Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

evulka777
16. okt 2009

ale ja už nevládzem čakať, spermiogram sa možno zlepší ale nie natoľko, aby sme otehotneli prirodzene

Keď sa obzriem, vo svojom okolí má skoro každá kamoška mimi, len my sme tí, ktorí nemôžeme. Alebo sú možno aj takí, ktorí boli na IVF len o nich nevieme, že ich dieťa bolo počaté v laboratóriu.

martinkasman
16. okt 2009

je to tazké. Aj ja sa podobne citim. Ked vidím tie nadherné babatka a my nemôzme. Este horšie je ze uz manzelov brat maju malé babo a to su kratko spolu a tiez moja segra, ktorá je v 5 mes. tehotenstva. Nie ze by som im nepriala, ale je mi luto a boli to ked ty nemôzes mat. Ale da sa s tym naučit ziť. Vzdy si poviem nie ze zle tak aby nemohlo byt este horšie.

denis19
16. okt 2009

Evulka, já nemela nic mimo prirustku na váze cca 2kg a ryhcleji mi rotly chlupy a nafouklo se bríško,ale jinak úplná pohoda

denis19
16. okt 2009

Romy, tak jsem se dočmochtala, co to nachystala a manžílek to dodelá 😀

evulka777
16. okt 2009

lebo tie hormóny sú podľa mňa svinstvo...koľko sa potom ešte držia v tele? Nemôžu ublížiť bábu?

romy01
16. okt 2009

evulka, mas presne tie iste obavy ako ja pred rokmi ked sme prisli na to že mame problem. Ja som toho naštudovala kopu nie je to samozrejme bohvieco. Na babo to podla mna nema vplyv ta stimulacia trva len par dni. Myslim si ze tie hormony skor mozu ublizit zene - aj ked sa nedokazalo ze by mali negativne ucinky co sa tyka rakovinovych ochoreni je fakt ze ak ma zena nejake predispozicie, moze to byt spustadlom ALE ak sa zena aj potom sprava rozumne a chodi pravidelne na kontroly, moze sa vyhnut problemom. Ide o to evulka ze comu veris, ja verim ze mi to neublizi a ak aj tak na to pridem nacas - ved babo potrebuje mamu.

denis19
16. okt 2009

Tak pokud se dávají na IVF tak by díteti úblížit nemeliy a na to vubec nemyslím a každý syntetický hormon ení dobrý,alepokud to díte chceš tak si musíš promyslet nad čím budeš víc uvažovat!

romy01
16. okt 2009

denis
robim tortu - cukor mam aj v obyvacke - mam vsade bordel a asi to nestihnem

denis19
16. okt 2009

Romy, klid stihneš!!! Co pečeš za dortíka???
Já zítra peču krtka!

jarmila
16. okt 2009

Babenky, môžem sa spýtať.. ked mam predlženy protokol... budem stimulovať tak ako mi dali injekcie? teda 28 dní? Pýtam sa preto, lebo mi doktorko napísal antikoncepciu od1 do 22 DC a ono ich tam tých tabliet je len 21 :D a to som zbadala až dnes.. :D a dal mi od 23.dna injekcie na stimul... :D tak asi sa preratal.. a ten jeden den čo? Asi si tam idem zavolať zakedy tam niekto je ...

jarmila
16. okt 2009

A ešte niečo, robili Vám aj geneticke testy? Ja čakam na vysledky ešte ale 2 týždne a keby nedajbože boli zle nemusia nam povoliť umele? Lebo tie najdrahšie lieky som ešte nekupovala....

denis19
16. okt 2009

Mne genetiku nedelali ani mnž a také jsem mela dlouhý protokol,ale bez HAk tak Ti nejak moc nerozumím, HAk jsem nikdy nebrala,tak fakt nevím...

jarmila
16. okt 2009

Denis ja som musela na upravu brať HAK (:o) ja sa naučím tie vyrazy) lebo som mala nepravidelny cyklus.

denis19
16. okt 2009

To já mela také,ale dr to nevadilo, proste pršla menstruace a od toho dnes se to počítalo a nastoupila príprava na stimulaci a následne stimulace, jen už fakt nevím kolik dní jsem si píchala,ale asi tri týdny a z toho dva byly už stimulační injekce!

jarmila
16. okt 2009

Joj Denis v dobrom Ti závidím, že už to máš za sebou... ale musíme si tým prejsť každá, ktorá po tom mrnuskovi túžime... A Ty si si pichala injekcie sama?

romy01
16. okt 2009

denis tortu robim nepečenú - prekladam do formy piľkoty potom vrstvu orechovo rumovej plnky a to striedam, na vrch pojde cokolada a šup do chladnicky.
jarmila neviem ako ta idu stimulovat
ja som zacala na 16 den cyklu brat proveru - 10 dni, na 23 den cyklu som zacala s injekciami decapeptyl. Na 33 den mi prisla ms a hned som zacala stimulovat s puregonom a popri tom som vkuse pichala aj dekac. To som brala vele do 12 teho dne a na 12 den vecer mi pichli prehnyl na dozretie a na 14 den bol odner

denis19
16. okt 2009

jarmila,ano pichala jsem si sama.
Romy, jsi dobrá, moje hlava to už všechno vypustila co se týče protokolu, už jsem i zapomela, že pri decapepthylu jsme potom čekali na mnz a až potom stimulka!!!!!mám už hlavu jinde!
ten dortík zní super a jakou máš orechovou plnku, jako jak ji deláš?

romy01
16. okt 2009

maslo, práškový cukor, vanilkovy puding zlatý klas poriadne rozmiesat a hodis do toho namlete orechy a rum. Ja to robim od oka lebo nemam recept, kedysi to robila moja stara mama

denis19
16. okt 2009

super! dík za tipa,asi se vyprdnu na krtka a udelám toto!

denis19
16. okt 2009

ten puding je varený???? 😀

romy01
16. okt 2009

ano ten puding si uvaris a pridavas ho uplne vychladnuty ale nie vsetok, len kolko treba podla hustoty aby bola plnka prijemne vlacna no nie riedka

romy01
16. okt 2009

denis a poskoty treba namacat na 1 sekundu v kave

martinkasman
16. okt 2009

babenky chcem sa Vas opytat mali ste po ET zvýšenu teplotu. Ja ju totizto od 1. dna mam zvyšenu stale 🙂 . Tak neviem či je to ako pri obyčajnom tehotenstve a nie po IVF, ale ja ked som bola tehotná normalne mala som vzdy zvysenu. Ako je to u Vás?

martinkasman
16. okt 2009

je tu niektorá z vás?

romy01
16. okt 2009

martinka som tu
zvysenu teplotu som u seba nespozorovala a ani ma nenapadlo ju merat a BT si nemeriem

martinkasman
16. okt 2009

tak dufam ze to nebude na pritaz, lebo inak sa zle necítim.

denis19
16. okt 2009

také sjem nesledovala nic s teplotou a BT také nemerím 😀 ale nemyslím, že by to mohl být problém

romy01
16. okt 2009

martina ak sa necitis chora tak to asi b ude OK - Teda neviem vnutorna teplota moze byt problem, ja by som si asi dala paralen, ten som si po ET dala kvoli bolestiam tak mozno preto som ani nemala teplotu

denis - slavnostnu veceru mame za sebou vsetko som stihla- polievku, masko s ryzou aj tortu a aj sviecky a romaticka hudba bola 🙂 🙂 🙂

cukotka
16. okt 2009

ahojte dievčatá, všetky Vás prevelice pozdravujem. Romy a Denis ani neviete ako sa s Vami teším, keď som to spätne čítala tak mi od radosti stáli všetky chlpy a bola aj slzička šťastia. Dávajte na seba pozor a uživajte si.

Vítam aj nové dievčatá 🙂

Zajtra keď sa vrátim zo školy sa ozvem 🙂 Papa a pekný večer

sisi30
16. okt 2009

jéj baby tak to je super. Romy, Denis gratulujem Vám ja som vedela že to výde 😉

mešká mi mrška tak neviem, ale nechcem si robiť veľké nádeje.

tehulky držte sa je to fakt super správa, hneď je svet veselší ... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre