Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

domcek
21. aug 2007

Aha to som nevedal tak za neho asi prisla tato lekarka.
Ja tiez beriem utrogestan 2x2.
Preco ho nechces brat????? 😕

fedra
21. aug 2007

ja ani neviem ... bojujem s predstavou,ze toto IUI bolo asi neuspesne, a ak bolo, tak nie je dovod na jeho uzivanie.
Ale skor mam pocit,ze moc spekulujem a zacina mi z toho sibat 🙂

Tak to bude vesele ak je tam taka nova "sikovna" doktorka

fedra
21. aug 2007

Domcek ... ty nie si nahodou z RBK ?

domcek
21. aug 2007

Ano som pozname sa ,,????
A prestan sa trapit takymito vecami este je cas uvidis ako to dopadne na krvi. U nas prvy krat to sice vyslo ale vysledky bolo nejednoznacne hodnota HCG bola stredova no a potom to kleslo takze smola. Druhy krat to bolo jasne ja som si urobila aj test na 27dc tak som bola trochu pripravena ze smola.

fedra
21. aug 2007

asi sa nepozname, len sa mi zdalo ze som ta videla v teme RBK.
Jasne, uvidime na krvnom teste ... ale ja nedokazem byt trpezliva a tak predstava cakania do pondelka je hrozna. Som si ista,ze aspon jeden test este urcite padne 😒

domcek
21. aug 2007

A ty si odkial?
TAk to verim ze to cakanie je na nervy tiez sa neviem dockat a ked uz to viem tak chcem cas vratit spat.

fedra
21. aug 2007

Hmmm ... ja som tiez z RBK.

fedra
21. aug 2007

Domcek ....a ako to je s vysledkami testu ? Kedy sa ich dozviem ?
A teba objednaval aj na ultrazvuk ?

domcek
21. aug 2007

AAno a preco si neprisla na stretko hmmmm???
Ano aj sono aj krv.
No pokial ides na krv rano vysledky budes vediet okolo 15,00 bud ti zavolaju oni alebo volas ty.
Aj si objednana na poobedie tak az na druhy den o 15,00

stascha
21. aug 2007

Ahojte dievcata, dlhom som tu nebola ale ak mozem stale vas citam.
Domcek 🙂 drzim palce nech sa vam to podari
vsetkym snzilkam tiez drzim palce aj tym co uz cakaju, ale hlavne tym ktore su len krocik pred tahulkovanim.
U nas nic nove, v minuly tyzden bola ovulka tam sme sa snzilkovali ked sme boli mesiac bez seba, ale traz manzel zase odchadza takze september bude o nicom a v oktobri ideme na IUI dalsie, ale priznam sa tak velmi tizim aby smetam nemuseli ist, no ale co uz narobime.
Takze drzte sa a vsetkym zelam skore 2//. 🙂

iva79
21. aug 2007

Domcek, drzim palce. Mam citak, ze do tretice to urcite klapne. 😉
Ahoj Staschi, drzim palce mozno nas prekvapis a nebudes musiet podstupit to druhe IUI. My ideme zajtra do CAR, ale len na krvicku. Tento mesiac sa mi zda strasne dlhy, zatial este nevieme ci IUI alebo IVF. Zbierame este nejake vysledky, potom sa uvidi. Prajem nam vsetkym skore //.

fedra
21. aug 2007

mali ste stretko ???
Jeej a kedy ?

A sono je normalne ???
Alebo vaginalny UTZ ? .... to by mi asi nebolo prijemne pri uzivani utrogestanu 😖

domcek
21. aug 2007

Diiik dievcata aj ja na vas myslim dufam ze sa coskoro najdeme v tehulkovskej teme.
Ano fedra uz sme mali tri stretka a dve stoho v lete. Ale hadam v septembri zorganizujeme dalsie potom musis prist.
Nie vaginalne UTZ. No co narobis mne to nikdy nebolo prijemne.

fedra
21. aug 2007

tak vaginalny ci nie 🙂
teraz som to z toho co si napisala nepochopila

fedra
21. aug 2007

Domcek, este sa chcem spytat,ako dlho mas brat ten utrogestan.
Ked mi ho predpisoval, nijako tu dobu neohranicil.

domcek
22. aug 2007

DObre ranko, prepac ano vaginalne.
Budes brat ten utrogestat kym nepojdes na kontrolu ak to vide budes ho brat dalej asi do neakeho 12tt ak to nevide hned ho vysadis.

fedra
22. aug 2007

dakujem

domcek
22. aug 2007

ako sa citis??

fedra
22. aug 2007

blbo ... uz som cela ubolena a boli ma aj zaludok 😖
Ale hlavne sa mi neda na nic sustredit .... uz nech viem vysledok
A co ty ?

domcek
22. aug 2007

Ja som ok sice ma sem tam picha v podbrusku a prsia teda skor bradavky mam velmi citlive ale uz to poznam takze sa to snazim nevsimat.
Uz sa ti to krati veeelmi drzim palce.

fedra
22. aug 2007

Dakujem ... kedy ty ides na test ?
Nech viem kedy ti podiarne drzat palceky 😉

domcek
22. aug 2007

No ja som mala ist na buduci piatok ale kedze sme na dovolenke tak pojdem az 3.9. Toto je nas posledny pokus po troch neuspesnych IUI musi byt niekolko mesiacov pauza a lekar vravel ze ak budeme pokracovat mame sa dat radsej na IVF ale o tom sme este neuvazovali verime ze to teraz uz vide.

fedra
22. aug 2007

budem velmi drzat palceky.
Ja tiez dufam, ze sa nam to poradi do tretieho pokusu

domcek
22. aug 2007

Diiiik aj ja tebe. 🙂

domcek
22. aug 2007

Inac som asi skleroticka a aky mate vlastne problem,?

fedra
22. aug 2007

krcok maternice mi vytvara protilatky proti spermijkam ... a tak chudaci sa neprebojuju dnu zivi ☹
Doktor mi navrhol liecbu Prednisonom + chraneny sex na pol roka. Ale liecba by sa nemusela podarit. A tak sme sa rozhodli pre IUI, nechceli sme tak dlho cakat

domcek
22. aug 2007

Aha tak to je blbe tak to mas velku sancu na uspech ak ma manzel dobry spg.

fedra
23. aug 2007

Manzel ma priam ukazkovy spg.
Dufame,ze raz sa to podari. Ale ak sa nam toto IUI nepodari, chcela by som poprosit doktora o laparku. Zatial ju robit nechcel, ze je to predsa len operacia a kedze ja som v minulosti ziadny problem nemala a aj na utz to vyzera dobre, predpoklada ze by malo byt vsetko ok. Ale aj tak by som chcela mat istotu.
Tak,tak

domcek
23. aug 2007

Ahoj, tak to by malo dopadnut naozaj dobre. 🙂

pipika
23. aug 2007

Ahojte!
Ahoj domcek,ako sa mas?
Viete mi prosim poradit aky je dlhy protokol pred IUI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre