Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

majusa
6. jún 2008

ďakujem ... 😉

pipika
6. jún 2008

Ahojte! 🙂
Majusa hned sa 1.IUI podarilo? To je super, gratulujem. 😵

pahu
6. jún 2008

Pipi ahoooj 😉 Ako sa máš? Ja som dnes 10DC, trošku špiním, neviem prečo, ale už som sa dozvedela, že by to malo byť O.K.,,... 😉 Fazuľka sa má ako? 😀

Počuj, neviem či si zaregistrovala, Lauritka prišla o fazuľku.... 😔

pipika
6. jún 2008

Ahoj Pahu!
Ano, citala som o Lauritke, je to strasne ☹ 😔 Chudinka.
Ja sam mam super, brusko pekne rastie (nie len z jedla 😀 ), potom sa ofotim. Zle mi vobec nie je, niekedy sa aj zlaknem, ci sa nieco zle nedeje, kedze nemam ziadne priznaky. Okrem prs, tie by som rada zhodila. 😎
Pahu, ty mas antikonc., nie? Ja ked som brala na zaciatku som troska spinila. Podla mna je to v poriadku.

nelia
6. jún 2008

Majusa, gratulujem... a kde Ti robili to IUI? A bolo fakt prvé? Ja mám za sebou u ž 2 a teraz čakám na výsledok tretieho 😔 ... a bolievalo Ťa bruško ešte predtým, než Ti robili test?

Pahu, asi to tak urobím, len nech sú končne //... po 4 rokoch by sa už patrilo, nie? 😵 Baby, bola by som najšťastnejší človek pod slnkom... ale to asi všetky tu, však?

pipika
6. jún 2008

Nelia, to som sa majusky iba pytala, ci to mala 1.? Neodpovedala este.
Drzim Ti palce!!!!

nelia
6. jún 2008

Dík 😀
Prajem príjemný víkend všetkým 😀 😀

evkastipka
8. jún 2008

Kukuk, chcem povzbudit vsetky snazilky, ktore idu na IUI, my mame hned prve IUI uspesne 🙂

smejka
8. jún 2008

evi blahozelam 😵 ...chodite do heliosu?

nelia
8. jún 2008

Evka, super, gragulujem 😀 😀 😀
Dúfam, že koncom týždňa budem môcť povedať o sebe to isté... som po 3.IUI a teraz čakám na výsledok 😔
Aj si niečím stimulovala?

smejka
8. jún 2008

nelia az vam to vyjde 😉 ...nas to mozno tiez caka...teda dufam ze len iui 🙂

slnieckoz
8. jún 2008

Ahojte dievcence,
som tu prvykrat a uprimne blahozelam tym, ktorym sa to uz podarilo.
My sme boli na IUI minuly tyzden a teraz cakame na vysledky. Ani neviete ako sa dobre cita, ze sa to niekomu podarilo uz na 1x. Je to super.
Aj ste stimulovali pred IUI, po nom ste nieco brali (co vsetko?).
Dakujem za odpovede. Slniecko
P.S: dufam, ze sa nepytam nieco, co kazda, co sem pride, no zacala som prvou stranou a ked som zistila, ze ich je az 112, preklikala som sa hned k vam... 😉

slnieckoz
8. jún 2008

Evkastipka,
mozem sa ta opytat, mala si nejake priznaky po iui, ci si cakala na to, ci ti pride mrska? A k dr. si isla na kolky den po iui - krv, ci sono?
Dik, blahozelam.

nelia
8. jún 2008

Ahoj Slenieckoz, ja som mala IUI (náš 3. pokus) pred týždňom v piatok a tiež čakám na výsledky.. doteraz som bola pozitívne naladená, ale akosi ma chytá pesimizmus, lebo ma bolí brucho ako pred mrchou.. aj prsia ma bolia, ale občas ma pred mrchou zvyknú bolieť aj tie 😒
Inak nestimulovala som ničím, lebo vajíčka mi dozrievajú prirodzene a nebrala som nič ani po zákroku.. v piatok idem na krv, ak dovtedy nedorazí mrcha.
A čo ty? Čím si stimulovala? A kde Ti to robili? Mne vo Ferticente.

slnieckoz
9. jún 2008

Ahoj Nelia,
ja som bola na iui vo stvrtok minuly tyzden. Nestimulovala som nicim, no po zakroku mi predpisal lekar utrogestan, tak si davam 3x1. Je to progesteron, takze netusim, ci su priznaky z neho, ci .... .
Nemusis sa este trapit (aj ked viem, ze sa to lepsie pise ako realizuje..), no bolesti brucha mozu znamenat aj uhniezdovanie vajicka.
Na tu krv ides na kolky den? Mne dr. povedal, ze mam prist v pondelok, je to 28.den cyklu. Nuz a robili mi to v Gynpore.
Drzim palceky, nech sa to podari, daj vediet ako si dopadla.
Slnieckoz

nelia
9. jún 2008

Slnieckoz, ja neberiem ani utroš... inak niektoré baby ho znášajú horšie, niektoré lepšie... ja som ho pri predchádzajúcich IUI brala tiež, ale nič mi z neho nebolo.
Na krv idem 14 dní po IUI, to je tento piatok, ak dovtedy nedorazí mrcha. U Teba nedorazí, lebo utroš tomu bráni, ak nie si tehu, dorazí až po vysadení tabletiek. Ale veríme tomu, že nedorazí 😀 😀

slnieckoz
10. jún 2008

Ahoj Nelia,
dakujem za odpoved. Ja svoju idem pisat uz 2x, tak dufam, ze tato ti pride.
Ja nastastie neviem co su problemy s utrogestanom, zatial som ziadne negativa na sebe nepocitila (klop, klop, klop), aj ked mam sem tam tocenie hlavy, no to si myslim, ze je v tomto teple z nedostatku tekutin ako z niecoho ineho... .
Na krv mam ist na 11 den po IUI, zda sa mi to skoro, no hadam dr. vie co robi. Inac o tej mrche som to vsetko nevedela, dik (asi som si to slabo studovala na nete 😉 ). Aj ja by som rada, keby sa nedostavila, dnes som fotila jeden pekny domcek, a kedze za seba nevidim "spadla" som rovno na zem (rada som nebola: 1. bolelo to, 2. hned som zacala mysliet, ze co ked....).
Uz aby boli tie vysledky, cakanie je na tom najhorsie, tebe sa to aspon pekne krati, ja dufam, ze do zdarneho konca! Drzim palceky!!!
Maj sa pekne.
Slnieckoz

nelia
11. jún 2008

Dobré ránko. No u mňa to vyzerá dosť beznádejne, aspoň podľa teplôt a aj podľa bolesti v podbrušku ☹ . Podľa mňa sa k Dr. v piatok ani nedopracujem, lebo dovtedy potvora určite dorazí ☹ . Tu je môj grafík:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Slnieckoz, ty sa cítiš ako?

Brise, aj ty máš ísť v piatok tuším na krv. Ako sa cítiš?

nelia
11. jún 2008

Haló, kde ste kto? 🙂

slnieckoz
11. jún 2008

Ahoj Nelia,
no mne sa v praci velmi neda... .
K tym tvojim priznakom, no mozno predsa len.....este sa nevzdavaj, moze byt ze to bude... (a ako si ich mala po sebe tie jednotlive IUI? mesiac po mesiaci, ci ste mali medzitym aj nejaku pauzu?).
Ja sa citim normalne, nic zvlastne, kolegynka ked bola po IVF povedala, ze citila na den zahniezdenia taky tlak v podbrusku (myslela si, ze uz ide mrcha), dokonca mala aj spinenie a nakoniec to z krvneho testu bolo tehu. Ja mam uz siesty den po IUI, no nic..tak neviem, ci je to dobre, ci zle. Ale uz som volala dr., na ten 28.den cyklu mam prist. Vy ste kedy vedeli vysledky, dlho ste cakali?
Slnieckoz

brise
11. jún 2008

nelia, áno aj ja idem v piatok na krv, no necítim sa nijak zvláštne. Občas ma pichne na jednej strane občas v podbrušku ale čo to znamená vôbec netuším. No mám taký pocit že tentokrát to vyšlo. Uvidíme v piatok. a ty si si robila aj test??? 😉

nelia
11. jún 2008

Slnieckoz, predchádzajúce 2 IUI som mala v decembri 2006 a januári 2007, potom som si musela dať pauzu od hormónov a medzitým mi operovali krčok maternice... teraz sme šli do iného centra a robili mi IUI uplne bez hormónov.. Predtým sme šli 14 dní po IUI na krv a hneď poobede boli výsledky.
Brise, to je super, keď máš taký pocit... ja som ho tiež občas mala, ale ako sa blíži mrcha, tak si to už nemyslím 😒 , hlavne podľa dnešnej bazálnej teploty, keďže som zaznamenala pokles.. tak som z toho dosť smutná, no hádam to nejak zvládnem 😔 .
Držím vám moc palce, aby to vyšlo 🙂

pahu
12. jún 2008

Nelia, držkaj sa, dnes ti to trošku stúplo 😉

Brise, držím palčeky, daj na vlastné pocity 😀

nelia
12. jún 2008

Pahu, díky 😀 . Sama som veľmi zvedavá, ale v kuse ma bolí podbruško ako pred mrchou 😠 .

pahu
12. jún 2008

Nelia, to nič neznamená, že vraj aj na začiatku tehu sú také príznaky, takže nikdy nevieš, hlavne nestrácaj nádej 😀

nelia
12. jún 2008

Pahu, vieš, ja sa už tak straaaaaaaašne bojím mať tú nádej, lebo potom je to sklamanie o to väčšie.. ale to je jasné, že do poslednej chvíľky dúfam 😔 .

pahu
12. jún 2008

Nelia, ako každá z nás, neboj nie si v tom sama 😀

nelia
12. jún 2008

Pahu, ja viem... a to je na tejto stránke dobré, že sa človek môže vyrozprávať ľuďom, ktorí ho aj pochopia 😀

disney
12. jún 2008

Ahojte, dnes som absolvovala druhé IUI, držte palce 😉

pahu
12. jún 2008

Disney, držím držím 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre