Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pahu
20. feb 2008

Kakus, ďakujem 😀

kakusa
20. feb 2008

😀 😉

kakusa
20. feb 2008

Kamoska co bola 4 dni po mne na iui , tak jej dnes potvrdili, ze je tehotna...takze ono to fakt funguje 😀

zuzi01
20. feb 2008

kakuska, ak sa smiem spýtať: kedy si bola na IUI ???

google
20. feb 2008

Pahu moc moc drzim palceky, aby si nam tak za dva tyzdne napisala krasnu spravu o dvoch palickach 😉

kakusa
20. feb 2008

ja 2.2.2008 na prvom a na dlasie pojdem az to znesiem...asi tak o 2 mesiace
preco?

zuzi01
20. feb 2008

Kakusa, ja som bola minulý týždeň. nie je lepšie ísť na IUI za sebou, kým máš v organizme viac hormónov ???
ja som bola za sebou dvakrát a asi pôjdem, ak stihnem aj tretí.

kakusa
20. feb 2008

Ja neviem, ci to je lepsie...Mne bolo z toho blbo...a ak mam trosku viac hormonov v tele a moj muz ma ok spermiogram a ja mam ovu, tak by sa to mohlo podarit aj prirodzene...teda dufam... 😅

zuzi01
20. feb 2008

kakusa, vidím, že už jedno dieťatko máš, tak máte možno šancu mať aj druhé prirodzene, želám veľa šťastia 😉
mne lieky nevadili, len utroš som musela užívať normálne...

pahu
20. feb 2008

Kakus, tak aj na mne to bude fungovať, však? 😀

pahu
20. feb 2008

Zuzi, a čo chceš stihnúť keď tebe sa to tam teraz uhniezďuje? Však už ďalšie IUI asi nebude treba 😀 😀 😀

Kakus, aj ja som mala teraz pauzu 2 mesiace, tiež preto, že som neúspech nie celkom zvládla 😉

Google, ďakujem, dúfam že to dobre dopadne 😵

fedra
20. feb 2008

Pahu ... drz sa. Budem na teba mysliet,nech to dobre dopadne

zuzi01
20. feb 2008

pahu, veľmi som bola smutná, že to prvýkrát, no stále ma držalo to, že ideme ďalej 🙂
priala by som si, aby to teraz vyšlo aj všetkým dievčatám, veď už sme si všetky dosť preskákali....
tebe budem zajtra držať palce 🙂

zuzi01
20. feb 2008

chcela som napísať prvýkrát nevyšlo.. 🙂

pahu
20. feb 2008

Fedri ďakujem 😀 Aj ja budem na Vás pri tom myslieť oki? Aspoň nech trochu zvýšim štatistiku ak sa to podarí 😀

Zuzi, aj ja som bola veľmi smutná, ale teraz som rozhodnutá bojovať a ak by to nááááhodou nevyšlo ani po 2.krát, už nechcem pauzu, chcem ísť rovno do ďalšieho pokusu 😵

zuzi01
20. feb 2008

pahu, mala si aj nejaké príznaky ?? mne teraz absolútne nič nie je, nič necítim a minule ma aspoň bolelo podbruško, ale to som mala asi väčšiu úrodu 😀 😀

bianka30
20. feb 2008

treba bojovat a nevzdavat sa, s tymto heslom idem zajtra aj ja dohodnut sa co a ako dalej ... takze drzte palce, 😵

zuzi01
20. feb 2008

ahoj bianka 🙂 🙂

bianka30
20. feb 2008

ahoj Zuzi ako ?

zuzi01
20. feb 2008

bianka, trošku tu čítam.
myslím, že zajtra ide do GF Pahu, možno sa stretnete 😅

bianka30
20. feb 2008

no to by mohlo byt zaujimave, ja idem na 11 k dr. Drabekovi.
citala som rozne pripomienky na neho, tak dufam ze bude mat dobru naladu a bude trosku zhovievavy k nam... nemate s niektora skusenosti podla moznosti len tie najlepsie... trosku sa bojim
svojho gyndosa co mam (dr. Cierny ) je uplne super, je skvely, mily, prijemny, ohladuplny chapavy, no jednoducho radost tam chodit, ani prehliadky som sa nebala je velmi citlivy. tazko sa mi bude zvykat si na noveho... 😠

zuzi01
20. feb 2008

bianka, aj ja chodím k dr. Drábekovi...zatiaľ som spokojná, je ako každý iný človek...veď aj my nemáme stále dobrú náladu, len sme asi niekady veľmi citlivé...
robil mi iba prvú prehliadku a raz UZV, ale podľa mňa je citlivý...IUI mi robil vždy iný lekár..
nemusíš sa báť....chceme predsa miminko 😵

bianka30
20. feb 2008

zuzi, to si hovorim aj ja... len dufam ze zajtra bude mat tu dobru naladu 🙂 🙂 🙂
ja som si myslela ze ideme len na pokec, ale kolegynka mi hned vysvetlila ze len o pokeci to nebude, tak som v podstate pripravena na vsetko. uz nech je to zamnou, a hlavne nech viem na com som. toto tapanie, rozmyslanie a domyslanie si je asi najhorsie, ale predpokladam ze vam to hovorit asi nemusim ze ? 😝

zuzi01
20. feb 2008

bianka, prvýkrát, keď sme boli na konzultácii / aj s manželom /, tak sme sa rozprávali o zdravotnom stave, doniesla som si výsledky od svojho lekára, potom manžel išiel von a mne urobil prehliadku a zároveň vzal nejaké stery...

bianka30
20. feb 2008

no tesim sa, problem je v tom ze uz 6 mesiacov sa neviem zbavit streptokoka. moja uzastna bakteria, ktoru uz beriem ako samozrejmost sa u mna udomacnila a nie a nie ju znicit. brala som stale nejake lieky a nic, tak som zvedava co mi na to povediat. tento mesiac to vyzera nadejne, zatial nic neboli, vyzera to dobre, tak dufam ze sa umudrila a isla niekam do prec....
tak snad mi budu vediet poradit aj v tomto...

zuzi01
20. feb 2008

bianka, určite ti lekár pomôže aj s tou baktériou...no myslím, že ju bude ako prvú liečiť až potom IUI alebo IVF..
ja ešte stále neviem v čom je problém a do centra chodím skoro pol roka, no sú baby, čo sú tam oveľa dlhší čas, tak to neberiem až tak tragicky 😉

bianka30
20. feb 2008

no nechavam sa prekvapit. zajtra budem mudrejsia, potom vam dam vediet.
mimochodom, chcela som sa spytat, pri prvej navseteve si nieco platila? alebo si sa registrovala ako clenka klubu alebo tak? ako to tam je ?

zuzi01
20. feb 2008

platila som až IUI tesne pred zákrokom ...1,000 Sk a lieky zatiaľ okolo 1,000 Sk...
no u mňa sú dosť vysoké náklady na dopravu....bývame 130 km od BA.
ak chceš môžeš si zaplatiť aj členstvo v klube, no to je dobrovoľné - na ich stránke si môžeš prečítať, aké výhody to prináša..

bianka30
20. feb 2008

super dakujem za info.
ja sa uz normalne tesim na zajtra

zuzi01
20. feb 2008

pozitívne myslenie je polovica úspechu.. 🙂 🙂
aj ja sa vždy teším, lebo viem, že ma to znovu posunie o kúsok ďalej...tak zajtra vám všetkým prajem veľa šťastia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre