Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
26. nov 2009

Sobček..júj tak ty sa ideš vydávať..veď to je skvelé..tak už viem čo to je, no tak tie želám aby sa ti už všetko napravilo...muselo to byť ťažké ale zvládla si to..ja na tvojom mieste riešim IVF 😉

afrika
26. nov 2009

práve volali z Heliosu-zostávam na 75 jednotkách. kontrola bude v nedeľu. pichám ďalej aj diphereline. odber ak bude všetko od tak v utor. alebo v stredu. diph. mám len do soboty rána. povedala mi zlatučká p. Mikulová, že mi požičajú tak dúfam, že nezabudnú, lebo si v nedeľu nebudem mať čo pichnúť. povedala, že zatiaľ to vyzerá dobre

sobcek
26. nov 2009

cisielko tak sme sa rozhodli, ze urobime nejaku veselicu 😀 😀 😀 Jaj, dufame, ze od zajtra budeme riesit IVF, ak nie, tak poriesime noveho dokiho 🤐

afrika takze podla planu 🙂 Inak ja som si vzdy myslela, ze je to proces. ktory trva minimalne pol roka - rok a tak ma tesi, ked vidim, ze tie vase medzniky su v dnoch a nie v mesiacoch... 😉

cisielko
26. nov 2009

Afrika..to je super..teším sa stebou..pekne ioddychuj..a ti akože dajú Diphereline? ako ti ho požičajú, to im ho budeš musieť vrátiť,

Sobček akú veselicu? kedy ideš ku dokimu, zajtra?

tremonti
26. nov 2009

ahojte kocice,dalsia otazocka 🙂teraz ich asi budem mat veeeeeeeeeeeeelmi vela🙂 kedze metodu icsi poistovna nepreplaca,tak treba aj napriek tomu ziadat poistovnu o povolenie zakroku ci mozme rovno hups a šups na to???

romy01
26. nov 2009

caute

afrika tfuj tfuj, tfuj - nech len pekne rastu. Inak si myslim ze nebudes mat vela vajicok ale o to budu kvalitnejsie - aj ja mam PCO ( a tiez zvysene FSH ) a vidis vajko bolo dost kvalitne. Kvalita ale ide na ukor kvantity, no v inej teme si pisem s kockami co chodia do heliku a tri su uz tyzden tehotne - jedna mala len dve a tie si dala vlozit, jedna mala tiez dve no oplodnilo sa len jedno a je tehu a jedna ich mala tiez len par - neviem presne kolko a tiez jej prezili dve a dala si ich vlozit - a vsetky uz maju // - V heliose sa dari jedna radost

sobcek
26. nov 2009

cisielko svadbu som myslela 😉 Zajtra tam ideme o 14.00...Som strasne zvedava, co nam povie. Dufam, ze nebude zahmlievat ako to ma vo zvyku a ked si uz zaplatime 10 Eur za konzultaciu, tak snad by sa nam mohol povenovat aspon 10 min. Cim nad tym dlhsie rozmyslam, stale menej sa mi moj doki paci. Aj by som ho vymenila, keby som si bola ista, ze od podpisu zmluvy preslo 6 mesiacov. Viem, ze som ju podpisovala oficialne az v tomto roku, len neviem ci v aprili alebo au v juni... 😖 Rok predtym dlhodobo zastupoval mojho doktora, s ktorym sam mala podpisanu zmluvu a potom som oficialne presla k nemu.

wodanka
26. nov 2009

pekný podvečer 🙂
romy ďakujem, pekne si mi to napísala, Asi u mňa dosť pôsobí psychika, lebo stále len čakám a nič sa nedeje. Asi preto vidím teraz všetko tak pesimisticky 😒

romy01
26. nov 2009

wodanka, nestracaj nadej - treba to brat ako to prichadza - niekedy sme hore, niekedy dole s naladou, ale nasa buducnost je jasna 😀 😀 😀
sobcek, nedajte sa odvit a ak sa ti bude zdat, ze sa vyhyba odpovediam, alebo ze ti to nie je jasne, povedz mu na rovinu ze to budes riesit v centre - ale mne sa stale nejak nezda, ze by lekar mohol robit IVF alebo IUI - ved na to treba laboratorium a pri IVF anesteziologa, operacku a vsetko. Pri IUI sa spermie musia premyt a prejst sitom, aby sa vylucili tie poskodene - tie sa nesmu dostat vez krcok - cele mi to pripada divne, lebo nechapem aku on vam chce dat konzultaciu ak vas posle nakoniec do centra na to konzultaciu nepotrebujes

tremonti
26. nov 2009

romy ked ste mali ICSI museli ste ziadat poistovnu o povolenie alebo nie?

sobcek
26. nov 2009

romy praveze my sme si tu konzultaciu vydupali, pretoze on mi stale vravi, aby som prisla o dva tyzdne. Nech je akykolvek problem, vzdy je to tak. V aprili mi povedal, ze zacneme riesit oplodnenie v juni. V juni zase, ze to este nejde, ale mam vydrzat do septembra a v septembri sa vyhovaral na poistovnu, ze to urcite neschvalia a tak nech skusame dalej a mam prist v juni buduceho roku... 😠 Od septembra mi bez injekcie nechodi menstruacia a tak sme sa teraz dohodli, kedze som nanho tlacila, ze pri najblizsej menstruacii mam prist a nasadi mi hormony..Ale kvoli comu?????????? Ved on nemoze urobit oplodnenie a navyse pochybujem, ze by mi urobil akukolvek predpripravu a potom by vsetko ostatne urobilo centrum a dostalo by za to zaplatene. Zacinam pochybovat o tom, ze ma chce niekam poslat a tak som sa dohodla, ze tam pojdem so starym, nech vidime na com sme a chcem pohlad tretej osoby. Som dobry material, kedze tam chodim ako na klavir, tak pravdepodobne vidi prilezitost este nejaky ten rok vyzmykavat moju poistovnu, napchavat ma drahymi liekami, ktore k nicomu nevedu. vek nemam hranicny, takze nemoze oficialne nic dokazat. takze ked v piatok bue mat pristup ako vzdy, pojdeme niekam, kde sa nami budu zaoberat.

denis19
26. nov 2009

nazdárek!!!!

Romy, jaký byl den?

tremonti
26. nov 2009

sobcek na tvojom mieste by som tam ani nesla ale rovno zavitala do nejakeho centra ved tam nemusis mat odporucanie,alebo zmen ihned dokiho ako ja a pozri v priebehu dvoch mesiacov sa mi pohlo to na co som v podstate cakala skoro tri roky u mojej a ked som tej mojej navrhla ze tak bolo by dobre nejake hormonalne testy aspon ta povedala ze naco len sa snazte dalej... 😠

denis19
26. nov 2009

pravda!

romy01
26. nov 2009

tremoti nemusis mat ISCI schvalene, lebo poistovna to nepreplaca.

sobcek ja by som sla do centra, vzala im aj kartu a ked uplynie pol rok nasla by som si rovno ineho lekara a navyse by som sa isla informovat na poistovnu co vsetko ti preplacali za posledne obdobie, ci si neuctoval co nema

denis rano som sla na nakup a o 11tej mi mm volal ze musi ist na sluzobku do ziliny tak som sla s nim a aj sme sa poflakali po metre a nakupili. Aj sme mali este v plane ist do tesca ale mm je po vcerajsej party teraz uplne odpileny a spi tu pri mne na gauci

denis19
26. nov 2009

romy tak to je super, co jste nakoupili?

kuspitka
26. nov 2009

romy tvboj muz bol vcera pit?
ten sa ma moj maka dnes bude buvat v praci,

denis a ty si co robila?

sobcek
26. nov 2009

Baby pravdu máte. Zajtra pekne zoberiem kartu a ešte stíham aj nejaké to centrum v BA. 😉 Rozmýšľam medzi ISCARE a GYN-FIV.

kuspitka
26. nov 2009

sobcek my sme boli v ISCARE a neboli sme spokojni mozno sa to tam zmenilo,ale ja by som tam viacej uz nesla.
GYN-FIV ti neporadim tam sme neboli ,lebo potom sme isli do Martina

sobcek
26. nov 2009

kuspitka ďakujem za info, už som z viacerých zdrojov počula nie veľmi dobré ohlasy na Iscare. 😒 A keď som si porovnávala cenníky tak sú najdrahší, dúfala som, že to majú vykryté aspoň službami a prístupom, ale asi nie.

denis19
26. nov 2009

kuspi
no mne nejak není dnes ok, tak jsem byla na krátké procházce a jen se tak povaluji na gauči
a vy dve ako????

kuspitka
26. nov 2009

sobcek pristup tam je hroza.nam nic nepovedali co nas caka ani to,ze ake vysetrenia nic.
a lekar bol taky ako keby sa nic nedialo ani vysetrenie nam neurobili.

kuspitka
26. nov 2009

denis nanic mm dlho v praci uz ma to stve.sa citim sama.
mala teraz strajkuje kope ,tvrdne a nevie asi co chce.

denis19
26. nov 2009

s tím mnž te chápu, mám to doma podobne a když je náhodou doma tak sedí do noci za PC a maká apotom ráno po čtvrté vstává a opet za PC!!!! už aby to odevzdal a byl se mnou, také se cítím odvrhnutá 😒

denis19
26. nov 2009

jé kuspi a vy jste už vybrali jména a moc hezká!!!!! hlavne ta stanislava je nádhera 🙂

kuspitka
26. nov 2009

denis tak sme dve nudim sa staloe doma a poriadne.dnes som sila ,ale zas dlho nevladzem sediet.
zajtra asi budem hackovat malej papuce co ine mi ostava

denis19
26. nov 2009

a co jsi šila?????
a nemáš už náhodou ty fotečky z BB?

kuspitka
26. nov 2009

denis dakujem .len este nevieme ,ktore jej dame mozno az ,ked ju uvidime.
zas ma bolia strasne dasna

denis19
26. nov 2009

neboj čo chvíla to už prestane 🙂

kuspitka
26. nov 2009

denis pisem,ze mm chodi neskoro a fotak nechava v praci.ale zajtra mu uz prikazem nech prinesie domkov.
kabat kamoske

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre