Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mariamaria
18. jan 2010

wodanka mas kraaasnu profilovu fotku 😉

wodanka
18. jan 2010

dakujem maria.. ale tak uz daaavno nevyzeram 😀

mariamaria
18. jan 2010

ale no !wodanka nebud taka sebakriticka 🙂))ani ja uz nevyzeram ako niekedy..ale vzdy dobre 😀 musis si to takto vraviet 😀

mariamaria
18. jan 2010

prosim Vas ,aj vas tak boli brucho akoby na mrchu???lebo mna nenormalne 😖 to bude asi tym progesteronom ,co mi pichli ,ze?ci este po OPU???

kajka39
18. jan 2010

maria- kludne ti moze byt po OPU aj 2-3den horsie a mozes mat aj bolesti. Mne zacalo byt vyrazne lepsie asi az na 5ty den. Pamätam si, ze asi 3aj 4 den mi bolo mizerne a tiez mi vtedy pisali dievcata, ze okolo 5dna sa to bude uz zlepsovat a bolest ustupi... 🙂

cisielko
18. jan 2010

Denis..tak že ideš na odber plodovej vody..budem držať palce nech všetko dobre doapdne..aj moja kamoška bola, je tiež po IVF ale im sa niečo nezdalo na 3D snímku, našťastie bolo všetko ok 😉

Kajka..13 folíkov, ved to krása..len nech rastú do krásnych a kvalitných vajok 😀

Kajtičko..krása..14 folíkov nádhera..držím palce..a vajíčkovody žaidnu šarapatu robiť nebudú 😠 my budeme toho dôkazom 😉

Minka..tak som zvedavá čo ti zajtra povedia..a ET máš už za chvíločku 😀

Maria..nebud smutná, dôležité je, ak aj sotane čo len jedno tak to bude to pravé a kvalitné, musíš veriť 😉

No čo sa týka PK ja som zase počula, že niektorí doki PK zamietajú presne kvôli tomu, že v matenici ej vraj vúčšia šanca, do konca už neviem presne kto más tým po ET aj vyšší úspech tehu..ja chodím tiež do Heliosu, a ak budem musieť ísť na 2IVF, PK si už asi nedám a nijako ma nedonútia urobiť opak ak sa sama inak nerozhodnem 😉

Figurka..takže teraz musíš len čakať? takže nie 3 dni ale 5?

mariamaria
18. jan 2010

cisielko som rada,ze mas aj ty taky nazor na to PK..lebo mna zase tlacia do ET bez PK ..a to uz od sameho zaciatku...ze oni maju zase percentualnu uspesnost vyssiu bez PK..tak hadam sa aj nam zadari...

ja mam ET zajtra..ufam... 😅

cisielko
18. jan 2010

Maria..ty nechodíš do Helíku však, si niekde mimo Slovenska?

mariamaria
18. jan 2010

ano som mimo...NL 😉 ale aj mi je luto,ze nie som na SR:.stoji nas to 2000eur...a ak by som este chcela mrazacikov tak dalsich 700eur ..kolko to vyjde v Heliku?

minka051
18. jan 2010

cisieko no to som zvedavá aj ja a dúfam že ET bude už čoskoro..

cisielko
18. jan 2010

Minka..ved to je supu dup, ako sa má dievčka čo stimuluje, je ok?

Maria..ty kokso, takto iná pálka..mne je toto veľa nieto ešte taká cifra..u nás cca 30-40000sk..záleží to do viac vecí ale približko takto 😠

mariamaria
18. jan 2010

no to veru je palka...ale co uz ,ked tu zijeme ,ta sa mi nechce chodit na SR ... 😖 nejako to prezijeme ,len nech to vyjde 😎

kajka39
18. jan 2010

maria- my sme dali za IVF asi 2 300€ a to bez mrazacikov a ani ET sa nekonal, takze na slovensku to asi nie je o nic lacnejsie... 🙄

mariamaria
18. jan 2010

ups tak to je potom vsade inac..jedno centrum tak ine tak...a ty platis iba polovicu ,ano?tak to je teda dost..ja tiez iba polovicu..polku poistovna..ale je to strasne aj tak..ale zase na ine "blbosti "v zivote davame peniaze..a dietatko nie je predsa vec!!!a ak sa to da takto ,este mozme byt stastne ,ze?

kajka39
18. jan 2010

maria- ja si to cele platim sama, teda celu sumu /mimo poistovne/

mariamaria
18. jan 2010

no tak potom ale tu je to drahsie..ja platim teda budem 2700 /v pripade mrazacikov/ a celkova suma je okolo 6000eur...cize poistovna plati nejakych 3300 eur cize je to drahsie..tu v NL

figurka.m
18. jan 2010

cisielko, este neviem kolko budem cakat, uvidime kolko sa ich oplodni, ja nechcem PK, ale ......myslis, ze ich ich tam zlomis, mne sa to nepodarilo, ak budu 2 embrijka, tak vraj mozme uvazovat o vklade na 3-ti den, inac v ziadnom pripade, tak mi povedali

wodanka, no ja uz do dalsieho IVF nepojdem, to je prvy a posledny pokus

maria aj mna boli brucho, ale zacalo az po obede

mariamaria
18. jan 2010

figurka si ako ja akurat som vravela muzovi ,ze uz ziadne dalsie IVF nebude...lebo bud sa toto podari ,alebo budeme skusat dalej bez IVF...sak jedno dieta mame ,tak ak nam Boh nedopraje druhe..uz viac penazi nedam... 😖

figurka a ako ta boli?ja mam spuchnute este stale...a v pravo vajecnik hotova pohroma 😢 a citim celyyy podvozok...

denis19
19. jan 2010

dobré ránko bojovnice!!!!
hlásím se z pracovního místa,ale dnes jen krátce,máme ranní nástup a potom jsi jdu pro výsledky tripláče a potom už asi zustanu ve meste, ješte máme nábytkové povinnosti, začínáme zarizovat pokojíček a tak nejak.

Romy, super výbavička a ten kožíšek je sladký 🙂 🙂
dej vedet jak jsi dopadla na poradne a tak.....

wodanka a ty se potom ozvi!!!

wodanka
19. jan 2010

dobre rano holky 🙂 tak mam aspon jednu dobru spravu na dnes a to, ze jeden moj bojovnik to nevzdal a ja si idem pre neho 🙂 😵 tak verim, ze ma neopusti a bude sa u mna pacit najblizsich 9 mesiacov ...
dakujem, ze podporu 🙂

denis19
19. jan 2010

wodanka....paráda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tak hurá za ním,ať na tebe dlouho nečeká a šup s ním do domečku!!!!!

dana10
19. jan 2010

Wodanka držím palce nech je embryjko hneď šup šup v brušku o ostatným už si nepamätám všetky mená :stimulky, čakateľky, OPU, a samozrejme tehulky 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂,držím palčeky
Dievčatá som tu na skok to ležanie je veru o nervy, ale čo už narobíme 😉
Chcem sa Vás spýtať tie kt.ste zostali tehotné cítili ste niečo v maternici krátko po ET v určité dni???
Mne sa zdá že mi to odišlo v nedeľu v noci urobilo len taký vhup ako keby von z maternice, vôbec neviem lebo teraz možno už tam nemám nič.
Denis videla som že si písala Krajkovi že či robia u nich PGD keď sa vyvíjajú embryjka?Oni to nerobia ale sanat. Helios to robí a videla som že aj ISCARE v BA ale samozrejme navyše priplácaš

kajka39
19. jan 2010

🙂 wodanka- tesim sa spolu s tebou, sup,sup nato 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nech sa zadari drzim palceky !!!!!!

danka- pekne oddychuj a hladkaj svojich drobcekov nech sa im u teba paci. Tie pocity v brusku budu stale rozne, tak nedaj sa nimi ovplyvnovat. Ver len na uspesne // 🙂 🙂

denis - jeje ty si uz v plnom pracovnom nasadeni. Tak krasny den, nech ti to v praci rychle zbehne. 🙂

cisielko
19. jan 2010

Ránko

Romy, krásne, ten kožuštek nemá chybu 🙂

Denis, tak ty dnes len tak na pol v práci..som zvedavá čo nakúpiš do izbiíčky, potom foto ale nie tak ako so šatamy 😀

Figurka..no neviem či by som ich zlomila ale kedže by som sa tak rozhodla tak čo by urobili..ono to ale aj záleží od veľa vecí, držím ale palce 😉

Wodanka...super, teším sa a bež si po toho krpca a nech sa ťa už nepustí 😀

Kajka, Maria..tak to sú iné pálky, verím, že aj posledné 😉

Danka...ako odišlo, čo tým mylsíš?

kajka39
19. jan 2010

cisielko ahoj - ako sa ty mas, uz beries lieky, a cim ta stimuluju na ket? Drz sa 😉 😉 😉
Ja som si prave pichla , snad svoju poslednu davku 😀 , a zajtra rano kontrola. Dnes idem este k lekarke s chrbticou, nech to tam nejako este napravi ak sa bude dat. Po minulej navsteve citim rozdiel, tak sa nenormalne tesim asi prvy krat v zivote na lekara.. 😅 😅 😅 . Foliky skoro necitim, alebo minimalne tak neviem.......Pri 1stimulke som ledva chodila a teraz mozem cvicit aj spartakiadu 😀 😀 😀

figurka- ako ty? uz vies ako sa maju drobci? 🙂

figurka.m
19. jan 2010

ahojte kocky

wodanka, super, verim,ze je to ta spravna fazulka a vydrzi az do stastneho konca o 9 mesiacikov 😉 😉
maria, no mna boli ako keby som mala svalovicu a este ma aj krize zacali no chodim ako 100rocna
danka, len pekne lezkaj a neboj fazulka neodisla 😉 😉

tak ja som volala, z piatich vajok boli 2 nezrele, napichla 3 ale oplodnili sa len dve, zajtra mam volat a definitivne sa rozhodnut ci idem na treti den na transfer,ale s tym, ze musim vlozit obe 😕 ak chcem len jedno musim ist do PK, povedala, ze neveri, ze by sa obe dostali az po blastocystu a mozne je , ze neostane na vklad po PK vobec nic 😖 tak som mala krasne rano, dufam, ze u vas bude krajsie 😉

cisielko
19. jan 2010

Figurka..neviem ako ty, viem, že to nieje ľahké ale v tomto prípade by som nerozmýšlala a išla do toho, dala by som si vložiť obidbve a riskla to, ja by som to neriskovala až po PK..ale rozhodnutie je len na tebe, musíš sa rozhodnúť sama..verím, že nech sa rozhodneš akokoľvek, bude to tvoja voľba a bude tá šťastná 😉

Kajka..už s ato blíži...ja som tiž necítila folíky takže žiadna panika, bude to dobré..nemusí ich byť predsa kopa, len nech sú a hlavne nech sú kvalitné 😉 jab už beriem lieky na KET, 29.01. idem na sono a pohovor s embryologičkou a pár dní nato KEt 😉

kajka39
19. jan 2010

figurka- ja by som spravila asi to iste co pise cisielko. Drzim palceky, rozhodni sa tak ako to citis, a nech je tvoje rozhodnutie mudre a spravne. Drzim palceky. 🙂 🙂

Papa dievcence, pekny den... 🙂

cukotka
19. jan 2010

Ahojte dievčatá 🙂, už nás je tu strááášne veľa, takže nebudem menovať jednotlivo aby som na niekoho nezabudla, ale všetkým Vám želám aby sa splnilo to čo chcete a v čo veríte. Tým z Vás, ktoré sa musia v týchto dňoch pre niečo rozhodnúť (amnio, koľko emb. vložiť a podobne) želám aby práve to Vaše rozhodnutie bolo najlepšie a to pravé.

Držím Vám palce 🙂

A sebe želám nech tá malá svinka cysta už láskavo opustí moje telo 🙂 a môžem konečne začať aj ja 🙂 Nech Vás len nečítam, ale nech môžem aj občas niečo napísať 🙂

viera6
19. jan 2010

Ahojte kočky
Ako tak čítam ste sa tu pekne rozrástli 😉 všetkým držím moc,moc palce a tým čo máju v domčeku bojovníkov t fuj ,t fuj nech sa len pekne uhniezdia.Moc Vam želám aby sa vám to všetkým podarilio boli ste tak šťastne ako ja,denis,romy.
Len hlavne dievčatá treba vela oddychovať a ležat s nohamy hore!!!!

romy ten myši koži šek ja super aj svetríky su krasne.
denis daj potom vediet ako si dopadla.
Tak mne Triple testy dopadli dobre Krajko povedal,že nemusím na amino.ešte však uvidi čo mi povie ten moj gynek.

posielam vám na povzbudenie vyrusiky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre