Priebeh intrauterinnej inseminácie v rôznych centrách

miri28
26. mar 2007

ahojte vsetky snažilky,
chcem poprosiť tie z vás, ktoré ste podstúpili, alebo ešte len podstúpite IUI, aby ste sa podelili o svoje skusenosti a priebeh tohto zákroku v konkrétnom centre. Najma by ma zaujímalo:
1.ci ste podstupili IUI bez stimulácie (a preco ste sa tak rozhodli,alebo preco vam to navrhol vas lekar),alebo so stimuláciou (aké lieky ste brali,ako ste sa citili, kolko ste platili)
2. v akom centre ste IUI podstupili
3. v kolkom dni MC vam bol vykonany zakrok
4. aku velkost malo vajicko predtym nez vam odporucili pichnut si injekciu na vyvolanie ovulky a ci je to podla vasich skusenosti aj den, ked mavate normalne ovulaciu
5. ci ste po zakroku lezali,a ako dlho
6. kolko IUI uz ste podstupili, a kedy ste boli uspesni, pripadne neuspesni
Dakujem velmi pekne uz dopredu za vsetky odpovede.
Ja som po prvom neuspesnom IUI bez stimulcie v centre Gyn-fiv BA.Zakrok mi robili 13 DC, injekciu pregnyl som si dala pichnut 11 DC, vajko malo 15 mm.po zakroku som brala utrogestan,rano a vecer 2 tabl.po zakroku som nelezala (myslim v centre, doma ano).ovulaciu mavm normalne 17-18 DC.

tittika
29. feb 2008

pahu ano fertility

zuzi01
29. feb 2008

Fedra, zatiaľ nestimulujem, nemám lieky ani injekcie - uvidím, čo povie lekár vo štvrtok a či to vôbec tento cyklus ešte stihnem, lebo dnes som dostala menzes a vo štvrtok už budem mať 7 DC....
no chcela by som ešte jeden cyklus vyskúšť IUI...

fedra
3. mar 2008

ty si zuzi stimulovala injekciami ?
Ved uvidis, co povie lekar ...

fedra
3. mar 2008

PAHU ... tak co, testovala si ???

pahu
3. mar 2008

Tittika, tak to je pán graf 😀 Mohlo by to vyjsť 😵 🤐

Fedri, zabudla som si zobrať test na chalupu, takže v nedeľu nie preto, ale ani BT nebola dobrá, klesla mi o 0,1 stupienok.. A dnes bola opäť len 36,9 😒 Ak mi nestúpne na 37,0 netestnem a skúsim vydržať do štvrtku, keď pôjdem na krv 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c

bianka30
3. mar 2008

ahojte babulky.... ako sa mame? dlho som vas nepocula lebo som bola lyzovat.... paradaaaaaa

pahu
3. mar 2008

Ahoj Bianka 😉
No máme sa tak, že ja som 11 DPO a aj 11 dní po 2.IUI 😀 Ešte neviem či testnem, teplotka nie je najsuperskejšia, a vo štvrtok mám ísť na krvný test... 😀

kedy máte IUI? 😵

bianka30
3. mar 2008

ahoj Pahu, prepac ale padol mi comp a nevedela som sa nikam dostat, tak som nemohla hned reagovat.
strasne ti drzim palce na stvrtok, dufam ze das potom hned vediet...
sme na tom tak, ze prave som nechala v lekarni 576 sk za lieky, a IUI nam vychadza akurat na velkonocne sviatky, tak si aspon v klude polezim doma. Manzelik pojde urcite na ryby a tak budem vyvalovat pupok u kamosky ktora ide akurat prvy krat na IVF, takze budeme cakat spolu.
neviem ci ti vcera prisla sprava odomna alebo nie, trosku sa bojim brat lieky ( co sa tyka liekov u mna to je neuveritelny problem ich dostat do mna) takze manzelik sa uz tesi na tie zachvaty co budem urcite chytat. Chcela som sa ta spytat, ci ti bolo nejako zle alebo ani nie. Ja mavam dost velke bolesti brucha ked mam ovu ateraz ked som si to vsetko citala tak hiperstimulacny syndrom mi robi veeeelike obavy. nevies ako sa to prejavuje?
dost sa toho bojim 😢

pahu
3. mar 2008

Bianka 😉 Nedostala som takúto správičku ☹ Ale nevadí... Pošuj, aké liečiky ti predpísali? Ja som brala 5-9 deň cyklu clostilbegyt, o je iba jedna tableta ráno a jedna večer... Ak ti je nepríjemné to prehltnúť iba s vodou, kľudne si to strč do hrudky chlebíku... Potom sa väčšinou asi 10 deň chodí na folikulometriu, to znamená na krv.tam ti zistia množstvo hormónov a na taký vnútorný ultrazvuk, ktorý robia cez pošvu a tam zisťujú v akom stave sú folíky a kedy cca prasknú a uvoľní sa z nich vajíčko... Oni ti potom povedia, kedy by si si mala ísť dať pichnúť injekciu Pregnyl, ktorá umelo vytvorí prasknutie folíkov v potrebný čas a do 2 dní odvtedy sa ide na samotné IUI. Hneď večer po IUI by si mala začať s Utrogestanom a ten sa vkladá priamo do pošvy (sú to mlinké guličky), iba ak sú na neho alergické reakcie, berie sa orálne 😉 Tak sa neboj, bude to v pohode 😵

bianka30
3. mar 2008

no dostala som rovnake lieky ako ty, takze uz aspon viem. len doteraz som bola v tom ze utrogestan sa berie tiez od 1 dna mrchy, ale ako vidim zase som zle citala.. pridem domov a idem studovat. 😀
dufam ze to nejako pojde ved ono vies, logicky si to viem zdovodnit priam ukazkovo, viem preco to robim a co chcem, len tak prax... s tym to je horsie heheh 😅 😅 😅
stavim sa ze po prvej tabletke budem ina hrdinka, pockaj potom ti budem pisat ako som to supersky zvladla... hehe dakujem moc moc moc za podporu...

fedra
3. mar 2008

pahu ... a ja som uz myslela,ze si tu precitam nejaku dobru spravicku.
A teplote teraz moc never, beries Utros, to znamena, ze telo reaguje na taku davku hormonov trosku inak ako za normalnych okolnosti.

pahu
3. mar 2008

Fedri 😀 Pozri sa do grafy BT - diskusia, Luciik má rovnaký graf ako ja a jej manžel mal včera narodky a dnes si robila test a je tehuľkovský 😀 Aj sme rovnaký DPO 😉

kakusa
3. mar 2008

Super pahu, to by bolo uzasne, ked to vyjde🙂 No som zvedava ako to bude stvrtok🙂

pahu
3. mar 2008

Kakusa, ahoooj 😀 To by bolo fakticky super keby to vyšlo 😀
Čo máte vy nové? 😕

kakusa
3. mar 2008

My nic, ja teraz nutim manzu do sexu🙂 mam plodne dni,ale teplota si robi co chce a tak si idem dat odych a v maji chcem ist na dalsie iui...dufam, ze tebe to vyjde, nech mam nadej🙂

fedra
3. mar 2008

no tak to by bolo super ... mooooc drzim palceky
Budes cakat do stvrtka ci testnes ?

kakusa
3. mar 2008

no vazne Pahu testnes???

pipika
3. mar 2008

Ahojte!
Stimulovala z vas niektora Merionalom.Pichali ste si rano ci vecer?
Fedra ahoj! My sme si uz vlani pisali,vsak?

pahu
3. mar 2008

Oki babuľky, tak zajtra testnem, ale pod podmienkou, že BT už viac neklesne 😉 36,9 alebo viac 😵

fedra
3. mar 2008

No ahoj Pipika, ano pisali.
Ako sa mas ? Skusate dalej IUI ?

pahu
3. mar 2008

Ahoj Pipi 😉
Ja nie 🙂

pipika
3. mar 2008

Pahu,to fakt nie? 😀

pipika
3. mar 2008

Fedra,mna uz caka 4.IUI 🙂

pahu
3. mar 2008

Pipi fakticky, verila by si tomu? 😀 A aké to je? To sú tie injekcie? 😀 Au.

pipika
3. mar 2008

🙂 Neviem ake to je,zacinam az o 3 tyzdne. Problem je v tom,ze sa strasne bojim iijekcii.Bude to sranda,ked mi to budu denne pichat.
Pahu,vidim ze ma nepocuvas a testnes. 😉 OK,ale posli potom sms,zajtra tu mozno nebudem.Slubujes? Este stale drzim palce.

bianka30
3. mar 2008

pahu, zajtra chcem vidiet smajlikov po celej jednej stranke, tak sa prosim ta snaz ocikat tu palicku na 2 ciarky. jednu neberiem ako vysledok.. 😀 😀 😀 😅

fedra
3. mar 2008

pipika, tak drzim palceky.
Kolko IUI chcete este skusat ? Ved raz sa vam to uz podarilo,snad sa opat zadari ... teraz uz vsak s uspesnych koncom 😉

pahu
3. mar 2008

Bianka rozkaz, zajtra cikam na 2 // 😉

Pipi, keď tu je prevaha tých, ktoré ma na testovanie nahovárajú a ja sama som veeeľmi zvedavá 😀 Ale neboj, tebe sms určite pošlem 😀

pipika
3. mar 2008

Fedra,mame vypisanu ziadost na IVF,ale vraj bude schvalene az na jesen.Dovtedy mozme skusat IUI.Vraj nemame ziadny velky problem a jedno sa uz zadarilo.POdla lekara mame velku sancu.Injekcie mam doma este na 2 IUI.Dufajme,ze 4. uz bude posledne. 🙂
Vy ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre