Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
30. sep 2009

Zdar holky,
takjsem opet mazi živými 😀 Jak ríkala Romy, byla sranda,pokecaly jsem společne a bylo fajnm,že jsme seznaly z koníka, človek není tak sám,ale Kajka i Vierka, klid, už víte jak to bubíhat. Je to v podstate pohoda, jen mne ted dost fest bolí bricho,nsad to do zítra prejde.
Vierka, ano platili jsme dnes v hotovsti na recepci i Romy i já, Gall tuším prevodem,ale nejsem si jistá.

viera6
30. sep 2009

Ahoj denis ,som rada,že si sa ohlasila platili ste 500eur či viac a bola si ráno na ultraz.a krvi? Aj ste boli na tej káve?

viera6
30. sep 2009

Denis je to preca len zakrok do tela ale zajtra to bude lepšie

denis19
30. sep 2009

Vierka,
my jsme platili 567€, za ICSI a za kultivaci. Co platili holky to nevím a už se to i s tím bríškem lepší 😝 Držím Ti palec, kdy to mmáš, pátek????

Ráno hned na sono,ale krev už neberou, tak o jednu dírku méne,za to zavedou kanilu na anst...

viera6
30. sep 2009

deniska,
dakujem za info a všetko ostatne, ozi dostala si sms rano
idem v piatok medzi 7,30-7,45 tam ma m byt a v papieroch mam zakrok na 9,00hod

denis19
30. sep 2009

Jo dostala a dík,ale nemela jsem sil odepisovat 🙂 Jo presne tak jsme to mely i my, 07:45 tam , sono, potom prevléct a kolem deváté zákrok, neboj nic nevnímáš, jen potom trochu bríško 😉

romy01
30. sep 2009

ahoj vierka
ako hovorila denisa, predbehnes vsetky cakajuce babulky a ides hned na sono, tam ti daju tabletku na upokojenie a potom ta okolo osmej zavolaju do izby, tam lezis a za par minut sa to zacne, ale neboj neverim ze tam budes sama. nic to nie je ale priprav si doma nieco na bolest - bud paralen alebo ibalgin a pod, lebo dost boli spodok, teda da sa to prezit ked som si lahla na brucho ale ked som isla na wc tak ao zlomena napoli 😀
teraz po paralene mi je celkom fajn ale radsej sa negybem - lezzim v posteli s notebookkom na stehnach.
Platis hned onii ti povedia kolko mas vajicok jednotkovych a dvojkovych s tym ze pocitaju ze sa budu dat oplodnit. Ak by sa po cisteni ukazalo, ze je nejake vajicko zle a nebudu ho oplodnovat, vratia prislusnu sumu spät

viera6
30. sep 2009

idem si dat pichnut pregnyl

denis19
30. sep 2009

dobrou noc holky!

viera6
30. sep 2009

tak už som tu,Denis dobru!

gall
1. okt 2009

Ahoj Denis, Romy,

už viete ako sa majú vaše vajíčka? ... mne sa oplodnilo 7 😢 😢 😢

denis19
1. okt 2009

Ahoj Gall,
mne sedm,ale to je dle mne úspech, tak bud veselá 😀
Jak se holky cítíte?????

denis19
1. okt 2009

Gall, sorry, byla jsm posedla tvou magickou sedmičkou, mne 8.

gall
1. okt 2009

Denis, ja som si už dnes aj poplakala ... oplodnilo sa síce 7, ale embriologička mi povedala, že manžel mal veľmi zlý spermiogram, takže je možné, že tie ostatné sa budú vyvíjať zle ... to je vlastne náš problém. Manžel má 0% morfológiu, to znamená, že žiadna nemá správny tvar. 😢 😢

gall
1. okt 2009

Ináč ... dnes sa cítim už lepšie ... včera ma dosť bolelo bruško ... hlavne som nemohla sedieť. Keď som prišla domov tak som zaspala na 4 hodiny.

denis19
1. okt 2009

Gall, muj mnažel má také nulovou morfošku,ale dnes ríkali, že včerejší spg byl nejlepší,nevím čím to,ale byl.

Neveš hlavu, určite to bude ok, když už ted je jich sedm ,do pondelí minimálne tri 100% zustanou. Nám krajko ríkal, že ta morfoška nemá vpliv na nic, jen na to, že prirozene se neumí spermoníček zavrtat do vajíčka, tak klid, z toho vycházím já a jsem v klidu!!!!!

denis19
1. okt 2009

ROMY

vstávej a piš!!!!!! 🙂 🙂

gall
1. okt 2009

Ja som tým už raz prešla ... mala som 13 vajíčok, na druhý deň ostalo 7, na tretí 3 a na piatý 1 a aj to malo fragmenty, takže sa to nepodarilo. Ale musím dúfať ... lenže nejak sa nedokážem zbaviť pocitu, že je zase všetko zle. Najradšej by som si nahadzala na zadok ☹

denis19
1. okt 2009

Neblázni!!!!!Proč by jsi si mela nahadzať na zadok???Tomu neorzumím a amožná ani tomu spojení!!!
Vždyť jsi vše delala jak se má tak klid!
Pokus se uvolnit,skoro jako pri modlení či meditaci,každému podle gusta a napoj se na vesmír,pokud tomu veríš a uvidíš, že vše bude ok!!!!!!Tak se dozvíš úplne všechno!!!!

romy01
1. okt 2009

ahojte baby. Dnes som vstávala až o pol desiatej 😀 😀 😀 Volala som do heliku a už mam za sebou aj prvú depku, lebo co mi povedala som necakala - aj ked som si predstavovala kadeco.
Takže som mala 11 vajicok ale po vycistení vraj len jedno bolo ozajstne - vraj 10 boli len prazdne obaly, takze mi ho oplodnili a zatial žije. Teraz vraj mame zvažovať krátku kultiváciu, ale neviem aky to ma zmysel, hadam iba ten že ak si zvolim kratu ultivaciu tak sa dožijem ET ale ak si zvolim predlženu tak k ET ani dojst nemusi. Na druhej strane ak vraj ma prezit tak prezije aj po kratkej a aj po dlhej. Ak si zvolime kratku vratia nam peniaze ale ak to nevyjde, nebudeme vediet viac info ze preco to nezvladlo a ak nechame tu dlhu metodu a ono neprezije, vraj budu vediet kedy sa vyvoj zastavil a budu vediet predpokladat ze preco.
A co sa tyka tych prazdnych vajicok, ževraj už mali taky prípad ale je to rarita a budeme mat okolo toho este pohovor s doktorkou, neviem ako sa toto mohlo stat

denis19
1. okt 2009

Romy,
tak to mne ne že mrzí,ale sprominutím sere!!!!! To jsem teda nečekala!!!! Ani by mne nenapadlo, že oocyty budou prázdné. Začnite se modlit k čemukoliv, jen aby to malinkaté prdkum 🙂 vydrželo!!!!!!
Tak jak jste se rozhodli???Dlouhá či krátká??????

romy01
1. okt 2009

to este neviem, mm som nevolala, nechcem aby sa stresoval v robote, ma tam tera kopu roboty. A mam si do heliosu zavolat aj mimo poradia hned zajtra. Budu to sledovat castejsie a povedia ako sa to vyvíja. Zajtra vraj odhadnu ci ma šancu pokracovat dalej

gall
1. okt 2009

ROMY ... tak to mi je ľúto ... ani neviem, čo napísať ☹
Tiež nemám moc dobré správy ... aj keď to tak nevypadá ... možno z tých mojích ostane tiež iba jedno ☹ ☹
ROMY ... ja neviem, ale aj keď pôjdete na predlženu kultiváciu, tak aj tak neviem ako budú vedieť, čo sa stalo. Ja to už mám za sebou a nevedeli prečo sa vývoj vajíčok zastavil na 4 deň. Aspoň ma o tom neinformovali a v tomto druhom cykle nerobia nič zvláštne pre to aby to bolo ináč. Musím len čakať ako bude vývoj pokračovať. To je moja skúsenosť.

denis19
1. okt 2009

Tak to je dobre, tak zítra hned volej a dej mi vedet........moc ti držím palec!!!!!!!

romy01
1. okt 2009

no uvidim, len sa bojim ze ak ho dame vlozit na treti den tak mu maternica ublizi, ved normalne sa vajko do maternice spusta az na piaty den

minka051
1. okt 2009

Ahojte babenky zdravím vás všetky 🙂 🙂

Konečne dobrá správa mrška dorazila a ja konečne začínam pichať . Musím ešte zavolať do heliosu kedy potom mám prísť na krv a UTZ.

minka051
1. okt 2009

romy 01 neboj len ho daj vložiť ..vela krát sa podarí ked sa dá skôr. ja by som sa asi tak rozhodla..Hlavne sa ukludni je to dôležité aj ked si asi myslíš že lahko sa to hovorí ako realizuje.

romy01
1. okt 2009

minka je super ze uz ms dorazila, vidis, vravela som ze ti zas tak moc meskat nebude. Drzim ti palce. Ak to vajko prezie do piatku dame ho vlozit

minka051
1. okt 2009

ano určite daj budem stráááááášne držat palce... Musíš veriť a stále na neho myslieť a nemyslieť že sa to nepodarí 🙂 🙂 🙂

kajka39
1. okt 2009

ahojte vsetky babulky-!
tak uz som konecne doma, bolo super! Islo to zatial ako po masle. odobrali 12vajicok a ostava len cakat a verit!!!
Boli sme tam styri. Najlepsie kuriatko znieslo 19vajicok ,ja 12, dalsia 10,a posledna tiez asi 12ks. Ta narkoza sa mi celkom pacila, ved za 3sekundy som bola v siedmom nebi a prebudila som sa cerstva, ako po celodennom spanku 😀 😀 😀. To ostatne je podobne ako u vas. Pobolieva brusko, ale po ibalgine je to zasa o cosi lepsie.

romy-zatial je sanca, tak nevesaj hlavu!!! Mysli pozitivne a bude tak, ako ma byt!!!! Vcera vyzeralo vsetko tak nadejne,ale treba pockat az do uplneho konca. Vsetci sme na tom rovnako 🙂 🙂 🙂 Smutit sa bude az vtedy, ked bude nato dovod, zatial nie je!!!!!!!!!!!!!!!!

denis-este raz vdaka za vcerajsie info.

minka-gratulujem, malokedy potesi ms.... , tak ako teraz,ze?? 😉 😉 😉 Cim zacinas stimulovat?

gall-tiez sa drz a to iste chcem povedat tebe co romy. Treba pockat az do uplneho konca. Vsetci sme na tom rovnako 🙂 🙂 🙂 Smutit sa bude az vtedy, ked bude nato dovod, zatial nie je!!!!!!!!!!!!!!!!

Zatial sa s vami lucim, idem si zdriemnut.... papapa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre