Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

pappo
9. máj 2007

doncek pohoda , som rada ze si sa ozvala.
lenus uz isla do temy tehotne s PCO. alebo najdes nas aj v teme syndrom PCO kedze mame aj tento problem. ☹

domcek
9. máj 2007

Ja nie, ja som uplne ok u nas je problem u muzika.

pappo
9. máj 2007

domcek tak to chce nasadit vitaminky a spermiogram sa moze aj upravit neboj pojde to a teraz si v akom stadiu stimulujes cakas na IUI a preco az tak neskoro jun?

domcek
9. máj 2007

pappo lebo manzelik zacal kuru s vitaminikmi tak doktor chce vediet vysledok ci zabrali alebo nie no a stimulovat budem tiez az po tomto cykle clostilom. tento cyklus by som mala mat menzes okolo 5.6. potom ide manzel na kontrolny spg ja po receptik na clostil a jedeme na to dali sme si este mesiac pauzu na premyslenie a hlavne na dobratie tych vytaminov.

lenusa
9. máj 2007

domcek tu som, tak ma pekne nasleduj jovan? a pappo to musí výsť na ďalší pokus.

pappo
9. máj 2007

domcek tak to dufam , ze tie vitaminiky pomozu vacsinou je potom lepsi spermiogram.
jasne ved je to aj tak iba prvy pokus tak sa necha,me prekvapit na druhy krat.

domcek
9. máj 2007

leni budem na tom pracovat denny pridel vytaminov muzikovi kontrolujem ale berie to dost poctivo len je nestastny ze ani pivko nemoze to sme bmali vzdy po bicykli alebo tenise take pivove orgie a aj pri hokeji no smola aj dne sbude mineralka 😀 😀 😀 😀

lenusa
9. máj 2007

😒 to by ten môj asi neprežil, bez piva, ale nie keď treba tak treba veď pre bábulo sme ochotný urobiť všetko nie?

domcek
9. máj 2007

No leni vies cakali sme biedne vysledky spg ale nie az take takze to berie veeelmi poctivo pretoze na druhe babo ma nahovoril on tak musi preto aj nieco robit nieee 🙂 😵

lenusa
9. máj 2007

😀 no jo nech sa chlapec pekne trochu posnaží 😀

domcek
9. máj 2007

leni presne tak nech si nemyslia ze vsetko si odtrpime len mi. Inac SImonkoi uz ma kompletne zariadenu izbycku tak nech to IUI vyde a bude tam prestahovany heheh plany by boli

lenusa
9. máj 2007

no super a stále nechce spinkať sám?

Vieš čo ma tak trošku mrzí, že nemôžem manželíčka prekvapiť domenka tak ako ostatné babenky, že mu kúpim niečo babétkovské, lebo ja som nevydržala a hneď som mu volala, že čo tato 😀

domcek
9. máj 2007

Nie nechce no a ani ho nenutime nech nema pocit ze ho odstrkujeme ale starky povedal ze pride k nemu a budu v novej izbe spolu byvakovat tak uvidime mozno to zaberie 🙂 😉
No leni ale pekny vecer si za to spravit mozete a on nech sa tvari prekvapene 😀

pipka
9. máj 2007

lenusa precitala som si super spravicku a neda mi nepridat sa ku gralulantom 😀
gratulujeeeeeem 😉

lenusa
9. máj 2007

pipka ďakujem 😀
domi mám kúpený dudlík tak mu ho podstrčím k večeri 😀

domcek
9. máj 2007

no vidis a bude pekny vecer 😀

lenusa
9. máj 2007

😀

domcek
9. máj 2007

Len aby ho nezacal pouzivat na dobru noc 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenusa
9. máj 2007

no to by teda bolo, ale mám aj taký lízatkový dudlík čo mi dnes dala kolegynka, a to sme ešte nevedeli výsledok keď mi ho dala 😀 , tak ten môže spapuškať..

tinucha
9. máj 2007

Pappo, je mi to veľmi ľúto, ale treba bojovať ďalej. 😉
Lenusa, tak to je super, gratulujem. 🙂

radka4
9. máj 2007

Pappo, Tinucha - to mi je luto, ale raz sa to urcite podari, urcite....

Lenusa - jej, konecne sa to podarilo dalsej z nas....

Miri, andrea - ako ste dnes dopadli vy???

Ja som bola v pondelok na ultrazvuku, kvoli sledovanosti folikul a nasiel mi ich 5 vo velkosti 10 - 12 mm, zatial to nic neznamena a zajtra sa idem na moje folikuly pozriet znova a dufam, ze rastu 🙂 🙂 🙂

Uz od soboty ma pobolievaju krize. Najprv som si myslela ze to budu ladviny, ale nechodim vobec casto na zachod a tie krize nie je az taka velka bolest, ale normalne ich citim a dnes mi povedala kolegynka, ze ona tieto bolesti pocitovala ked mala mion v maternici. Mate s tym niektora skusenosti. Moje krize citim ked sedim, lezim, stojim a poviem vam je to pocit ako keby mi chcelo v nich seknut. Nerozumiem tomu a zacinam mat strach. Urcite sa na to zajtra opytam lekara ci to moze mat s tym suvis, alebo nie. Co ma vsak desi, ze nikdy predtym som taku bolest a take problemy nemala az teraz od soboty 😢
Tak dobru noc snazilky a dakujem za rady.

andreao
9. máj 2007

Pappo, mrzí ma to, ale hlavu hore, psychika je veľmi dôležitá.
Ja mám dnes za sebou 3. IUI, Dr pochválil spg, vraj taký dobrý dávno nevidel, tak uvidíme. Inak som v poho, len ma sem-tam pichne v podbrušku.
Tak budeme čakať dva týždne, budú to zasa nervy.
Majte sa mi pekne, paaaaaaaaa.

tinucha
9. máj 2007

Radka, mňa veľmi boleli kríže pri prvej stimulácii. Neviem, možno to s tým súvisí. Potom sa mi to už nestalo.

vierus
9. máj 2007

lenusa, gratulujeeeeem 😵 😵 😵

pappo
10. máj 2007

andreo diky, zatial to zvladam v pohode a idem dalej bojovat. tak teraz uz musis iba cakat, dufam ze do tretice vsetko dobre dopadne
drzim palce cakatelkam na IUI, aby rastli foliky.

domcek
10. máj 2007

pappo prosim ta a ktory den cyklu ti robili IUI

pappo
10. máj 2007

domcek mne robili IUI az na 18 DC lebo az na 16DC mi narastol folik 23mm myslim ze bol a podla krvy zistovali hladinu LH a podla toho vedeli ci este moze byt IUI. ale u mna je ten 16DC asi stred lebo mam dlhe cykly vies.

domcek
10. máj 2007

Jaaj tak ja ked som brala dva cykly clostil na 13dc som mala folik 20mm. Cize ak by to bolo takto tak by sa IUI robilo na 14dc dobre tomu rozumiem

lilinka76
10. máj 2007

Halooooooooo, Miri28, kde si. Ako sa po strede cítiš??? Oddychuješ? Veď vieš, že sme si sľúbili, že si budeme odovzdávať svoje pocity. Lenuša nám vliala optimizmu, tentokrát budeme tehuľky. Ozvi sa.

pappo
10. máj 2007

domcek tak to neviem ale najskor som si na 16DC pichla pregnyl a potom na 18DC sla na IUI cize po 36 hod. od injekcie.
ale su baby ktore si davaju pregnyl vecer a rano idu na IUI podla toho ako urci lekar takze je to dost individualne. skor si myslim ze vecer 13DC pregnyl a 15DC rano IUI. tak to je najcastejsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre