Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
24. nov 2009

čaute baby nechcem sa mi to čítať do zadsu ,ale dúfam,že sa Vám všetkým darí 😉 brušká rastú,pichačky pichaju 😎 ja stále čakam na ms to bi malo byť dnes alebo zajtra a začínam pichať gonal 😠 a nechodíí stááále nechodíííííííííííííííííííííííí 😠 😠

sobcek
24. nov 2009

Ahojte baby. Tak som dnes bola na pohovore a oni ma prijali... ☹ Normalne nevieme, co mame robit, mala by som nastupit uz k prvemu decembru a je to fakt dobra praca a nechcem o nu prist tym, ze chned zacnem behat po lekaroch. Ale zase neviem, co mam robit, ked ten moj doktor mi slubil, ze ma posle na oplodnenie. Keby som len vedela, ako dlha potrva proces. 😖 Ja si asi zajtra spravim okruznu jazdu po centrach a uvidim aky maju pristup, doby schvalenia ziadosti a co vsetko k tomu potrebujeme. Poradte najlepsie centrum v okoli BA, TT alebo NR...

cisielko
24. nov 2009

Romy..ok budem počúvať vás, budúce maminky..ako rozkážete tak bude 🙂 🙂 🙂 🙂 ja ani neviem či som potrebovala doporúčanie...mne dal doki celú moju kartu a tak som išla... 😝 tak takéto krásne správy..babenky tehulky a )daľšia ide testovať..júj to ma fakt teší 🙂

Kajtičko..trpezlicvosť ruže prináša 😉

Sobček..hjja netušíma le aj tu určite niečo nájdeš na MK..ja chodím do Martina-Helios 😉

denis19
25. nov 2009

Dobré ráno preji všem, ikdyž tu i dnes prší,ale co nadeláme, jeseň je jeseň 😎

romy01
25. nov 2009

dobre ranko

ahoj denis, co dnes planujes robit?

sobcek - ja som bola v podobnej situacii ako ty v auguste - koncila mi pracovna zmluva a mala som doma na podpis novu zmluvu od inej firmy , lenze ja som planoala umele v oktobri a ta firma ma chcela mat az do decembra na zaskoleni v inom meste a to fost daleko. Nechcela som behat medzi matinom a popradom tak som to vtedy odmietla a vybavila si v centre ze zacinam s umelym uz v septembri - no ja som mala vsetko schvalene uz dva mesiace, takze to nebol problem. Potom v septembri ked uz som pichala som mala este dve dalsie ponuky no vsetko som odmietla. Sopcek nehovorim, ze to bolo spravne, lebo teraz sa modlim aby nezmenili zakon a aby som mohla mat matersku aspon z DNP inak na nu nemam narok. Ale Ak by som nemala istotu ze kedy to umele bude tak by som tu pracu vzala. Preto ti radim, najskor chod k svojmu lekarov nech ti riadne vysvetli ci ti planuje IUI, alebo IVF. Ak IVF tak kedy sa posielala ziadost a kedy ta posle do centra. Ja si myslim ze ak neposlal ziadost tak skor ako v januari - februari na IVF nepojdes. Navyse v centrach si robia vlastne vysetrenia - hormonalny profil trva cely mesiac, schvalenie ziadosti dalsi mesiac, A potom aj to nacasovanie niekedy moze zobrat dalsi mesiac. Podla mna by si tu pracu mala vziat, lebo dalsim plusom je, ze budes mat narok na dobru matersku akes mat aj dobry prijem

afrika
25. nov 2009

dobré ráno,
sobcek vyber si čo najlepšie centrum s najlepšími referenciami a také, ktoré by ti najviac vyhovovalo.
včera boli tie bolesti lepšie ako predvčerom, ale radšej sme si zatrhli sexík, lebo ma to tak desne bolelo po ňom. brucho cítim samozrejme stále, ale omnohhhhho menej.
čísielko daj vedieť na čo v heliose prišli 😉

romy01
25. nov 2009

no afrika a na kedy ti asi vychadza OPU ? lebo sexik si treba zatrhnut tak tazden pred - teda ja som nemohla - ale zas na OPU treba aby mal mm abstak presne 3 dni - takze tam je cosi povolene , priam povinne ale nie klasicky 😀 😀 😀

denis19
25. nov 2009

Romy, dnes???? ani sam nevím, včera jsem provetrala kreditku, tak dnes budu poslušná ženuška 😀 ale na koláček s kámoškou určite do mesta pujdu.... a ty?

afrika
25. nov 2009

prečo si nemohla týždeň pred?

afrika
25. nov 2009

ešte mi nepovedali, že nemôžme sexikovať, ale my sme si to povedali...a nehovorili ani na kedy vychádza OPU. dnes som pichla 8 dávku gonalu

denis19
25. nov 2009

no aby se neponičili folkikulky...proto ne sexík,ale jen hand made 😀

afrika
25. nov 2009

tak dúfam, že sme ich v pondelok neponičili 😀
vám kedy v heliku povedali stop sexíku?

denis19
25. nov 2009

Asi týden pred opu,ale mnž materiál nemohl být starší 3 dnu 😀 😀 😀 jinak sexík mohl být,ale už pri stimulačních injekcí jen s ochranou a pred OPU pet dní vubec

minka051
25. nov 2009

denis ahoj tak ako sa máš? Pozerám už 11tt tak už máš aj fotečku UTZ 🙂

denis19
25. nov 2009

ahoj minka!!!!!
mám se faj, na UTZ už mám 2 fotečky, vysí mi na nástence a tešíme se!!!!
Ty se pochval, jak jsi postoupila!!!!!

minka051
25. nov 2009

denis

No celkom to ide. Teraz 1.12. ideme do Brna na odber a zmrazenie spermií. Ešte si urobia nejaké odbery krvi. A mne už dajú protokol a lieky na rast sliznice a potom už čakám kedy zavolajú že mám prísť na ET.

denis19
25. nov 2009

Coooo?????? Paráda a kdy je to asi naplánované????

minka051
25. nov 2009

denis to ešte neviem teraz už beriem antikoncepciu ako mi kázali a toho 1.12. sa dozviem. Ale vyzerá to že to bude aspoň dúfam čím skôr.

denis19
25. nov 2009

minka to je super!!!!! podle mne to jde dosti hladce, ne?????

minka051
25. nov 2009

No len nech to aj dopre dopadne až do konca.. Nič iné si neželám.

denis19
25. nov 2009

držím drápek!!!!!holka!

minka051
25. nov 2009

dakujem.. 🙂 dúfam že mi potom pribudnú tt. 🙂

sobcek
25. nov 2009

Čaute baby. tak ja som tu prácu odmietla. Aj preto, že by som bola prvé tri mesiace na školeniach a pod riadnym stresom a jednak preto, že mi už včera na pohovore povedali, že nebudem moct chodit do skoly a to sa mi skutocne neoplati popri tychto vsetkych problemoch este aj presuvat skusky..A vobec by som nemohla chodit k lekarovi pretoze pracovna doba vy bola od 8.15 do cca 17.00... ☹ Takze tak. Rano som bola dat krvicku u gynekologa a objednala som sa na piatok, poriadne ho vyzmykame z informacii.. 😉 Ale poviem vam, ze ten dnesny pristup tam sa mi absolutne nepacil 😢 Nechcem menit gynekologa, ale ak to pojde takto dalej, tak innu moznost nemame, nebudeme predsa trpiet kvoli tomu, ze si niekto nahana zaznamy pre poistovnu 😠 Ste tu aj take, ktore boli na oplodneni po prelieceni endometriozy? A po akom case od poslednej kontrolnej laparo vas zacali "riesit"? Ja som mala kontrolnu v aprili a bojim sa, aby buduci rok nebolo neskoro... ☹

afrika
25. nov 2009

sobcek mne vyberali malé endometriálne ložisko v apríli 2007, odvtedy len UTZ a teraz stimulujem 😉
o akú prácu išlo ak sa môžem opýtať?

sobcek
25. nov 2009

afrika ja som mala endo uz vo vysokom stadiu. Prve cistenie bolo v novembri, potom pol roka liecba a druhe cistenie v aprili. neviem sa rozhodnut medzi ISCARE a GYN_FIV 😅 Drazim palce, nech ti to vyjde.. 😀 Co by som ja dala za to, keby som sa s niekym kompetentnym aspon rozpravala... 😎

cisielko
25. nov 2009

Ahojte 😀

Takže už som v práci ale výsledy budú až okolo 14,30-15,00h takže do vtedy čakáme..som úplne v pohode, nsetresujem, som pokojná ako keby sa nič nedialo..zobrali mi krvičku, bola som ja na sone, troch som panikárila elbo ma chcela pozreať zo spodku no ale ja ešte mám M tak keď videla, že som skoro odpoadlatak mi urobila cez bruško..veľa toho nevidela, mal pocit, že je tam cysta na pravom vaječníku ale nejdem nič predbiehať...vy verte ja budem v klude... 😉

Afrika..tak idete pretsať sexíkovať..mne tiež povedali, že mi to potom povedia tak uvidíme ako čo 😀

DEnis..tak dens len tak na koláčik 😀

MInka..ahoj..som teraz trošku v šoku, to je nejaké rýchle..idete na to stými darcovskými či ako vlastne? silno držím palce 😀

Sobček..no ak si sa takto rozhodla tak je to len na tebe..len rátaj stým, že to všetko chce nejaký čas..budem ti držať palce 😀

Romy..ako sa máme?

afrika
25. nov 2009

cisielko som zvedavá aj za teba. bola si s dr. gaťovou? ja idem zajtra a strašne moc sa bojím

denis19
25. nov 2009

cisielko, tak jsi dopadla dobre! super!!!!
no dnes tak po skromnu....co už po včerejšku 😀

cisielko
25. nov 2009

Afrika..áno..mylselasom, že na sono nedjem ale z krvi ma tam poslali tak som pozrela kde je menke ľudí a išla..ide šzajtra..ak si dobre pamätám máš už 8 gonalou za sebou..fu už sa ti to blíži..takže zajtra ideš..ako často chodíš ako berieš Gonal na kontroly?

afrika
25. nov 2009

gonal som začala pichať minulú stredu, prvá kontrola padla na pondelok, ďalšia teraz vo štvrtok. čísielko ja sa skôr bojím, aby mi to nestopli-u mňa to stále hrozí, lebo mám polyc. vaječníky a v pond. som ich mala-folikulov cca 30 aj keď malinkatých. zajtra máme aj embriol. pohovor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre