Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

disney
23. máj 2008

pahu, lekár mi predpísal len jedno balenie, je tam 20tab. no a brala som ho od druhého dňa IUI 2x1tabl. 10dní, čiže som už vybrala celé balenie.

nelia
23. máj 2008

Pahu, dík za povzbudenie.. ja si niekedy robím asi zbytočné stresy... keďže ničím nestimulujem, tak mám také myšlienky, že čo keď bude tento cyklus práve anovulačný... ale potom tie myšlienky zaženiem 🙂
Držím vám obom veľmi palce, nech máte 2// 😀

disney
23. máj 2008

nelia ďakujem veľmi 🙂

pahu
23. máj 2008

Disney, tak potom neviem 😉 Skús sa lekárky opýtať aj na Utrogestan 😵
Nelia, nebuď negatívne nastavená, potom by bolo celé tvoje telo tak isto nastavené 😉 Pozri, my sa snažíme otehotnieť už skoro 2 roky a stále sa teším a dúfam že sa to podarí čoskoro 😀

brise
23. máj 2008

Pahu ty si najbližia s výsledkom a teda aj disney. a kedy budete testovať? 😉
Ja som po prvom IUI testla v 11 DC a bol negat. ☹ , Dnes som zvládla prvú injekciu tak utorok idem na kontrolu a uvidíme kedy bude IUI ale predpokladám že niekedy koncom bud. týždna 😉
Utrogestan som brala aj ja do 14 DC, kým sa nepotvrdilo že je to negat.- ja som trdlo ved máme rovnakého doktora, že pahu. 😉

nelia
23. máj 2008

Pahu, my sa snažíme už skoro 5 rokov... ale ja tiež nestrácam nádej, len občas ma napadnú také myšlienky, ale väčšinou sa mi ich podarí hneď zahnať... Takže tentokrát to IUI musí vyjť!!! 😀 😀 😀

katy30
23. máj 2008

nelia, neboj sa určite ti to vyde. Budem držkat palce.

pipika
23. máj 2008

Aj ja Vam strasne drzim palce!!!!! 🙂 🙂

nelia
23. máj 2008

Díky 😀

katy30
23. máj 2008

KRASNE A BEZ PROBLEMOVE HEHU.

pipika
23. máj 2008

Dakujem pekne 🙂

pahu
23. máj 2008

Pipi, ďakujeeeeeeemeeeeeee 😀

pipika
23. máj 2008

Pahu,na teba velmi myslim!!! Len aby si vedela. 😀

pahu
23. máj 2008

Pipi, ja to asi viem 😀 A aby si vedela, aj ja na Vás myslím, aby ste už mali za sebou celý prvý trimester 😀

pipika
23. máj 2008

Dakujem pahu 🙂

zuzky1104
24. máj 2008

Pipi,

dakujem za Tvoju odpoved v ss. Pipi a kolko pokusov ste na IUI ste si urcili? Alebo to lekar urcuje? Potom, ak sa nezadari, nasleduje IVF?
Dakujeem

katy30
25. máj 2008

ahojte snažiky. Vedela som, ze je vela žien čo nemozu ostat tehu ale, že nas je tolko to veru my ani vo sne nenapadlo.

pahu
26. máj 2008

Ahoj Katy, je nás veeeeľa 😉 Ale pozitívne naladených, takže tehu budeme, len to chce čas 😀

nelia
26. máj 2008

Ahoj Pahu... dnes si chcela testnúť... už si testla, alebo ešte čakáš??? Som napätá aj za Teba 😉

pahu
26. máj 2008

Nelia, áno testla a nič 😒 Ale nevadí, idem k tomu dokimu, a dostaneme termín na 1.IVF 😀 Ale zajtra skočím aj tak na krv, takže tak 😉
No a môj grafík...http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

nelia
26. máj 2008

Pahu, to mi je ľúto... grafík je pritom pekný... myslíš, že utroš môže skresľovať BT? Páči sa mi, že to berieš tak pozitívne... Aj ja sa snažím byť pozitívne naladená, no nie vždy sa darí..

pahu
26. máj 2008

Nelia, Utroš môže BT dvihnúť. Takže ak ho berieme, nikdy nie je istý výsledok podľa grafu.. 😒 Ale pozitívny prístup musí byť 😵

fedra
26. máj 2008

pahu ... to ma mrzi, ze test bol negativny.
Daj vediet ako dopadla krvicka

pahu
26. máj 2008

Fedri ahojky 😉 No, aj mňa to mrzí, ale dobre som si to naplánovala, dnes idem o13,00 k dokimu pre termín na 1.IVF 😀

fedra
26. máj 2008

tak fajn ... budes za mnoiu v tesnom zavese 😉
Ja uz papam proveru a od stredy pichame Decapep.

vierka
26. máj 2008

pehu - tak to ma mrzi, ale drzkam palceky aby to IVF vyslo na prvy krat... drzkaj sa 😀

jankita
26. máj 2008

Pahu - to je skoda ☹ . Tak som dufala, ze aspon tebe to vyjde.
Holky, myslite, ze to IUI ma vobec nejaku uspesnost? Myslim taku, co by stala za pozornost.

mandy55
26. máj 2008

jankitka skocim vam do temy, myslim ze IUI ma velmi malu uspesnost a este ked to aj vela stoji, v niektorych centrach je to drahe, tak by som isla radsej na IVF, tam je vyssie percento uspesnosti a je tam moznost ziskat viac oplodnenych vajicok a dat si ich odlozit do buducna

drzim vam palce aby sa vam vas sen co najskor splnil

jankita
26. máj 2008

Ja viem mandy, ze ma malu uspesnost, ale aj tu malu predsa musi byt nejak vidno. Ved kolkym babam to tu vyslo? Dvom, trom? Ved to je uplne zanedbatelny pocet, ktory sa da prirovnat k nahode. Aj ja sa chystam na IVF. Mame uz vypisane papiere na jedno IUI a ked nevyjde, tak IVF. Ale aj to ma len 20-30% uspesnost. ☹

mandy55
26. máj 2008

jankitka ak mate v poriadku spg, tak je vyssie percento, nam dokonca povedali az 60 a to uz je pekne cisielko,
mate uz IVF schvalene?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre