Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

fedra
15. apr 2008

hej ... len tie IUI boli stale neuspesne ☹
Teraz nas caka posledne IUI, ale 17/04 ideme do CAR vypisat ziadost na iVF. Bol by to fakt zazrak aby sa ten posledny pokus podaril

bianka30
15. apr 2008

no ale zazraky su tu na to aby sa diali... takze dobre IVF si ako poistku mozes vypisat , ale nebudes ju potrebovat, tak som sa prave rozhodsla...

fedra
15. apr 2008

dobre si sa rozhodla ... 😉
A vy uz idete rovno na IVF ? Kedy zacinas stimulovat ?

bianka30
15. apr 2008

hej hej... tak som sa rozhodla. chccela som to nechat az na jesen ale povedala som si ze naco stracat drahocenny cas..
neviem kedy zacnem ale 29 ideme k drabekovi na konzultaciu tak budem mudrejsa

mandy55
15. apr 2008

bianka kedy si sa objednala, mna nechceli objednat ☹

bianka30
15. apr 2008

preco nie ? ved si tehu?
ja som sa objednavala po nevydarenom IUI tusim 2 aprila.,

fedra
15. apr 2008

to mate tak dlhu cakacku ???
A v akej poistovni ste mali ziadost ?

bianka30
15. apr 2008

no ja som cakala na poistovnu 6 tyzdnov, ale boli tam sviatky tak maju odpustene... drabek mal mesiac dovolenku...

mandy55
15. apr 2008

ferdi nie, ale doky ma teraz nabitý program a asi som sa uz nezmestila ☹

fedra
15. apr 2008

no mna porazi ak budem musiet tak dlho cakat 😠
mandy, a ty este ides na utz do CAR ci uz k svojmu lekarovi ?

mandy55
15. apr 2008

do CAR ale chcela som tam prejst do normalnej ambulky a to budem musiet pockat az pride doky z dovolenky ☹ ci ma vobec vezme

bianka30
15. apr 2008

ja mam vseobecnu poistovnu , mimochodom ked som volala na poistovnu vravela mi ta pani ze oni to uz davno poslali, takze neviem kde sa caka viac, ci v poistovni alebo v GF...

pahu
15. apr 2008

Takže s poisťovňou som sa už spojila, najneskôr budúci týždeň mi dajú vedieť čo a ako 😉 Musia preskúmať ako som u nich dlho a či im nie som nič dĺžna 😉 Takže v poisťovni majú na to lehotu 1 mesiac a potom sa ešte čaká v poradovníku v GynFive, nakoľko majú obmedzený počet schválených pacientiek v jednotlivých poisťovniach na mesiac 😀

fedra
15. apr 2008

ja mam spolocnu ... ale budem ako pijavica ak to do mesiaca neschvalia 😠

bianka30
15. apr 2008

to mi ani nehovor.. ja som pocitala s tym ze v juni idem na to.. tak dufam ze sa mi to aj podari... nechcem dlho cakat, ved pridem o nervy ... aj o tie posledne co mi ostali...

fedra
15. apr 2008

pahu ... aku mas poistovnu ?
Tak to som nepocula, ze by v Heliose mali nejaky poradovnik.

mandy, chudatko nase ... nakoniec sa s tym bruskom ani nebudes mat kde uchylit 😀

pahu
15. apr 2008

Bianka, ale Spoločná to dáva vedieť telefonicky pacientke a až potom to pošlú do Centra 😉 Fedri, povedala mi, že to u nich trvá maximálne 1 mesiac, neboj 😵

bianka30
15. apr 2008

to je v pohode, ale ten poradovnik v GF ma stve...

mandy55
15. apr 2008

babulky nebojte, bude ak horsie 🙂 a trpezlivost budete potrebovat, ani nebudete verit ze jej tolko mate 😀 😀 😀

pahu
15. apr 2008

Bianke, to už ale budeme čakať spolu, len teraz nech už schvália aj mňa 😀

bianka30
15. apr 2008

v pohode, neboj sa hlavne sa potom rychlo objednaj do GF, a budeme tesit spolu, tusim aj cyklus mame +-2 dni

fedra
15. apr 2008

mandy ... ja po 4xIUI a mimomaternicovom som si uz fakt trpezlivost vycerpala ... ale ja viem, zas ju docerpam. Co uz mam robit ☹

Tak ja vas hadam dobehnem babenky s tou ziadostou 🙂

pahu
15. apr 2008

Fedri neboj, dobehneš 😀 Ja ti dám potom kontakt na tú doktorku v Spoločnej ZP, ktorá to má na starosti a budeš ju otravovať ako ja teraz 😀

fedra
15. apr 2008

ja som sa v Heliose pytala a tam mi povedali, ze hned ako pride schvalena ziadost, mozem zacat so stimulaciou ... dufam. Ved uz to mame vyratane, nie Pahu ??? 🙂

fedra
15. apr 2008

tak to budem .... 😀

mandy55
15. apr 2008

ferdi, ja som po 3xIUI neuspesnych a to nebolo v porovnani s cakanim na tieto testy nic, 14 dni po ET a 21 po pozitivnej krvicke ☹

pahu
15. apr 2008

Fedri, mám problém, v mojom centre sa ešte dosť dlho čaká na termín... Ja sa tam dostanem asi až na jeseň... Ale do vtedy môžem skúšať IUI 😉

fedra
15. apr 2008

ja som si to zazila, ked som cakala na vysledky ci je to mimomater., cele sa to tahalo 2 tyzdne ... HCG stale rastlo, krvacala som ... kazdy druhy den som chodila do CAR na kontrolu ... no hroza. Bwe ... toho sa bojim asi najviac, ze pri IVF by sa to mohlo zopakovat. Tak to uz neviem ako by som prezivala ...
kazda jedna z nas toho ma asi v urcitej faze dost 😖 , no co narobime

fedra
15. apr 2008

pahu ???
to mi ani nehovor ... to musis cakat az do jesene ?

pahu
15. apr 2008

Fedri asi áno ale ak by sa uvoľnilo miesto skôr, išlo by to aj skôr 😉 Doki mi povedal, že určite až niekedy v 2.polroku, tak som si radšej povedala že na jeseň, aby som potom nebola nedočkavá 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre