Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mariamaria
13. dec 2009

ahojte...mozem sa pridat..ste tu zohrate ,ale rada by som sa pripojila...pravdepodobne ma to caka v januari...prostrednictvom ISCI...moj manzel ma slabsie spermosky..tak sa rozhodol to riesit takto..a ako vidim nase dieta,ktore je smutne ,ked nejaky kamarat ide domov a nie k nam sa hrat ,tak mi je smutno,ze uz nemame surodenca... takze beriem minisiston antikoncepciu ...7.11.som dostala mrchu presne nacas...od 26.12.mam zacat striekat do nosnych dierok ten sprej...sanarela ci ako sa to vola... 😨 no a 6.1.mam ist na krv a 7.1.na sonograf...uvidime ako dalej..co nasleduje potom?nejaka dalsia hormonalna stimulacia ,ze?formou injekcii???a kedy mozu odobrat vajicka?poradite?prepacte som v tomto laik...ale tesim sa na 1.embryotransfer a dufam,ze to bude uspesne...a ozaj chcem si dat vlozit iba 1embryjko...bojim sa dvojiciek... 😖 mamka cakala a nedopadlo to dobre v 7.mesiaci... ☹ no a este sa chcem opytat,ak by sa teda embryo ujalo a ja by som ostala tehu...musim brat dalej hormony na udrzanie tehu do 3.mesiaca???ja velmi nechcem by tpredavkovana hormonmi uz ked by som bola tehu...ake je tam riziko ,ak nebudem uzivat liecbu??dakujem

denis19
13. dec 2009

mariamaria
obávám se, že Ti nerozumím v části "od 26.12.mam zacat striekat do nosnych dierok ten sprej...sanarela ci ako sa to vola... " co to má znamenat???????
a krev a sono máš kvuli čemu, jako vstupní prohlídka do CARu????
ano stimulace probíhá za pomocí hormonálních injekcí do bríška, záleží od délky protoklu, jako dlouho si je budeš píchat, v tomto období se chodí na časté kontroly rustu folikulu, následuje pod narkozou odber folikulu, po kultivaci ET(trasnsfer) a potom čekáš, samozrejme, že pokud nejsi samoplatce, tak musíš mít schválenou žádost od pojišťovny

denis19
13. dec 2009

a nao po úspešném oplodnení se do 12 tt bere utrogestan vaginálne na udržení plodu....

mariamaria
13. dec 2009

ahoj denis...no tak ja uz protokol mam...mam tam napsany postup co a ako..tak od 7.12.beru tu nizkohormonalnu antikoncepci..pak od 26,12.mam brat ten sprej do kadze nosni dirky 3 x denne po 1streku....pak toho 6.1. mam jet na krev...aby mi skontrolovali hormony...a pak 7.1.na folikulometrii aby zistili vajicka...v akem su stavu ci co...to presne nevim...pak toho 7.1.se dalej rozhodne co dal...pravdepodobne mi nasadia ti injekce...zadost uz mam schvalenu..to sem prisla do poistovni a hned mi to opecatkovali..mam 3pokusy ,kdy preplaci poistovna do poloviny zakroku a polovinu my... to a odberu vajicok vim..i o transferu...jenom sem si neni ista tymi injekciami...doktor rikal ze mi vse este povi toho 7.1. na sonografu...a rikal ze transfer se uskutocni v januari..myslite ,ze to tak skoro jde???nevim ci i tady v Holandsku se bere ten utrogestan vaginalne...sem zvedava...

denis19
13. dec 2009

no hollky, tak to bude asi tím, že jsi mimo, jako SR, neboť tu se žádné nosní kapky neberou 😀 a pokud je to krátký protokol, takje to dosti možné, že už v januáry bude ET, teda to je dosti reálné.....mne to od první stimulační tabletky po transfer trvalo cca mesíc a pul a to jsem mela dlouhý protokol.....a utroš mužeš i vaginálne i orálne, jen orálne mám príliš tlumící účinky, jako že jsi ješte více spavá a lenošná jako po vaginálním užití.....

denis19
13. dec 2009

no hollka, tak to bude asi tím, že jsi mimo, jako SR, neboť tu se žádné nosní kapky neberou 😀 a pokud je to krátký protokol, takje to dosti možné, že už v januáry bude ET, teda to je dosti reálné.....mne to od první stimulační tabletky po transfer trvalo cca mesíc a pul a to jsem mela dlouhý protokol.....a utroš mužeš i vaginálne i orálne, jen orálne mám príliš tlumící účinky, jako že jsi ješte více spavá a lenošná jako po vaginálním užití.....

mariamaria
13. dec 2009

no jo asi to bude tym🙂)))lebo tie nosny sprej je pry na stimulaci ci co...musim to proskoumat..sem z toho cvok... 😲 ale dakujem za pomoc...kazdopadne se na mimco moc tesime..kdyby vyslo byla by sem najstastnejsi...prve babo se nam podarilo normalni cestou..ale to mal manzel lespie spermose a ted je mam katastrofalni pry..jenom 4%dobrych i to malo pohyblive a morfologia spatna..jenom se bojim ,aby detatko bylo pak ok po tom ISCI..jaka je tam sance ,ze by mohlo byt chorucke??? ja viem ,ze je to mozna blba otazka..ale bojim se..delaji se i nejake vysetreni este pred ET???myslim geneticke???

denis19
13. dec 2009

mariamaria
pokud není genetická dispozice, tak se nedelají testy pred ET,ale to Ti opisuji podmínky na Slovensku...a hele mnž má 4% spermoníku jako jak dobrých???? jako dobrá morfologie jen špatná pohyblivost, či ako?????
neboť pokud má 4% dobrých jako morfologicky i pohyblive, tak by jste nemuseli na ICSI
statisticky je ai jedno promile detí z ICSI nemocných,ale to je i tak, takže žádné riziko tu není, pokud není donorská spermie....tak klid na to ani nemysli!!!!
mám ve svém okolí tri ICSI deti a jsou super!!!! dyť na ne použijí tu nej spermii 😀

mariamaria
13. dec 2009

😢 no tak ja moc tomu Dr.asi nerozumela ale co sem pochopila rekl ze manzel ma jenom 4%zdravych spermii..akoze se daju pouzit..ze vseho mnozstvi ale i tie 4% sou morofologii a pohyblivosti spatnejsi ....cize proto rovno ISCI a ne IUI ci IVF... tak dufam,ze sem to vysvetlila ok...manzel ma 1dite z predosliho vztahu a je chora...nebudu to rozoberat co ji je...ale nevedi ,ci to bylo genetikou nebo metabolickej priciny..proste nezistilo se to doted..cize ja se moooc bojiiim....ale zase nase ditko je zdrave..az moc...ale kazde tehu je ine ,ze?

denis19
13. dec 2009

no presne každé tehul je jiné a každý človíček je jiný....jinak toto by mel ten váš dr. asi vedet, že je tu jisté patologické nebezpečí......aby jsi si potom netrískala hlavu o zed 😠 zda by možná ta genetika byla na míste....a kolik ti je , pokud se mohu zeptat????

mariamaria
13. dec 2009

je mi 25 let....a ja si dam tu genetiku spravit...ja se moc bojim... ale i moc tesim..ja vim a citim ,ze detatko bude zdrave,ale pro istotu..nikdy nevim ,ci bude zdrave..i kdyz mi rika srdce ,ze jo..no ale nic nenadelam..priroda je nevyspytatelni..musim ratat se vsim vsudy
a tebe je kolik?

denis19
13. dec 2009

no to jsi dosti mladounká na IVF, teda to rozhodnutí na IVF......mne bude 38!...a čekáme naše první díte......
proč rozhodnutí žít v holandsku?

mariamaria
13. dec 2009

nezijeme tady na trvalo...oba sme Slovaci..jenom manzel tady pracuje ..proto...no i ja si mylsim ,ze som mala kopec casu na druhe dieta,ale moje prvni dieta potrebuje surodenca..ja to vidim..ona place kdyz se nema s kym hrat...aj dnes...lebo odesel kamarad a uz se plakalo....no a manzelovi se to zhorusje stale vice..tak proto uz sme vyjeli za DR.nech nam pomozu...

a inac vek nerozhoduje v tom kdy prvni dieta...a uz si byla na IVF jenom jednou ci vickrat?

denis19
13. dec 2009

toto bylo moje první IVF ICSI a bylo úspešné....takže zázrak...vložili jsme dve embria,ale máme jedno, to jedno se prestalo vyvíjet

mariamaria
13. dec 2009

denis...tak to je teda super..gratulujem..a kedy ocakavate miminko?aha vidim..si 13tt...jupiii gratulujem..tfuj tfuj tfuj ,aby to doslo do stastneho konca...a chces vediet co to bude? 😉 tak co mi odporucis?mam si nechat vlozit 2embrya ci 1????to je des...tolik veci me zaujimaaa...

denis19
13. dec 2009

no hele já dala dve, už i vzhledem na vek a to jedno nemelo úplne jedničkovou kvalitu, ony se ty embrijka hodnotí, neco jako známkují.......takže to je težké rozhodnutí,ješte cestou do CARu v den ET jsme nemeli jasno,ale potom jsme rekli dve a bylo, já nejsesm žádné tintítko,tak bych vynosila i dve....,ale život to zarídil takto....takže já jsem ted zastánce dvou....ale je to na tvém rozhodnutí.....a v albu mám i sono z pátku

mariamaria
13. dec 2009

jeminenku to je kraaaaaaasaaaaa se tesim s tebou!!!!uzasneeee ... 🙂 moja mala to sono videla a rika ,ze jej ake krasne dievcatko 🙂))))))))))))))))))))tak som ted zvedava ,co cakate 🙂

tak teda si dam asi aj ja 2embya...ale pri mojom stasti sa ujmu dve 😀

denis19
13. dec 2009

tak to jsem ráda, že naše mimčo má úspech, také si myslím, že je to holka, uvidíme v januári...tak ty máš dcerku...jak se jmenuje?

mariamaria
13. dec 2009

hihi teda veru ma uspech i u mna i u malej🙂))a som ostala obarena..ale ako to mohla vedet ze to je fotka babetka zo sona..a este ako suverenne povedala ,ze ake kraaasneee dievcatkoooo 🙂))))))))))))))uzasne ...fakt ma zaujima co budete mit...tak to ukazu pak i moje sono ,kdyz budem tehu aby mi vyvestila 😀 vola sa Mariah 😉

denis19
13. dec 2009

jé hezké jméno.......zajímavé....také mne prekvapilo, že to hnedle zvládla identifikovat....dospelí mají problém zjistit co to je...je teda šikovná

mariamaria
13. dec 2009

denis jo ja sem hned jako som nasla to meno na netu aj s vyznamem ,ze Buh je moj ucitel vice mi nebylo treba..ja chcela moc neco na M...tak proto Mariah.....

no a kamoska je taky 13tt a mala o tom nevedela odemne ani od nikoho ,ze je kamoska tehotna..a ani brisko nema este moc okate..a moje Mariah jej rika..ty teta ty mas v brusku babetko 🙂 no nie je zlata???

denis19
13. dec 2009

jo deti jsou plné intuice a videní....je to super....tkaé nemám ješte bríško a neter mi darovala obrázek, že pre tetu, uja a bábetko.....

mariamaria
13. dec 2009

🙂 tak to je mileeeee no deti su uzasneeeeee ,ze?uz se musis tesit a inac ako sa citis?aj mas nejake tehu nevolnosti???

cukotka
13. dec 2009

ahojte 🙂

mariamaria
13. dec 2009

ahoj 🙂

cukotka
13. dec 2009

mariamaria čítala som si spätne príspevky a ty si tu tuším nová 🙂 ale svojím spôsobom aj ja, strašne dlho som tu nebola

denis19
13. dec 2009

ahoj cukotka....tak povídej a prehánej co nové jak jsi daleko s IVF a co vánoce, tak piš.....

cukotka
13. dec 2009

no denis ahoj ahoj, kajtičko mi Ťa ukázala na fotke, veeeeeeeeeeeeeeľmi Ti to tam svedčí 🙂

No čo Ti poviem, v chladničke mám puregon a orgalutran už niekoľko dní. Ale už prídeme na rad až v januári. Výsledky z genetických testov dopadli dobre, genetik sa vyjadril, že všetko je ok. Z toho mám samozrejme radosť. No a mala som aj nejaké zlé výsledky z nejakých sterov, tak som brala antibiotiká.

A ty ako?

denis19
13. dec 2009

no já výborne, v albu mám sono z pátku, naše bublinka má už 6cm 🙂 cítím se famozne a od zítra jdu do práce....
tak super, že i genetika je výborná a ANB zarala ????Byla jsi už na kontrole...takže začne s IVF po novém roce? a kajtičko je na tom jak, také jsme ji tu už dlouho nezastihla.....
nám genetiku nedelali jak jsem již dríve psala,ale mám za sebou první krevní testy a zatíše ok....
dík za kompliment, to je ta fotečka s romy a kuspitkou v BB, že????? to byl vydarený den......

cukotka
13. dec 2009

no s kajtičkou sme na tom úplne rovnako, s veľkou pravedpodobnosťou všetko absolvujeme spoločne 🙂 stále si voláme a všetko diskutujeme 🙂

denis ty si to ako mala s PN? od kedy si bola doma? teraz už ťa lekár vypísal?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre