Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

tinucha
3. máj 2007

Ja idem v pondelok 🙂

erikae
3. máj 2007

vela štasticka prajem tini, nech sa test potvrdi 🙂

hokej som nestihla ani pocuvat, ale ze teda nemam co lutovat

tinucha
3. máj 2007

ďakujem 🙂 Dúfam, že nám dáš zajtra vedieť. 😉 🙂 Budem na teba myslieť.

erikae
3. máj 2007

urcite napisem hned ako budem vediet vysledok, bude to dost napinave, (cakat na vysledky)..pekny vecer 🙂 este vam vsetkym, zajtra ma caka velky den, ufffff, snad sa vyspim..

radka4
3. máj 2007

Erika - drzim palce na rukach aj nohach a tesim sa na pozitivnu spravicku. 😀

erikae
4. máj 2007

ahojte 🙂 uz som bola na krv a popoludni po 14 hod. budem telefonovat o vysledky. dnes tam bolo velmi vela zien, az sa mi nechce verit, ze nas je tolko snaziliek
pekny den 🙂
radka dakujem, snad to bude ta pozitivna sprava 😉

lenusa
4. máj 2007

🙂 budeme čakať s napätím 😉

stascha
4. máj 2007

Ahojte dievcata, takze dnes som mala ist na krv a UTZ ci folikuly rastu a potom na IUI, ale snad ta smola sa nas nepusti, manzelik dostal teplotu a mam ho choreho takze je uplne zbytocne ist na krv a UTZ ked na IUI nebudeme moct ist kedze je moja polovicka chora ☹ To snad ani nemoze byt pravda tak som verila ze uz budem len cakat na to ci som tehu a teraz zase cakat mesiac ☹ Je to strasne, ale zase ked som vydrzala tolko tak ten mesiac ma uz nezlomi, aj ked teraz mam pocit ze mi pada cely svet a nic nema zmysle ☹ 😢
Miri 🙂 lili 🙂 dufam ze mate viac stastia ako ja a vsetko je dobre folikuly su velke a IUI bude uspesna, myslim na vas a drzim palce. 🙂

Dievcata ktore cakate vysledky na tehu testy zelam aby boli pozitivne a vsetko bolo ok. 🙂

erikae
4. máj 2007

staschi to mi je luto, ze Ti manzelik ochorel.
to cakanie je naozaj tazke, ja budem cakat do poobedia a potom sa uvidi..co dalej
ja tiez neviem ako na tom budem popoludni,
Mysli na tie pekne veci a bude Ti lepsie, trosku si zasportuj, alebo precitaj dobru knizku 🙂 aj sa vyplat, ulavi sa

stascha
4. máj 2007

erikae 🙂 dakujem si mila, uz to prebolelo a idem dalej ved pojdeme na buduci mesiaca dufam ze vsetko bude dobre a nic do toho nepride.
Po obede budem mysliet na vas aby tehu testy boli pozitivne a budem sa uprimne s vami tesit.
🙂

lenusa
4. máj 2007

erika do kelu ja nebudem poobede na nete bo mám pol dňa dovču, čo fčul ako sa dozviem čo a ako si dopadla????????

STAScha je mi to ľúto, ale snaž sa na to nemyslieť, aj keď je to riadne ťažké...

tinucha
4. máj 2007

Erikae, myslím na teba a držím všetky palce. O 14,00 pri nete asi nebudem, ale keď prídem domov, tak sa hneď pozriem na tvoj výsledok. Dúfam, že bude pozitívny. 😉 🙂

Stascha, je mi ľúto, že nakoniec do toho nejdete, ale hneď ako manželovi bude lepšie, skúste to aj prirodzene. Povedz mu, že pri tulkaní , sa najskôr vylieči. 😀 😉

erikae
4. máj 2007

zial dievcence je môj výsledok je negatívny, škoda že to nevyšlo ...tak som si aj myslela, že snad by mohlo

siska78
4. máj 2007

erikae, to ma mrzi, ale nezufaj nabuduce sa to snad podari. Viem aka si sklamana, sama som si tym minuly mesiac presla. Myslim ze to bolo tvoje prve IUI, vsak? tie priznaky su bohuzial take klamlive ze az. Aky budes mat teraz postup?

erikae
4. máj 2007

dakujem siska,
uplne mam také iste pocity, ale nezúfam a skusime dalej, objednam sa najblizie do sekundarnej amb. a zrejme podstupim druhe IUI
zelam vam vsetkym ostatnym nech to vyjde cim skor, az sa mi slzy tisnu do oci
ale to patri k tomu, raz sme hore a raz dole...zial teraz dole

stascha
4. máj 2007

erikae moja to mi je luto. To je dnes ale den rano utesujes ty mna a teraz ti zase ja pisem povzbudive slova. Neboj hlavu hore, ved ked sme uz presili taky kus cesty tak teraz sa nesmieme vzdat. Skusite buduci mesiac, alebo si date pauzu a sup na druhe IUI. Sme predsa bojovnicky, ja viem boli to a je ti na nic, chapem ta, ale ide s dovolenkou ktoru si v pondelok zober predlzeny wk, vybehnite s muzickom niekam budte spolu a uzite si jeden druheho. Ucite ti pomoze.
Zase na druhej strane je dobre ze mame taketo stranky kde sa mozme vyzalovat predsa ten kto preziva to iste lepsie ta vie pochopit.
Takze ak ti to pomoze poplac si slzy uvolnuju a potom hlavu hore, ono sa to urcite raz podari.
Pa a pekny wk vsetkym snazilkam. 🙂

siska78
4. máj 2007

stascha a vam niekto povedal ze nemozete ist na IUI ked je tvoj muzik chory?

yasmina
4. máj 2007

babice tu som este nepisala ale musim vas povzbudit...
16.4.2007 som bola na prvom IUI po liecbe Merionalom a na prvy pokus to bolo uspesne. Beriem to ako zazrak lebo som vobec nemala ovulaciu a 2 roky sme sa pokusali otehotniet prirodzenou cestou...

siska78
4. máj 2007

super yasmina. povzbudila si nas. Blahozelam nech sa dari tehulkovanie

erikae
4. máj 2007

dakujem staschka si zlata, uz som to trosku predychala, ale este sa som neplakala, to pride, ked budem sama, ale ked to tu tak pisem je mi do placu a tiez som chcela vas vsetky motivovat, ale nepodarilo sa to, budeme skusat dalej, mrsku mam dostat bud. mesiac, to uz asi nestiham ist k lekarke, takze sa objednam obmesiac a skusime hned dalsie IUI
naozaj je dobre, ze sa tu takto mozme povzbudzovat a dodavat si silu a nadej do dalsieho snazilkovania, s manzelikom budeme spolu cez vikend, a prekoname to...

yasminka vela stastia a povzbudila si nas,Merional som zatial nebrala,
pa a krasny a vesely vikend vsetkym snaziacim ...

siska78
4. máj 2007

erikae ako to ze mrchu mas dostat na buduci mesiac?

erikae
4. máj 2007

siska nemyslela som ze na buduci mesiac, ale na buduci tyzden
ale musim sa objednat atd. tak az ten druhy mesiac by sme skusili IUI, ked bude vsetko v poriadku, jeden mesiac budeme mat pauzu

siska78
4. máj 2007

my sme to tak mali tiez, teraz nam trosku pozmenil lieky a ideme na to. Ale ako som uz hovorila posledny krat ideme na IUI. Potom uz len IVF.

lilinka76
4. máj 2007

Staska, erika nebudte smutné, nabudúce to bude úspešné. Viem, čo prežívate, ja som mala neúspešné IUI v marci, ale čo už, život ide ďalej.

Miri, Pipka, Papo,

ja som bola dnes v ISCARE na vyšetrenie, zajtra si idem dať pichnúť pregnyl a v pondelok uskutočníme úspešný pokus IUI.Napíšte baby, ako je to s Vami a pappo, ako sa cítiš???

utekam variť, lebo som hladná ako vlk. Ešte prídem a prečítam. papa

erikae
4. máj 2007

siska ides druhy krat na IUI?
lilinka, miri, papo,leni, drzim palce a zelam pozitivny vyslekok 🙂

siska78
4. máj 2007

druhy a posledny. Ja nechcem nikoho oberat o nadej, ale ja si naozaj myslim ze je to vhodne len pre niektore diagnozy. Zda sa mi to strata casu, zbytocne sklamanie a dopovanie sa hormonmi. Ked sa to ma podarit, tak budem velmi rada a ked nie tak nemyslim ze IUI to nezachrani. V niektorych centrach IUI pri PCO ani nepouzivaju. Ale ako hovorim nechcem nikoho obert o nadej a kazdy sa musi rozhodnut podla seba.

erikae
4. máj 2007

ok mas pravdu, ked sa druhe IUI nepodari pôjdes rovno na IVI, nie je ale podmienka na IVI podstupenie 3 IUI? nie som si ista?

andreao
4. máj 2007

Ahojte.
Erikae, je mi to veľmi ľúto, neboj, raz to vyjde. Ani mne nevyslo 1. IUI, bola som vtedy zúfalá, nevedela som, čo so sebou. Potom sme mali mesiac pauzu, podstúpili sme druhé IUI, nevyšlo ani to, ale to som už znášala celkom fajn.
V pondelok idem na sono, tak ak bude všetko ok, asi v stredu pojdem na 3. IUI. Tie neúspechy nás musia povzbudiť, nie položiť. Prajem veľa plodných dní, držím všetkým palce, papa.

miri28
autor
4. máj 2007

Ahojte kocky,

ja som dnes bola v Gyn-five na krv a ultrazvuk a musim ist na dalsie vysetrenie este v pondelok, lebo foliky boli male. ja sa ani necudujem, skor som to cakala, lebo ovulku mavam az 13DC a dnes je len 9DC. ale v pondelok bude 12DC a neviem ci mi potom stihnu urobit IUI hned na druhy den. bol niekto z vas uz v takejto situacii, alebo vzdy sa chodi po vysetreni az obden na IUI. som trosku zmatena a ani neviem ako sa citit. mne sa do BA nechodi tak lahko, musim cestovat skoro 2 hodiny a tak vzdy vynecham cely den v praci. ale moja veduca je strasne fajn, len niekedy to uz seri... aj mna. no co uz. sme predsa bojovnicky, staschka a erikae, pridavam sa k vam ☹ . aj ked ja este aspon mozem trosku dufat, ze sa to nejako spravi a tu IUI dnesny mesiac podstupim. moc si to prajem.

staschka a erikae, este raz, dievky moje smutim s vami ale uz ste to najhorsie asi prekonali. ja som prisla z BA este len teraz, lebo sme sa zdrzali v IKEI. len si pekne poplacte a mojkajte sa s muzikmi. esteze ich mame, ten moj je na nezaplatenie 😵

lili, aspon ty si nas potesila. som rada, ze ty v pondelok ides uz na IUI, dufam ze ja budem mat pekny folikul a ovulka este pocka. achhhh, som taka nijaka...

sisi, v pripade, ze ty mas PCO je ozaj IUI asi malo uspesna, ale ako som hovorila. niektore babky aj s touto diagnozou otehotneli po IUI, ale ak tomu neveris..., je ozaj lepsie ked si to rozhodne kazdy sam. zdravym parom odporucaju IUI, je to lepsie ako pri prirodzenom otehotneni, takze sanca vyssia je. len musime byt trpezlive. su okolo toho rozne moresy a to ma niekedy ubija, ked som isla na to prvy krat, ani som nevedela co vsetko moze prist do toho, preco sa to nakoniec neuskutocni a zakrok sa podaril, oplodnenie zialbohu nie. a teraz ked viem, ze foliky nemusia narast, ze mozem presvihnut ovulku, ze mozem ochoriet, tak mi furt cosi stoji v ceste a nemozem sa ani dostat k tomu aby som uz aspon cakala na vysledok 😖 .

yasmina, dakujeme za povzbudenie 🙂 , dnes ho ozaj potrebujeme viacere.

papa snazilky, idem sa napapat a potom vas este kuknem 🙂

lilinka76
4. máj 2007

Ahoj Miri, neboj nič, foliky do pondelka porastú. Myslím, že by si to aj obdeň mohla stihnúť, 12 DC Ti pichnú pregnyl a 14 DC pôjdeš na IUI. Veď vajíčko je schopné oplodnenia 24 hodín.

Dnes som bola u inej p. doktorky, lebo moja neordinovala. A ona sa ma narovinu opýtala, či mi má vypísať žiadosť na IVF. Normálne som sa preľakla. Tak som vravela, že zatiaľ nie, že chcem ešte skúsiť IUI. Folikul našla a vravela, že do pondelka to vydrží. Dúfam, zajtra idem na injekciu. Krv mi tentokrát ani nebrali.

Tiež som sa pýtala na to podozrenie na PCO, ale vravela, že jej sa to nezdá, vraj aj podľa ultrazvuku mám vaječníky zdravé a ani v tej operačnej vložke po laparke nič nenašla. A na zvýšený prolaktín mi dala Parlodel.

V pondelok budem mať 12 DC, tak verím, že to tentokrát bude úspešné. Ja mám teraz dilemu, či máme s mužíkom ešte dnes "vyhnať spermijky z tela". Ale do pondelka sú potom už iba dva dni. Lebo ak to dnes neurobíme, obávam sa, či nebudú veľmi "staré", naposledy sme ich "vyhnali" na sviatok práce 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre