Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

cisielko
20. jan 2010

Jay..tak ja beriem inak..ja beriem 7 dní ten Estro po 1 tab, od 8 dňa po 2 až po KET a potom zase po 1 tab, ...

denis19
20. jan 2010

ahoj holky.
tak jsem zpet,amnio zdárne za mnou, úplne super doktor, ubezpečil mne o všem jen dobrém, absolutne neívte, že vám neco delají, jen to čekání na naplnení zkumavky bylo pro mne dlouhé. výsledky jsou za tri týdny..tak si pro ty novinky tam potom skočím. vše probehlo bez nejakách komplikací a chtela jsem slyšet i jeho názor na amnio v mém prípade a rozhodne rekl, že ano...tak hotovo.

romy, parádní výsledky, ani neuvažuj nad amnio, nemáš proč!!!!!
buducí tehule, hladte své bríška!!!!

romy01
20. jan 2010

no to uhniezdovanie je na 6-8 den po OPU nie po ET. Ja som to citila asi 3 den po ET a ET som mala 3 den po OPU. A je jasne ze my predvoj vam vzdy poradime, pokial budeme vediet. Moc vam drzim palce kocky

kajticko
20. jan 2010

je denis super tak to máš už konečne za sebou 🙂 gratulujem a prajem nech to dobre dopadne 😉

inak ja si neviem predstaviť ten transfer ked ma to teraz tak boli 😠 ved ma to bude určite bolieť

mariamaria
20. jan 2010

ahoj denis perfektneee same dobre spravy 🙂 a ako dlho sa naplnala skumavka asi???

romy dakujem pekne za vysvetlenie ..tak uz som v obraze 🙂

wodanka
20. jan 2010

no ja som mala 6. den uz vcera, kvoli PK..takze necham svojmu drobcovi este tak jeden-dva dni na to, aby si u mna zvykol 😀

mariamaria
20. jan 2010

wodanka 😀 😅

figurka.m
20. jan 2010

ahojte koculky 😀
zdravim vsetky cakatelky, pichacky aj tehulky a skoro tehulky nove aj stalice 😀 ha na nikoho som nezabudla xi xi

tak ja som rano volala, obe embrijka su na tom rovnako maju 4 bunky, rano o 7.30 mam zavolat a dohodnut presnu hodinu na ktoru prideme na vklad, bojim bojim....

romy01
20. jan 2010

wodanka neboj on sa zahryzne az budes lutovat ked ta popicha.

denis tak super, a ako sa teraz citis? nemas nejake tlaky a tak ? Len dnes pekne lezkaj nech sa to zahoji.
denis kukni hore som pisala ako ma maly v noci kopal

chruminka
20. jan 2010

chcem vam len popriat vsetko dobre a aby ste verili ze to vyjde my sme pred rokom tiez zacali s IVF a teraz sa tesime s dvoch krasnych jezibabuliek kuk album 😉
drzime palceky a posielame pozitivnu energiu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :

figurka.m
20. jan 2010

denis, dobre, ze to mas za sebou,bola som na tom tiez a nic to nebolo, len taky zvlastny pocit, teraz sa par dni nenamahaj a oddychuj, kym sa ti obnovi mnozstvo plodovej vody, prajem , len dobre spravicky z genetiky 😉

denis19
20. jan 2010

dikas holky.
naplnovaní zkumavky neumím odhadnout,ale zdálo se mi to jako celá večnost,ale asi tak dve/tri minutky 🙂
ted mi je Romy do pohody dobre, bolesti žádné,ale jdu ležet,mám klidový režim až do konce týdne, tri týdny žádná náročná pohybová aktivita a ani cvičená 😠 ješte že jsem ho stihla včera 🙂
romy, tak už pohyby, tak super, jdu to najít a prečíst si , jak to opisuješ 🙂 🙂

denis19
20. jan 2010

jo a vkladu se nebojte, to je to nejhezčí z celého IVF 🙂

chruminka
tak to má být!!!!! 🙂 🙂

denis19
20. jan 2010

figurka.m
dikas, také ani nic delat nebudu,mnž mne obskakuje a do konce týdne i bude, potom si na to zvyknu a budu to vyžadovat stále 🙂 🙂
a proč jsi šla na amnio?

romy01
20. jan 2010

chrumina - to su krasne bambulky, mate dvojitu radost - gratulujem

wodanka
20. jan 2010

figurka, tak davas vlozit obe? a ides bez PK?

denis len pekne oddychuj a sem-tam mrkni aj k nam a daj nejake dobre rady 😉

cisielko
20. jan 2010

Denis..tak to máš za sebou, super..len pekne teraz oddychuj 😉

Kajtičko..nebude ťa pri vklde nič bolieť..nič nebudeš cítiť, vôbec nič..ja som čumela na monitor a kukala kedy uvidím moju bublinku, to bolo všetko, vôbec žaidna bolesť 😉

Chruminka..gratulujem ti..máš krásen dva poklady 🙂

Figiuurka..tak držím palce, idú obidve do bruška?

viera6
20. jan 2010

Ahojte dievčata
mariamari,už mi je trošku lepšie.
romy super výsledky no a tak si sa bala.
denis som rada,že to maš uspešne za sebou a všetko je ok.
figurka,vklad je ako piše denis to najkrajšie.

mariamaria
20. jan 2010

vierka super ze ti je lepsie🙂som rada...

figurka drzim veeelmi veeelmi palce ..ET sa neboj,.ako kocky vravia nic to nie je..je to to najkrajsie od stimulky pri IVF a samoska este najdene // hahaha 😝

denis19
20. jan 2010

vierka fajn ,že ti to ustupuje, ted být nemocná asi nic moc,co????ale neboj, to odejde

cisielko a jak pokračuješ ty?????

wodanka hladíš bublinku??? 🙂
a ješte do tretice otázečka na kajticko...kdy je ? už zítra??

romy01
20. jan 2010

ahoj vierka, veru bola som uplne poserinkana, ale zas sa dnes mozem o to viac vytesovat.
figurka, potvrdzujem ze pri ET nic nebudes citit, je to ako pri beznom gyn vysetreni. Hlavne kukaj na monitor aby si vedela na ktoru stranu sa mas potom mimcu prihovarat. 😀
baby idem k našim, tak sa uvidime vecer, papa

denis19
20. jan 2010

romy, hezké odpoledne a jak dopadla anglina??

brmbolcek
20. jan 2010

len tak na precinie z dlhej chvile, nasla som to na nete : 😉 😉 😉

aj toto je zaujimava info

1. Absolvovala som IVF. Po stimulácii mi odobrali osem vajíčok, oplodnené však napokon boli len dve. Prečo?

Každé vajíčko má svoj genetický cyklus. Prítomnosť spermie akceptuje len v určitom časovom intervale svojho cyklu, či už po spontánnej IVF, alebo po vpichnutí, čiže ICSI. Delenie nastáva jedine v prípade, ak je spermiou oplodnené vajíčko s jedným vylúčeným poolovým telieskom. Percento takýchto zrelých, resp. použiteľných vajíčok z celkového počtu všetkých získaných vajíčok môže byť v rozmedzí od 0 do 100%, najčastejšie je to okolo 70%. Podľa najnovších trendov je možné až 50% vajíčok nechať dozrieť laboratórne a niektoré slovenské centrá sa snažia túto metodiku uviesť do praxe. Fertilizácia pri spontánnej IVF je v priemere 60%.

mariamaria
20. jan 2010

mozem intimos otazocku na tehulky??? 😀
kedy ste zacali so sexom ,alebo teda ako to je s vami a sexom po IVF???dakujem...aby som nahodou nieco nezanedbala..jasne ,kym sa nepotrvrdia // ,tak sex ziaden ,to mi je jasneee..ale potom???dakujeeeem

denis19
20. jan 2010

brmbolcek
tak a jsme chytrejší, snad 😀 ale stejne mají vysoké procento úspešnosti s porovnáním jen z pred šesti lety!!!!

kajticko
20. jan 2010

denis ano zajtra a dve asi 😉 ževraj u nás vkladaju väčšinou 2. 3 mám zmarazene a 6 mi ostalo na zajtra 🙂 som moc zvedava.

teraz som si musela dať ibalgin dost ma to boli 😠 ale verím,že to bude ok

ako sa cítiš??

denis19
20. jan 2010

mariamaria
presne do potvrzení tehul no sex,no drogs, no alkohols 🙂 🙂 a já to reším tak, že vždy po poradne ano...to mám jistotu, že vše je ok, že bublinka si klidne plave a je zdravá.....jinak mám pred sexem ted respekt,lae prý zbytečný, jak ríká i krajkovič...ale mne to nedá a mnž s tímto postojem souhlasí také,takže na rovinu rečeno, jednou za čtyri týdny jsou vánoce 🙂 🙂 🙂

romy01
20. jan 2010

brmbolcek mas IP
denis napodobne, aj ked ja by som nedbala aj kazdy den no mimino je prednejsie.

denis19
20. jan 2010

romy, po pravde i takto verejne, ted mám vetší sexuální apetit jak bez tehul 😀 ale mám respekt!!!

kajticko
20. jan 2010

baby inak s tým sexom. myslím,že ho dporučaju po transfere či nie?? lebo si to neviem predstaviť pri týchto bolestiach

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre