Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

kajticko
15. jan 2010

figurka super my ideme na rovnako 🙂 😉 aj ja zajtra pregnyl a v pondelok odber. super tie folikulky mne dr nikdy nepovedal kolko a ake 🙂

figurka.m
15. jan 2010

dik, babulky, no trochen sa to rozbehlo, som sa bala, ze ma budu natahovat 🙄 za lieky na 2 dni som dala 72 evri, tak by ma slak trafil kupvat este viac 😠

kajticko, tak ty to budes mat v pondelok s prekvapenim, super 😎

wodanka, zajtra volas, vsak, neboj, vsetky budu v poriadku, viem to 😉

kajticko
15. jan 2010

tak tak viem že mi ich tam videl vela ale nehám sa prekvapiť 😉

mariamaria
15. jan 2010

figurka supis !!!ked sa rozhodnes ci ano alebo nie PK ,daj vediet..ja mam ET v pondelok alebo utorok..ak ovsem nieco urodim 😉

wodanka tak aj 2kove si das 2 vlozit?ups to je husteee..to musim uvazovat aj ja ,co robit 😝

dana10
15. jan 2010

Figurka ty máš pribeh ako som aj ja mala, už som nemala na jednu dávku gonalu tak mi predpísali merional 75IUIx3 a cca 36EUR a mne to hneď pichli aj v Helíku + ešte jednu štipľavku.
Figurka , Kajtíčko nech je dobrá úrodička 😉 🙂
Figurka nevadí že ich máš 5 folíkov možno bude ich tam po 2 vajíčka ,ojjjojjjj 😵, ako aj ja som mala v niektorých ani som s tým nerátala skôr že tam nebude ani jedno a vidíš 🙂 🙂

figurka.m
15. jan 2010

no teta embriologicka hned, ze PK a PK a PK, tak som jej povedala, ze ano, ale z tym, ze vsetko zalezi od toho kolko bude vajok a akych, ako sa oplodnia ako budu pokracovat.... ved nakoniec sa moze stat, ze nebude ziadne vajko , alebo len jedno, vsetko je mozne....ja mam endometriozu a tam byvaju tie vajka aj nekvalitne, vsetko je vo hviezdach

brmbolcek
15. jan 2010

figurka----- ked si budes davat pichat pregnyl tak bud nasledujuci den v klude , lebo dost casto dochadza ku prasknutiu folikou...... ja som mala 8 folikou a v den OPU som ich mala 5-6..... jedna kocka co bola snami mala ich tiez dost ale taktiez jej popraskali ..... tebe by mohli este nejake dorast , je tam ta sanca ???figurka riesit treba v dany moment vtedy clovek ma jasno.... lebo ono sa to moze este vselijak zmenit... ale inak to vyzera u teba fajn 😉

brmbolcek
15. jan 2010

figurka ono sa daju aj 2-jkove embryjka vlozit ale musia byt take ze 1minus cize 2 😉 😉 nejednej kocke tu na modrom konikovi sa take ujalo 😉 😉 tak neboj , mozes ich mat 5 alebo 10 ale ty potrebujes jedno jedine a to kvalitne 😉 😉 mysli pozitivne , moja staci ked bude jedno a mas to vyhrateeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉 😉

figurka.m
15. jan 2010

brmbolcek, no dorast uz velmi nema co, tusim tam bol este jeden 13mm, a toho, ze popraskaju po pregnyle sa aj ja obavam, mne sa zda, ze mavam po nom ovulku skor ako je tych 36 hodin, no uvidime 😕 bude nedela, tak len navarim obedik a relax, ha ha, hlavne s tou nasou malou velkou figurkou 😀 to sa po mne furt vala ako babatko a pri tom ma dobrych 30kg

brmbolcek
15. jan 2010

figurka - 🙂 ň
nic tazke nedvihaj , nesoferuj a s malou 30 kg 😀 😀 sa pobav v kludovom rezime 😀 😀 😀 ak sa bude dat 🙂 🙂
neboj vsetko dobre dopadne mysli na to ze potrebujes jedno a o to ides bojovat 🙂

figurka.m
15. jan 2010

diky brmb, budem sa snazit 😉

a zajtra daj vediet, ako sa maju bambuliatka v misticke 😀

brmbolcek
15. jan 2010

......... veru, ze dame vediet 😉 to iste bude i teba cakat podavat vcas infosky 😀

mariamaria
15. jan 2010

figurka myslis ze dochadza u teba po pregnyle skor k ovu ako po 36hod?ja sa toho bojim tiez...ale dnes este musim stihnut pozehlit,oprat periny,prezliect a vycistit byt..potom budem oddychovat... mozem este???????

kajka39
15. jan 2010

maria- taku robotu by som nechala na neskor alebo na niekoho ineho... Davajte pozor na vajka lebo su vzacne a upratovanie nestoji zato.... 😉

figurka-kupovala si 6 ampuliek merionalu za 72€ ? Ja mam lieky este na pondelok a potom tiez musim dokupovat, aspon na 1-2dni.... Tiez sa setri 😉

mariamaria
15. jan 2010

kajka uz som poupratovala ☹ dufam,ze vajka budu ...zajtra o 8.20 na mna myslite... papa lucim sa dobru noc

wodanka
16. jan 2010

dobré ráno všetkým... 🙂 tak stav mojich 8 vajicok je nasledovny: len tri su jednotkove (maju sedem-osem buniek), jedno je dvojkove a tie zvysne styri nic-moc. Embryologicka hovorila, ze problem je v kvalite mojich vajicok ☹ tak dufam, ze do pondelka zostane aspon nejake.. rano tam budem volat a dohodneme sa, ci idem na transfer alebo ci az v utorok

danka, brmbolcek, vy ako? dajte vediet... 😉

dana10
16. jan 2010

Ahojte dievčence.Dnes medzi 10-10,15hod. tam máme byť.Budeme vkladať 2 vajíčka, kt. sú expandované blastocysty /risk je zisk/ a uvidíme do zajtra či sa bude niečo zmrazovať alebo nie ☹

wodanka
16. jan 2010

danka drzim palce, verim, ze Vam to vyde 😉 a ktory den po OPU dnes mate a kolko vajicok by ste mali zmrazovat?

kajka39
16. jan 2010

dobre ranko baluky !!

dana - super, drzim palceky nech to dopadne dobre!! 🙂 🙂
Co znamena EXPANDOVANE?? A kolko ti ostava mrazacikov?? Este prosim ta napis, ktory den si dnes po OPU.. dik

kajka39
16. jan 2010

wodanka - aj tak je velmi dobre, ze su tam jednotkove a verim, ze to potiahnete do uspesneho konca. Takze podla toho co pises ostavaju na PK? Drzim palceky 😉 🙂 🙂 🙂

wodanka
16. jan 2010

ano kajka, zostavaju na PK.. i ked stale zvazujem, ci nemam zavolat, ze chcem jedno vlozit..

dana10
16. jan 2010

Dievčatá to expandované neviem čo je že ona mi všetko vysvetlí keď prídem.Expand. ja si myslím že dobré.11.1 som mala OPU.Na mrazenie jedno alebo dve alebo nič uvidí do zajtra ako sa to vyvinie.Povedala že ak by aj jedno možno zostalo nemuselo by po rozmrazení byť životaschopné.O 9h.vyrážame

demizon
16. jan 2010

dana10, držím palce nech to vyjde...

Baby po začatí pichania Diphereline / dnes bola 4 včelička// vám menzes dorazil tak jak mal alebo neskor, skor ? Dik

kajka39
16. jan 2010

wodanka- prave sa o tom bavime doma, ja som bola minule na rom skoro rovnako ako ty. Dnes by som sa rozhodla pre vlozenie bez PK aspon 2vajka ,ale tazka rada co je lepsie... kazdy to citi inac.
Musim bezat do prace, tak pa drzim palceky 😉

demizon
16. jan 2010

dana10 -
120 hodin po oplození
- postupně se v centrální části vytváří dutina, s prodlužující se dobou kultivace vznikají stádia embrya označované - velmi časná blastocysta, časná blastocysta, blastocysta, expandovaná blastocysta a hatchující blastocysta

Posledné štádium kedy môžu mraziť je expandovaná blastocysta - takže si myslím, že to je najvyšší stupeň pred tým, ako "narežu" obal kvôli lepšiemu uhniezdeniu - asistovaný hatching

cukotka
16. jan 2010

ahojte dievčatá, všetkým vám držím veľmi palce aby to všetko dopadlo podľa vaších predstáv 😉

brmbolcek
16. jan 2010

pekne popoludnie dievcatkaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Wodanka- to je super ze tri su - Jednotkove a ostatne dvojkove to nie je zleeeeeeeeeeeee super spravicky, velmi dobre pokracujes 😉 len tak dalej 😉 je to dobre ze si zvolila PK mas ich dost tak netreba riskovat 😉 ak by si chcela vlozit na 3 den , tak by nevedeli z tolkych ktire je tonajlepsie... a takto den co den ti budu embryka jasnejsie ukazovat ako sa to vyvija,jeto iba moj nazor.... ale nerozumiem tomu ze mas ty problem vo vajickach , co to znamena ??? 😲 ----
wodanka , ale embryologicka vie co robi 🙂 keby vedela ze je to na zlej ceste taak ta zavola na transfer , takze sa moja neobavaj , oni vedia co robia 🙂

ahoj Demizon- mne menzes prisiel ako hodinky ba do konca o jeden den skor alebo nacas , uz presne neviem ale viem ze mi nemeskal... 🙂

Cukotka servus 🙂 🙂

Tak a teraz mi sme dopadli nasledovne Danke vlozili Dve embr... zajtra si bude volat co s ostatnymi , boli sme tam spolu 🙂 🙂 🙂, mne vlozili jedno emb. a taktiez si zajtra volam co s ostat.... teraz poctivo vkladame utrogestan , dostali sme obrasteky 🙂 a o 14dni kontrola ......
teraz uz je to iba na prirode ako sa vsetko bude diat....

Zelam vam dobru chut ku dnesnemu obediku , co mate dobreho na mnam mnam ??? 😀 😀

cukotka
16. jan 2010

BRMBOLCEK a DANKA držím palce, nech sa tam tie embrijká pekne uhniezdia 🙂 ešte prečkať tých 14 dní 🙂

brmbolcek
16. jan 2010

kocky dakujeme, ze na nas myslite 😉 😉 🙂 🙂 😉 😉 🙂 🙂 😉 😉

cukotka
16. jan 2010

brmbolcek aj ste dostali nejaké pokyny, alebo tak nejako? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre