Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
9. okt 2009

já v práci nejsem ,ale soustredit se??? co to je 😲 ? ale už ses to lepší, začínám se postupne uklidnovat a už to snad nejak vydržím 😠 ale tkaový pozitivní očúraný test, to by bylo neco! 😀
holky tu navodily problematiku jmen, vy už máte neco v merku???
a máš príjemného manžela..

gall
9. okt 2009

Meno už mám dávno ... je to Eliška no a pre chlapčeka chce manželík meno po sebe. Jeho taťka je Jiří, on tiež a jeho syn vraj musí toto meno tiež prevziať. 😀
Ty máš tiež sympatického manžela ... je turista?

denis19
9. okt 2009

Jirí je moooc hezké jméno a Eliška jako by smet!!!!!
Ano manžel je turista a já takový lehky také 🙂

denis19
9. okt 2009

A jsou karmicky čisté!!!!A to je pro mne moc duležité!

gall
9. okt 2009

My sme tiež turisti ... trochu mi tie hory teraz chýbajú 😢
Veľkú dovolenku vždy trávime na nejakých horách ... radi cestujeme.

denis19
9. okt 2009

Podobne, my letos zvládli Kriváň a ted jsme meli na Snežku,ale to jsme museli pro ted zrušit ☹ Stanko dumá jestli má jít sam,ale nechce mi to udelat!!!milé 😀

gall
9. okt 2009

To ja som počas stimulácie musela toho môjho vyslovene vyhnať ... tak sa šiel aj s partičou prejsť na Roháče ... na chate vstal o 4 hod. ráno a vyšiel na Plačlivé a čakal tam na východ slnka. Poslal mi ho mms-kou, aby som z toho mala niečo aj ja 😀 ... je to romantik 😵

denis19
9. okt 2009

Jééé tak až takového romantika doma nemám 😠 Dám mu toto prečíst,aby vedel zač je teho loket???!!!

romy01
9. okt 2009

ahojte baby
gall tak to má byt, tvoj dostava odo mna pochvalu 🙂
denis ty sa tak vyznas v tych menach a aj si mi nieco hovorila o tych mojich ked sme lezali po OPU ale si to moc nepamatam, mohla by si mi to pripomenut?
jakub, simona, vanesa

denis19
9. okt 2009

jasan, mrknu Ti to resne a sečtu, z hlavy vím, že jakub není úplne ok,ale záleží od znamení, dej mi čas do odpoledne,neboť za momentmne prijde navštívit kámoška se synem a dám ti presne vedet, chceš????

Romy, oblikátní otázka, pozoruješ neco na sobe???? 😀

cisielko
9. okt 2009

Ahojte 😀

Romy..no tak teraz ani ja už neviem..ja som bola na sociálke v stredu a tam mi povedali, že je to 270 dní..jedná sa o to, že si idem platiť dobrovolné nemocenské poistenie aby som mala pol roka mateskú týcj okolo 500€.tak toto musím spĺňať 😉

Denis, Gall..no my sme tu včera trošku mená rozbehli 😀

denis19
9. okt 2009

jména sse tu budou ješte hodne dlouho rbýrat dlemne 😀
A co se týče sociálky, už si ji radeji platím a mám pokoj!

cisielko
9. okt 2009

No ja si začínam platiť, čakám už len na papere..je to smiečna suma apsoň mne vyšla 13€ a to je nič..a penižky sa pri materskej vždy zídu 😀

denis19
9. okt 2009

to je jasné,také si to ríkám, mne to vyšlo trochu víc,mám malý plat ve státní správe!! 😀

romy01
9. okt 2009

ee denis som na tom ako vy, nic necitim a akurat som nad tym rano uvazovala, ci je možné aby to zena nejak vycitila ale bud sa to neda alebo nie som tehu, inak si to neviem vysvetlit
ciselko ja mam pocit ze na tej socialke zamestnavaju niekedy riadne ťavy - ja som si nastudoala aj zakon o soc ppoisteni a tych 270 dni je spomenutych v paragrave tusim 48 alebo 49 a tyka sa povinneho soc poistenia = ked si zamestnana. Pri DNP je tam 6 mesiacov, a toto mi osobne na socialke potvrdili a tiez to pisala gapa v teme paragrafy - takze ja to uz neriesim. Na socialku pojdem az ked mi potvrdia tehu

gall
9. okt 2009

Ak ste zamestnaná a popritom sa prihlásite na DNP (dobrovol.nemocen.poistenie) ešte pred otehotnením, tak:

1. Nárok na materské získate nielen z poistenia zamestnanca ale aj z DNP - ak dodržíte podmienku, že každé poistenie jednotlivo trvalo aspoň 270 dní v období 2 rokov pred pôrodom.

Pritom nie je dôležité, či počas požadovaných 270 dní bola nejaká PN-ka.

2. Pri rizikovom tehotenstve získate nárok na nemocenské len z povinného poistenia zamestnanca. Z DNP len vtedy, ak by DNP trvalo aspoň 270 dní v období 2 rokov pred vznikom PN.

3. Počas PN by ste zrejme (bod 2.) nemocenské z DNP nedostávali. To znamená, že aj počas PN by ste si museli platiť poistné na DNP. Viď bod 1. - nároky na materské z DNP však PN-ka neovplyvní, bez ohľadu na to, či budete alebo nebudete dostávať nemocenské z DNP.

viera6
9. okt 2009

Ahojte dievčata!
Vy to tu už vo velkom preberate mená 😉 ,dlho som sa tu neukazala ,ale ked mam bojovat o počítač 😖 tak to račej vzdam a idem niečo porabat.Teraz som vystihla chvílu,polovička išiela do obchodu a ku kamaratovi tak si možem na chvílu skecnut.
Denis cítim sa celkom ok až nato, že ma bolia klby pri chodzi nechapem.

romy01
9. okt 2009

ahoj vierka

viera6
9. okt 2009

ahoj romy tak ako sa máš-mate? 😵
Čo to tu preberate o DNP? akurat to pozeram na vypl.paskach.

gall
9. okt 2009

Ahoj Vierka ... tam to nenájdeš ... to je len možnosť ako si vylepšiť materskú ak v zamestnaní málo zarábaš ..

viera6
9. okt 2009

Ahoj Gall
ale ja tu mam priem.DNP...1,09 tak za to som to tu kukala

gall
9. okt 2009

To bude asi priemer na vyplatenie dávok keď si PN ... ale zdá sa mi nejak malý ... možno na hodinu?

cisielko
9. okt 2009

Gall..no aj tak som z toho magor ale v celku je to clekom dobre napísané..ale je to jedno, hlavne nech tam už je to čo je podtsatné pre materskú..bublinka v brušku 😀

gall
9. okt 2009

Máš pravdu 😉

viera6
9. okt 2009

no tak ja neviem Gall mam tu zdrav.p.,nemoc.p.,a DNP,ale.... nejdem sa s tym zaoberat ešte.Ved prioritou momentalnou je aby sme boli všetky teeeeeeehul! 😅

cisielko
9. okt 2009

Vierka..veru..to je teraz prvoradé 😀
Ja som tu s vami len pár dní tak mám tu riadny chaos.

ak som dobre pochopila Romy čaká na etsty či je tehu, Vierka, Gallvy ste na tom ako? Denis tiež čaká na potvrdenie?

gall
9. okt 2009

Asi ti neporadim čo to je. My takú skratku vo výplatach nemáme ... ale určite to nie je dobrovolne nemocenske poistenie. To nie je súčasťou poistenia keď si zamestnaná. Musela by si sa naň prihlásiť v socialnej poisťovni a sama si ho platiť.

viera6
9. okt 2009

cisielko
no romy,gall a denis čakajú na testy okolo tušim 19/10 a ja o 4dni neskor.

viera6
9. okt 2009

Tak to bude tak ako píšeš Gall ,tak potom pojdem aj ja do poistovne 😉 no mam chaos teraz vo vypl.paskach su nove ,a ja som ich dostala akurat minule tak ešte sa vysomarujem 😅 9rokov pasky ine ako teraz za posledne 4mesiace

romy01
9. okt 2009

baby citam nanovo ten zakon a neskor prispejem vypiskami o soc poisteni
denis tesim sa na ten komentar k tym menam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre