Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

petra2505
7. apr 2008

bianka velmi pekne dakujem za povzbudenie, dufam, ze to pojde rychlo a do leta to mam za sebou 🙂 bola by som najradsej, ak by mi uz vsetko robili hned buduci mesiac tak dufam, ze nebudu okolo toho velke vybavovacky a tak.....

bianka30
7. apr 2008

no ak nemas nejake problemy tak by nemali otalat. ja som mala vsetky vysledky ok, doniesla som si ich tam od svojho gyndosa, mala som ich asi 2 mesiace stare, takze mi ziadne testy ani nerobili. a hned mi dali lieky a IUI som mala asi za mesiac a pol za sebou , takze neboj.l...

petra2505
7. apr 2008

no super, to vsetko mam, idem tam s kartou tak si to moze vsetko MUDr.Stenova kuki a nech to naberie rychle obratky 🙂Hormonalny mam uuuuuuuuplne cerstvy 🙂 😀

bianka30
7. apr 2008

no vidis tak to bude rychle. ak ti mozem poradit tak skus tie vysledky co mas urobit z nich kopie, kukali na mna divne ze si to tam oni maju kopirovat... mysleli si ze si ich mozu nechcat, ale kedze ak budem tehu chcem chodit spat k svojmu gyndosovi tak som nechcela aby si tam nechavali kartu..

petra2505
7. apr 2008

aha, no super, dakujem za radu 🙂 no som teda na vsetko zvedava 🙂 a kolko sa zato plati? ty si isla tiez kvoli zlemu spermiogramu?

bianka30
7. apr 2008

ja som platila cca 570 sk za lieky a 1000 sk je zakrok,

ano my sme mali zly spg. a odporucali nam hned IVF ale vramci cakania na schvalenie ziadosti som isla 1x na IUI.

petra2505
7. apr 2008

a ak sa mozem spytat mali ste zly spermiogram?lebo nam tam napisali hned odporucenie, ale skusali sme este vsetko mozne lenze nejde to nic nepomaha☹

bianka30
7. apr 2008

co vam napisali ake odporucenia?

petra2505
7. apr 2008

konzultacia v CAR a v tej kolonke doporucenie je napisane : IUI/IVF ( toto mame na spermiograme z gyn fivu ked sme tam boli 10/2007, odvtedy sme skusali vsetko mozne, teraz mi robili hormon.profil ten mam v poriadku a tak mi moj gynekolog napisal odporucenie Stenovej, ze nakolko ma partner astenozoospermiu tak nam odporuca IUI.Tebe robili aj laparku?Alebo si mala IUI aj bez nej? Tej sa bojim☹

bianka30
7. apr 2008

nie nerobili, nevidim dovod... mozno ak by to bolo neuspesne na viac krat... neboj...

petra2505
7. apr 2008

vsetky vysledky mam podla mojho gynekologa fantasticke tak snad sa to podari hned....

bianka30
7. apr 2008

neboj, urcite ano...
treba mysliet pozitivne... aj to pomaha.

pahu
7. apr 2008

Ahojcek 😀

bianka30
7. apr 2008

ahojky , som rada ze ta vidim.

pahu
7. apr 2008

Aj ja 😉 Dnes som odisla z roboty uz o 12,00, citim, ze moj mocovy mechur zase strajkuje, tak som cele popoludnie na gauci a zababusena v deke 😀

bianka30
7. apr 2008

no pekne, tak to ti ani troska nezavidim.
ja som mimochodom dostala mrchu taku nejaku vtipnu... ani ma nebolelo brucho tak ako obvykle, mam ich od piatku a dnes to vyzera ze uz snad aj koncit budem... tak neviem

bianka30
7. apr 2008

mimochodom nevies ako je so zuul ako bolo v piatok?
ja som sa tak nejako rozhodla ze pojdem co najskor na IVF... 29 ideme k drabekovi

janulienka
7. apr 2008

Ahojte kočky,

ste moja posledná záchrana 🙂 Viete mi prosím povedať ako sa dávkuje pregnyl pred IUI ? Dnes si ho mám dať, ale akosi mi zabudli povedať v akom pomere. ďakujem na 100 krát .-)))

bianka30
7. apr 2008

fuuuuuha tak to ti neporadim, lebo oni mi povedali v ako pomere si ho mam pichnut a nakoniec mi ho aj oni pichli...bolo treba ho aplikovat co najskor..

skus sa pozriet na tom protokole ci to nahodou nemas niekde napisane.

pahu
7. apr 2008

Janulka, mala by si to mat napisane v protokole 😕 Ja som v den folikulometrei volala na vysledky folikusky a povedali mi kedy a kolko si mam dat pichnut pregnylu. Ja som brala iba 1 injekciu ale niektore baby mali aj 2... 😨 🤐 Neskusis tam zavolat? Mozno je tam niekto...

Bianka, v piatok som bola na navsreve u Zuul, urobila nam na veceru salatik, pokecali sme si, zobrala som si AloeVera a Matersku kasicku a okolo 20,15 som isla domenkov 😉 Ale Zuul dostala cez vikend mrchu, takze zacinaju znovu... 😒 Ta BT sa zrejme drzala tak vysoko z Duphastonu....
No a mne mrcha uz konci, takze o chvilu bude dalsie snazilkovanie, prirodzene, lebo cez vikend ideme s drahym na rozlucky so slobodou na sich kamaratov, ja do Amsterdamu a on do Prahy 😀

bianka30
7. apr 2008

janulka, s tym zavolanim to nieje zly napad, niekto musi mat pohotovost, lebo tam robia aj laparky, takze nejaky gyndos tam musi byt.... teda ak chodis do GF.

PAHU, no pekne, tak to dovtedy vam aj schvalia ziadost a budeme na tom rovnako spolu.. uz teraz sa tesim...
mne to bolo velmi luto, ale naozaj som nemohla ist... velmi som sa tesila a skoncila som s teplotkou v posteli. zajtra idem k lekarke ale ze by som sa citila lepsie to nemozem povedat. nadcha hnusoba nie a nie prestat, v hlave mi huci, poriadne neviem dychat, takze mi je uplne skvele. ale uz musim ist do robotky lebo sefke je za mnou smutno heheheha okrem toho chce v piatok dovolenku tak to tam musim ist zachranit... hehehehehehe uz teraz sa na to tesim
co sa tyka zuul to ma moc mrzi, velmi som tomu verila ale v jej pripade sa neskutocne tesim aj tomu ze mala ovulku ved to je skvele znamenie...

jankita
10. apr 2008

Ahojte dievcata. Zajtra idem znova na UZV po tej stimulacii - zatial si picham len 7 dni a zajtra ma DR. rozhodnut, ci a kedy si pichnem inj. na vyvolanie ovulacie. Podla coho urci, ci uz si to mam pichnut, alebo nie? co vslatne bude zajtra sledovat?

mandy55
10. apr 2008

Ahojki Jankita, ak stimulujes na IUI tak zajtra bude pozerat vysku sliznice a ci rastu foliky a kolko ich je, podla toho ti budu vediet povedat kedy pichnut pregnyl, predpokladam 🙂

jankita
10. apr 2008

mandy - super, vdaka. A ten pregnyl si tiez pichnem sama doma, kd mi to vyjde napr. na nedelu?

fedra
10. apr 2008

mne pregnyl picha manzel

jankita
10. apr 2008

fedri a kde? Do svalu ci pod kozu? Lebo pod kozu si picham menopur sama, no do svalu by som to isto nezvladla.

mandy55
10. apr 2008

picha sa do svalu

jankita
10. apr 2008

fuuuha, tak to nie. To bude boliet :o(

fcielkafcielka
10. apr 2008

jankita - tiez Ti daju v centre "zaidanku" a pojdes s nou na pohotovst a tam Ti v presne urcenu hodinu pichnu Pregnyl do svalu...takze neboj. A vydrzat sa to da! 😉 Ved za miminko to stoji, nie?

jankita
10. apr 2008

fcielkafcielka - no ano, ja si to len nechcem pichat sama, lebo do svalu to boli. Do podbruska si to picham v pohode, ale toto si radsej necham pichnut.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre