická pohoda, tak sa idem snažiť. Pekný pobyt na chate a krásne sviatky.

inci
7. apr 2007

ahojte snazilky,
siska, zajtra ti drzim palce pri testovani a velmi ti prajem dve //.inac ako sa citis?
miri, dufam, ze si oddychujes na chate aby si potom mohla ist s novymi silami na IUI. 🙂
vsetky snazilky pozdravujem a prajem vam krasne sviatky.
inci

miri28
autor
9. apr 2007

ahojte 🙂
na chate bolo uzasne,aj sme sa narobili,ale bola som v prirode,a uplne som vypla od starosti snaziliek.teraz mam opat chut a silu,takze zajtra na mna myslite,aby aspon nejaky folikulik bol pripraveny komunikovat na rovnakej vlnovej dlzke s muzikovymi hadikmi 😉 no uvidime,citim,ze druhy raz to uz tak neprezivam a beriem to v pohode.no dokedy mi to vydrzi,neviem.

sisi,tak ako dopadlo testovanie a zajtra ides tiez do GF?drzim moc palceky.vela stastia,tfuj,tfuj,tfuj 😅

lili,dufam ze liecebny vikendik vam pomohol.ak citis,ze treba vypnut cely mesiac,kludne to sprav.ako som uz spominala,ide aj o nas a nasu pohodu a pocity.je to ozaj nesmierne zatazujuce a treba to prijat a nie sa vzpierat.ja som spravu po laparke mala a o PCO nepadlo ani slovo,vsetko vraj OK,len kozovity vzhlad vajecnikov.co to presne znamena neviem,ale asi to ze niekedy ma vajko trosku problemy sa uvolnit.

inci,a ty ako?este necitis nejaky priznak?ty testujes buduci tyzden,vsak?aj tebe vela staticka 🙂
papa a pekny vecer 😵

siska78
9. apr 2007

bambulky dlhsie som tu nebola, lebo sme si uzivali jeden druheho. V piatok som to uz nevydrzala a urobila si testisko a samozrejme len jedna palicisko tam bola ☹ No a v nedelu som dostala mrchu mrchovitu, no skoro som umrela od bolesti. Tak som mojmu drahemu vykricala ze toto uz je posledny krat co ja tak trpim a moje zlato na to: " Tak ja sa budem viac snazit laska" 🙂 No proste moj drahy je super. Zajtra idem este do centra,ani neviem preco. No dufam ze uz aj hned zacnem stimulovat. Bambulky nezufat a snazit sa, raz sa nam to podari.
A ty ako Inci?

ajka2
10. apr 2007

Ahojte babuľky,
miri mala by som ísť na IUI tento mesiac ale ešte ako hlúpa stále čakám na mrchu aby som mohla začať stimulovať.
Tento cyklus sme mali pauzičku,snažili sme sa iba kedy sa nám chcelo a poviem vám žiadna sláva.. 😀
Mám ale pocit prvý krát v živote že som mal ovulku a úplne bez liekov.
Sice sme vtedy boli na chate a nič nebolo,ale aspoň tá ovulka poteší.🙂
A zajtra robím tretí testisko a ak bude len jedna /,zase nič,ide sa na IUI.

inci
10. apr 2007

ahojte snazilky
siska, je mi luto, ze to nevyslo ale nezufaj, novy cyklus, nova nadej. drzim palce aby si nemusela dlho cakat na vytuzene babo.
miri a co tvoj folikul? dufam, ze rastie do krasy aby mohol prasknut...
ajka, super, ze mas oulaciu, mozno este bolo skoro na test a preto je negativny. drzim palce 😉
ja len cakam a cakam, uz mi to zacina liezt na nervy ale testovaniu zatial odolavam. na krv idem az v pondelok, mozno cez vikend si uribim test, nech viem na com som. samozrejme ked dovtedy nedostanem. priznaky nemam ziadne,bolia ma prsia ale to mne vzdy aj pred mrskou...no uvidime ako slepy povedal. myslim pozitivne a prajem vam krasny den,
inci

miri28
autor
10. apr 2007

ahojte babky,
uz som si aj poplakala,ale uz je dobre.ved som to isla len skusit,dnes som mala 13DC,isla som na krv a na ultrazvuku mi nejaka Dr.(neviem meno)povedala,ze folikul je pekny na IUI,a ze rozhodnutie kedy bude zakrok si mam zavolat.velkost folikulu mi nechcela povedat ani po opytani,co ma trosku zaskocilo.no ale bola som navnadena a sestricka mi poobede zahlasi,ze mam ovu a ze IUI sa teda nestiha.takze ta minula IUI co som mala 13DC bola asi nacasovana spravne.mne uz z toho sibe,mam pocit ze niekto skusa kolko vydrzim,dala som si dva fernety,porevala,chudak manzelik je zo mna smutny,ale neviem sa ovladnut aj ked som si povedala ze to beriem sportovo a idem len skusit.furt sa clovek nadeja a o tom to je.takze nezufajme a bojujme dalej.

sisi,je mi to luto,ver mi,ze dnes chapem bolest celeho sveta ☹ ides hned na dalsiu IUI,vsak?dobre robis,ja teda az v maji,ale mozno...je to taky symbolicky mesiac a navyse moj muzik sa narodil v maji 😵
lili,idem teda s tebou,ozvi sa 🙂

ajka2,dufam,ze mrsinu dostanes,co nevidiet a ides na to,mooooc drzim palceky.davaj vediet infosky,ved vies ktore stem vediet,ze? 😀

inci,nebojkaj,prajem aj nadalej pozitivne myslenie.ono sa to nezda,ale my snazilky sme schopne toho prezit viac ako si myslime.a tu sa vzajomne podporime.

takze papa a do oplodnenia 😅 😅 😅

lilinka76
10. apr 2007

Ahoj Miri, nebuď smutná, veď dnes večer "zaútoč" na manžela a možno to vyjde aj normálnou cestou 🙂 Ja mám tento mesiac tiež pocit, akoby som tú ovulku nejako viac cítila (ktovie, či je to ovulka,lebo ovulačné testy som prestala kupovať, lebo by sme skrachovali... 😀 ), cez sviatky sme sa posnažili... Ja by som ďalšiu menzesku mala dostať okolo 28.4., tak na 8. deň sa objednám do CAR a uvidím, čo pani doktorka navrhne (lebo minulý mesiac pri IUI mi na 8. DC pichali pregnyl). Snažím sa pozitívne myslieť a odreagovať sa od bábätiek, hoci na MK som každú minútu a čítam... Budeme sa budúci mesiac spolu povzbudzovať.

miri28
autor
10. apr 2007

lili,dakujem za povzbudenie,tu mrsku by som mala dostat nejako ako ty,takze buduci mesiac je nas,oki?ja sa tiez snazim odreagovat,ale furt sa mi sniva o detoch,ze ich najdem,utesujem,zachranujem.uz som z toho vysilena.inak dnes rano mi bolo strasne zle,cely den som ako nadrogovana, a to asi z tej ovulky.take priznaky mam prvy krat.inokedy som mala skor chut na muzika 😀 ale teraz som o nicom,no skusim tvoju radu,ak to nevyjde,tak si aspon uzijeme.papa a pekny vecer 😵

lilinka76
10. apr 2007

Miri, čítala si, Ajka má dve čiaročky na testíku. Och, ako jej úprimne závidím.Aj ja chcééééééééééém. Ešte som sa chcela opýtať, keď si mi písala o tých vyšetreniach, ktoré si už podstúpila, na tie ťa poposielali z CAR??? To vyšetrujú z krvi alebo nejakými výtermi??My sme okrem mojej laparky a manželovho opakovaného spermiogramu neabsolvovali nič. Osobne si laicky myslím, že PCO nemám, ale uvidím, čo napísali doktori v tej operačnej zložke. Ja mám trošku zvýšený prolaktín a nejaký hormón DHEAS (na nete som sa dočítala, že mám veľa testosterónu), ale vraj nie tragicky. Lieky zatiaľ neberiem.

lilinka76
10. apr 2007

Ja Ťa povzbudzujem, teraz som hrdinka, ale keby som bola v tvojej koži, tiež by som plakala. Teraz som s tým akási viac vyrovnaná, ale poviem pravdu, aj ja som mala obdobie, a nebolo vôbec krátke, keď som sex brala iba ako výrobu bábätka.Nevieš náhodou, Ajka bola na IUI alebo otehotnela spontánne? Nechce sa mi to hľadať v diskusiách dozadu. Pekný zvyšok dňa a kľudne píš, Teba teraz čítam najviac, lebo nás spája rovnaký "osud".

miri28
autor
10. apr 2007

ajka,gratulujeeeeeem 🙂 aj nas by si mohla nakazit 😀
lili,v CAR som bola len na chlamydie a ureaplazmy,inak som si to pobehala sama s muzikom kade tade.moj gyndas mi len podpisoval odporucania,ja som si vsetko nasla na nete,ze co mame mat ked sa rozhodneme ist do CAR.ale ak mas laparku,hormony a manzel spermiogram tak je to v pohode.mozno to bude u teba s tymi hormonmi.treba byt len trpezlivy,ono niekedy je horsi mesiac,inokedy lepsi,ale myslim,ze by si si to mohla sledovat,myslim tie krizove zvysene hormony,a ked budu hodnoty stale vysoke,potom by som uz zacala rozmyslat aj o tabletkovej liecbe.ak si ale bola na folikulometrii a ovvu mas,potom ten pregnyl by mal uvolnenie vajka zabezpecit a netreba telo trapit dalsimi hormonmi.castokrat byvaju taketo situacie len prechodne,raz asi pred piatimi rokmi som mala aj ja zvyseny prolaktin,a teraz mam vsetko v pohode.takze nezufaj 🙂
takze to zhrniem:ja som bola na hormonalnom profile,folikulometrii,laparoskopii s drillingom vajecnikov,onkoster z krcka maternice,ster na chlamydie a ureaplazmy.manzel bol na hormonalnom vysetreni a spermiograme.

miri28
autor
10. apr 2007

a boli sme aj na genetike,to som uz myslela dopredu,keby sme museli ist na UO 😵 takto predbieham situacie a potom sa cudujem.ved postupne prichadzam na to,ze cim clovek menej vie,tak je to lepsie,lebo si mysli,ze uz robi svoje maximum pre danu vec,ale ja viem,ze toto este nie je maximum.urcite ale nechcem ist do extremov,to stale plati 🙂

lilinka76
10. apr 2007

Ahá, tak ureaplazmy a chlamýdie mi urobil môj doktor ešte pred tým, ako som išla do CAR. Ja som už trpezlivá viac ako rok a nič u toho ☹ Mne ani driling nerobili, pravdepodobne to nebolo potrebné. Keby áno, snáď by mi to urobili, veď na laparke som bola kôli zisteniu príčin neplodnosti a okrem toho som mala malú cystu. Ešte si trošku myslím, že u mňa dosť pracuje psychika, tak preto aj ten liečebný víkend. Ale ideme naň až 20.4. A na margo tých bábätiek, mne sa o nich síce nesníva, ale rodia sa všade okolo... ☹ Len ja musím každému hovoriť, že máme zlú adresu na bociany... Ďakujem a do oplodnenia, priateľky

ajka2
10. apr 2007

lilinka a miri ďakujem!
Nechcem to zarieknuť aby sa to podarilo a bábatko sa udržalo.
Dám vám info čo povie môj doky.
Nebola som po IUI,to som mala vo februári neúspešné.
Práve že som čakala na mrchu aby som mohla znovu stimulovať na IUI a ona mi neprišla a dnes ten testík.Už sa opakujem,ale nemôžem tomu uveriť.
Snažíme sa 4 roky.
Baby držte palce aby to bolo ok!
A miri snaž sa domka.Nikdy to nieje stratené.

pappo
10. apr 2007

ajka neboj udrzi sa ved zacnes brat utros alebo duphaston, predpokladam. ced uvidis co ti zajtra povie doktor. drzim palce.

inci
10. apr 2007

ahojte snazilky
ajka, co tu necitam? predsa ten test je pozitivny 🙂 🙂 🙂 super, konecne nijaka dobra sprava 🙂 tisko ti gratulujem a drzim palce u doktora neboj sa vsetko bude v poriadku.
miri, to mi je luto, ze IUI tento mesiac nekona ale priroda je mocny pan, tak hor sa do snazilkovania. ked teda prave dnes mas ovulaciu, vajicko zije vraj 24 hodin. drzim palce aby ste to stihli 😉
tak baby do oplodnenia, pekny vecer,
inci

erikae
11. apr 2007

ajka congratulation 🙂 velmi Vam to prajem
uz som dlho nepisala, bolo dost prace, aspon som mala ine myslienky,
ale dnes sa ozyvam, lebo od dnes beriem clost. a nechame sa prekvapit, i ked sanca velka nie je, mozno budem vynimkou.
baby vela stastia

lilinka76
11. apr 2007

Ajka, tak ako si dopadla? Môžme sa tešiť s Tebou??? Čo tak dlho mlčíš?Daj vedieť.

ajka2
12. apr 2007

Babky tak to bude asi tak,ale zatiaľ nechcem písať viac.Až dnes poobede idem na sono tak tam sa to potvrdí na 100% či áno alebo nie.
Mám však pozitívne už 4 testíky 😀 😀 😀
Držte palce a zajtra vám dám vedieť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre