Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

smejka
27. apr 2008

bibi vdaka 🙂 ...dostala si IP?

bibianna
27. apr 2008

Dostala, dík

smejka
27. apr 2008

bibi🙂...i ja dakujem za info....po tolkych rokoch si velmi uzivate tehulkovanie vsak? 🙂

bibianna
27. apr 2008

áno, je to super.

pahu
29. apr 2008

Ahojte babuľky 😀
Takže, začala som dnes nový cyklus a vypočítala som si, že ideme na naše 3.IUI, vyjde nám to pomedzi manželove služobky, jupí 😉 Tak nám držte palčeky 😀
A P.S. Aj IVF už máme schválené, tak sme sa trochu rozhýbali 😉

jankita
29. apr 2008

pahu - to je super. A kedze maj je plodny, tak IVF uz nebude treba 🙂 .

mandy55
29. apr 2008

Pahu drzim palec aby mala jankitka pravdu a bola si rychlo tehu 🙂

pahu
29. apr 2008

Mandy, ale ty si nás predbehla, teda obehla 😀

Janki, Mandy, Ďakujem, ale však uvidíme čo bude a nebude, však viete že ja som taká realistická optimistka 😀

domcek1111
29. apr 2008

pahu, ja už tretie IUI mám za sebou, ešte neviem, ako to dopadlo, ale určite negatívne 😒 v utorok si ideme podať žiadosť na IVF, koľko ti trvalo, kým sa ti tá žiadosť vybavila? 🙂

pahu
29. apr 2008

Ahoj Domček 😉 Prečo taký pesimizmus? Pokiaľ nebudeš mať výsledky z krvi, alebo sa madam mrcha nedostaví, tak treba byť pozitívna 😀 Tak keď sa tebe nedarí byť pozitívna, tak ja budem za teba pre teba 😀 😀 😀

domcek1111
29. apr 2008

hej ja som v pohode, len nechcem, aby som bola potom sklamaná, tak si to zjednodušujem ha-ha 😉 tak ako ti tá žiadosť dlho trvala?

pahu
29. apr 2008

Jaaaj, zabudla som ti odpovedať 😀
V každej poisťovni je to ináč... Ja som v Spoločnej ZP, tak majú limit 1 mesiac, ja som to mala za 3 1/2 týždňa.
Vo Všeobecnej ZP je to niekedy aj za týždeň, V Apollo ZP aj dlhšie ako mesiac, niekedy aj dva...
No a potom ešte záleží od každého centra, koľko má pacientiek a kedy so dostaneš na radu. Ja som bola varovaná, že cca o 5-6 mesiacov 😝

domcek1111
29. apr 2008

hm, takto som si aj myslela, že bude dlhý zoznam pacientiek, nedá sa to nejako potom urýchliť... 😠 a chcem sa spýtať, tá žiadosť je platná tuším že rok, nie?Lebo ak by sme sa rozhodli, že nejdeme ešte do toho, že chceme skúsiť ešte raz IUI, tak sa nič nedeje, nie? 😉

fedra
29. apr 2008

domcek ... a do akeho CAR chodis ?

domcek1111
29. apr 2008

fedra do Martina-Helios, prečo?

fedra
29. apr 2008

v Heliose nie je poradovnik na IVF, cize ked budes mat schvalenu ziadost, mozes hned zacat stimulovat ak budes chciet.
A v Heliose robia len IUI.... vraj viac ich zo zasady nerobia. Aspon mne tak bolo povedane, ked som sa na to pytala. Vraj ak sa nepodarilo na 3x uz viac/menej nema zmysel to skusat dalej.

domcek1111
29. apr 2008

jej takto si mi veeeeeeeeeeeeľmi pomohla, dík 🙂 ...ale čo by sa stalo, ak by som mala schválenú žiadosť a by som si to rozmyslela, že niesom ešte na to pripravená?Je pravda, že táto žiadosť je platná rok? Takže len jedno IUI, a viac nič?....pozerám, že ty máš jedno za sebou, tak ti držím veľmi palce, u koho si?
No my máme 3x IUI, ale výsledok ešte neviem...

fedra
29. apr 2008

zle som to napisala ... robia max. 3xIUI
My mame toho za sebou toho viac ... minuly rok sme mali 2xIUI ... to druhe skoncilo mimomaternicovym. A teraz po pauze mame za sebou tretie IUI, tak ako ty. 06/05 mame test.
Ziadost je platna rok a je len na tebe, kedy sa rozhodnes v priebehu toho roka kedy zacnes ...

pahu
29. apr 2008

Domček, ja môžem vraj koľko IUI chcem a stihnem do IVF-ka, ale tiež to nie je riešenie non-stop dopovať telo nejakými hormónmi 😀

fedra
29. apr 2008

no pahu ... len pri IUI tych hormonov zas tak vela nie je ... pri IVF mas 200x vyssiu davku niektorych hormonov ako je pri beznom cykle. takze to uz je zasah poriadny

domcek1111
29. apr 2008

jeeeeeeej fedra aj ja mám 6.5. test !!!!!!!! 🙂 😉 🙂 tak som zvedavá, ako to dopadne!!!!A tie IUI ti robili v Heliku?Lebo ja som chodila do BB 😉
pahu, jasné, že to nieje sranda sa stále dopovať tabletkami, aj keď si myslím, že pri IVF je to omnoho náročnejšie ako pri IUI....ale čo keď nemáme my ženy na výber.... 😉

fedra
29. apr 2008

ano, IUI mi robili v Heliku
A ako sa citis ? ja uz na to ani len nechcem mysliet ... 😨

domcek1111
29. apr 2008

Cítim sa normálne...len po zákroku má bolelo podbruško....ale teraz ma začali bolieť prsia 😉 ale stále ma začali bolieť, keď som mala dostať....ale možno teraz to je naopak.....ja už fakt neviem...no uvidíme... 😉 🙂 😉
a koho máš doktorku, alebo doktora, si spokojná?Ja zatiaľ veľmi... 🙂

pahu
29. apr 2008

Fedri, Domček , držím Vám na 6.5. palceeeeeeeeeeeeeeeeee!!! 😀

fedra
29. apr 2008

to je rozne ... na koho natrafis. Robil mi IUI aj krajkovic a posledne tri Gatova, ona je hrozne mila, dobre sa s nou rozprava ked mas nejake otazky. Na utz som zatial vzdy vymakla doktora.
Ty si tam bola zatial len ohladom podania ziadosti na IVF alebo ti uz IUI robili tam ?

domcek1111
29. apr 2008

pahu dík , aj keď sa to nepodarí, ideme ďalej!!!!!!!!!!!! 🙂
fedra nie 3x IUI my robili v BB...v Heliku mi robili tie základné vyšetrenia a samozrejme manželovi spg., a v piatok sme boli po výsledky... a máme sa rozhodnúť či chceme IVF, lebo spg. dopadlo katastrofálne 😒 takže v utorok ideme vypísať žiadosť....akurát vtedy, keď budeme testíkovať 😉

fedra
29. apr 2008

tak drzim palceky nech to dobre dopadne.
No ale ak mate tak zly spg, to vam robili aj napriek tomu IUI ?
To ma trosku prekvapuje, lebo mne hned pri prvej navsteve povedali,ze IUI budu robit len v pripade,ze spg bude OK. Tak hadam to az tak zle u vas nebolo, nie ?
Ja uz mam ziadost na IVF vypisanu 2tyzdne, teraz cakame na schvalenie. Pockam este do utorka ako dopadne test a potom ich zacnem v poistovni bombardovat . Ja by som chcela zacat stimulovat hned ako to bude mozne.

Pau ... dakujem pekne. Ani si to teraz nechcem pripustat,ze cakam na test. Ani neviem,ci budem mat odvahu si doma skusit test

domcek1111
29. apr 2008

no vlastne ide o to, že v BB sme mali 60% degenerovaných, takže povedali, že máme akú-takú šancu...a keď sme boli teraz v Heliku, tak to bolo 99%... ☹ takže fakt neviem, ako teraz...lenže musí byť v tom nejaký háčik, keď sa nepodarili 2 IUI a mám pocit, že ani to tretie nevyšlo...takže nám dali na výber IVF... 😒

fedra
29. apr 2008

a preco mas pocit,ze ani toto sa nepodarilo. este to nevzdavaj ... 😢

pahu
29. apr 2008

Fedri, netestuj doma. Sama vieš, že tieto domáce testy nie sú až také spoľahlivé a budeš z toho nervózna či ti náhodou neukázal zle alebo či ti ukázal dobre... Oki? 😉

A ešte info, zmenila som si graf, od rána 7,00 keď som si myslela že prišla mrcha som nešoinila ani kvapku a aj som si skontrolovala krčok a bol stále tvrdý a dokonca úplne bez náznaku špinenia... 😕
Takže mrcha podľa BT dorazí zrejme až zajtra 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre