Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

romaana
8. jún 2007

Ahojte babule,
tak po dnesnom rozhovore s lekarom ideme na tretiu IUI. Vraj vobec este nemame mysliet na umele, sme tak na 80% obaja a ked sa nam pomoze /myslel moje stimulovanie/ malo by sa to podarit 🙂 .
Ako minule, Clostyl 5 dni, potom kontrola a uvidime, mozno 2 inj. Merional a Pregnyl.
Uz smutok presiel, dufam, ze do tretice to vide. Lekar mi to tak pekne vysvetlil, ze ani vo futbale sa nemusi podari strelit gol na prvy krat 😉
Mirka, teba kedy caka tretia IUI? Ako stimulujes
A necuduj sa tym lekarom, oni nas maju na dennom poriadku, beru to ako ty svoju kazdodennu pracu. Neber si to chovanie osobne, ani k nam nebyvaju vzdy podla nasich predstav. Kazda z nas by si vyzadovala osobitny pristup tak aj na hodinku, ved mame tolko otazok a tak malo odpovedi. Ale aspon na tomto fore sa trosku vykecame, dozvieme a podrzime.
Pekny vikendik Vam vsetkym 🙂 A napiste, co ma kto nove.

romaana
8. jún 2007

Radka, presne ako pises. Raz si hore, raz dole. Po vsetkom zlom musi prist dobre, ved je na rade! Prezivame to vsetci, taky je zivot. Musime stale bojovat, nieco riesit, plakat od stastia aj smutku .....

lilinka76
9. jún 2007

Miri, tak čo, ako si dopadla v piatok??? Daj vedieť, či ideš na tretiu IUI.

pipika
9. jún 2007

Ahojte baby!
Prosím Vás,napíšte ako prebieha IUI.Čo sa stane ak prídem do CAR,kolko trvá,kým pojdem na prvý pokus? Problém nemáme zistený,vraj sme v poriadku.Laparoskopiu už má za sebou.Ďakujem za vysvetlenie.

lilinka76
9. jún 2007

Pipika, IUI prebieha asi takto: Ak máš folikulometriou zistené, že ovuluješ spontánne (bez liekov), tak Ti lekárka bude sledovať, ako Ti foliky rastú. Ak neovuluješ bez liekov, budeš užívať nejaké lieky na vyvolanie ovu. Keď bude folikul dostatočne veľký, dostaneš recept na Pregnyl (injekcie na uvoľnenie vajíčka) a pôjdeš si dať pichnúť o 22.00 hod. na pohotovosť. (Mne pichali vždy dve ampulky). Potom nasledujúci deň nič a ten ďalší pôjde ráno manžel odovzdať spermie a tak cca 2 hodiny po ňom pôjdeš ty na IUI. Ľahneš si na gynekologickú "kozu" a lekárka Ti špeciálnym katétrom vstrekne prečistené manželove spermie až do maternice. Chvíľku si tam poležíš (v niektorých centrách nie), oblečieš sa a ideš domov. Počas 14 dní si vkladáš do pošvy alebo papáš 2 x denne Utrogestan a 14. deň ideš na tehotenský test do centra. Doma si z moču ani nerob, je zbytočný.
Ja som to podstúpila už 2 x v ISCARE, ale bohužiaľ bez efektu. A tiež sme obaja zdraví. Veľa šťastia.

pipika
9. jún 2007

Lilinka ďakujem.Niekde som čítala,že si niekto musel pychať denne 2 injekcie pred iui.To asi tie,čo neovulovali,však?Chystám sa tam o mesiac.Robili mi dva mesiace folikulometriu,1x som mala anovulačný,2x som mala ovulku.O týždeň ju ideme zasa sledovať a hneď potom sa objednám do car.Takže ak dobre chápem tak o mesiac a pol by sme to už mohli mať.Vy sa chystáte na 3.pokus? Ako sa to dá vydržať,to sklamanie že sa nepodarilo ani s pomocou.Je mi to hrozne luto.My sa snažíme už dva roky a nič.

lilinka76
9. jún 2007

Ja ešte neviem, či podstúpim tretí krát IUI. Teraz vo štvrtok idem k pani doktorke na konzultáciu. A poviem Ti pravdu, veľmi na to nervy nemám, hoci aj IVF sa trošku obávam. Ale ja mám už 31 rokov a donekonečna čakať nemôžem. Ja mám ovuláciu úplne v pohode.
Či sa dá sklamanie vydržať??? Najprv si myslíš, že nedá, ale však tých sklamaní si už aj ty za dva roky zažila toľko, že určite vydržíš. Aj keď Ti prajem, aby Vám to vyšlo.
Ak si z Blavy, skús si pozrieť stránku www.bocianoviny.sk, v piatok 15.6.2007 bude pri Primaciálnom paláci akási "Púť plodnosti", budú tam odborníci, môžeš sa ísť poradiť... Ja uvažujem, či tam tiež neskočím.

pipika
9. jún 2007

Ja tam idem,už som si vybavila aj voľno.Je to hrozný pocit,že vieš,že nemáte žiadny problem a predsa sa to nedarí.Začiatkom každeho cyklu sa rozhodnem,že to bude ok aj ked mrcha príde,ideme ďalej.Ale nikdy to tak nie je.Už keď začnem špiniť sa mi zruti svet a len revem.Ale teraz som plná optimizmu a energie a najradšej by som už zajtra išla do centra.

lilinka76
9. jún 2007

Ja to dôverne poznám, Pipika. Musíme veriť, že aj k nám raz trafia bociany.Ja sa neviem dočkať štvrtka, hoci neviem, čo mi odporučí.

pipika
9. jún 2007

Držím palce Lilinka,zaslužime si už to bábo.Inak ak budem mať dcerku na 100% sa bude volať Lili,hrozne sa mi to meno páči. 😉

pappo
11. jún 2007

ahojte baby tak nejdem vas dalej natahovat a hned pisem. Vysledky som si mala zavolat o 13 ale pred chvilkou mi volala moja doktorka a ozanmila mi ze som tehotna. baby ja som taka stastna.
14den po ET mam hcg 1091 Dr. povedala ze je to vysoke, tak hadam dobre.
O 2 tyzdne UTZ a budeme pozerat bodku alebo bodky.
zatial mi nemusite gratulovat az po UTZ istota je istota.

dakujem vam za palceky a ze ste na mna tak mysleli, ste zlate a ta energia urcite pomohla. dakujem za podporu. a vsetkym cakatelkam zelam vytuzene // aj ked ja si spravim test az vecer aby som mala aj ja // kedze som bola iba na krv.

ospravedlnujem ze to kopirujem som ale pisala do viacerych tem tak aby to bolo cim skor u vas.

romaana
11. jún 2007

Pappo, ja Ti aj tak blahozelam, velmi som Ti drzala palceky. Si pre nas vsetky povzbudenim 😉 . Aj ked mi IUI zatial nevysla, verim v zazraky a dufam, ze coskoro pribudnem aj ja k tehulkam.

pappo
11. jún 2007

romanka drzim palceky a dakujem.

stascha
11. jún 2007

pappo 🙂 to je uzasne , pises aby sme negratulovali, ale to sa proste neda. zelam fazulke/kám/ vela sily aby vydrzali.
Ja idme na testy v stredu tak verim ze sa budem teiz mat z coho tesit, ako ty. 🙂

pappo
11. jún 2007

stascha diky, budem drzat palce daj nam vediet. 🙂 posielam tehulkovsky bacil

stascha
11. jún 2007

pappo 😀 😀 joj keby to bolo infekcne

lilinka76
11. jún 2007

Dievčatá, neviete čo je s Miri28??? Akosi sa odmlčala. Dúfam, že aspoň číta debaty, prípad čerstvej maminy Pappo ju určite povzbudí.

Miri, haloooooooo, napíš, čo máš nové.

romaana
11. jún 2007

Stascha, tak drzim palceky na stredu. Davala si si doma testy? A mas nejake pocity?

siska78
11. jún 2007

pappo gratulujem, to je fakt uzasne. drzte sa 😉

radka4
11. jún 2007

pappo - JEEEEEEEEEj, gratulujem. No vidite dalsia tehulka. Opatruj sa velmi velmi velmi a ostatnym drzim palce. Urcite sa to raz podari.

domcek
11. jún 2007

Pappo gratulujem drzkaj sa. 🙂

pappo
11. jún 2007

siska, radka, domcek dakujem krasne. 🙂

erikae
11. jún 2007

pappo, teškam sa spolu s Tebou

pappo
11. jún 2007

miri ako foliky dorastli pojdes na IUI? daj vediet

tinucha
11. jún 2007

Pappo, super!!!! 😀 😀 😀 Tak držím palce na ultrazvuk, ale si jasná tehulka! 😉 A možno to fakt budú dvojičky! 🙂

drak6
11. jún 2007

ahojte baby, ja mam uz 35 rokov, snazime sa s priatelom cca 3 roky, obaja sme zdravi a zatial nic,absolvovala som laparoskopiu, 6 mesiacov Clostilbegyt, teraz IUI, ale klasika nic, asi pojdem aj na druhe, neviete kolko krat musim absolvovat IUI kym budem moct ist na IVF?

lilinka76
11. jún 2007

Ja som bola tiež 2 x na IUI, bohužiaľ neúspešne. Neviem, či je potrebné absolvovať určitý počet IUI,aby si mohla ísť na IVF, ale podľa mňa nie. Veď sú tu baby, ktoré IUI-čka vôbec nepodstupujú. Ale asi to záleží aj od problému, pre ktorý sa nedarí otehotnieť. My s manželom sme tiež zdraví a nič ☹ Ale teraz vo štvrtok idem do CAR, tak sa neviem dočkať, čo navrhnú.

tinucha
11. jún 2007

Drak, dúfam, že sa nenahneváš, ak budeš úprimná. Pri tvojom veku, by som sa nezdržiavala IUI, ale hneď by som skúsila IVF. Na IVF môžeš ísť aj hneď. Len pre poisťovňu potrebuješ nejaké výsledky. Z hormonálnych profilov, príp. IUI, z vyšetrenia na chlamýdie, z laparky a spermiogram. Skúste si podať žiadosť a kým vám ju schvália, môžte ešte skúsiť IUI. Držím ti palce.

efiku
11. jún 2007

lilinka:nám hned lekárka ponúkla IVF lebo manžel mal zlý sperm.a tak sme nemuseli vôbec IUI aj ked som si myslela že to je jednoduchšie ale asi menej účinné ako tu čítam ja chodím do gynfivu a behom 2tyž sme mali schválenu žiadosť a uš sme aj začali tak žiadna čakačka

andreao
11. jún 2007

Pappo veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi Ti gratulujem, teším sa, držím palce. Dobrá inšpirácia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre