Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
26. máj 2008

Haló, hlavu hore, však možno zlomíte štatistiky práve vy 😀

mandy55
26. máj 2008

ty si este v praci?

jankita
26. máj 2008

spg je az na miernu astenospermiu v norme. nieviem, co to je, len to je napisane v ziadosti o IUI. Ziadost o IVF nemame, to nam vypise, az ked nam nevyjde ani toto iui.
Dievcata, co je motilila spermii?

nelia
26. máj 2008

Jankita, to je pohyblivosť.. aj môj mužíček mal teraz tú miernu astenospermiu - to znamená, že sa nepohybuje toľko spremií z celého počtu, koľko by sa malo... ale môj muž už mal viac krát SPG v norme, takže to môže byť chvíľková ochýlka... Tak hlavu hore, je určite šanca aj pri IUI!!! 😅

mandy55
26. máj 2008

babulky nechcem vas odhovarat od IUI, aj to je sanca, nam to nevyslo a som rada ze som isla na IVF tak rychlo, tak este raz vam drzim palec a prajem aby ste tu statistiku trosku zdvihli 😀 😀 😀

jankita
26. máj 2008

no tak tu motilitu mame len 42%. To je dobre? A z toho len cca 8% rychle progresivne, tak neviem.
mandy - keby bolo na mne, tiez idem rovna na IVF. Ale lekar proste odporuca este jedno IUI.

mandy55
26. máj 2008

jankitka viem, aj my sme museli absolvovat 3, vraj je to podmienka pre positovnu, my sme totiz obaja zdravy, len spg sme mali na hranici, takze potrebovali dovod na schvalenie

brise
26. máj 2008

nám schválili žiansoť na IVF ešte pred prvým IUI, nakoľko bol SPG zhoršený len kôli infekcii ktorá je už fuč, lekár najprv odporučil IUI, prvé nevyšlo a druhé už výjsť musí - slová lekára. ak nie ideme na IVF.

pahu
26. máj 2008

Haló, takže ja začínam o pár dní s antikoncepciou, potom injekcie a potom budem tehu 😀 Takže hlavu hore, ide sa na to 😀

nelia
26. máj 2008

S antikoncepciou?????? Nechápem 😨

pahu
26. máj 2008

Nelia, pred tým, ako sa ide na samotné IVF (umelé oplodnenie), nasadia doktori lieky, ktoré stabilizujú hladiny hormónov a aj aby som dostala najbližší menzes presne ako hodinky, aby mi vedeli nastaviť ďalšie pokračovanie, v mojom prípade sú to injekcie Decapeptyl..... 😉 Je to divné, hrám sa na múdru, ale som plná informácií, sedeli sme tam s manželom hodinku a pýtali a pýtali 😀

nelia
26. máj 2008

Sranda, o tom som ešte nepočula.. aspoň baby, čo absolvovali IVF, to nikdy nespomenuli.. viem, že každá čakala na mrchu, aby mohli začať stimulovať, určite nebrali antikoncepciu, lebo to by presne vedeli kedy príde... no je to každopádne zaujímavé... držím silno pestičky, aby bol hneď 1. pokus úspešný!!! Pri Tvojej pozitívnej naladenosti musí byť. 😀 😀

pahu
26. máj 2008

Nelia ďakujem, budem Vás aj tu informovať, aby som s Vami nestratila kontakt 😉 Dúfam, že čoskoro začbete kaziť štatistiky na IUI 😀 A najbližšie sa Vám tu určite ukážem aj zajtra, budem mať výsledky z krvi po 3.IUI o 14,00 😀

nelia
26. máj 2008

Keby motyka vystrelila a z krvi by to bolo pozitívne!!! Ale asi je zbytočné si robiť nádeje, však? No čert nikdy nespí 😉
Ver mi, ja mám 100 chutí tú štatistiku pokaziť 😀

annnna
26. máj 2008

Ahoj pahu ! Aj ja som si pichala decapeptyl,ale neviem o tom,že je to antikoncepcia. Decapeptyl je na stimuláciu a povzbudenie funkcie vaječníkov.

kveta
26. máj 2008

Decapeptyl nie je na stimuláciu vaječníkov. Decapeptyl utlmuje hypofýzu, aby neprodukovala pohlavné hormóny.

pahu
26. máj 2008

Annaanna 😉 Ja budem brať antikoncepciu 21 dní a 21.deň začnem pichať decapeptyl 😀 Asi som to poplietla 😀

Nelia, aj ja dúfam, že zajtra zostanem vyšokovaná a pokazím štatistiky, ale je to 50:50. 😀

annnna
26. máj 2008

No ako povieš kveta,ale ked ti dajú záznam o liečbe ivf a priebehu kultivácie embrií , tak máš napísané,že v priebehu liečebného cyklu ivf boli vykonané RIADENE OVARIALNE STIMULACIE: (decapeptyl,FSH,pregnyl)

annnna
26. máj 2008

Ale držím palčeky pahu ! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Nech sa to podarí!

pahu
26. máj 2008

Annna, ďakujeeeem 😉

pahu
27. máj 2008

Haló, takže som negatívna, ideme do IVF-ka, ale občas Vás pozriem, nejako klesáte s touto témou dole 😀 Takto sa štatistiky nezmenia 😀

brise
27. máj 2008

Tak ked pahu o nás pochybuje, oznamujem že v piatok sa koná naše 2 IUI ktoré výjde a tie štatistiky troška naštrbíme 🙂

disney
27. máj 2008

Kočky IUI sa môže robiť az dva mesiace za sebou, či treba aj pauzičku? Ja stále čakám na mrchu, test bol v sobotu negatívny, ale mohlo byť ešte skoro v podstate, no skôr počítam s mrchou.

brise
27. máj 2008

disney IUI môžeš mať aj 3 razy zasebou, len neviem či to vždy výjde. jáj tak to ma mrzí, nevadí druhy pokus vyjde a budeš ma nasledovať. ak bol test negat. nič to ešte neznamená, treba dúfať a aký bol výsledok z krvičky???

fedra
27. máj 2008

disney ... mne robili tri za sebou
Takze myslim,ze min 3 ti bez pauzy urcite spravia 😉

Pahu ... je mi to luto,ze to bolo opat negativne.
Ale snad nam to obom pri IVF uz dobre dopadne

pahu
27. máj 2008

Disney, kľudne môžeš niekoľko krát za sebou, špeciálne som sa na to dokiho opýtala 😉 A aj krvný test ti vyšiel negatívny? 😨 😵 Ak áno, čakaj na mršku, ak nie, čakaj ešte s negativizmom 😀

fedri, IVF-ko to istí 😉 A podľa všetkých výpočtov predpokladanej poslednej mrchy pred IVF, mi vychádza termín pôrodu na 1.apríl 😀 Však to sa k nám totálne hodí s manželom 😀

disney
27. máj 2008

nebola som na krvičke, mne doky nekázal prísť. Mám len čakať na mrchu a asi až keď nedorazí a test potvrdí tehu, mám ísť na krv.
No to som rada, že aj viac za sebou ich môže urobiť, lebo nechcem stratiť žiaden mesiac.

brise
27. máj 2008

tak skús testnúť ešte raz možno ti teraz ukáže dve

pahu
27. máj 2008

Disney, koľký DPO si bola keď si testovala? Už ti aj mrcha mešká? 😕 😕 😨

disney
27. máj 2008

ja sa bojím už testovať, teda minimálne do piatku ešte počkám. Predsa len bolesti už mám mrchovské, takže jej dávam ešte tento týždeň, ak nie, tak v sobotu testnem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre