Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
20. jan 2010

kajticko....ono to bolí..to je pravda,lae neboj to prejde ty máš vklad drív než já, takže já to na ET už ani necítila,ale neboj,ono to zítra nebudeš ani vedet, že neco udelali, já ríkala, že to te takto mohou oplodnit pri každém gyn. vyšetrení a ani o tom nebudeš vedet 🙂
takže zítra vybíráš s pomezi 6 embriek,???

denis19
20. jan 2010

kajticko ty bolesti pominou a nám dr rekla , že na tretí den po et sex bez problému,ale to ti asi nedá svedomí do potvrzení tehul, teda mne nedalo

kajticko
20. jan 2010

tiež si myslím,že ani mne to neda
😉

najkrajšie je to ,že zajtra mám 4 výročie svadby tak na ten datum nikdy nezabudnem 🙂

denis19
20. jan 2010

tak to je osud!!!!

kajticko
20. jan 2010

že,,??? ešte ked mi vyjde aj porod 20.10.2010 tak už tomu fakt nerozumiem

wodanka
20. jan 2010

ani u nas ziaden sex tieto dni nehrozi 😀 mm je sice trocha nespokojny, ale moze si predsa poradit sam 😀

denis, bublinke teraz vysvetlujem, ze nie som az taka zla, ako sa zda a ze by nam mohlo byt spolu fajn, keby ze chce a zostane u mna 🙂 byvat bude mat kde a aj najest jej dam 🙂

kajticko
20. jan 2010

wodanka zlata 😀 😀 😀 😀 😀 tak jasne dohovor jej mna to čaka od zajtra

denis19
20. jan 2010

wodanka
tak to je super!!!!! hodná maminka 😀 😀 😀

cisielko
20. jan 2010

Wodanka..super, kde by chodila 😀

Denis..tak len do too, ved ste ok tak ti v tom nič nebráni 😀 ja ok, o týždeň v piatok kontrola v centre..papám lieky, žiadna sláva 😝 🙂

Kajitčko..tak to by bol pekný darček k výročiu 😀

mariamaria
20. jan 2010

katjicko a co je 20.10..2010???je to pre teba speci datum ,ze je taky pekny..ci mas 20.10.narodky???zajtra teda drzim palce 😉 a krasne vyrocie 😅

dakujem baby za rady so sexom..samozrejme caka sa na // a potom opatrne romantikus milovanie.jemne a v klude...ja korytnacka 😀

mariamaria
20. jan 2010

wodanka pekne vysvetlujes,aj ja tej svojej ,ze nech sa neopovazi vykuknut von z maternice..ze lepsie ako tam jej nebude...a o tom potom (po 9mesiacoch to je uz ina rec ) 😀

wodanka
20. jan 2010

maria, radšej nemyslieť čo bude po 9 mesiacoch... to sa toho "drobca" potom už nezbavíme na najbližších 20-25 rokov, až nás to už bude mrzieť 😀 😀

figurka.m
20. jan 2010

ahojte 😀
denis, babatko nebolo v poriadku, co amnio potvrdila,tak to skoncilo, ale ty neboj, vsetko bude fajn 😉

wodanka, maria, len pekne dohovarajte fazulkam, ze od maminky uz ani na krok 😎

kajticko, tak ideme obe na vklad zajtra, dufam ,ze aj rodit budeme v jeden den 😀

baby ja sa nebojim ET, viem , ze to nic nieje, mala som 5 IUI, to je podobne, ale bojim ako to dopadne 😕 ale urco dobre 😎 a ano idu dnu obe, su na tom rovnako, tak tazko vyberat

gubik
20. jan 2010

Hmmm, zaujimava debata o sexe 😀 mna nenapadlo sa na to pytat. a pocas stimulky je sex povoleny???? 😅
Ci ako? A odkedy je "nebezpecny"? Fuha, nevedela som, ze aj toto budem musiet riesit

denis19
20. jan 2010

gubik, behem stimulky je sex dovolený, dr te upozorní, kdy už ne, bylo to tuším pet dní pred opu už ne....

kefalinek
20. jan 2010

Ahojte babenky tak ja som za vami pozadu my sme až dávali žiadost na poistovnu tak nas caka dlhe cakanie? babenky čo su to chlamidie ja som taky gynekologicky hlupačik

denis19
20. jan 2010

kefalinek
Čo sú chlamýdie?
Tieto malé baktérie prežívajú vo vnútri ľudských buniek. Narúšajú ich funkciu a tým spôsobujú ostatné komplikácie. Existujú dva druhy chlamýdií: prvé napádajú pohlavné orgány, druhé dýchacie cesty. Jedná sa o pohlavné ochorenie, ktoré postihuje oboch partnerov. Prenáša sa najčastejšie sexuálnym stykom. No do tela sa môžu dostať aj cez bielizeň alebo uterák.

Väčšinou človek nezbadá prvé symptómy. U žien sa infekcia začne prejavovať výpadkami menštruácie, bolesťami v podbrušku a problémami pri močení. I preto sa zvykne nesprávne diagnostikovať ako zápal močových ciest.

Ak sa k symptómom pridá aj výtok a bolesti pri pohlavnom styku, nie je pochýb, že sa jedná o pohlavné ochorenie. Mali by ste čo najskôr navštíviť gynekológa, ktorý vám pomocou výteru zistí, či sa jedná o chlamýdie. U mužov je ochorenie sprevádzané taktiež pálením pri močení a bolesťou semenníkov a prostaty.

jinak od podání žádosti po ET to trvá bez komplikací cca 3a1/2 mesíce

romy01
20. jan 2010

denis super definicia, ja este doplnim ze je mozne ze zena mohla mat chlamydie niekedy v minulosti a v sucasnosti ich uz nema, no nasledkom tojo mozu byt nepriechodne vajcovody a teda aj problem otehotniet. Tiez moze byt nasledkom rozne " vyrastkyL a podobne v maternici a pod co vsetko moze sposobovat neplodnost-

kefalinek
20. jan 2010

dik za objasnenie ja sa len tak pýtam lebo dnes mi doktorka povedala ze ich mam na hranicnych hodnotach, robila mi nove odbery kazala volat poobede ale uz mi to tam nikto nedvihal, vobec netueim kde by som mohla take niečo chytit.

cisielko
20. jan 2010

Kefalinek..aj ja som mala chlôamydie ale také že som o nich ani nevdela..dozvedela som sa to v centre ked sa ma doki pýta či som mala chlamydie, som nanu kuki ako puk, že čo 🙄 a vtedy mi povedala mali ste a ani o tom neviete

Denis..páni, ty si doki či čo si to parádne vysvetlila, som si aj prečitkala, že čo mi to bolo..našťastie ja len také nepoznané som mala klopi klop 🙂

Kajtičko, Figurka..držím zajtra palce 😉

wodanka
20. jan 2010

holky ja teraz ako som doma, tak mam more casu a pozeram tv.. a zrovna tema chlamydie je temou tyzdna na CT1 v programe, ktory bezi chvilu po obede s nazvom Sama doma.. bolo to celkom zaujimave co ta dokina hovorila, ale je to skoro to iste co ste tu popisali aj Vy.. 😉

kefalinek
20. jan 2010

ciselko lebo aj som na nu ocka gulala ze co mi to rozprava no uvidim zajtra zavolam o vysledky, len mam z toho hrozne blby pocit.

cisielko
20. jan 2010

Kefa..to sme dve..ja som nanu tiež oči očila ale ja som to vraj prekonala, tak sa drž zajtra 😉

Wodanka..no mohlo to byť zaujimavé...

kefalinek
20. jan 2010

no ved ja som tie testy mala zo zaciatku januara no som zvedava straaaaaaaaaaaaaaaasne moc

enus
20. jan 2010

ahojte babenky, som tu nova a chcela by som sa opytat ci niektora z vas chodi do Martina ,a nevedela by mi dat informaciu ,kolko tam stoji IVF-ICSI 🙂

romy01
20. jan 2010

kefalinek, ciselko, mne Gatova vravela ze to ma strasne vela ludi - eny aj muzi a ani o tom nevedia

cisielko
20. jan 2010

Enus vitaj..skoro polovica nás chodí do Martina do Helíku...a koľko stojí IVF..no to je rôzne a záleží do veľa becí napr.aký druh IVF, aké lieky, pohovory, zamrazenie, PK..ale oklo 30-40000sk..ja som mala ICSI a vyšlo ma to asi takto približne 😉

romy01
20. jan 2010

enus, presne ako pise ciselko, treba si nachystat tych 1000 eur

cisielko
20. jan 2010

Romy..hm, tak to asi nieje bohviečo ale hádam to nerobí až takú šarapatu, ked u mňa to takto prebehlo 😕

mimina321
20. jan 2010

ahoj 🙂
idem vás pozrieť 😕 inak čítam,že polka z vás chodí do heliosu-počúvam na nich len samé chváli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre