Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
7. jan 2010

zkouška trpelivosti....kolik ti to už meška,prosím te?????? nejsi v prílišvelkém stresu z toho všeho???

cukotka
7. jan 2010

denis neviem koľko mešká, keďže vždy som dostala druhý deň v mesiaci, naposledy som dostala až 10 deň v mesiaci, takže teraz netuším.

denis19
7. jan 2010

tak se necháš prekvapit...co nadeláš...jen trpelivost 🙂

cukotka
7. jan 2010

no budem čakať, čo iné mi ostáva 😒

denis19
7. jan 2010

no nic 🙂
a mimo čekání a učení trpelivosti se Ti darí?????

cukotka
7. jan 2010

učiť sa mi nechce, dnes som si poupratovala byt, lebo už to tu bolo ako po výbuchu, bola som na prechádzke a teraz klíčim doma. Nejako sa nie je čím chváliť. A rozmýšlam, že sa zakuklím do deky, lebo je mi dosť veľká zima na nôžky.
A čo ty? Dovolenkuješ ešte? A čo tie šatičky? Kedy nám ich vyfotíš?

denis19
7. jan 2010

jo ješte mám dovolenou,ale v pondelí jako sporádnaný občan vyrazím do práce 🙂 šatičky...no k tomu jsem se ješte nedostala,ale určite se polepším 🙂 tkaé jsem si tu dnes poklidili a uklidním te i tu je porádná zima a to topíme jako bláznivý....asi vytápíme i sousedy 🙂 jinak je tu celkem snehu, není to žádná kalamita,ale je....príští úterý mám poradnu, tak jsem zvedavá na mrňouse a chci si domluvit i 4D UTZ

cisielko
7. jan 2010

No teda.,.ty je samá pichajda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sa to tu rozrastá, vláčik sa rozrastá o vagoníky..júj devy držím palcuchy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a čo sa týka dokúpenia, je tu téma mám nemám lieky na IVF, tam sa neá niečo zohnať?

Wodanka..nedá sa ísť skôr až po 3 mesiacoch..a to chcela ísť Katka až po lete, cha stačilo snou pokecať a už s ateší na apríl..ale skôr by ani nechcela, necíti sa ešte nato 😉

Kajtičko..gratulujem k prvej včeličke..jupí ako si to zvládla?

Figurka..aj som mala Menopur a pichala som 125, nemusela som viac lebo folíky krásne rástli, to nič nieje..tak máš väčšiu dávku to neva, hlavne, že rastú 😉

Denis..tak ty už konenče doma a vieš čo si sľúbila ked budeš doma, pamätáš?

Cuki..no nič stým nenarobíš, musíš vydržať, raz predsa musí prísť!!!!!!

cukotka
7. jan 2010

mám pocit, že u teba to strašne letí 🙂 nedávno si si začala pichať 🙂 no ja som sa už zababušila do deky, uvarila si pol litra čajíku, dala si špeciálny levandulový termoforik na nohy a idem relaxovať 🙂

ozaj a čo SASKO? už som ju tu hrozne dlho nevidela

kajka39
7. jan 2010

ahojte babulky!

denis-Difereline mam komplet, menopur som nejaky zohnala za dobru cenu, ale chyba mi este 10ampuliek. Poistila som si to v lekarni u znamej, ak nezozeniem nic do prvej pichacky, tak si to u nej objednam. Malo by to vyjst lacnejsie, kedze mi odpusti svoj rabat.

Ak by mal niekto zvysny ,menopur, nech posle IP.

cukotka
7. jan 2010

kajka39 keby si chcela puregon alebo orgalutran tak ti pošlem môj, lebo ja si ho asi nikdy nezačnem pichať 🙂

denis19
7. jan 2010

kajka...tak ty máš ale zásoby a kdy začínaš ty pichajdo????

no sasko...tase má relativne dobre.....byla už na odber a dál nevím, nechce se ji moc mluvit.....

šaty budou slibuji!!!!! 🙂

denis19
7. jan 2010

cuki...neprovokuj osud!!!!! 🙂

cukotka
7. jan 2010

denis tak ak by sa ti ozvala, tak že pozdravujem a držím palce

denis19
7. jan 2010

ok. vyrídím.
jdu k TV se pritulit ke gaučíku a dece....... 🙂

cukotka
7. jan 2010

papa denis 😉

cisielko
7. jan 2010

Cuki čo to táraš, budeš pichať len to teraz trošku trvá 😠

Denis..no tak ja čakám ked teda budú ti šatičky 😵

Kajko..ahoj ja mám zvyšný Menopur, asi celú jednu krabičku ale držím si ho ak by som ho otrebovala k 2IVF či tam už budú iné lieky?

kajka39
7. jan 2010

cukotka - kto caka, ten sa docka.... trpezlivost ruze prinasa. Ja cakam tiez a uz aby to bolo! 😀

cisielko- ty chodis do MT Heliosu? Ja budem stimulovat tak, ako ty 150iu menopur + diferelin - kratky protokol.

denis - uz hod nejake nove fotecky 🙂 🙂

wodanka- gratulujem k folikom, slusna urodicka len tak dalej, nech pekne rastu a dozrievaju na 1*** !!!!!

Po neuspesnom IVF sa na dalsie IVF moze ist po 3mesiacoch,ak su snehuliacikova, tak aj hned v dalsom cykle po IVF, vraj je to dobre lebo telo je este nabyte hormonmi...

cisielko
7. jan 2010

Kajka..no tak ja som mala ET 14.12. a další bude až niekedy ku koncu januára..tak uvidíme..vôbec sa nad tým nezamýšlam, beriem to tak ako to je a uvidíme..ja chodím do Heliosu, ja ty tam chodíš?ja som brala presne také istí lieky len rozdiel je ddlhý protokol 😉

kajka39
7. jan 2010

cisielko-ja som pri prvom IVF mala merional, ale vraj menopur je kvalitnejsi ale aj drahsi... Je to na tebe a na dohode s lekarom ktory ti doporuci.
Na prvu stimulku som reagovala dobre a hned na 4ty den mi museli znizovat davky, preto sa nechcem zasobovat dopredu, aby mi potom zbytocne neostalo vela liekov, kedze si to platim v plnej vyske.

cukotka
7. jan 2010

ale ja viem, že raz musí prísť, takže pekne budem čakať 😉

mariamaria
7. jan 2010

figurka ja picham 2.zajtra 3.den...povedali mi ,ze mozno budem pichat iba 9dni a odber na 10.den 😲 preco tak maaaalooo???no ale pravdepodobne odber bude okolo 14.-18.1.tak FIGURKA a kajticko budeme v tom asi spolu a taky wodanka..ale ty mas wodanka asi skor odber..teda urcite ano...tfuj nech nam to vsem vyjde 😕 a dana kedy by si mala mat odber ty?

denis ako se citis?

kajka39
7. jan 2010

cisielko- starsim stimulkam davaju kratky protokol, takze teraz som do Helika ani nesla, len som sa na vsetkom dohodla s koordinatorkou cez telefon ahned prvy den menstruacie mam volat. Dovtedy este dokupim striekacky a injekcie, ale to je to najmenej..... Tiez Helik MT

kajka39
7. jan 2010

cukotka - neboj, budes pichat ani sa nenazdas, aky mas protokol??

kajka39
7. jan 2010

neviem ci sa mozu kombinovat lieky, myslim ze nie. Takze do uvahy pripada len menopur. 😉

cukotka
7. jan 2010

ja mám krátky protokol 🙂 ale dlhé čakanie na ms 😉

cisielko
7. jan 2010

Kajka..no jasné, načo zbytočne kupovať a otm čo stým ,sama viem aké sú tie lieky drahé 😠 ..tak ty si si to telefonicky vybavila..sa máš ale na kontroly budeš chodiť normálne do Helíka?

Maria..tak to vyzerá, že pôjdete všetky spolu na OPU,a sopň vám nevbude smutno 😀

mariamaria
7. jan 2010

kajka a ty ides teda na 2.IVF?kedy asi?drzim palce..

cukotka neboj vsetko pride ,co ma...urcite budes pichat onedlho..boze my si tu piseme ako fetacky..ze budeme si pichat...hahaah drzim ti siiilnooo palce ,aby to bolo cim skor!!!

wodanka tak mas super folikuly ..gratulujem..nech pekne zreju posielam im energy a bielkoviny pekne papaj !mlieko,syry,maso...mne to Dr.naordinovala..a veeela vody...aj vam???

cukotka
7. jan 2010

mariamaria to som ani netušila , že pri stimulke treba veľa bielkovín

mariamaria
7. jan 2010

cisielko no asi ano...keby nam to aj vsetkym vyslo...

len neviem ako sa mam rozhodnut..ci si dat zaviest 2embryjka alebo iba 1...teda v pripade ,ak sa vobec ujmu...dvojiciek sa bojim..som uzka..uz i pri malej som mala problem..ale zase chcem vacsiu sancu ,ze sa vobec aspon 1 uchyti..baby vy co idete na OPU alebo ste boli,kolko ste si dali vlozit?date vlozit?

a este jedna otazocka:mozem brat nejake vitaminy?ako zelezo ,magnezium???dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre