Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

tinucha
7. máj 2007

Kočky, HSG a laparka nie je to isté. Laparka sa robí v úplnej narkóze. Do vajcovodov sa vstriekne kontrastná tekutina, a sleduje sa, či vajcovodmi prejde. Po operáci sú dve, prípadne trimalé jazvičky. Ja mám jednu v pupku a jednu v oblasti vaječníka. HSG, je spomínaný prefuk, nerobí sa v narkóze.Vraj je to dosť bolestivé, ale nemusíte byť v nemocnici viac dní ako pri laparke. Myslím, že je tu téma HSG a laparoskopia, skúste sa tam mrknúť.
Čo sa týka laparoskopie, podľa mňa má význam ísť na ňu pred IUI, pretože ak vajcovody nie sú priechodné, IUI bude zbytočné. Ten postup je v každom centre iný. Niekde odporúčajú ísť najskôr na laparku, inde skúsia jedno IUI a potom laparku.
Silvia, laparoskopia nie je nič hrozné, úplne v pohode sa dá zvládnuť.🙂

vierus
7. máj 2007

diky babulky,tak uz v tom mam apon jasno.
Mna lekar trochu sokol, ked mi to navrhol, tak som sa ani moc nevypytovala, ale nabuduce sa ho hned spytam, ze co vlastne ake vystrenie myslel. Ale po tom, co som si prestudovala o HSG si budem pytat laparku!

silvia24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinucha
7. máj 2007

Silvia, je to intrauterinná inseminácia, čiže vpravenie spermií priamo do maternice.

miri28
autor
7. máj 2007

Ahojte kocky 🙂
takze:
lili, ja som utrogestan brala 2-0-2 vaginalne. doktorka mi povedala ze staci lezat 10-15 min max, zbytok tabletky vytecie vzdy, treba nosit intimku, ale ucinna latka sa vstrebe do tych 10-15 minut. cize je to normalne a netreba sa nicoho obavat. navyse uzivanie hormonov vaginalne menej zatazuje ostatne organy, nema take negativne dopady na psychiku a ucinkuje presne v mieste urcenia.

ahoj vierus, podla mna maju baby pravdu v tom, ze IUI by som bez laparky nepodstupovala. je to v podstate uplny zaklad a potvrdenie zdravia tvojho reprodukcneho systemu, ze vsetko funguje ako ma. laparka sa vykonava pri uplnej narkoze, ja som mala tri vpichy, pod pupkom a nad vajecnikmi. pri ostatnych metodach sa jedna len o prenos nejake obrazu, ale pri laparke si to vsetko pozru vlastnymi ocami nazivo, ohmataju, vsetko co sa da aj hned mozu opravit, a pozeraju aj okolite organy. a este je to bez bolesti, samozrejme pocas operacie, potom je to individualne aj rekonvalescencia je indi-vindi. ja som bola v nemocnici vseho vsudy 3 dni a doma 8 dni. mozno to stoji nejaku tu namahu a treba pozbierat trosku odvahy ale oplati sa to, nemusis sa potom zbytocne stresovat a v konecnom dosledku aj vyhadzovat peniaze. takze vela stastia, je to na tebe 🙂

tinuska, mrzi ma to,si rozhodnuta ist na IVF? viem ze je to pre vas tazke, ja tiez neviem ako budem neskor rozmyslat, teraz sa snazim mysliet pozitivne a nepredbiehat udalosti, lebo mam pocit ze si len privolavam dalsie zakroky, chcem sa usetrit sklamania, a mala by som mozno viac verit.

lenusa a pappo - vela stasticka 😵

miri28
autor
7. máj 2007

pipus ved sa ozvi 😀
na kolky den MC ti vychadza v stredu ta IUI, aky si mala folik, cim stimulujes? ved vies, ze mna to zaujima 😉

lilinka76
8. máj 2007

Lenuš, kde si??? Už si testovala??? Tuším som zvedavšia ako ty... Sem s výsledkom. 😀

lenusa
8. máj 2007

Dobré ránko, no test nedopadol dobre bola len / ☹ , ale šak uvidíme ešte zajtra 😉 .

pappo
8. máj 2007

cau leni, detto 😒

pappo
8. máj 2007

vierus tak priechodnost nie je laparka je to HSG a to naozaj mozes ist na druhy den do prace to ano. davala som sem link o laparke mozem dat znova.

pappo
8. máj 2007

silvia tot sa pise o IUI na strankach iscare

Vyvolanie ovulácie, Inseminácia
Za "asistované počatie" považujeme aj jednoduché, ultrazvukom sledovanie činnosti vaječníkov s prípadným liekovým ovplyvnením. Liekové ovplyvnenie vaječníkov spočíva v podávaní liekov - gonadotropínov- tak, aby prinútili vaječník vyprodukovať vajíčko a tak umožnili prirodzené oplodnenie pri pohlavnom styku. Najvhodnejšími pacientkami pre takýto spôsob liečby sú ženy s hormonálnymi poruchami a so syndrómom polycystických vaječníkov. Pohlavný styk musí byť načasovaný na obdobie, kedy sa pod vplyvom liekov uvoľní vajíčko. Spermie manžela /homologná inseminácia/, alebo spermie darcu /donorská inseminácia/ sa môžu aj zaviesť umele do krčku maternice /cervikálna inseminácia/. Ak predpokladáme, že prekážkou vzostupu spermii je napríklad imunologická reakcia organizmu prejavujúca sa v hliene krčku maternice, zavedieme spracované spermie do dutiny maternice, alebo až do vajcovodu, aby sme uľahčili stretnutie spermie s vajíčkom v prirodzenom prostredí. U tohto spôsobu liečby je dôležitou časťou programu sledovanie reakcii na vaječníku pomocou ultrazvuku, sledovanie hormonov v krvi partnerky, aby sa maximalizovala šanca na otehotnenie a minimalizovali riziká vyplývajúce z liečby /viacplodové tehotnosti/. Úspešnosť liekmi riadených cyklov dosahuje v správne indikovaných prípadoch až 20%.

lenusa
8. máj 2007

aňa ty si tiež neodolala a spravila si test?

pappo
8. máj 2007

lenuuuuuuuuuuuuusa kde si co varis obed? pod pokecame. 🙂

lenusa
8. máj 2007

nuž neviem akurát rozmýšľam čo by som ukuchtila, ale nič moc ma nenapadá...asi urobím paradajkovú polievočku a kuriatko s ryžou 😀 . Joj nič sa mi nechce manželík išiel pomáhať jednému známemu do záhrady a ja som sama ako prst, ešteže ma včera potešil netom 😀 .Normálne sa na mne rehotal, že som závysláčka.
A ty čo dobrého dnes varíš??

pappo
8. máj 2007

cau lenus , no ja som tiez sama doma keby mi nezvonil mobil asi este spim, ale rano som vstala o pol siedmej lebo sa mi uz aj snivalo s testom, ze ma mama nahanala sprav si ho uz nech vieme. pritom som o tom nikomu nehovorila iba tu a manzelovi. este jedna kamoska to vie. tak som vstal spravila test negativny ja som to tusila 😠 ziaden naznak.
co budeme robit? pri prvom IUI si si robila tiez test a negativny co?

varit? joj ako sa mi neche, ale hlad je mocnejsi.
manzel je v praci tak to bude napoli aj vecera.
zeleninovu polievku , mam strasnu chut a vybrala som kura to este neviem ako spravim porad, a hraskovu ryzu tu ja zboznujem.
to by sa hodilo nieco ako kuraci paprikas no zistim recept, na nete ak najdem.
vzd vaqrim nieco nove nebavi ma varit stale to iste a ty ako spravis to kura?

joj ale sme odbocili baby sorry.

lenusa
8. máj 2007

ozaj aňa už dávno som sa ťa chcela opýtať z čoho máš zložený nick pappo?

pappo
8. máj 2007

lenus IP

lenusa
8. máj 2007

no mne sa nikajako s varením babrať nechce, keď nemusím kašlem na to..Tak len jedoducho kura upečiem a k tomu ryžu a basta fidli 😀 .
Vieš jaká som z toho testu smutná kača jedna asi som ho fakt nemala robiť...aj minule mi vyšiel negat.a aj krv nič ☹ . A ja by som to bábulo už tak veľmi chcela ☹ .
IP mi ešte stále nedorazila...

pappo
8. máj 2007

jak to kukni este raz dj F5 inac som rada ze mas net aj doma to je super, pochval manzela. aj ked asi nebude nadseny ze si stale pri NB 😀 😀
ale u nas je to rovnako kazdy vecer sedime na nete a striedame sa.

lenusa
8. máj 2007

už dorazila 😀 . Je to dobrá vecička mať netoš domenka, my sme mali doteraz zlý signál, tak preto až teraz.
A je to fajn, bo v piatok bývam sama do noci doma a sama zaspať sa bojím, tak vždy upratujem a teraz môžem pekne písať na MK 😀 , bo manželík má futbal a potom si idú s chalanmi sadnúť.

pappo
8. máj 2007

aha tak takto to je aby ti nechybal, no milene 🙂

lenusa
8. máj 2007

🙂 je to šibal, včera večer som si dala na jeho polku notebook a povedala som mu že som ho vymenila za lepšieho...ale len na chvíľočku 😀

pappo
8. máj 2007

ozaj na kolku tam ides tiez na 7:30? zabudla som

lenusa
8. máj 2007

tak pojdem asi aj tak tak okolo tej 7:15 - 7:30, tak sa možno stretneme 😀

lilinka76
8. máj 2007

Ahoj pappo, to si si ten test skutočne robila, alebo to bol ešte sen, že je negatívny??? 🙂

pappo
8. máj 2007

lilinka zial robila a sen to nebol je tam len jedna ciarka aj po 2 hodinach. svinka jedna, neviem teda ci to uz mam vzdat alebo co?

machova
8. máj 2007

Ahojte dievčatá,

idem aj ja variť a tiež sa mi moc nechce. Včera večer ma otrasne bolelo podbruško poviem Vám, že som mala aj strach. Volala som dnes do iscaru a naťastie tam bola aj moja dok. Ďurechová vravela, že možno mi nepraskol aj niaky folik a už je to 7 deň. Babuľky netrápte sa aj keď Vám to nedopadlo dobre.

lilinka76
8. máj 2007

Pappo, veď vieš, ja som bola včera. Ale dnes mám nanič náladu. Ani neviem prečo, iná baba by sa zase tešila. Mňa tie dva týždne zase ubijú. Už teraz rozmýšľam, či v prípade neúspechu pôjdem aj tretíkrát, alebo si požiadam o vypísanie žiadosti na IVF. Smiem vedieť, ako uvažuješ ty? Bojím sa toho dopovania hormónmi a ešte viac prípadného sklamania...

pappo
8. máj 2007

lilinka ja som este pred IUI ked neraslti folici povedala ze pojdem hnes na IVF a basta. a skusim sa poradit s doktorkou ale ak to bude mozne pojdem na IVF soft. neviem ale moje vajecniky reaguju dost zle takze ak uz zareaguju nesmiem prepast sancu. ale ak tvoje su v pohode a nemas problem a folici narastu vzdy kludne skusaj IUI dalej. mna viac stresuje chodit na UTZ a dufat ci rastu alebo nie je to dost o nervy, teraz ani nie. skor ta stimulacia ma obera o vsetku silu tak asi preto ja radsej IVF. ved uvidime ako to dopadne zajtra.

machulka to vazne dnes je tam Durechova boze ta stale maka. sikulka to je. takze si kludnejsia ked si s nou hovorila co?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre