Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

lilinka76
12. máj 2007

Erika, v ISCARE nepotrebujeme žiadne papiere od notára. Iba u nich podpíšeme papiere, že sme si vedomí, že dieťa takto počaté bude naše a my jeho právoplatní rodičia a bla-bla-bla.
No, uvidím, čo to bude, minule som tie bolesti nemala. Nechám sa prekvapiť.
A ako pokračujete vy?

erikae
12. máj 2007

LILI no prajem TI dve palicky a tehu hormon v teste 🙂
si v ISCARE spokojna, kolky krat si bola na IUI?
maju to tam teda v ISCARE lepsie vyriesene, ze nepotrebujete pri kazdom IUI behat overovat podpisy, mohli by si v G-F zobrat priklad 🙂
pokracujeme tak, ze mam znovu predpisane lieky a asi buduci menzes zacnem uzivat clost. atd... ved to poznas

lilinka76
12. máj 2007

To s tým notárom je fakt odveci. Ja som spokojná. Chodievam k Dr. Ďurechovej, ale pri tomto IUI som bola u Dr. Petrovej, lebo tá moja neordinovala. Teraz som bola druhý krát a ako hovorím, na úspešný pokus 😀 . Ale ja to mám bez stimulácie, mne foliky pekne rastú samé aj bez liečikov. Teraz som bola 10 DC na pregnyl a 12 DC na IUI. Mávam presne 28-dňové cykly, ako hodinky, tak snáď to bolo úspešné. Napokon, obaja sme zdraví, tak to tak musí byť, no nie??? 😀 😀

erikae
12. máj 2007

no jasné Lilinka, pozitívne myslenie je 99% úspechu zaručene
ja mam tiez cykli skoro vzdy 28 dnove, ale predsa stimulujem clostilbegytom
v G-F tiez robia prave Ti lekari, ktori tam vtedy su, uz mam skusenosti s tromi 🙂
pekne oddychuj nech sa male v klude zahniezdi

lilinka76
12. máj 2007

Erika a koľkokrát si už bola?

erikae
12. máj 2007

zatial raz, hned po vynechani utrog. som vsak dostala menzes, tákze dalsie IUI zrejme o bud. mesiac, alebo az ten dalsii, uvidim este,lieky uz doma mam tak sa rozhodnem sama

andreao
12. máj 2007

Ahojte.
Eri, to som fakt prekvapená z toho notára, my sme to mali tiež tak, že sme podpísali papiere, že sme poučení o všettkom atď...
Babule, ja nemám tiež žiadne pocity, dokonca ma nič nebolí, tak asi z toho zase nič nebude.... No uvidím, povedala som si, že testovať tentokrát nebudem, vydržím až do krvného testu-23. 5., tak som zveadvá.
Ja si vkladám Utroš len ráno a večer 1 tbl. Neviem prečo.
Tak prajem pekný veekend, paaaaaaaaaa.

lilinka76
13. máj 2007

Ahoj Andrejka,

tak dnes už nemám ani ja žiadne pocity, všetky tie bolesti brucha i krížov ustúpili. Ja tiež testovať nebudem, ale na krv idem už 21.5.

sindus
13. máj 2007

Prosim vas, ako prebieha IUI v Gyn Five? Ake podpisy to treba u notara???

erikae
13. máj 2007

sindus, treba podpisy Teba a manzela, overene na matrike alebo pred notarom, to je jedno kde, tlacivo pre overenie Ti da Dr. Stenova s protokolom k IUI, a tiez predpis na aplikaciu injekcie Pregnylu 🙂
ona Ti vsetko rad za radom vysvetli a protokol zostava u Teba a podla neho sa riadis, ked Ti nieco nebude jasne, napis
peknu nedelu babky 😉

lilinka76
13. máj 2007

Miri, Pipka, kde ste??? Mne už z toho čakania zašibáva. Celý víkend som "slamená vdova", tak na nič nemyslím, len či to vyšlo alebo nie. Navyše, už necítim vôbec nič. To je neskutočné, takto ma 14 dní týrať...

miri28
autor
13. máj 2007

Cauko 🙂
my sme boli s muzikom cely vikend na chate, takze preto az teraz sa ozyvam.
lili a pipi, ked som pisala o tej zlej motorike a vsimavosti, tak moja sestra ma vcera dala do obrazu, vraj ona to mala cele tehotenstvo. porozbijala za tych 9 mesiacov najviav tanierov a poharov. vraj zly odhad, asi to mame v rodine 🙂 kiezby, inak som si spomenula, ze jedna kocka na MK pisala o tom, ze prvy krat si uvedomila ze je tehotna, ked netrafila do garaze. proste jej to nevyslo ako inokedy. toto som pocitovala prve dva dni v robote, treti den, teda vcera, ma rano zacalo pobolievat podbrusko a ked sme odisli na chatu, babenky do vecera ma normalne intenzivne bolelo brusko, prsia nic. neviem ci je to dobre alebo zle, ale na uhniezdovanie mi to prislo zavcasu. v noci sa mi snivalo o rybach (nevymyslam si) ale dnes uz necitim nic. takze podobne ako ty lili. ak ma uz niektora snazilka, terajsia tehulka, podobne skusenosti alebo ine, nech sa nam ozve, prosim. teraz neviem ci je to dobre alebo nie. dnes sa citim len viac unavena, to je vsetko.

erikae
13. máj 2007

miri prajem Ti, aby to boli tehu priznaky 🙂 to by bolo super

radka4
13. máj 2007

Miri - prajem ti nech tam rastie konecne krasna fazulka,

inak bola som aj na druhom ultrazvuku a z tych 5. folikul mi rastie jeden a mal takych 16mm (teda za den narastol o 2mm) zajtra idem znova a uvidim ci mi povie. Neviem ake vysetrenia ma este cakaju a hadam o taky mesiac budeme moct ist aj my na prve IUI. Bojim sa co vsetko ma caka, ale co uz.... zvladneme to. Najviac sa bojim tych sklamani, ktore ste kazda z vas prezila, ale asi to patri k tomu. Prajem vam krasny zbytok nedele 🙂

erikae
14. máj 2007

radka, sklamania patria k zivotu, niekto si ich prezije viac, iny menej...
my sme ten prvy pripad
no nic, bojujeme dalej a skusame vsetko co sa len da, aby sme sa "dopracovali" k vytuzenemu babu 🙂

miri28
autor
14. máj 2007

erika a radka, dakujem za povzbudenie 🙂
erika, kedy ti predbezne vychadza dalsia IUI?
radka, ked ti folik rastie kazdy den o 2mm, je to prima. hlavne nech z tych 16 mm este porastie a potom nech praskne. to bude uspesna folikulometria. vela zdaru a neboj sa IUI. fyzicky v pohodke, psychicky trosku horsie ale da sa to, ved bud vyhras vsetko, alebo musis dlhsie cakat.a sme predsa bojovnicky 😉

lili, pipi, kde ste??? ja sa uz citim uplne normalne. lili, ty by si uz mala pocitovat uhniezdovanie pomaly, nie? ja som taky jelenisko z toho, ale uz ma chytaju pochybnosti. niktora tehulka nic nepise. lenusa, ty si mala ake pocity? ja som dnes 5 den po IUI. prosim, piste ☹

erikae
14. máj 2007

miri dalsia IUI mi vychadza tak priblizne okolo 12-13 juna, ale neviem co mam robit, tot dilema, vies preco, lebo jeden vajickovod mam nepriechodny, a pri prvom IUI som mala viac folikov na strane nepriechodneho 3 kusy a na strane priechodneho bol iba jeden. Ked som sa teraz spytala Dr. ze ci mam pockat na ten cyklus, ak pri ovulke je raz vajicko na jednej strane, raz na opacnej, povedala mi ze sa to neda takto povedat, je to priroda a neda sa zarucit, ze ked teraz budem cakat zase az dva mesiace, ze to vyjde, neviem ci pockat ... Ti ist hned na buduci mesiac, i ked mozno opat bude viac folikulov na strane nepriachodnej,,,ak je to takto...je to zahada. ale asi pôjdem hned nasledujucu mrchu na dalsi pokus. jeden najvacsi folik mal 16mm na nepriechodnej strane a do dvoch dni my robili IUI. na priechodnej mal tusim len 14mm.
co myslis?

lilinka76
14. máj 2007

Ahoj Miri,

ani mi nehovor, včera nastúpila super depka. Do soboty ma pobolievalo bruško, aj kríže, aj taký tlak v prsiach som cítila, hoci na dotyk citlivé neboli, tak som si nahovárala, že to je OK. V nedeľu akoby uťalo, nič. Zatiaľ čo som čítala u úspešných báb po IUI, každá sa sťažovala na bolesti - aj Lenuša aj Yasmina. Tak sa utešujem, že tie bolesti nemám preto, že som nemala stimulovaný cyklus. Oni obe boli stimulované. Čo Ti budem hovoriť, miri, som z toho jeleň ako aj ty. A najhoršie na tom je to, že neviem, čo urobiť v prípade neúspechu. či ďalej skúšať IUI, alebo dať žiadosť na IVF. Bojím sa, že sa kvóta zo SPZP naplní a mne povedia, že až budúci rok. Poraď, čo by si urobila ty? Mám už 31 rokov a neskutočnú túžbu po mimi.

Odpíš.

miri28
autor
14. máj 2007

cauko erika, chod hned na dalsi mesiac na IUI. ono to fakt neplati, ze raz sa vajko uvolni z jedneho a potom z druheho. sama som to zazila, radsej skusat ako cakat. a co sa tyka poctu folikov, ja mam nestimulovany cyklus, cize mam vzdy iba jeden najvacsi folik a mam nadej, ved inak v prirode mas vacsinou tiez iba jeden. radsej jeden kvalitny ako vela nekvalitnych, no nie?
nezufaj, dufam ze som ti trosku poradila 🙂

lili, no ty si ma dorazila. takze oni mali vsetky bolesti? ja som mala len vcera ☹ sestry som sa pytala, ci ju bolelo brucho ale ze asi nie, lebo si na nic take nepamata. ale u teba to mohlo byt uhniezdovanie, nic sa neboj, ono 6.-12. den po oplodneni nastava uhniezdenie a vtedy byvaju take bolesti. ja dufam ze ma este "postihnu". aj ked je to pekne na hlavu, ze chcem aby ma nieco bolelo, aby som si verila ze som v tom. tehotenstvo by nemalo boliet, nemyslis? ved ked my nie sme stimulovane ako hovoris, tak asi by sme to nemali az tak pocitovat, ja fakticky neviem. tie prve tri dni, som sa fakt citila inaksie, ale od vcera uplne normalne a som z toho mimo. a s tou IVF, no mojko, ja neviem co ti poradit. ja budem urcite este skusat IUI, po tretom alebo mozno az piatom skusim tabletkovu stimulaciu. zatial mam takyto plan ale dokedy mi vydrzi, to ani srnka netusi. ak ste obaja zdravi, co my sme, tak ja by som este skusala. je to len DRUHA IUI. aj ja velmo tuzim po mimi, moj mangel sa az trasie od stastia, ked ho volam tatik, lebo ked vidi ze ja si verim zacne viac dufat aj on. a dnes ma narodky, tak ideme niekam sadnut a trosku skusim zabudnut. inak v robote sa furt prichytim pri tom ako si zacnem hladkat brusko a pytam sa v duchu, si tam fazulka alebo nie? ak odpises, pozriem este mozno teraz alebo vecer. idem sa obliect. pekny den vsetkym snazilkam.

pipi, a ty co?????

lilinka76
14. máj 2007

Aj my sme zdraví, až na môj jemnulinko zvýšený prolaktín. Teraz už naň beriem Parlodel. Aj kolegyne v robote ma prehovárajú, aby som to ešte skúšala s IUI. Vravíš, že vyskúšaš až 5??? Tiež ma napadlo, či by mi nemali nasadiť nejaké tabletky na stimuláciu, možno to vajíčko nie je dostatočne zrelé, alebo čo ja viem... To si nadrzáka lekára vypýtaš tabletky, alebo čo??? Vieš, oni nemajú radi, keď im pacienti radia...

Na druhej strane si tiež myslím, že my to máme tak, akoby sme otehotneli pri "normálnom" sexe, akurát nám tam pomohli pipetou, takže bolesti by sme cítiť nemuseli. Veď žiadna tehotná, ktorá počala prirodzene necíti bolesti, nie???

Mužíčkovi prajem všetko naj k narodkám, odreaguj sa a potom večer ešte príď, možno Ti tu vylejem moje pocity.

papa

erikae
14. máj 2007

miri skusim hned dalsie mas pravdu, nebudem vyckavať 🙂
narodky pekne oslavte, ja mam manželíka choreho tak ho idem domkov "opatrit"
snad neochoriem od neho, uz ma hlavka boli tiez... 😒
tiez si myslim, ze tehu by nemalo bolieť, ale podla priznakov Lenus ano
u kazdej je to asi naozaj indivindi
napr. este jeden postreh, mne ked merali folik na 17 den MC tak bol taktiez velkosti 16 mm v nestimulovanom cykle, pytam sa preto, je mi treba stimulovat?
zrejme by som mohla skusit bez tabliet (clostil.)
no nevim, utekam domkov uz je najvyssi cas, mozno vecer na vas nazriem co ste pekne napisala pa

radka4
14. máj 2007

No babenky ja som dnes bola u zenskeho a dufala som ze vsetko bude v poriadku, ale kazdej zdravej zene (vraj) praska folikul na 14-15 DC ale moj akosi neporaskol. Ma cca 21 mm a nic, takze opat o tyzden. Takze opat tyzden cakat a dufat, ze to nie je nejaka cysta alebo ja neviem co. Vysvetlil mi ze ma pravdepodobne bude sledovat este mesiac a potom sa uvidi. Aj tak potom pojdeme do bystrice a uvidime co nam povie Kubis na nase zdravotne zavery.

Uz ma to zacina dost stvat, pretoze ked este aj ja budem mat nahodou problemy, tak ma porazi. No co, dufam ze to bude dobre a babo raz budeme mat vsetky.

Pekny dnicek 🙂 🙂 🙂

erikae
14. máj 2007

tomu ver Radka 🙂 , babenka budu, len musime byt trpezlivejsie ako ostatne baby

miri28
autor
14. máj 2007

tak uz sme sa vratili, muzik sa isiel este previezt na bikeu, ved ma narodky tak nech si uzije. ja si aspon s vami pokeckam. dakuje inak za priania 😀

erika, pekne opatruj muzika, uzdravte sa, junik tu bude cochvila 🙂

radka, neboj sa, ja som pred laparkou mala dost nepravidelne a dlhe cykly, preto som aj automaticky zacala patrat po probleme ked sa nam nedarilo, lebo som mala zafixovane ze mi vzdy gyndas hovoril ze mam o nicom cyklus. az ked som bola v Lubochni na hormony, mi povedali, ze som uplne OK, len mam ovulku posunutu. a ked som bola na folikulometrii, bola som 11DC, 14DC a nakoniec 18DC. a medzi 14 a 18DC mi niekedy praskol, lebo mi ho uz nenasli. podstatne bolo, ze pekne rastol a potom zmizol, cize ovulka prebehla. ja sama som pocitovala priznaky na 17DC. ale mas pravdu v tom, ze ja sama som doktorke ktora mi to robil povedala, ze ovu mam posunutu a ona mi nato, ze mam teda prist ked si myslim ze je po nej. no clovek si to musi zmanazovat sam, co ti poviem. ale po laparke mi to chodi celkom obstojne (klop,klop,klop). nezufaj, ziadna zena sa neda zaskatulkovat, nedaj sa zastrasit.

lilus, ved v centre sa ma ako prve pytala doktorka ci chcem stimulovany alebo nestimulovany cyklus. ja som povedala ze zatial nestimulovany. a ked som bola na tehot test po prvej IUI na krvi, sestricka sa ma pytala, ze v pripade ze to bude negat, ci chcem opat nestimulovany alebo stimulovany. ja viem ze mam normalka dobry cyklus aj ovulku, ale som citala vselijake odborne clanky ohladne IUI a tam je percentualna sanca pri stimulovanom cykle vyssia. ja som ho zatial odmietala prave preto, ze som rada, ze mi to chodi dobre a nechcela som si to znova vsetko posahat, lebo nestimul. IUI mozes podstupovat kazdy mesiac, ale stimulovane sa musi robit s prestavkami. a ja som na to zatial chcela ist co najprirodnejsie. tak uvidim. budes aj testovat?

lilinka76
14. máj 2007

Ahoj Miri, asi testovať nebudem, zbytočne sa nervovať. Ja sa skúsim s doktorkou dohodnúť a dám na jej rady. Idem si už ľahnúť, lebo mám v sebe utrogestan, len som prišla prečítať,či si odpísala. Nech nevytečie. 😀 Zajtra prečítam zase.

lenusa
15. máj 2007

lilinka, ja som tie bolesti v podbrušku mala nejakých pár dní a potom to prešlo, ale postupne sa to vrátilo, nie je to silná bolesť, ale taká ako keby ti mala prísť každú chvíľu mrcha aj teraz to chvíľkami mám, ale tlak v prsiach som pociťovala stále...No nie všetky tehule majú príznaky, niektorým nie je nič, je to individuálne, napr. teraz babenky čo majú rovnaký termín počatia ako ja blinkajú a býva im zle a ja nič 😉

pipika
15. máj 2007

Ahoj Lenusa!
Vidím,že sa ti podarilo IUI,zo srdca ti gratulujem. Možem sa opýtať,na ktorý pokus sa vám podarilo,hned na prvý?

lenusa
15. máj 2007

Ahoj pipika na druhý pokus, prvý sme mali v januári a nič a potom sa mi nedarilo nastimulovať a teraz 😀 sne šťastný...Držím aj tebe päsťule...

pipika
15. máj 2007

Ďakujem! Mám z teba radosť 😵 😵

pappo
15. máj 2007

caute baby ako sa mate?
miri, lili, pipi ovladaju vas priznaky? to je dobre len nech je to tehu 🙂 kedy idete na krv?

vierus ja som po IUI cvicila normalne, nemyslim si ze by to bolo na skodu.
neviem vsak ake cvicenie? ja ked sa spytam lekarky ci mozem cvicit aj pred aj po IUI vzdy sa usmeje a povie jasneeeeeeeeee.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre