Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

erikae
27. apr 2007

ahojte vsetky snazilky, mame tu posledny prac. den v tyzdni a hura na vikend 🙂
tesim sa, ideme k nam domov a zajtra pôjdeme do lesoparku a v nedelu pozriet do Bojnic na "strasidla"
pappo-na ake cvicenia chodis? ja pilates, ale tyzden po IUI som radsej nesla, i ked pilates mozu cvicit i tehotne zeny (co zatial neviem, ci som, ci nie) no radsej som to nepokusala.
pekny vikend dievcence a do snazenia... 😉

miri28
autor
27. apr 2007

Ahojte 🙂

pisala som ako drak pol hodinu vsetko mi odrazu zmizlo, som nasr... 😠

uz iba strucne,

lili, vcera som dostala mrsku aj ja, idem do centra tiez 4.5. na 9DC. IUI sa robi aj cez vikend, mne robili 1.IUI v sobotu. takze neplac, sme normalka prepojene a otehotnieme pekne v maji, OK? som si povedala a hotovo.
stashka sa k nam prida, vsak? nemaj strach, budeme sa povzbudzovat.

pipi, aj by nam to stretko mohlo vyjst, ved minule sme sa skoro aj stretli len sme o tom nevedeli, vsak? a ty kedy mas dostat mrsku? daj vediet!

radka, dufam, ze tak ako pre ostatne snazilky bude maj plodny mesiac, pre teba bude ovulacny a foliky budu rast pekne do krasy a priatelovi sa budu mnozit hadiky. moj tiez papka vitaminiky, tak uvidime 😉

andreao, nebud smutnucka, ved mozno ked si este nedostala, mas sancu. verim ti, ze pocit neistoty je ozaj asi ten najhorsi pocit. ak mas ale pocit, ze treba vypnut na mesiac, kludne to sprav ale nevzdavaj sa. ved ja sa tiez spolieham na vas, ze ked budem na tom psychicky zle, povzbudite ma a budem bojovat dalej. na kazdeho to obcas pride, je to normalka. nevesaj hlavicku, OK?

erikae, no zatial sa to vyvija dobre. mas fajn naladu, intuitivne pocity, prajem ti to a tiez naplno VERIM ze maj je ten spravny mesiac. to by bolo krasne, keby sme vsetky otehotneli v maji. som ale utopista, co?

ahoj tinucha a vitaj medzi nami! drzim ti palciaky, ved 3.IUI je uz ozaj dost. a do ktoreho centra chodis a na kolky den ti robili vsetky IUI? dikes 😵

miri28
autor
27. apr 2007

stasha a lili, idete tiez bez stimulacie?

pappo, drzim palce 🙂

lilinka76
27. apr 2007

Ahoj Miri, predpokladám, že to bude bez stimulácie, ale to závisí od toho, čo povie p. doktorka. V piatok idem k inej, lebo tá moja tam nebude. A keby bola potrebná stimulácia, tak už by bolo asi neskoro, lebo do centra pôjdem na 9 DC. Teda, nevyznám sa, ale myslím si...

Papo, ďakujem za povzbudivé slová, odkedy chodím cvičiť, je to lepšie. Vezmem si od Teba príklad a budem aj ja optimistickejšia a budem brať život taký aký je. Napokon, sama si hovorím, že môžem byť šťastná, že mám takého supiš manžela, mohlo sa stať, že by som zostala sama 😀 Držím palce, v pondelok cvič len tak jemne a nezabudni prispievať čerstvými pocitmi.

Do oplodnenia, snažilky.

tinucha
27. apr 2007

Miri, ja chodím do SPLNu v KE. IUI mi robili 2x na 14 DC a teraz pri 3.IUI na 15 DC.
Stasha, som rada, že som ti pomohla. 🙂

radka4
28. apr 2007

Babenky tak to som zvedava ako budem reagovat ja. Ja vas uplne obdivujem ake ste silne a dufam, ze v danom momente budem reagovat podobne.

Miri - priatelovi uz vlasky dupkom stavaju z toho ako chceme chceme a nic, ale berie vitaminky poctivo a kazducky den. 🙂

Dnes ma nas synovcek 1 rok, este ze ma svagrinka take krasne deti s ktorymi sme kazdu volnu chvilu, z toho sa tesim ze k nam idu aj spat v pohode si zbalia rupsacik a idu na vylet a nemaju s tym problem. To je nadherne, len im chyba bratrancek alebo sesternica 🙂

Pekny vikend.

miri28
autor
28. apr 2007

Cauko 😉
pekny den nam zacal, ja uz varim ostosest, upratat asi nestihnem a padim k nasim na zahradku, kde uz moj muzik pracuje svorne so svojim svokrom 😅
Mame v pondelok volno, tak si uzijeme predlzneny vikendik.
lili, my si s manzelom stale hovorime, ze ved mozme byt stastni, ze sme sa nasli a lubime sa ako kone 😀 casto sa stretavame u priatelov a dokonca aj manzelov s nie velmi vydarenymi vztahmi a vtedy ma napadne, ze nase stastie je v nas a to babetko si musime trosku "zasluzit". kazdeho skuska v zivote a vo vztahu caka inde a v niecom inom. u nas je to babatko.
radka, aj ja mam synovca a veeeeeelmi ho lubim, ako on hovori, sme kamosi navzdy. v septembri bude mat 5 rokov a tiez s nim travime vela casu uz odmalicka, casto byva u nas aj u nas prespava. hlavne sa mu paci na nasej chate, ktora je cisto v prirode a tu on miluje, presne ako ja. takze my sa tam spolu tulame, on sa na vsetko vypytuje a ja mu s radostou odpovedam a mam aspon aky taky pocit, ze niekomu nieco odovzdavam.

tak pekny vikend a do oplodnenia 😉

lilinka76
28. apr 2007

Ahojte snažilky,

všetkým Vám prajem príjemný víkend. My dnes ideme na "svadobnú žúrku", ale pravdupovediac sa mi veľmi nechce...

Miri, to máš pravdu s tými manželstvami, aj my máme v okolí také, ktoré sú takpovediac vo fáze rozpadu... Preto som veľmi rada, že to naše klape a som si istá, že klapať bude, aj keby malo zostať bez bábätka.

Radka, uvidíš, silná budeš aj ty. Ja som si za prvý polrok skúšania myslela, že to neprežijem, plakávala som celé dni, dokonca raz so mnou plakal aj môj manžel a vtedy som si uvedomila, že ho/nás takto nesmiem zraňovať, že budem silná. Je to strašný pocit vidieť chlapa plakať... Tak teraz keď mi je ťažko, mám v robote kolegyňu, ktorá mi je ako "adoptívna mamka", lebo tú svoju skutočnú mám na východnom Slovensku a tej sa vyrozprávam.

Prajem Vám všetkým krásny víkend a oddychujte.

... Lebo ako hovorí môj tatko, "aj sliepka musí v kľude sedieť na vajíčkach, kým vysedí kuriatka" 😀 😀 😀

andreao
28. apr 2007

Ahojte babulky. Tak mrcha dorazila, teraz už je 2. IUI definitivne neuspesne. Nevesam hlavu, pojdem aj do tretieho. Uz ozaj neveim, čo so sebou. Obaja s menželom sme úplne OK, a stále sa nedarí. Nerozumiem. Napadlo ma, nepočuli ste niektorá o nejakej alergii na partnerove spermie? Už ma napadá hocičo, ja mám pocit, že tie moje vajíčka pred spermiami normálne utekajú 🙂 🙂 🙂 .
Prajem pekný víkend a vela plodných dní. Ahoooooooojte. A dakujem za podporu. 🙂

radka4
28. apr 2007

Andrea - drzim palce a myslim ze viacere uz premyslame nad kde cim a inak vraj ta alergia na spermie fakt existuje, citala som o nej ale to bolo uz davno. Zajtra nas caka makacka na zahrade 🙂 🙂 🙂 uz sa nevieme dockat a aspon sa odreagujeme.

miri28
autor
29. apr 2007

Cauko 😉

andrea, to ma mrzi, smutim s tebou ☹ alergia existuje, vtedy tvoje telo chape partnerove spermie ako cudzie látky a vytvára proti nim protilatky a tak ich vlastne likviduje. ale vraj tieto protilatky sa nachadzaju hliene, ktory chrani vstup do maternice takze pri IUI, kde ti zavadzaju spermie cez krcok priamo do maternice, by malo byt postarane, aby sa zive spermie dostali na miesto urcenia v pohode.
no neviem, ci som to dobre vysvetlila, ak ma niektora snazilka lepsie info, kludne ma opravte 🙂 .
radka, my sme vcera boli na zahradke u mojich rodicov, teraz vyrazame na nasu chatu, kde su tento vikend svokrovci a mame tam kooopec roboty. ale asi budeme kosit, ja si popolievam kvetinky a ked pride synovec aj so sestrou pojdeme na koniky. uz sa tesim, tak aj vam pekny den a vela krasnych vajicok v maji 😵 .

pappo
30. apr 2007

erikae chodim cvicit na steper a potom individualne s trenerom, tak neviem ci mam dnes ist ste mi dali chrobaka. 🙂 kedy testujes?

miri diky za palceky. chcem sa ta opytat ake si mala pocity po IUI, bolelo ta podbrusko alebo nieco podobne?

lilinka nemas zaco, ja vzdy hladam nieco pozitivne aj teraz, vlastne si uzivam ze mozem spat kolko checm ist kam chcem a robit si co chcem ked pride babo je to na plny uvazok 😀

radka neboj bratrancek alebo sesternicka budu co nevidiet 🙂

andreo to sa mi paci ze to nevzdavas treba to len skusat, drzim palce do dalsieho pokusu. kam chodite do car? neporadili ti ako dalej?

miri28
autor
30. apr 2007

Pekny den snazilky 🙂
pappo, hned po IUI ma bolelo podbrusko, ale len tak mierne, ako den pred kramami a mala som taky vnutorny pocit, ze si musim sadat opatrne. na druhy den uz som nic necitila, a presne o tyzden po IUI ma opat cely den bolelo podbrusko, co vsak nemozem celkom pripisat IUI, kedze bolo aj neuspesne, skor si myslim, ze som sa v ten den trosku ponatahovala, lebo nam doviezli novy gauc a behala som sem a tam a stierala prach na podlahe, no sak vies, blaznila som sa od radosti z novej veci a chcela mat vsetko tip top. a potom uz voooobec nic. ja som na 80% tusila, ze nie som v tom. a ty mas ake pocity. je dobre ked povies aj take detaily, co si myslis ze nas nezaujima, lebo neskor si uz na to nemusis spomenut a tie dva tyzdne ked hladas hocico, co by ti pomohlo identifikovat tvoj stav, ci sa podarilo alebo nie, su fakt na psychiku, preto kazda info pomoze.

dnes mame volno s muzikom, pojdeme asi zase na nejaky vyletik. a inak vcera som sa vyzivala pri pohlade na zakvitnutu luku a na nej sa prehanalo volne sa pasuc asi 100 koni, z toho 20 zriebatok. no krasa 😵

sisi, lili, pipi, stashi, ako babky? 😅

pappo
30. apr 2007

miri tak na tu luku musel byt nadherny pohlad, prave som vcera hovorila manzelovi ze ked budeme stary tak si kupime dom alebo chatu dakde an samote a budeme sa kochat prirodou. nadherna predstava. lebo my zijeme v BA a to teda velka romantika nie je.
miri mas pravdu tie pocity ma stale prenasleduju ako sa citim ja by som bola najradsej keby som bola tehu to je jasne ale ci naozaj som to zistim az neskor.
kedze to cakanie je pre mna dlhe aspon hladam ktore baby sa ako citili po IUI. a to je pravsa ze kazda info je pre mna zaujimava. ved to poznas.
stale sa citim rovnako ziadny dalsi priznak na sebe nepozorujem ale uvidime na 7 den vacsinou vtedy baby pisu ze pocituju bolesti ako pred MS.
uzite si vylet a krasny den.

stascha
30. apr 2007

miri, ahojcek no ako vo stvrtok dorazila mrcha a ide sa na IUI, v piatok idem na krv a ultrazvuk ci folikuly rastu a neviem kedy pravdepodobne v pondelok na IUI. No len dufam ci to stihnem ked ovluku mavam 12 -13 DC, ale urcite ano. Ozaj ak je treba robia aj cez wk?
Tak ze tak sa mavame, a ty kedy ides opät na IUI?

miri28
autor
30. apr 2007

pappo, myslim na teba a drzim palceky, aby sa priznaky zacali objavovat, vela stastia 😉

erikae, a ty ako, ziadne priznaky?

staschka, ja to mam presne ako ty. vo stvrtok dorazila, cize na 9DC v piatok 4.5. idem do centra na krv a ultrazvuk (dufam ze to bude OK, plosiiiim 😔 ) a kedze ovulku som mala posledne dva cykly na 13DC, tak predpokladam ze mi to vyjde na 8.5., cize utorok. Minulu IUI mi robili v sobotu. Cize sa neboj, mam to potvrdene vlastnou skusenostou ze zakroky robia aj cez vikendy a sviatky. a chodim tiez do Gyn-fivu ako ty 🙂 papa a pekny den 🙂

siska78
30. apr 2007

miri, ja nic noveho, teraz cakam na mrchu, ked nepride ako ma, tak supneme agolutin a ideme stimulovat na druhe a posledne IUI. Uz som total rozhodnuta ze potom idemem na IVF. Mam znamych v Prahe a tam IUI ani nedoporucuje, je to hrozne mala sanca na otehotnenie a velke sklamania. Takze sa teraz uvidi, ale nemam pocit ze by mrcha mala prist.
Pappo drzim palciska. Prsia este nebolia?

pappo
30. apr 2007

siska nie nebolia tak dufam ze to dojde, uhniezdovanie je okolo 7-10 dni po oplodneni. tak snad este dake priznaky dojdu a podari sa to. ak nie tiez som rozhodnuta pre IVF aj ked len soft.

siska78
30. apr 2007

pappo aky je prosim ta medzi tym rozdiel?

pappo
30. apr 2007

myslis IVF soft? no ze neberies tolko liekov iba ako pred IUI a ked narastie viac folikov iden na IVF, ktore prebieha normalne. cize iba neberes tolko liekov, mozno len vyssie davky. ale IFV soft nepreplaca poistovna a stoji to
18 000sk ale moje vajecniky treba riadne potrapit tak raz a poriadne.

stascha
30. apr 2007

miri ako si ma pekne oslovila 🙂 Mas pravdu sme na tom rovnako takze v piatok v GF na krv a ostatne. Ja idem len na prve IUI takze som s toho trosku vystresovana, ale ved to sna dako dopadne, ja by som uz chcela aby bolo potom a bola som tehu ☹ , ale to chce asi kazda z nas.

pappo
30. apr 2007

siska vraj prvy tyzden by nemala zena pocitovat ziadne vyraznejsie pocity, az druhy tak uvidime.
tu to pisu str. 86
http://www.porodnice.cz/kniha/kniha_kapitoly/ka...

pipka
30. apr 2007

ajojte,miri tak vy aj teraz pojdete skor ako my, zase nas predbehnete 😀 ja idem na 1. kontrolu 7.maja v pondelok, tak predpokladam, ze na IUI pojdeme v stredu al. stvrtok. Teda samozrejme za predpokladu, ze bude vsetko v poriadku.
Myslim na vas babulky, drzte sa ! 😉

siska78
30. apr 2007

pappo, dufam ze sa ti to teraz podari. Ja nebudem vymyslat so ziadnym IVF soft. Dam im hned zabrat, lebo ked nema zabrat normalne IVF, tak to soft asi nezaberie a naco sa stresovat a minat zbytocne peniazky. Ja by som chcela ist v maji na IUI, ale mam teraz skuskove, tak by som toho mala zbytocne vela. Az po skuskach si supnem Agolutin a idem na to. 😀

vikynocka
30. apr 2007

ahojte snazilky...chcem Vas vsetky pozdravit a popriat vela, vela stasticka. Som tu nova a chcela by som sa spytat, ci niektora poznate doc Valkyho a co hovorite na centrum Iscare. Precitala som si,ze vacsinou tu vsetky spominate Ginfive je to ine centrum? lepsie? poradte prosim
A este mam otazku ktorou sa zmietam, moj manzel ma hrozny spermiogram a tak ak chceme babo tak len spermie darcu,neviem je mi to strasne cudzie a som nestastna...mate niektora skusenosti v tomto smere? ste skor za alebo proti?dakujem velmi

pipka
30. apr 2007

viky, k tym darcovskym spermiam len tolko, ze otcom babatka nie je ten, kto ho splodi, ale ten, kto sa onho cely zivot stara, vychova z neho slusneho cloveka, boji sa aj tesi sa s nim...
Pri darovani spermii mas stopercentnu istotu, ze su to spermie od zdraveho a dokonca aj inteligentneho cloveka. Ved si pozri ake maju kriteria na darcovstvo jednotlive CAR. Drzim palceky, nech vam vsetko dobre dopadne. 😉

lilinka76
30. apr 2007

Ahoj Vikynocka, vitaj medzi nami, snažilkami. Ja tiež chodievam do ISCARE, hoci nie k doc. Valkymu, ale k dr. Ďurechovej. O doc. Válkym som však väčšinou čítala dobré referencie. Gyn-fiv je iné centrum, ale porovnať ho neviem.

Neviem, nakoľko zlý spermiogram má tvoj manžel, ale chcem Ti vliať trošku nádeje. Skús mu kúpiť vitamíny od firmy Swiss ENERGYMAN (v Ba ho určite majú v lekárni na hlavnej stanici, 60 tbl. stojí cca 560 Sk). My sme mali tiež zlý spermiogram, vyzeralo to na ISCI, prelúskala som internet a našla tento vitamín, manžel ho užíval a už má zdravý spermiogram.

Čo sa mňa týka, ja by som v takej situácii bola za (spermie darcu), ale viem určite, že manžel by bol proti, už sme sa o tom rozprávali. On odmieta aj adopciu, takže musím čakať na zázrak prírody, alebo medicíny, nakoľko aj nám sa už viac ako rok nedarí splodiť potomka, hoci sme obaja zdraví.

Ahoj Papo, ako sa darí??? Oddychuješ? Máš už nejaké prvé pocity?

Ja sa už neviem dočkať piatka, som objednaná k Dr. Petrovej, dúfam, že ma prezrie, nájde folikul a pôjdem na druhé IUI.

Prajem Vám príjemný večer a ešte krajší zajtrajší 1. máj.

pipka
30. apr 2007

lilinka, tak drzim palceky, zase budeme na tom skoro rovnako 😉

lilinka76
30. apr 2007

Ahoj Pipka,

áno, máš pravdu, dúfam, že to tentokrát bude úšpešné. Tak tu čítam, že sa Ti pomaly blíži deň "D". Držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Ja dodnes na svadbu veľmi rada spomínam, to bola "super žúrka".

pipka
30. apr 2007

no ved aj ja sa tesim ako budem po rokoch spominat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre