Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

erikae
25. apr 2007

babenky dobre ranko 🙂
veru keby sa nam to cim skor vsetkym podari...
ja zatial nejake pocity nemam..beriem utrogestan 2x12 hodin az kym pojdem na krv..

pappo
25. apr 2007

ahojte tak dnes som bola na IUI vsetko v pohode, uz som domka a dnes sa budem len flakat 😀
tiez mam brat utros 2-0-2 az do testu. neviem ako to vydrzim do 9.5. , tak len dufam ze maj lasky cas bude plodny pre nas úre vsetky. tak drzim palce vsetkym cakatelkam a snazilkam a skore //.

erikae
25. apr 2007

aňa dobre si doma oddychni a vela stastia ...nech test dopadne pozitivne.
ja tiez neviem ako to do 4.5. vydrzim, som nedockava

andreao
25. apr 2007

Ahojte babulky.
Tak sa hlásim, urobila som si test, bol samozrejme negativný, mám z toho depky, ďalšie IUI a nič. Volala som Dr, či musím prísť na krv, vraj nemusím, iba ak by som do týždňa nedostala mrchu.Tak som vysadila Utroš a budem čakať. Už normálne strácam nádej, nebaví ma jesť stále hormony, priberám. A ešte ked nevedia príčinu, prečo sa mi nedarí otehotnieť, keď je všetko ok.
Tak Vám ostatným prajem viac šťastia pri testovaní. Majte sa , pa.

erikae
25. apr 2007

andrejka, testovala si teda predtym ako si mala ist na krv, mala ty taky pocit, ze nie si tehu.?
naozaj pechadzami roznymi fazami, tesenie, sklamanie a vecny kolobeh...ked ste obaja zdravi drzim palce nech sa Ti tvoja tuzba splni co najkor

pappo
25. apr 2007

lilinka tak to prve IUI bola ina rychlovka. 🙂

pipka
25. apr 2007

lilinka, kedy idete na dalsie IUI?

lilinka76
25. apr 2007

Ahojte snažilky.

Pipka, ja mám zajtra dostať menzesku, tak sa tak cca na 8 DC objednám do ISCARE, lebo minulý mesiac som mala na 8 DC pichnutý pregnyl a na 10 DC urobené IUI. A ty, ako pokračuješ??? Zaujíma ma to, lebo tvoj "príbeh" sledujem oveľa dlhšie, ako som tu zaregistrovaná, bola som na laparke 1 deň pred Tebou, hoci v inom zariadení... Ale, poviem Vám, teraz už vôbec nemám pocit, že by som ten menzes dostať mala a na druhej strane sa necítim ani ako tehulka...

Papo, veľmi Ti držím palce, pravidelne prispievaj so svojimi pocitmi. Zákrok Ti robila sama p. Dr. Ďurechová alebo nie??? Mne to minulé robila Dr. Tazberíková.

Miri, haloooooo, ešte zarezávaš v robotke??? Tak čo, už Ti prišla ms???

A ešte otázka na Ajku, ak tu príde: Ajka, ako si sa cítila prvé dni tehotenstva, keď si o tom ešte nevedela??? Boli to aj také stavy ako pred MS???

pipka
25. apr 2007

lilinka, MS mam dostat v sobotu al. v nedelu, potom 9DC mam ist na prvu kontrolu a krv, ale asi to urobim ako ty a pojdem skor, lebo teraz v tom poslednom cykle som mala ovu uz 10 DC, ak by mi pichli pregnyl aj hned v ten den, na IUI musime prist aj tak az obden, a to som uz mala po ovu, tak teraz neviem... Asi sa spytam, ci k nim nemozem doficat hocikedy, ked prave zistim, ze mam ovu. 😅

miri28
autor
25. apr 2007

Cauko cauko 🙂

lili,no co to citam 😉 presne taketo pocity mam aj ja. zatial mi mrska neprisla, ale uz necitim priznaky mrsky ale ani tehu. som dokonca v pohode a prestala som byt nervozna. tak neviem, ale tehu sa fakt necitim a o rybach sa mi nesnivalo 😀 ja tiez po laparke viac citim ovulaciu, no uvidime co bude. kazdopadne do nedele u mna nema vyznam testovat. ak ma dojst, tak nech pride, aby som uz mohla pocitat dni do IUI. ja pojdem, ak mi to tak vyjde na 10DC. ovu som mala minule 13DC.

erikae, pappo drzim vam palceky 😵 a pappo, mozes mi napisat v kolky den cyklu ti robili IUI a ake si mala velke foliky? dikes, setri sa a nasavaj energiu zo slniecka 🙂

andreao, je mi to luto, mas moju podporu ☹ , poriadne sa doma vyplac, ulavi sa ti. aj ked, kym nedostanes mrsku, nic nie je iste. este mozes dufat.

ahoj pipi, tak to nam aj s lilinkou vychadza ms rovnako. to sme sa ale baby zladili, co? 😀 no tak sa budeme postupne hlasit kedy ktora co, OK? chod tiez radsej skor, ked si mala ovu 10DC, tak na krv behni uz 8DC ako lili. ja som to tiez minuly mesiac normalne "nestihla". to je na porazenie, ale mozno sa chcela prejavit priroda, ale ja uz to neviem posudit, lebo necitim vobec niiiic 😖 😖 😖

ajka 😵 videla som tvoje fotos, ta ciarka na teste je fakt bleducka. ach keby som aj ja taku mala. a kocik sa paci aj mne 😉

radka4
25. apr 2007

Erika, pappo - myslim na vas a drzim palceky

Andrea - neboj, vsetko sa raz urcite podari. Ja viem, je to tazke ale nevzdavame sa a to je super 🙂

Miri - drzim palce a nech su to 2 // 🙂

Pekny vecer a nech sa Vam vsetkym sniva v noci len a len o rybach.

pappo
25. apr 2007

lilinka ano zakrok robila Durechova bola v pohode ked odchadzala iba hovorila ze to mame este vecer potvrdit a snazilkovat a hned vecer si mam dat utros, ale hovorila aj daco o spineni. a to som jej celkom nerozumela daco aby som sa nebala no neviem. asi som bola riadne z toho vsetkeho unesena.

miri IUI som mala az na 18DC pretoze pomaly dozrievali foliky bolo ich vela niekolko 10 tie nepocitali ale asi 3 foliky mali 15 na poslednom Dr. nasla jeden 21mm a viac nehladala jeden jej stacil. a to som bola stastna ze tam je. pretoze prve IUI sme stopli lebo boli len 15 a nerastli dalej. ale robili mi test z krvy na LH a potom volali kedy pichnut pregnyl ci v pondelok vecer alebo hned na obed. nakoniec boli vysledky ok a pichala som pregnyl az v o 22:00.
zatial nic necitim, mali ste neskor dake pocity?

radka dakujem za palceky.

baby drzte sa, citim ze maj bude plodny. 🙂

tinucha
25. apr 2007

Ahojte kočky. Môžem sa k vám pridať? Ja som bola včera na mojom treťom IUI, takže podobne ako niektoré z vás teraz budem dva týždne čakať. 😒
Pappo, čo sa týka pocitov, mňa IUI bolelo a trochu ma bolelo aj v podbrušku, ale dalo sa to vydržať. A dosť ma boleli včera bradavky a cítim ich aj dnes, tak neviem, či to súvisí s IUI, skôr by som tipla, že to súvisí s hormónmi. 😉

pappo
25. apr 2007

tinucha tak to bude desne uz to vidim ako sa budem pozorovat a urcite budem mat vsetky priznaky. no co uz. musim to dva tyzdne vydrzat a uvidime. bude to tazke.

pipka
25. apr 2007

mirik, hadam sa tam raz aj stretneme 😎

lilinka76
25. apr 2007

Čafte baby, tak sa budeme navzájom informovať, ako pokračujeme.

Papo, aj my sme to večer po IUI ešte "poistili", ale neprinieslo to svoje ovocie 😢 Ja som mala iba chvíľu po zákroku bolesti v podbrušku, ale ináč nič. Hlavne sa netestuj, lebo test bude pozitívny z pregnylu, ten obsahuje HCG hormón, radšej vydrž do testu z krvi.

Miri, dúfajme, že tieto naše pocity sú pozitívne.

Tinucha, vitaj v klube.

Do oplodnenia, dievčence.

andreao
26. apr 2007

Ahojte.
Ďakujem za podporu, potrebujeme ju všetky, čo sme tu.
Dnes by som mala dostať mrchu, stále nič, čakám, a potom hor sa do tretieho IUI. Neviem, či si nemám dať pauzu od IUI, Dr povedal, že netreba. Ale som už unavená z tých hormonov a potom z toho sklamania.
Všetkým, ktoré ste teraz po IUI, a ste čakateľky 😉 na krv, prajem veľa, veľa trpezlivosti. Viem, aké sú to nerváky. Ale potom prajem pozitívne testy, vtedy by to za tie nervy stálo, no nie?
Tak sa držte babulky, pekný deň, pa.

erikae
26. apr 2007

ahojte a pekny den vsetkym snazilkam
tinuska vitaj, ja som po porvom IUI, piatok bude tyzden po..na krvicku pôjdem teda az dalsi piatok...neviete kedy povedia vysledky, ci este v ten den? tini aj mna samotne IUI trosku zabolelo..a mam obcas take pichanie v podbrusku, niekedy sa mi zda vyraznejsie, ked si zavediem utrogestan...
tiez citim, ze maj bude plodny 🙂
drzte sa

siska78
26. apr 2007

pappo o spineni hovorila to ze je to normalne a ked budes spinit tak si mas davat Utros normalne per os, cize ustami 🙂

tinucha
26. apr 2007

Erikae, záleží od centra, kde chodíš, alebo od lekára, ale väčšinou je výsledok v ten istý deň po obede. Držím palce. 😉

radka4
26. apr 2007

Babenky ja mam vsetko este len pred sebou, cely maj ma budu sledovat na ultrazvuku ci ovulujem a ci su moje foliky dostatocne velke a tak.... priatelovi sme nasadili tie vitaminky, berie ich 1xdenne a potom s mojimi vysledkami za Kubisom a ide sa na to. Aj tak stale v kutiku dusicky verim, ze sa nam to podari prirodzenou cestou, ale ako si tu citam Vase prispevky tak to prezivam s Vami a tie nervaky, tak to si neviem predstavit ked budem ja vo Vasej kozi a cakat dva tyzdne 😨

erikae
26. apr 2007

dakujem Tinucha, a verim, ze sa nam to podari, drzim pastose 🙂

pappo
26. apr 2007

siska ty si pokladik, dakujem za radu tak toto mi semotila a dako som bola mimo. ako po narkoze, aj ked ziadna nebola 😀

stascha
26. apr 2007

Ahojte dievcata mam otazku... mame ist na IUI, des som dostala mrsku a na krv a kontorlu folikulov ci rastu mam prist na 9 pripadne 10 DC, ten 9-ty vychadza na piatok, ak by bolo treba robia v GF IUI aj cez wk?
Inac zacima panikarit ci sa to podari a uz mam negativne myslienky ze nie a potom ze ano ☹ Ako ste to prezivali vy?

tinucha
26. apr 2007

Stascha, ja mám za sebou už dve neúspešné IUI. Keď nevyšlo prvé, bola som hrozne sklamaná a mala som strašnú depku. Prerevala som niekoľko hodín. Vravela som si, že už na žiadne IUI nepôjdem, aby som už takéto sklamanie nezažila. Pár dní na to som si povedala, že to ešte skúsime. Mala som mesiac pauzu a potom sme skúsili 2.IUI. Lenže to už som brala úplne inak, realisticky. Tá úspešnosť pri IUI je fakt veľmi malá, ale JE a to je dôležité. Treba to skúsiť, určite aj dva-tri krát, ale ak nevyjde, ešte stále je tu možnosť. napr.IVF Predtým som si to nevedela predstaviť a myslela som si, že to nedokážem. Ale teraz viem, že urobím čokoľvek. Veď už sme sa dostali tak ďaleko. Veď aj to IVF sa dá zvládnuť. Dievčatá, myslite pozitívne, ale realisticky. Všetkým vám držím palce. 😉

lilinka76
26. apr 2007

Ahojte Miri, papo, tinucha, pipka, erika, radka a ostatné spolusnažilky.

Tak dnes som dostala ms, presne ako som očakávala. A v piatok som objednaná do ISCARE. Síce nie k mojej p. doktorke Ďurechovej, lebo tá tam nebude, ale idem k p. Dr. Petrovej. Nedá sa nič robiť, keď chcem druhý pokus IUI stihnúť tento mesiac, musela som to riešiť takto.

Papo, nebola si náhodou niekedy u nej??? Len dúfam, že nebude neskoro, lebo to bude až 9. DC. A ako sa cítiš, zatiaľ asi normálne, bezo zmien, však...

Miri a čo ty??? Ešte stále nič???

Dnes sa idem kultúrne vyžívať na Troch mušketierov, ale večer Vás ešte prečítam, tak mi pekne nechajte odkazy.

Majte sa všetky pekne a ... do oplodnenia, priateľky.

pappo
26. apr 2007

lilinka tak kultura no dobre sa mas.
nie nebola som u tej druhej dr. ale ked vybehne na chodbu tak ju pozorujem a je mila myslim, tak pekne sa sprava k pacientkam.
tak drzim palce aby nebolo neskoro.
ja sa citim tak ako po utrosi, kruti sami hlava ale len ked si ho dam a potom ok a mam stale citlive podbrusko neviem preco stale tam citim take mravcanie alebo ako by som to nazvala ako pri MS. tak ja neviem to asi vsetky tie hormony co do mna nacpali. pregnyl a utros to je riadna palka.
nepripisujem to nicomu. som dobre naladena. tak dufam ze vajco presvedcim aby sa usadilo.

lilinka76
26. apr 2007

Ahoj papo. Mušketieri boli fantastickí, vrelo odporúčam... 😀 😀

Dúfam, že nebude neskoro a budúci týždeň stihnem aj druhé IUI. Mne skôr bolo zle po pregnyle, nečudo, veď obsahuje HCG hormón, z utrogestanu mi nič nebolo... Dnes som akási mrzká, mám depku z toho, že tá menzeska prišla. Ja mám už tiež ako ty 31 rokov a tá nenaplnená túžba po mimi ma už dosť ubíja.Poraď mi, ako to mám znášať lepšie??? Čo pomáha Tebe? Ja som už začala aj cvičiť, aby som vybila zo seba energiu,lebo doteraz som veľmi necvičila a adrenalín som vždy musela vyrevať... A dnes mám namále... 😢 Najhoršie na tom je, že sme obaja zdraví a nič ☹

Idem už asi spať, ale zajtra som tu zase.

stascha
27. apr 2007

tinucha, ani nevies ako ma tvoje riadky potesili a urcite nielen mna. Vie ze vela dievcat podstupilo niekolkokrat neuspesne IUI a tiez si uvedomujem aka je nizska uspesnot, ale ako pises sama ten nevydareni pokus na prvy krat cloveka dost zlomi aj ked do toho ideme s tym ze sa to nemusi podarit. NO lenze hlava hovori nieco ine a pocity a prezivanie je uplne nieco ine.
Dakujem este raz a tiez ti drzim palce. 🙂

pappo
27. apr 2007

lilinka tak ja sa do divadla snazim dostat uz rok, musim to napravit.
takze z utrosu vam baby nic nebolo? tak ja naozaj neviem co to je, ale od vcera mam stale ten isty pocit ako keby som mala MZ. neboli ma to ale citim podbrusko, myslim ze je to utrosom. co ine, ved aj tak kazdy na hormony reaguje asi inac.
ako to zvladam? som si povedala ze k veci zaujmemm pozitivny postoj, aj ked je tazke cakat na nieco a pripravovat sa na uder, ale zaoberam sa ako zlepsit moje stravovanie a podobne. tento tyzden som bola cvicit len pondelok, stredu po zakroku nie a idem az v pondelok. to cvicenie je take oslobodzujuce, privedie ta na ine myslienky. ja sa toho sklamania tiez bojim, ale nepripustam si ho. myslim si ze pozitivny postoj je dolezity, to iste som aplikovala pred mojou prvou operaciou v zivote, myslim laparku a pomohlo to. znasala som to ovela lahsie. neviem ale ja sa v kritickych situaciach snazim spravat tak racionalne, a poviem si tak to je a ideme dalej. nezaoberam sa vecami co sa uz nedaju riesit, proste musis ist dalej.
dufam ze ta moj ranny dusevny vylev nezaskocil, ale chcela si vediet ako na tom som 🙂 nuz tak takto. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre