Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

ajuska212
24. okt 2007

matrinka ja idem na poobednu takze sem sa dostanem az okolo23,00,ale ved najdes si to tu

dalida
24. okt 2007

Dobry den, dievcata. Pridavam sa do vasej diskusie. Mozem 🙂 ? Citam si vase prispevky a neda mi, aby som nereagovala aj ja. Inac, Ajuska, drzim ti palce. 😉 Mne prve IUI nevyslo ☹ Hcg som mala 7,9 to je akoze takmer nic... 😒 Mam mesacnu prestavku a od dalsieho mc zacneme stimulovat fostimolom. Duf, ze to uz vyjde. Inac, na USG - kontrolu rastu folikulov som bola na 10dmc - na 13dmc som si pichla choragon a na 15dmc som bola na IUI. Brali vam pri kontrole rastu folikulov aj krv na HP? Ake mate skusenosti vy? A mali ste medzi "skusanim" pauzy?

ajuska212
24. okt 2007

ahojte babky tak tehotna bohuzial nie som asom z toho velmi velmi smutna☹

ajuska212
24. okt 2007

dalida ja som mala iui jedno po druhom september.a hned v oktobri dalsie...a brali mi aj Hp,vzdy ked som bola na sone...

fedra
25. okt 2007

ajuska ... vravi sa,ze do tretice vsetko dobre 😉

ajuska212
25. okt 2007

fedra ved ano...ale teraz si chcem dat pauzu od vsetkych hormonov lebo sa strasne citim naliata...tak mozno v decembri to este vyskusam posledny krat....uvidim...

pipika
25. okt 2007

Ajus,je mi to strasne luto,tak velmi som na teba myslela vcera. Ale fedra ma pravdu,do tretice vsetko dobre. Hore hlavu a drzkaj sa!

ajuska212
25. okt 2007

babule dakujem za povzbudenia 🙂 este ze vas mam🙂

pipika
25. okt 2007

Ano,mas nas. Treba drzat spolu 🙂

matrinka
25. okt 2007

ajuska, je mi luto ze to nevyslo, ved uz davno to ziadnej z nas nevyslo 😠
ja som si povedala po mojom neuspesnom IUI ze sa BUDEM SNAZIT na to neupinat 😒 ale da sa to ? 😖
bud. tyzden idem k Drabekovi a dohodneme sa co dalej...ja by som najradsej skusila hned dalsi cyklus IUI bez stimulacie, kedze nemam problem s ovulaciou...

pahu
25. okt 2007

Ahojte 😉
Matrinka, aj ja chodím k Drábekovi, mám ale pocit že nás veľmi tlačí do IUI alebo IVF. Prečo vy vlastne absolvujete IUI? Máte nejaký problém?

domcek
25. okt 2007

Ahojte. 😉

matrinka
26. okt 2007

ahojte 🙂
pahu, mne zistili endometriouzu pri laparoskopii v septembri. Hned dalsi cyklus som isla na IUI. Snazime sa uz 1,5roka 😒

ajuska212
26. okt 2007

matrinka ahoj co teda dalej planujes???kolko krat si bola na IUI???nerozmyslala si nad IVF???

matrinka
26. okt 2007

ajuska, bola som len 1x na IUI, chcem vyskusat aspon 3xIUI. Jasne, ze uvazujem aj nad IVF ale zatial nie som o tom 100% presvedcena, este nie sme tak daleko...este skusame a verime v tie menej naroce sposoby ...inak sa trosku bojim tych hormonov pri IVF 😒

pahu
26. okt 2007

Ahoj Matrinka,
mne na laparo vlastne nezistili nič, ale stále sa nám nedarí, tak nám ponúka IUI. dnes došla mrcha teraz poobede, takže nad tým veeeeľmi rozmýšľam, lebo vraj od piateho d´ˇna by som mala začať pichať injekcie..... Čo ty na to?

matrinka
27. okt 2007

Pahu, a co budes brat, ake injekcie? ja som brala Clostilbegyt- tabletky, a mala som len 1 folikul, takze mi pravdepodobne navrhne ine, silnejsie lieky. IUI je najviac blizke k prirodzenemu otehotneniu. Ja by som sa tomu na tvojom mieste nebranila, ved ide len o to, ze ti spermiky vstreknu blizsie k cielu 😉 Ako dlho sa snazite?

fcielkafcielka
27. okt 2007

Ahojte, dnes mam 10DC a bola som na uzv v centre a povedali mi, ze foliky maju 12 a 14mm a mam prist v stredu! (to bude 14DC) na dalsi uzv a ze IUI bude v piatok, alebo v sobotu. Vzdy mam ovu uz o vela skor, predtym som na 11DC pichala pregnyl a 13 DC bola IUI. Moze sa to takto z nicoho nic poposuvat? Dakujem.

pahu
29. okt 2007

Ahoj Matrinka,
ja ešte neviem ako sa tie injekcie volajú, lebo Dr. sme povedali, že si to potrebujeme premyslieť, tak povedal, že mu máme zavolať. Cez víkend som ale komunikovala aj s Pipikou a aj tá mi povedala, že nemám nad tým váhať a ísť do toho, takže ďalší cyklus, lebo teraz som už 3DC, do toho pôjdeme 😉
Snažíme sa niečo viac ako rok a pred tým som už ďalší rok nebrala HAK. Vy ako? Ty už máš 13 ročného syna? 😀

Fcielka dúfam že ti folíky dostatočne narastú, a že to nie je v tom, že teraz sa im zastaví rast. Takže držkám Vám palčeky, nech sa to iba posunulo. Podľa mňa by ten posun mohol byť spôsobený aj nejakými liekmi, nič si nebrala? Alebo nejaké prechladnutie.... 😨

fcielkafcielka
29. okt 2007

pahu - dakujem, ale praveze som nebola ani prechladnuta ani som nebrala nijake lieky - proste vsetko bolo rovnake...tak prave preto neviem. Ale uvidim, pojdem na utzv.

ajuska212
29. okt 2007

ahoj pahu pojdes na IUI???

adulik16
29. okt 2007

Ahojte, prosim Vas, som piaty den po druhej IUI. Vkladam si utrogestan dve tabletky rano a dve vecer. Stale ma ale pobolieva v podbrusku, je to normalne?

ajuska212
29. okt 2007

adulik ja ked som bola po prvom IUI tiez ma stale vlastne az do menzesu pobolievalo podbrusko...bolo to neprijemne☹ale vydrzkaj stoji to zato🙂

pahu
29. okt 2007

Ahoj Ajuška, áno, nakoniec sme sa rozhodli, že do toho ideme, však na čo by sme čakali? Teraz som 3DC, tak ako som písala, takže o 25 dní, keď začnem nový cyklus, už budem mať doma nachystané injekcie a hotovo 😀
Vy ste na tom ako Ajuska?
Adulík, ja vôbec neviem, idem iby na prvé IUI... 😕

ajuska212
29. okt 2007

ja som po druhej IUI,a planujem v tom pokracovat ale dam si pauz aspon 2 mesiace od clostilbegytu a potom urcite vyskusame este par pokusov🙂presne tak neni naco cakat!!!!!dajte sa dotoho🙂

pahu
29. okt 2007

Ajuska, clostilbegyt sú injekcie či tabletky? Mne dal doki na výber, ale odporučil radšej injekcie, lepší účinok aby mi narástla dostatočne vysoká výstelka maternice 😉

ajuska212
29. okt 2007

ja som brala lieky-tabletky🙂uvidim co mi povie dr najblizsie🙂

pahu
30. okt 2007

Ahoj Ajuška, takže ja sa idem akurát objednať k DR. na konzultáciu, aby som to už mala na ďalší cyklus jasné. Asi pristúpim na injekcie, keďže je to vraj istejšie, som zvedavá síce ako mi ich mužík každé ráno pichne, ale bude sa musieť snažiť 😀

ajuska212
30. okt 2007

mne povedala moja dr.ze je zbytocne dupovat ma silnymi hormonmi ked mam sliznicu maternice ukazkovu aj hormonalnu hladinu aj foliku krasne rastu....ale to zaleezi od lekara....tak pahu vela stastia:-ň

pahu
30. okt 2007

No tak teda, aj ja som ukážková, vraj, ale že je tam vyššia šanca na zdvihnutie sliznice maternice... Uvidíme, každopádne si držme palčeky a určite sa ozveme ako sme na tom 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre