Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
6. mar 2008

bianka ... ak beres Utrogestan ... graf nie je moc spolahlivy. Teplotka moze byt skreslena

bianka30
6. mar 2008

aha... zas nove info... takze sa spoliehat len na krvicku

fedra
6. mar 2008

no asi ... ak to teda tak dlho vydrzis 😉

bianka30
6. mar 2008

no to si neviem moc dobre predstavit.. tak o 2 tyzdne ti poviem ake mam nervy a neviem sa docakt.. pockaj he 😀 😀 he

pahu
6. mar 2008

Ha ha, nevadí, zadarí sa inokedy 😉

mandy55
6. mar 2008

pahu, super ze to beries tak sportovo,
drzim palec na dalsie IUI alebo nech uz sa rozhodnete akokolvek urcite sa to podari

ja ma zajtra 1 kontrolu pocas stimulacie, tak dufam, ze bude dost folikov
pekny den

pahu
6. mar 2008

Ahoj Mandy 😉 Počuj, stimulácia pred IVF je injekciová, však? Auuu... 😨 😖 😵

Za koľko Vám schválil IVF v poisťovni? Ja som spoločná zdravotná, nevie niekto ako dlho to trvá tam? 😨 😉

zuzi01
6. mar 2008

Ahoj babuľky, pred chvíľou som sa vrátila z BA, tak podávam INFO - bola som na konzultácii, čo ďalej po dvoch neúspešných IUI. Lekár navrhol laparoskopiu, tak o mesiac idem.

Pahu, je mi veľmi ľúto, že Ti to nevyšlo, snáď nabudúce sa podarí.... 😉
Chcem sa spýtať, či ste niektorá boli v GF na LSK a viete mi podať podrobnejšie informácie.....ďakujem

pahu
6. mar 2008

Ahoj Zuzi, ja som bola ešte pred prvým IUI 😉 Absolvovala som diagnostickú LSK, jednodňovou chirurgiou a pochvaľujem si to... Ešte v ten deň som išla domov po svojich... Kto je tvoj lekár? 😵

zuzi01
6. mar 2008

Ahoj Pahu, lekára máme rovnakého, no mne povedal, že domov pôjdem až na druhý deň...
Mám trošku strach...

pahu
6. mar 2008

Ahááá, tak to ti asi budú čistiť vajcovody, mne ich iba skontrolovali a boli v pohode, priechodné 😉

neboj, je to tam pekné a príjemné prostredie 😉 Vôbec nie ako v nemocnici 😀

zuzi01
6. mar 2008

Ďakujem za upokojenie, dúfam, že sa zobudím 😀 😀
Čo si si zobrala so sebou okrem hygienických potrieb ??? Aj si sa doma holila, alebo ťa tam oholili ???
Prepáč, veľa otázok ......... 😕

pahu
6. mar 2008

Zuzi, rozhodne sa doma ohol... Mne bolo nepríjemné už aj to, keď ma skontrolovali či som sa oholila.. 😒 😵

zuzi01
6. mar 2008

ďakujem.......je to nepríjemné, dúfam, že rýchlo zaspím a nebudem nič vidieť ani cítiť 😕 😕

pahu
6. mar 2008

Jasné, ja som zaspala pri čísle 5 😀

fedra
7. mar 2008

zuzi ... tak nech to dobre dopadne 😉

mandy55
7. mar 2008

Pahu, ja mam apollo a ziadost som podpisovala pred vianocami a uz som v stimulke 😀 niekedy sa aj zazraky deju 🙂
a ano stimulka je injekcne a auuuuuuuuuu stipe to, najhorsie ze si pichas dve naraz, priatel ma radost, on si zgustne na tej do zadku a ja zase na tej do brucha

pahu
7. mar 2008

Mandy, ty si picháš jednu sama? 😨 😕 🤐

mandy55
7. mar 2008

ano, som hrdinka, to ani nevies ako k tomu prides, staci aby si zostala doma sama a oznamia ti, ze okamzite pichnut a basta

bianka30
7. mar 2008

do brucha , to mi ani nehovorte? na to ma asi nikto nepresveci... pomoooooc ☹ ☹ 😠

pahu
7. mar 2008

Bianka, ste pred prvám IUI, nestresuj sa 😀

mandy55
7. mar 2008

nebojte sa da sa to vydrzat, je to len pod kozu

inak Pahu napadlo ma, ze ked pojdes na konzultaciu skus sa opytat ako si reagovala na stimulaciu a ake si mala hodnoty v krvy (ci sa vobec nieco udialo), podla toho sa potom mozes zariadit na dalsie IUI, ja som sa pytala az na konci, takze uz som nic nestihla zmenit, ale zacala som teraz pit alchemilku a dnes mi lekar pri kontrole vravel ze endometria je OK, co je super, neviem sice kolko mam folikov, ale ze je to tiez OK, opytam sa v nedelu

bianka30
7. mar 2008

pahu, prvym a poslednym , to bolo len na moje vyziadanie. Povedal ze s nasim spg.je to aj tak zbytocne... takze ak to nevyjde tak bud.mesiac IVF+ICSI

mandy55
7. mar 2008

Bianka, ak ti je neprijemne pichanie, mozes kludne chodit do centra, tam ti to pichnu

bianka30
7. mar 2008

no mame skvelu sestricku na gynde u nas, tak asi tam budem chodit. vraj sa uz tesi,,,,(kamoska tam chodi s tym istym problemom....)
ale uvidime, ako povedala PAhu, nestresujem, aj tak som sa rozhodla ze mi IUI na priek vsetkym lekarom vyjde... tak ... babulky pekny den prajem, uzite si vikend.... ja musim pracovat.

mandy55
7. mar 2008

tak drzim palec a aj tebe pekny vikend

zuzi01
7. mar 2008

Fedra, ďakujem.......len nech to rýchlo ubehne...
Tebe držím palce, aby bolo IUI úspešné 😉 😉

pahu
7. mar 2008

Som tu 😉
Akurát som dostala sms od snažilky TAry z Grafov, má pozitívny testík 😉 Ďalšia nádej 😵

Ak by som to potrebovala... Asi by som aj ja chodila do centra na tie injekcie 😉

Mandy, popýtam sa úplne všetko, ja som taká drzaňa 😀 😀 😀

mandy55
7. mar 2008

super, pre istotu by som uz podpisala ziadost na IVF, pokial sa schvali stihnete este jeden cyklus a ak to uz nebude treba o to lepsie 😉

fedra
7. mar 2008

mandy ... ako to je pri ziadosti IVF ?
Ak ju podame a nahodou sa podari pri poslednom IUI ... je to zo strany poistovne brane uz ako jeden pokus alebo nie a este mas stale narok na preplatenie 3x IVF ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre