Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

mariamaria
19. jan 2010

baby a kedy by malo byt embryo uhniezdene???niektore ste tu pisali ,ak si dobre pamatam,ze kludne mozem varit a robit pomaly ale nie namahave veci...varit mozem?a dieta do skoly...?to je asi tak vsetko co chcem robit..a samozrejme starat sa o malu,ale nedvihat ju..to je jasne... 😒neostava mi nic ine..dnes som spala 2hodky...po transfere som tam lezala pol hodinu este..kazali iba 15Min ale ja som tam drzala mechur a maternicu este dalscih 15 min 😅

ozaj mam aj 4 dalsie a tiez 8bunkove embryjka..ale tie este pockaju PK a potom sup do mraziacika 😀 ak teda budu dalej takto krasne bojovat...

vitam nunu idem si vas precitat

cisielko
19. jan 2010

Maria..asi také 2-3 dni, aspoň sa mi tak zdá..tak krásne, vidím, že bojovníčkovi sú silný..super 😉

mirm
19. jan 2010

no a preco mi napisali 2 ampulky?

mirm
19. jan 2010

ale celmi pekne dakujem za pomoc🙂 a prajem pekny vecer🙂
ked napisali 2 ampulky, tak pichneme 10 000ui, na zajtrajsok ma lekar pripravil ze si mam davat velky pozor aby som nijak nezatazovala organizmus, ani na wc aby nepopraskali, asi kvoli tomu ze mam vacsiu davku

romy01
19. jan 2010

mimi kludne ti mohli predpisat vacsiu dabku mozno podla hormonov alebo co, len klud. A to mal doki pravdu ze sa nesmies nijak namahat, lebo fakt by mohli prasknut, proste nezdrzuj ani cikanie a neohybaj sa.

nunu81
19. jan 2010

mirm-ja som pichala 2 prašky s 1 vodičkou,asi je to individualne u každej 🙂 prajem pekny večer a ešte raz dakujem za privítanie 😀 😀 😀

mariamaria
19. jan 2010

figurka ja som bola bez mm na ET...bolo mi luot,ze tam nie je ..ale mam fotocku... 😀 a sla som tam sama s autom..a naspat..tak som sa bala,ze sa laknem alebo nieco..ale nastastie nic...

jay25
20. jan 2010

cisielko - este neberiem lieky, cakam na mrchu, tak snad do tyzdna prijde a mozem ist pomaly na to. Ake beries lieky?

cisielko
20. jan 2010

Ránko

Romy, Denis..tehulky naše..nech dnes všetko dopadne dobr..držím palce 😉

Ostatným želám šťstaie..už ani neviem ktorá čo dnes tak ak dnes na niečo čakáte, idete držte sa 😉

Jay..tak ty ešte nepapáš..ja užívam nejaké na E fakt neviem ako sa volajú, majú taký divný názov 😝

minka051
20. jan 2010

Ahojte pekný pracovný dník prajem všetkým 🙂 🙂

Tak ja len čakám a dúfam sa dočkám.. Už sa mi to blíži. 🙂

mariamaria
20. jan 2010

dobre ranko,teda uz den🙂)my sa mame aj z bambulkou dobre 🙂)vcera som este varila na dnes..ale iba lahky recept,co sa iba poloti na pekac a pecie sa sam 😀 inac mi bolo v noci zle...but z utrosu alebo toho druheho lieku...ale bolesti som mala statocne..v podbrusku 3krat sillnejsie ako pri menstruacii... 😖 som sa aj bala...mali ste to niektora aj vy?

wodanka ako ???

minka drzim palce a vela trpezlivosti pri cakani...ale potom sa dockaaas 😉

a ako sa citis ty cisielko?

jay ty si ako na tom?uz teda stimulujes?

denis a romy idu na amnio ,ci ako?aj ja drzim palce... 😉

vierka ako dnes?uz ti je kapanek lepsie???dufam,ze ano 😝

inac ja beriem utros 3x2,potom nejake lieky na P 3x1, a este injekcie kazde rano proti tromboze Fragmyn?

gubik
20. jan 2010

Mariamaria- tie bolesti su normalne, malo by to byt zo zahniezdovania embrya. Co chodim na vselijake stranky ohladom tehu, tak to ma skoro kazda po ET 🙂 neboj. Fragmin je proti tromboze, Ty mas na nu nejaku predispoziciu, ked Ti ho predpisali?

mariamaria
20. jan 2010

dakujem gubik..hadam mas s tym uhniezdovanim pravdu 😝
nie nemam predispoziciu...ale pre istotu mi to dali..boja sa o mna 😀 asi.. 😀
ty uz stimulujes?cakas?alebo ako??

romy01
20. jan 2010

ahojte kočandy

maria maria, teraz neviem ty si tusim po ET, ze ? Bože baby je vas hodne a takmer to mate naraz tak sa nehnevajte, ze sa niekedy spletiem. Inak ja som mala ET na treti den po OPU a na treti den po ET čiže na 6 den po OPU som mala dost silne bolesti ako pri ms ale silnejsie. Potom sa mi bolesti postupne menili - raz to bolo pichanie, raz take divne tlaky, inokedy ako pri ms. V kazdom pripade si mylsim ze je to dobre znamenie a ze može ist o uhniezdovanie.

ja som dnes mala poradnu - na amnio nejdem. Vysledky tripple testu su uplne super - riziko na DS mam 1 ku 1200 a riziko na razčtepove vady mi vyslo až 1 ku 5300. O dva tyzdne mam sono.

wodanka
20. jan 2010

ahoj maria... ja sa mam celkom fajn, i ked tiez mam trocha bolesti v brusku ako na zacinajucej ms.. ale ona urcite nepride .. 😉 a tiez si picham injekcie kvoli tromboze, clexane a uzviam utros

romy, to su skvele spravy, urcite Ti je teraz lepsie a mozes si vychutnavat tehulkovanie o nieco viac 🙂

kajticko
20. jan 2010

ahojte baby 🙂

romy gratulujem super Ti to pokračuje.

baby je to normálne zajtra mám trasfer a mn a teraz tak boli bodbrruško 😠má to niečo spoločne ešte s OPU?,

wodanka
20. jan 2010

kajticko to je v pohode, mna po OPU bolelo podbruško ešte tak 4 dni.. aj dokina mi včera vravela, že to ešte stále môže pretrvávať a to som bola už 6 deň po..

gubik
20. jan 2010

Maria- ja som dnes bola na kontrole, mam 2DC, picham Diphereline, o tretej sa dozviem, ako s Menopurom

Kajticko- to uz hadam mozu byt aj nervy. Alebo Ti praskol nejaky folikul, ktory bol pri OPU este moc maly. Neboj, to bude v pohode 🙂

mariamaria
20. jan 2010

ahojky romy, tak to mas super!gratulujem k uzasnym vysledkom 😉 a inac ako sa citis?
no ja mam zase tie bolesti...asi to bude utrosom alebo tbltkami ,pretoze po podani mi je zle.

katjicko drzim siiiilno palce!!!!!!pobrusko i mna po OPU bolelo..

romy vcera som mala transfer (opu sobota a vcera ET)...

wodanecka jasne ,ze mrcha nepride uz 😀 😉

kajticko
20. jan 2010

dakujem baby 🙂 ste ma ukludnili.

a wodanka nevieš ved poslednú sme mali teraz nedávno ona už tento rok nepríde
😉

všetkým bojovnícam držím palce

mariamaria
20. jan 2010

gubik tka to je supis dalsia adeptka na babo 😝 😅 drzim palceeeeeeeeee

wodanka
20. jan 2010

maria ten utros jes alebo si ho vkladas?

romy01
20. jan 2010

baby po OPU vas bude brusko pobolievat este par dni ako na ms. Potom na nejaky 6-8 den by ste mohli zacitit uhniezdovanie - to je take pichave bodanie, nie silne, alebo sa to moze prejavit ako hodne silna bolest ako pri ms. Potom sa mne stalo ze z nicoho nic ma to vsetko preslo - ale iba na jeden den a potom sa to cele vratilo, no kazdy den bol iny tym boliestky. Nie je to nic hrozne ale aj vdaka liekom a hormonom pri otehotneni sa zacne zvacsovat maternica a to je sprevadzane pichanim, tahanim a podobne. Take klasicke bolesti ako pri ms ma presli az okolo 6 - 8 tt to uz mi potvrdzovali akciu srdiecka, a az do 12tt ma dost bolievali vajecniky, ale ja som mala cystu. Vsetko ma preslo az v 13 tt a od tej doby ma len zo dva krat riadne zapichalo v brusku - ale tak ze som sla do kolien - neviem preco asi sa zas natahovala maternica.

Este jedna rada. Mne byvalo zle - ale negrckala som, len sa mi tocievala hlava a bolo mi mdlo. Zistila som ze to mam z tehotenskeho caju. Ked som ho odstavila, preslo to. Zrejme som bola citliva na nejaku zlozku v zelenom caji. Tak ak vam bude zle, skuste si odsledovat ze co ste pili alebo aj jedli.

wodanka
20. jan 2010

romy, vdaka za ukludnenie a vysvetlenie.. je to super, ze ste tu, Ty, denis, vierka a radite nam co a ako 🙂 clovek aspon vie, ze je vsetko tak ako ma byt..

mariamaria
20. jan 2010

wodanka vkladam a ty?

romy super si nam to tu popisala dakuujeeem velmi pekne 😉 takze uhniezdovanie bude az 6.-7.den po ET??mne vravela Dr.ze prve 3dni su kriticke a potom by uz embryo malo byt "uchytene" tak teraz som z toho jelen..

kajticko
20. jan 2010

je romy dakujeme my práve toto teraz potrebujeme 🙂 len žial my tebe nevieme ešte poradiť 😉

wodanka
20. jan 2010

maria aj ja vkladam.. ale citala som, ze ked ho uzivas, ze vtedy byva zle a stale sa chce spat.. tak preto som sa pytala.. ja mam z neho citlive prsia 😝

jay25
20. jan 2010

mna tiez po OPU a ET pichalo v bruchu a este k tomu som mala aj OHSS, cize som kazdy den chodila na infuzie a mala som brucho ako balon (asi 4 kg navyse). OHSS mozno aj pomohol na uhniezdenie, ale bohuzial potom MA ☹ Takisto som mala citlive prsia a nezniesla som ani podprsenku...
Na KET mam brat prvych 5 dni 1x1 estrofem, dalsich 5 dni 2x1 estrogem, dalsich 5 dni 3x1 estrofem a postupne pridavat utrogestan okolo 13DC podla UTZ

cisielko
20. jan 2010

Romy super správy..teším sa, e ste v poriadku..a nielen ty ale aj ja som už totálne mimo, že kto čo, je nás tu veľa..ale držím všetkým palce 😉

Kajtičko..ako píše Romy, op OPU je to úplne normálne..drž sa zajtra 😉

Maria, tak dnes už len nohy hore a klud...treba počkať na // 😀

Wodanka..jasné, že nepríde..mrcha už nepríde najbližších 9 mesiacov 😀 😀 😀 😀

Gubik..som zvedavá čo povedia, ale inak je všetko ako má čo je super..

mariamaria
20. jan 2010

wodanka ja som myslela ,ze som divna..moje prsia a bradavky ani nevravim 😀 auuuuuuu

jay to mi je luto ten MA.... ☹ ale teraz to vyjde!!!
a ohss musel byt des 😒 ja som nafuknuta a pribrata aj bez ohss 😠 ale to sa da...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre