Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

ela13
7. okt 2007

🙂 😉 urcite, ved preto tam chodime. INnak je ale smutne, ze nas tam chodi tolko. Pri predstave, ze kazdy 5 par je neplodny, ci ma problem otehotniet☹, desna doba ☹

ajuska212
7. okt 2007

strasne je toho vela ☹ ba priam je to neuveritelne ale nic nenarobime musime s tym bojovat 😒

ela13
7. okt 2007

a si zober ze od nas z prace, som tam na chodbe stetla pocas tej doby co tam chodim 5 bab☹

ajuska212
7. okt 2007

eli necudujem sa....

ela13
7. okt 2007

tak preto obom drzim pestiky na zajtra, pipke ze bude potvrdene HCG minimalne nad 200 a tebe co najskor ovulku s krasnym folikom a uspesnym !inseminovanim! 😉 idem sa venovat polovicke, pekny zbytok vecera

ajuska212
7. okt 2007

ok eli diky za podporu a prijemny vecer🙂

matrinka
8. okt 2007

Ahojte baby, tak ja som bola na IUI v nedelu ...cakaju ma dlhocizne 2 tyzdne 😝 Aj vas po tom bolelo brusko ako pri menzese? predpokladam,ze to bolo koli ovulacii, ktora prave prebiehala...

ajuska212
8. okt 2007

matrinka to ti verim tie 2 dlhe tyzdne su strasne ☹ ale musis mysliet pozitivne...ja si dnes o 22,00picham pregnyl a v stredu idem na druhu IUI takze aj mna tie hnusne 2 tyzdne cakaju ☹ drzim palceky a vlastne vsetky prsteky nech sa to tam uhniezdi 😀

matrinka
9. okt 2007

ajkuska212, tak ti drzim palce v stredu, ides 1x? veru uz by sme tu potrebovali nejaku snazilku s // po IUI, lebo co tu citam, tak maloktorej sa to vydari...kolky DC si? ja som isla na IUI na 13 den, co je dost skoro, lebo bezne mavam ovu az 16-17 den, to asi ten Clostil...

ajuska212
9. okt 2007

matrinka uz idem na druhe IUI,vtedy som bola 12 den cyklu teraz idem 14 den cyklu....a verim ze teraz to vyjde musim verit🙂

ajuska212
9. okt 2007

babulky ktore ste tu zajtra ma caka 2 IUI a som strasne nervozna z toho...zase nebudem v noci spat...myslite na mna...moc DAKUJEM🙂

ajuska212
10. okt 2007

baby drzte palce idem nato🙂

matrinka
10. okt 2007

ajuska, ja som tiez bola nervozna a nakoniec to nic nebolo, ani som nevedela, kedy to prestrcil cez krcok...akurat po tom som mala bolesti, ale dali sa zvladnut 😉 no hlavne nech sa vajko stretne so spermiou a nech sa embryjko zahniezdi...

ajuska212
10. okt 2007

tak uz mam potom....dufam ze vajco sa stretne so spermiou a emryjko sa zahniezdi tak ako si napisala matrinka.....boli ma trosku podbrusko ale da sa to vydrzat...teraz odpocivam z vylozenymi nohami🙂

adulik16
18. okt 2007

Tak baby, od zajtra zacinam stimulovat na druhu IUI. Dnes som bola na konzultacii u doktora, chcela som vediet, preco nevyslo prve IUI. Takze priatel mal troska slabsi spermiogram, ale vraj este v norme a ja som nemala dostatocne nizku sliznicu (to som si moc dobre nezapamatala, ale asi toto povedal).Navrhol mi, ze by bola pre mna lepsia stimulacia injekciami (neviem nazov), ale ked ich budem brat, sliznica bude urcite v poriadku. Vraj tie injekcie dost vela stoja a najlepsie by bolo si podat ziadost do poistovne, aby mi ich poistovna preplatila, ci co. Vobec s tym nemam skusenosti, mozete mi prosim niektora poradit, ako sa podava ziadost do poistovne?
Tento cyklus to este skusim s clostilom.

fedra
18. okt 2007

ahojte babenky ... prisla som vas pozriet. Tak ako sa mate ?
Adulik, doktor asi myslel,ze si nemala sliznicu dostatocne vysoko, vsak ? Ale neboj,s tym si urcite poradia 🙂
ajuska, kedy to ty testujes ?

fcielkafcielka
18. okt 2007

Ahoj fedra, tak ja hlasim, ze som dostala mrchu a nestal sa zazrak pocas mojej pauzy... No tak zacnem s Clostilom a skusim este jedno IUI....
ajuska - naozaj...kedy testujes?

matrinka
19. okt 2007

Ahojte baby, ktora bude najblizsie testovat po IUI? ja idem na krv v pondelok...test som si robila, zatial negativny ☹ bola tam taka slabulilinka ciarka, taky tienik, takze to neratam...

fedra
19. okt 2007

fcielka, tak to mi je teda luto ... hadam sa to IUI konecne teraz podari.
My sa tiez chystame pokusat stastie dalej. Ale najskor v decembri

fedra
19. okt 2007

martinka .... ale tak to zacina. Iba slabulinka ciarocka skoro ako tienik 🙂
Kedy si test robila ?

matrinka
19. okt 2007

Fedra, dnes cize 12DPO..no neviem, uz som take slabulinke tieniky na testoch mala a nic z toho nebolo...ale treba verit 😀 dufam ze bolo skoro na testovanie...a ty si ako na tom, kedy ides na IUI?

fedra
19. okt 2007

ja ked som si robila prvy test 12den po IUI, tiez tam bola len taka slabucka ciarka. A potom na dalsi den silnejsia /ale stale velmi bleda/ a 14 den od IUI,este rano pred krvnym testom uz bola tuho ruzova.
Skus testnut este zajtra, ak bude silnejsia ... je to jasne 😀

My mame teraz pauzu 3 mesiace. A snad ak bude vsetko OK, tak nejak december to skusime opat.

fcielkafcielka
19. okt 2007

Dakujem, nejaka som az "ma to samu cuduje" uplne vyrovnana... Tak uvidime. Ale tiez som zvedava, kto mi bude robit IUI, lebo naposledy mi to robila ta nova doktorka a strasne to bolelo a neslo jej to a aj tak to potom musel dokoncit Krajkovic, tak som bola aj zarazena, ze sa ma nikto nespytal, ci suhlasim....
Neboj, tri mesiace ubehnu ako voda a ked sa to podarilo raz (oplodnenie) tak sa to podari...

domcek
19. okt 2007

Ahojte fedri a ja cakam na od rana ze sa ozves.

adulik16
22. okt 2007

Prosim Vas,uzivam od 5 do 9 dna clostilbegyt koli IUI, na deviaty alebo desiaty den mam prist na krv a ultrazvuk, kedy je lepsie prist na deviaty alebo na desiaty den?

pipika
22. okt 2007

Adul,ahoj!
Ja som vzdy isla na 9.den. IUI som mala potom 13DC a potom 12DC.

fcielkafcielka
22. okt 2007

adulik16 - ja chodim bud na 10 alebo 11 den. IUI som mala raz 13DC a raz 14 DC... Ved ak to bude este skoro, budes musiet prist znova na kontrolu o 1-2 dni...

adulik16
22. okt 2007

Ja ked som bola prvy krat na IUI, na kontrole som bola na 10ty den, hned v ten den poobede som si pichla pregnyl a na druhy, cize jedenasty den bola IUI, no a nevysla.
Tak preto sa pytam, ci nie je lepsie ist na deviaty den. Dakujem, tak zajtra idem na to.

pipika
22. okt 2007

Je to zaujimave,lebo pokial viem iui mas 36 hodin po pychnuti pregnylu.

ajuska212
22. okt 2007

matrinka ahoj na HCG idem 24.10.t.j. v stredu,a test si spravim zajtra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre