Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pipika
19. sep 2007

Ano,rozumiem,len nechapem preco sa aspon nespytali,ci mi to uz robili.No,teraz uz nevadi.Uvidime co bude zajtra.

erikae
19. sep 2007

Pipi mysli pozitivne, 🙂
fedri, este by som snad na jedno IUI sla, ale uvidim co povie Dr. na konzultacii, nech je uz 10.10. baby, vtedy pojdem 🙂
no nic, a teda ani netusim, ci mi bude kazat, dat si nejaku pauzu po troch IUI, ci ako to bude

pipika
19. sep 2007

Ja vobec neviem ako by som sa rozhodla,ci este jednu iui,alebo hned ivf.
Eri,snazim sa mysliet pozitivne,ale fakt citim mrchu.Keby som nemala ten utrog.by som uz urcite spinila.

erikae
19. sep 2007

ja som uz vecer utrog. nebrala, nebol dovod ☹
ale este som nedostala, ale citim, ze to uz pride kazdu chvilu
mne vzdy riadne skvrka v bruchu, nie od hladu, ale uz vtedy viem, ze to na mna pomaly ale isto ide

fedra
19. sep 2007

ja pockam na HSG a potom sa rozhodnem. Teda ak sa nepodaril tento pokus 😉

hmaca77
19. sep 2007

🙂 ahojky som po prvom IUI a za dva tyzdne sa uvidi ako som dopadla.Kedze sa mojim vajciam akosi nechcelo uzivala som Menopur nato Pregnyl. 😵 Vajicka boli cca 18 a dva.Po zakroku som,ale nic nebrala alebo nato zabudol gynekolog.Velku sancu tomu,ale nedavam,pretoze uz teraz citim,akoby to malo prist ☹

fcielkafcielka
20. sep 2007

Aj ja sa pridavam, som po prvom neuspesnom IUI. Mala som 2 foliky, cca 20 mm, uzivala som Clostil, kvoli nizkej sliznici Estrimax, potom Pregnyl no a po IUI (13 DC) Duphaston. Ale nevyslo to. Teraz mam pauzu, pretoze to bol treti cyklus za sebou s Clostilom. S dokim sme sa dohodli, ze este 1 alebo 2 IUI a potom IVF.

fedra
20. sep 2007

Ahoj, ako dlho musis mat pauzu ?
Ja som teraz po 2xIUI,v utorok budem mat vysledok. No ak sa nepodari,chceme to skusit este par krat. A tak chcem vediet,ako dlho musi byt pauza po 3 mesiacoch s Clostilom.
A cam do CAR chodis ?

fcielkafcielka
20. sep 2007

Chodim do Heliosu. Pauza vraj staci 1 mesiac. Ale kamoska v inom CAR berie Clostil uz 6 mesiacov a nikto jej ho nekazal vysadit...tak neviem. Budem silno drzat palceky...na //

fedra
20. sep 2007

aj ja chodim do Heliosu. Tak to je super,ze staci pauza len jeden mesiac.
Inak ja uz to teraz citim,bolia ma vajecniky ... bwe.
Ja ak sa nepodari IUI,idem na HSG aby som vedela,ci su priechodne vajcovody.
Snad sa nam to podari,nemyslis ???

fcielkafcielka
20. sep 2007

Musi sa nam to podari. My sme sa zatial o HSG alebo o laparke nebavili, lebo doki povedal, ze je predpoklad, ze aspon jeden vajickovod je priechodny, raz som uz tehotna bola...

fedra
20. sep 2007

tak to ano.
Mne tiez hovoril,ze tym,ze som nikdy nemala nijaky problem,je predpoklad,ze vajcovody su priechodne. A laparka je predsa len operacia,tak zacneme tym lahsim. Ale bola som u svojho gynekologa a dohodli sme sa aspon na HSG. Chcem to vediet na isto,ci su priechodne .... nie len tak to skusat a to hrozne cakanie,ci sa to podarilo. Takto aspon budem vediet na com som. Ci skusat dalsie IUI alebo ist rovno na IVF.

fcielkafcielka
20. sep 2007

Fedra,a vy dlho snazilkujete? A aky mate problem - ak sa mozem spytat?

fedra
20. sep 2007

nieco vyse roka.
Od zaciatku roka chodim po vysetreniach a patrali sme,kde by mohol byt problem. Zistili mi,ze krcok maternice vytvara protilatky proti spermijkam. Inak by malo byt vsetko ostatne OK,teda este neviem ako tie vajcovody.
A co vy ?

fcielkafcielka
20. sep 2007

No v januari to budu dva roky. Mame velmi zly spermiogram, len menej ako jedno precento spermijok ma normalny tvar...tak aj pri IUI sa znizuje sanca...aj tak je to uz malo, tych 10-15 percent a u nas teda este menej. Sestra ma miminka cez s pomocou ivf, tak som dufala, ze sa tomu vyhneme...ebo viem, co to obnasa...

fedra
20. sep 2007

mala nejaky problem ?
ja tiez difam,ze by sa to mohlo podarit. My mame spermiogram super,teda ak HSG dopadne dobre,je sanca otehotniet uz pre IUI dost velka. Najhorsie je to cakanie ... ja som teraz 10 den po 2xIUI a uz saliem.

fcielkafcielka
20. sep 2007

Nemali ziadny problem...teda vobec na nic neprisli. Verim, aj ja som sa isla zblaznit. No a tiez, ked mi zavolali, aj ked som vedela, ze sanca je mala, ze to nevyslo, tak som bola smutnaaaaaaaaa...

fedra
20. sep 2007

myslela som,ci mali nejaky problem pocas IVF,stimulacie alebo nebodaj s babenkom. A podarilo sa im to na prvy krat ?

Ja tiez ... dnes rano som uz nevydrzala a skusila som test. Jasne ze negativny. Viem,ze je este skoro,no aj tak mam pocit,ze to asi opat bude negativne ☹

fcielkafcielka
20. sep 2007

Nemali problem. Podarilo sa im to vsak az na 2x. Maju dve krasne babatka - dvojicky! Len vies, ked je to takto cez ivf, tak aj tehu sa straaaasne bojis...je to ine ako prirodzene.
Jasne, ze je to este skoro, netrap sa. Ja som testla den pred krvou a bol negativny..aj tak som si nahovarala, ze to stale moze byt ok...niekedy som uz shi-shi...

fcielkafcielka
20. sep 2007

fedra-utekam, tak prajem pekny zvysok dna...vonku je krasne, tak sa treba usmievat. Pa, pa.

fedra
20. sep 2007

pa,pa

pipika
20. sep 2007

Fedra,domcek podarilo sa,som tehotna.Boze,som nenormalne stastna 😵 😵

fedra
20. sep 2007

pipika ... tak to je super.
Hrozne moc gratulujem.
Tak baby, uz je to len na mne nasledovat vas .... ☹

pipika
20. sep 2007

Fedra dakujem.Vobec tomu neverim.A ja som cakala mrchu.

fedra
20. sep 2007

no vidis ... tesim sa s tebou.
Ja dam vediet v utorok ako na tom som. Ale citim sa aj ja biedne ... a uz druhy den ma pobolievaju vajecniky ... bwe.

Tak sa pekne opatrujte a nech mas tych 9 mesiacov upne bez problemu.

pipika
20. sep 2007

Dakujem a drzim velmi palce,aby si ma nasledovala.

fedra
20. sep 2007

a rano si mala negativny test z mocu ???

pipika
20. sep 2007

Ano mala,jednoznacne negativny test.Revala som do obeda.Prichystala som sa,ze mi to sestricka potvrdi a ona ze,ste tehotna,a ja,ze prosim?Hovorila som jej ten test a ona,ze nech ho vyhodim,je na hovno.

fedra
20. sep 2007

no super.
Ja som totiz nevydrzala a testla som sa dnes rano ... 10 dni po IUI a jasne ze bol negativny. A to som mala slzave udolie ... no sisi
A kolky den od IUI si ?

pipika
20. sep 2007

Dnes som 14.den po iui a 26DC. Ale ten test som si kuplia este pred pol rokom iba tak a stal 50 sk.Teraz som si kupila drahsi,zajtra ho spravim,dufam budu tam tie ciarky.
Takze nie je nic stratene,je este skoro na poz.test. Budes ho mat az v pondelok,uvidis.Verim tomu. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre