Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fcielkafcielka
8. nov 2007

matrinka - prosim Ta, citala som Ta v inej teme, nevies teda kolko trva schvalenie ziadosti na IVF v Apolle? Dakujem.

matrinka
9. nov 2007

neviem😒 ale podla mna to bude tak 4-6 tyzdnov.
Fcielka, budes testovat, alebo vydrzis az do krvneho testu?

fcielkafcielka
9. nov 2007

matrinka - tentokrat vydrzim. Lebo minule som testovala a aj ked tam bola len /, tak som si vravela, ze to test este nezachytil, bla-bla, sanca este je... No a potom rano mi na utzv lekar povedal, ze mam strasne nizku sliznicu, ze to s najvacsou pravdepodobnostou nevyslo a aj tak som este do poobedia dufala...
Tak teraz uz vydrzim. Teda dufajme. Som uz pominala majland na testy. 😀

fcielkafcielka
9. nov 2007

Aj sa chcem (ked pojdem n akrv) na IVF popytat, bo ak trva ta ziadost tak dlho, tak by sme ju vypisali a kludne mozme este skusit 3. IUI.

matrinka
9. nov 2007

S tym testovanim som na tom podobne, pominala som uz kopu penazi za testy 😠 ale pochybujem ze vydrzim netestovat, sa poznam 😉 ja musim cakat este dlhy mesiac do dalsieho IUI...

fcielkafcielka
9. nov 2007

Tak si ten mesiac uzi, si sprijemni niecim takym, co inak (keby si bola nahodou tehulka) nemozes robit. Ja som mala pauzu cely ten predchadzajuci mesiac a celkom rychlo to zbehlo. 😉

ajuska212
12. nov 2007

babule chysta sa niektora teraz na IUI alebo je cakatelka na vysledky po IUI???

fcielkafcielka
12. nov 2007

ajuska - ja idem na krv vo stvrtok (15.11), po 2. IUI. Som ale nevydrzala a spravila si dnes rano test (12. den po IUI) a bola tam /...takze to bude tak, ako som predpokladala....

adulik16
12. nov 2007

fcielka, este je asi skoro na testovanie.Vydrz na test z krvi.Drzim ti palceky, aby ti to vyslo. A ako si sa rozhodla, ak ti to nahodou ani teraz nevyjde (verim, ze ano!!), pojdes este na tretiu IUI alebo uz rovno na IVF?

fcielkafcielka
12. nov 2007

adulik, dakujem. Neviem, stale zvazujem. Ale kedze idu Vianoce a aj tak by sme asi iba vypisali ziadost a cakali (uz by som nezacala stimulovat do Vianoc, si mylsim), tak este tretiu IUI skusim. Vo stvrtok sa poradim. Potom dam hned vediet!

adulik16
12. nov 2007

Daj prosim ta fcielka potom vediet,ja som na tom rovnako ako ty. Teda az na to, ze mne ta druha IUI nevysla, tebe urcite ano🙂
Ja idem na konzultaciu 20.11. Tiez sa chcem poradit co dalej. Ci mam este skusat tretiu IUI alebo ist rovno na IVF. Skoda, ze uz tento mesiac nestiham IUI. Takto budem mat mesiac zbytocne pouzu.

fcielkafcielka
12. nov 2007

oki adulik, urcite dam vediet co a ako. Nebud smutna kvolitej pauze, tes sa z toho, ze nebudes mat vyrazky, mozes si dat trosku vinka a hlavne si telo oddychne od vsetkych hormonov...o to viac, ak nas caka IVF, no nie?

adulik16
12. nov 2007

tak to mas pravdu,asi aj potrebujem aspon mesiac pauzu.Vobec sa necitim vo svojej kozi.Ja by som sa teda najradsej vyhla IVF, ale mam taky pocit, ze ina moznost nie je.Este asi skusim raz IUI, teraz mi chce dat doktor namiesto clostilu injekcie, koli sliznice, tak uvidime.

pahu
12. nov 2007

Ahojte babulky, ja cakam na mrchu a hned potom zacinam s Clotilom na 1.IUI. Mne doki povedal, nech si radsej vypiseme ziadost na IVF a popri tom nonstop skusali IUI, pretoze aj cakacie doby na termin v GynFive nie su kratke.... Este aj obmedzenia poistovni, kolko paciantkam to schvalia v rovnakom mesiaci... Takze babulky, vypiseme to vsetky a pevne verim ze to zvladneme aj s IUI 😉
P.S: Ja aj manzel sme vraj v poriadku, ale nedari sa... 😒 Nevadi, drzkam Vam palce a myslim pozitivne 😵 Veeeela stasticka cakatelkam na vysledok a aj tym ktore vsetko este len caka 😉

ajuska212
12. nov 2007

fcielka drzim ti palce a potom sa urcite ozvi🙂ja som po 2 neuspesnom IUI rozmyslam nad 3 este uvidim🙂

fcielkafcielka
13. nov 2007

ajuska - dakujem. Vo stvrtok poobede Vam dam hned vediet.

ajuska212
13. nov 2007

ok uz sa tesim🙂mysli pozitivne🙂

fcielkafcielka
13. nov 2007

ajuska - snazim sa mysliet pozitivne, aj ked teraz je uz asi rozhodnute.. 😉

ajuska212
13. nov 2007

pockaj nerozumiem ako ze rozhodnute???

ajuska212
13. nov 2007

fedri mas aj nejake pocity alebo mala si???

fcielkafcielka
13. nov 2007

no rozhodnute - teda bud tehotna som alebo nie, uz to teraz nezmenim...mozem teda len dufat.
pocity - ziadne vynimocne, trochu ma pobolievalo podbrusko, ale to ma aj po 1. IUI, inak nic moc...tak uvidime vo stvrtok.

ajuska212
13. nov 2007

jezis fcielka to patrila tebe otazka,nie fedre len som na nu myslela ako sa ma uz tu dlho nebola....ja truba🙂

ajuska212
13. nov 2007

diky ze si to pochopila ze to patrilo tebe...a dnes si si est nerobila????

fcielkafcielka
13. nov 2007

ale som pochopila, v pohode 😀
ani ja som o nej davno nepocula, ale ma tu trojmesacnu pauzu po operacii a potom vravela, ze chce ist este na hysteroskopiu, aby si bola ista priechodnostou...

ajuska212
13. nov 2007

jaj tak a ona predtym nebola na tom???

ajuska212
13. nov 2007

no co dnes si sa netestla teda???

fcielkafcielka
13. nov 2007

no pri tejto operacii (mala mimomaternicove) jej pozreli priechodnost, ale ak si spravne spominam, pisala este nieco o tom, ze si chce byt ista priechodnostou na tej jednej strane, ci sa tam nevyskytli zrasty, tak preto...

fcielkafcielka
13. nov 2007

dnes som netestla, iba vcera rano a bola tam len jedna /...
uz vydrzim netestovat...si myslim... 🙂

ajuska212
13. nov 2007

hm snad vsetko dobre dopadne aj s nami a budeme tehu🙂niekedy myslim ze meliem z poslednych sil☹

ajuska212
13. nov 2007

ale to mi ani nehovor ze vydrzis!!!to myslis ako vazne????no ja by som to urcite nevydrzala🙂ty si bola stimulovana clostilom a potom si si pichala pregnyl??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre