Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
22. feb 2008

Google, kde máš grafík? 😕

fedra
22. feb 2008

ja som v pondelok uz 11DC... tak som sama zvedava,co bude.
Dufam len,ze som nieco "dopestovala" 😕
Ak bude folici len na lavej strane, IUI nebude ☹

pahu
22. feb 2008

Fedri a to prečo? Však spermijky vedia kam majú ísť, či nie? Aj jedna strana je dobrá 😠

fedra
22. feb 2008

ale po mimamaternicovom /mala som ho po druhej IUI/ uz na lavej strane nemam vajickovod.

google
22. feb 2008

pahu ja nemeriam... na zistenie ovu v poslednej dobe pouzivam ovu testy a snazim sa sledovat krcok

pahu
22. feb 2008

Fedri, to znamená, že pri čistení ti ho vzali?

bianka30
22. feb 2008

aha kuk, uz som dorobila prvu cast...
fedra to mi je luto. ja sa trosku bojim toho ze by sa mi to mohlo stat. preco to neni take jednoduche.?

pahu
22. feb 2008

Bianka, vitajk späť 😀 Aj ja som bola medzi tým na obede 😵

bianka30
22. feb 2008

a chutilo? ja som si objednala len cinu k sebe, lebo je tu toho dost a mam co robit aby som presvedcila svoje dovolenkujuce telo aby este dnes do 17,00 nieco spravilo

fedra
22. feb 2008

bianka ... nuz,aj to sa stava. Ale je to za nami a ideme dalej 😉 Nic ine nam ani nezostava

pahu ... po IUI sa mi drobcek uhniezdil vo vajickovode. Takze som musela na operaciu/laparoskopicky/ a museli vajickovod odstranit. Ak by ho len narezali a vybrali embrijko,tak by tam mohol byt zrast a s velkou pravdepodobnostou by sa mimotehu opakovalo. tak tak ... jednoducho sa drobec uhniezdil skor ako dosiel do maternice. Chybal nam 1 cm ☹

pahu
22. feb 2008

Fedri tak to je pech... 😒 Takže teraz čakáte na pravé pravé folíky 😉 Musia tam byť, verím im 😵

bianka30
22. feb 2008

fedra drzim palcoke aby to bolo co najskor s // a vsetko v naj naj naj poriadku... 😎

pahu
22. feb 2008

Aha čo sa mi podarilo práve vyrobiť, mám slimáčika 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

fedra
22. feb 2008

dakujem 🙂
Uz toho nestastia hadam stacilo ...a to sme ho minuly rok mali viac nez dost. Tak hadam sa to polepsi. Aspon ze ten zostavajuci je priechodny, inak by bola jedina sanca IVF. Takto este mozeme skusat a dufam,ze budeme opat uspesni na IUI.

bianka30
22. feb 2008

a kedy idete?

fedra
22. feb 2008

no uvidime ako dopadnem v pondelok, ako budu folici

bianka30
22. feb 2008

tak drzim palcoke, povzbudzujem uz dopredu lebo bud.tyzden lyzujem a uzivam si dovolenku. my by sme mali ist cca okolo 15/3 takze sa budem modlit ze dovoloenka spravi svoje a ja to vysvetlim dokimu ze uz nieto treba..

fedra
22. feb 2008

tak drzim palceky 😉
Uzi si dovolenku, relaxuj ....

mimusa4
22. feb 2008

ahojte čo je ten folikul? bola som na 11dc u doki a neviem čo a ako..dúfam, že je tu ešte niekto na príjme 😎

fedra
22. feb 2008

mimus ... je to vacok v kt. sa nachadza vajicko. Pri ovulacii praskne a vajicko putuje cez vajcovod do maternice. Nie kazdy vsak musi vajicko obsahovat. A cxo ti doktor povedal ? Ak ti robil UTZ,mal by ho vidiet. Na 11dc by uz malo byt jasne,ci je nejaky dominantny alebo nie

bianka30
22. feb 2008

a ked je tak praskne a ide a caka na plavcov a potom sa spoja a potom je z toho to co vsetky tak velmi chceme.
fedra spravne ?

fedra
22. feb 2008

🙂

pahu
22. feb 2008

Ale ale pani učiteľky 😀 Prepáčte, ja som sa odmlčala, spravovali mi jeden softvér 😀

fedra
22. feb 2008

tak pekny vikend ... ja to asi idem tu v praci zabalit.
A idem dohovarat domov tym drobcom, nech len pekne rastu ... 🙂

pahu
22. feb 2008

Fedri, tak ich pekne kŕm a posuň na správnu stranu a tfuj tfuj tfuj 😀 Pekný víkendík 😉

pahu
25. feb 2008

Ahoj Fedri, akí sú folíci? 😀

pahu
25. feb 2008

Halóóó! Nie je tu nikto kto je po IUI? To som jediná čakateľka? Nemám si ani s kým vymieňať pocitové správičky... 😢

tittika
25. feb 2008

ahoooj ja som mala v piatok 1X IUI 🙂

boniacik
25. feb 2008

Ahojte,

tam my sme po 1. IUI, ale bohuzial to nevyslo. Viem, sanca je 10%, ale celkom sme dufali. Teraz sa chystam na dalsie a skusim asi este jedno, ak to nevyjde a potom pojdeme na IVF. Ziadost sme si uz dali, koncom marca by mala byt schvalena. Baby ake mate skusenosti s IUI vy? Da sa povedat, ze poctom pokusov sanca rastie alebo naopak klesa? Mne moj byvaly gynekolog povedal, ze na 3 - 4x by to mohlo vyjst. negativny vysledok som sa dozvedela este minuly pondelok, vecer som sa dobre vyreavala, potrebovala som to dat zo seba von. Aj ked som si hovorila, ze neber to az tak vazne, lebo ta sanca je dost nizka, aj tak ma to vzalo. Teraz je uz fajn, uz planujem dalsie pokusy a snazim sa verit, ze to vyjde raz urcite. tak papapa a drzte sa

tittika
25. feb 2008

ahoj boniacik,je mi luto ze to nevyslo,ja som este v stadiu ze dufam ze bolo IUI uspesne a pokusam sa mysliet pozitivne 😖 mi sme boli vlastne naslepo nakolko nemam spravenu laparku ani HSG,spermiogram ok,(ovu som mala a teraz som aj uzivala 1x clostil,vytvorilo sa mi asi 6 peknych folikulov)ale za pokus to stoji

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre