Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

kakusa
7. feb 2008

tesorino napisala som ti do IP🙂
mandy55 supis, hura hura hura

pahu
7. feb 2008

Mandy, gratulujem, takže v marci? Ako dlho im to trvalo? 😀

mandy55
7. feb 2008

Pahu, ziadost som vypisala v decembri pred vianocami a uz ju schvalili, milo ma prekvapili, lebo doky vravel, ze mozno az v aprili, navyse sa nejake pacientky neozvali, ktore boli predo mnou na cakacke, tak ideme hned na to, som zvedava ako to bude prebiehat, nerada si sama picham injekcie 😢 ale ked to inak nepojde, vydrzim to
ty mas kedy dalsie IUI?

tesorino
7. feb 2008

kakuska, mne žiadna pošta neprišla ☹

kakusa
7. feb 2008

ako to milacik???? 😠
Pod k nam do syndromu PCO, tam sa vela pise o nasom problemiku🙂Skusim este...

pahu
8. feb 2008

Mandy, ja som dnes nejaký 9 DPO, mrcha mi chodí presne 26-28 DC, takže najneskôr o 5 dní (ale nemusela by, mám peknú teplotku), tak hneď potom... Lieky mám doma ešte stále po prvom neúspešnom, takže tak...

kuk: http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

Ak nám nevyjde ani druhé IUI, začneme s tou žiadosťou a kým nám ju schvália, skúsime aj 3.IUI 😉

jankajs
8. feb 2008

Ahojte babenky, ja som tu párkrát bola. Síce už dávnejšie, tak som prišla pozrieť, čo nové. Nám sa 2 pokusy IUI nevydarili, tak sme šli na IVF a podarilo sa na prvý šup. Prajem vám viac šťastia, pretože IVF je dosť nákladné - to sa už s drahým smejeme, že drobcovi budeme hovoriť naše "drahé" dieťa. Držkajte sa, budem silno stískať všetkých 20 prstov, čo mám, aby ste sa dočkali drobčekov.
Inak na tých znameniach niečo bude - nechala som si v júni kúpiť Calibrum babyplan a kamoške dali Cal. mami. Keď sme na to prišli, chcela utekať vymeniť balenie, ale ja som jej povedala, nech to nechá tak, možno je to znamenie. A bolo. V auguste nám potvrdili tehu 😀

pahu
8. feb 2008

Ahoj Jankais 😉

Ďakujeme za povzbudenie a prajem aspoň za seba veeeľa šťastíčka a zdravíčka Vám a aj "Drahému" miminku 😀

fedra
8. feb 2008

Pahu, tak drzim palceky, nech sa to podari.
Ja zacinam brat Clostil tak za 10 dni a pocitam na konci Februara by mohla byt IUI

pahu
8. feb 2008

Fedri za 10 dní? Noo, mne ak dôjde mrcha najneskôr 14.2., tak začínam s Clostilom 18.2. a to je tiež o 10 dní 😀 a posledný februárový týždeň IUI 😀 To možno budeme absolvovať spolu 😵

mandy55
8. feb 2008

babulky drzim vam place aby ste uz dalsie kroky nemuseli postupovat a mali vytuzene // a nasledne aj babatko/a v naruci

pahu
8. feb 2008

Mandy ďakujem aj tebe 😀

fedra
11. feb 2008

pahu ... no tak to bude super, budeme sa navzajom podporovat a striehnut tehu priznaky 😎
Inak velmi dufam,ze to hadam bude u nas uspesne. Aj ked s jednym vajcovodom je ta sanca o 50% mensia. Ale zas po tom HSG je vajcovod uplne hladky a to je zas plus pre nas. Doktor vravel,ze ak tam aj bola nejaka mensia necistotka,tak tym tlakom sa to uvolnilo a par mesiacov bude vacsia sanca na babo. Tak uvidime ...

pahu
11. feb 2008

Ahoj Fedri, mrcha prišla už v sobotu, takže v stredu už začínam s clostilbegytom... Ty ako? Čakáš na mrchu? 😨

fedra
11. feb 2008

tak ty si ma predbehla. Ja som to este raz ratala, takze predpokladam ze mrcha dorazi az okolo vikendu. Tak u mna bude IUI na prelome Feb/marec.
Drz sa, nech sa ti to podari

pahu
11. feb 2008

Fedri 😀 Aj ja som sa prerátala, mne došla až v nedeľu, v sobotu to bolo iba chabé špinenie 😉 Takže 14.2. na Valentína začínam s clostilom 😀

gugu
13. feb 2008

Ahoj, baby. Tak po prvom neúspešnom IUI ideme hneď na ďalšie. Dnes si idem dať pichnúť Pregnyl a v piatok sme objednaní. Po stimulácii Clost. mám na každej strane po jednom vajíčku. Také boli zlaté, guľaté 🙂 Akurát doktor vravel, že mám hrúbku sliznice (?) na hranici. Máte s tým niekto skúsenosti? Vraj za tie dva dni ešte niečo naberie. Keď je veľmi tenká, tak aj keď sa oplodní vajíčko, nemá sa kam zahniezdiť. No uvidíme. Každopádne sa veľmi teším a zároveň vám všetkým držím palce. 😀

nathalinocka
13. feb 2008

ahoj gugu, moze sa stat ze po IUI budu dvojicky? ja chcem len jedno zatial. inac nechapem preco to velakrat nevijde ked je vsetko odsledovane a este aj hormony sa pichaju , tak to tam musi byt pripravene, nie?
A GUGU BOLA SI AJ NA LAPARKE?

gugu
14. feb 2008

Nathali, keď otehotnieš pri IUI, je to v podstate, ako keby si otehotnela prirodzene. Akurát tie spermie sú očistené a keď si stimulovaná, vytvorí sa ti viac vajíčok a je tam asi trošku väčšia šanca. Presne na to slúži ten Clostilbegyt. Ale aj tak je to len 10%-tná úspešnosť. A v podstate by ti to mali naplánovať presne na deň ovulácie. Tie dvojičky tam asi hrozia, aj keď šanca je vyššia pri IVF. U nás je to dokonca viac , než pravdepodobné, pretože priateľova mamina je z dvojičiek. No bolo by to asi ťažké, ale nejako by sme to zvládli, ja by som bola šťastná.
Na laparke som nebola, ale presne včera som sa pýtala doktora na priechodnosť vajíčkovodov. Povedal mi, že ak žena neprekonala nejakú operáciu, alebo časté zápaly je pravdepodobné, že ich priechodné má. Ale naplánoval mi HSG, keď mi nevyjde toto druhé IUI.

matrinka
14. feb 2008

caute baby, neziaducim ucinkom Clostilu je ze znizuje rast sliznice...gugu, ja som pila alchemilkovy caj az do IUI a zda sa ze to zabralo 😉 tento caj totiz podporuje rast sliznice....zelam vela stastia 🙂

fedra
14. feb 2008

a gugu ... skus papat aj kyselinu listovu.

gugu
14. feb 2008

No hneď po robote utekám do lekárne a večer vypijem aspoň dva litre čaju. A neviem, či sa vám to už tiež stalo, ale mne stále doktor doporučoval kúpiť si kyselinu listovú a nezávisle v troch lekárňach mi ju neodporúčali. Že si mám kúpiť len Calibrum babyplan, že v strave a v tých vitamínoch je odporúčaná denná dávka. Tak som si ju ani njkdy nekúpila. Ale vraj pivko obsahuje veľa tejto kyseliny...a to ja môžem. 😀

pahu
18. feb 2008

Ahoj Gugu, ja mám aj kyselinu listovú zvlášť, aj Calibrum Baby plan 😀 Keby náhodou 😵 A dúfam, že sa Vám to podarilo 😵

Dnes som bola na folikulometrii, a v stredu alebo štvrtok nás čaká 2.IUI 😉 Vajíčok mám viac než dosť, tak dúfam že to tentokrát vyjde 😀

Fedri, ako ste na to dnes? Niečo nové? 😨

kakusa
18. feb 2008

Ahojte, takze hlasim, ze 1.IUI nam nevyslo... ☹ a na dalsie nejdem teraz najvblizsie 2 mesiace. Pahu dufam, ze vym to teraz uz vyjde...

pahu
18. feb 2008

Kakuš, to fakt? A prečo nejdeš na ďalšie 2 mesiace? 😨

kakusa
18. feb 2008

Hmmm....idem sa venovat sebe a nie stale na nico cakat a pozorovat sa ...Som vcera vrestala ako mala...Proste idem chudnut cvicit, menit stravu a stahovat do domu🙂

mandy55
18. feb 2008

pahu, tak ti drzim placeky

kakusa, viem ako ti je, ☹ ale to prejde a ked mas take super plany rychlejsie to preboli

kocky drzte sa, pekny den

kakusa
18. feb 2008

vdaka mandy🙂

pahu
18. feb 2008

Kakuš a účinkuje to? Lebo ja som si tiež dala 2 mesiace pauzu, ale myslela som na to stááále 😉 Ale držím palčeky, skús sa odreagovať ak sa bude dať 😵

fedra
18. feb 2008

ahojte ... kakusa,to je mi luto. Neboj,dalsi pokus bude urcite uspesny 😉

Pahu ... tak to je super, uz sa ti to teda poriadne blizi. Budem moc na teba mysliet. Nech uz konecne zacnu nejake dobre spravicky.
My ideme na "meranie vajicok" v pondelok a tak pocitam,ze ak to bude OK, tak IUI by mohla byt okolo 28/02.
A kolko dominantnych folikov ti nasli ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre