Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

sasko25579
autor
10. sep 2009

aspon tak je v nasom centre-.

cukotka
10. sep 2009

ďakujem za podporu, inak s Kajticko som volala, práve sú v centre, má mi volať, keď sa vybavia

denis19
10. sep 2009

a pobeží vám schválení žádosti, to také není špatné rešení

cukotka
10. sep 2009

nie žiadosť je na schvalovaní, lebo oplodnenie môže prebehnúť, ale musel by sme hľadať darcu

sasko25579
autor
10. sep 2009

no dufam, ze sa objavi aj tu ked dojde domov.
CUKOTKA
prepac uz som z toho magor.vy ste boli dnes 1x v centre vsak?a kdo ti vypisal tu ziadost do poistovne?myslim lekar aky.

cukotka
10. sep 2009

lekárka v centre, ktorá nás ma na starosti,

sasko25579
autor
10. sep 2009

cUKOTKA
ale ved si spominala ze dnes ides 1x do centra.

denis19
10. sep 2009

Na toto rozuzlení si počkám ,také mi ten postup není úplne jasný?
Šaško, Ty chodíš do jiného CARu?

sasko25579
autor
10. sep 2009

DENIS
ja som vo ferticente.no ja dufam, ze ak to poistovna schvali tak sup lieky injekcie a ideme na to.

denis19
10. sep 2009

Angeliko, presne tak to bylo u nás! Pojišťovna schválila, hned jsem si dojednala termín s koordinátorkou , ta nám dala recept, naučila nás na plyšovém medvídku , chudákovi, píchat injekce, dala nám protokol,menžel odevzdal ješte jednou spermoníky a bylo to a v pondelí šup znova do Heliosu na omrk co se se mnou deje na určení dávky FSH a hurá na odber a na ET!!!!!

sasko25579
autor
10. sep 2009

DENIS
no tie skraktyk ET FSH neviem co znamenaju, ale ja si mam dohovorit schodzkau s lekarom ked mi to poistovna schvlai.zavolam na recepciu v centre poviem ze mam schvalenu poistovnu a oni mi povedia co dsalej

denis19
10. sep 2009

ET je embryonálná trasfer a FSH je hormon, v mém prípade MENOPUR a pichá se do bríška také a ten podporuje dozrávání a prasknutí folikulu

sasko25579
autor
10. sep 2009

no dobre ja som zaital pri tej poistovni. na dalsie instrukcie sa ta opytam ked budem mat ten papier z poist.

denis19
10. sep 2009

No a ten postup je presne tak jak jsi napsala. Mne to pojišťovna poslala domu, ikdyž mi rekli v CARu, že to prijde k nim.

romy01
10. sep 2009

sasko to ET je posledna zastavka pred tehulkovskym testikom 😀

denis19
10. sep 2009

Šaško, klidne 😀 A Romy, to hezky nazvala. Poslední zastávka pred testíkem 😀

sasko25579
autor
10. sep 2009

dakujem vam za vysvetlenie. ste zlate.......... 😀 😲

cukotka
10. sep 2009

my sme boli dnes prvykrát, manželovi robili spermiogram, mne spravila sono, prehliadku a rôzne stery /chlamýdie, kadejake streptokoky a podobne, rakovina krčka maternice/, potom vypísala papiere na poisťovňu, my sme ich obaja podpísali a do troch týždňov nám dajú vedieť, či je to schválené

romy01
10. sep 2009

aj nabuduce 😀 😀 😀

denis19
10. sep 2009

Cukotka a to jste meli hned na vše výsledek?????

cukotka
10. sep 2009

nie len na spermiogram, ten sme mali do polhodiny, na ostatné čakáme

sasko25579
autor
10. sep 2009

CUKOTKS
aha uz chapem ale aj tak mi nesedi, ze vam dala skor ziadost ako mala vysledky zo sterov, sprmiogramu atd. nechajme to tak, sna d mi to vysvetlis o tyzden. plati u teba ten PK ?nezmenilo sa nic?

denis19
10. sep 2009

No ale prece na tu žádost, se presne píše o jaký typ IVF jde o jaký druh léku a léčby a to Ty preci ted ješte vubec nevíš. Teda co Ty, Ty to ani vedet nemusíš,ale ti doktori v CARu to nevedí, tak co potom napsali do žádosti????? A spermiogram dopadl jak?

sasko25579
autor
10. sep 2009

mne dal lekar v centre ziadost az ked mal vsetky vysledky,/spermiogram, chalmydie , u mmuza aj urologa a u mna tu krv odbery. az ked mal vysledky na stole dal ziadost, ved keby satam nieco zisstilo, najprv by sa to muselo vyriesit a az potom by asi dal ziadost.zda sa mi to zvlastne.

cukotka
10. sep 2009

angelika, ale my sme výsledky zo spermiogramu mali za pol hodinu, tam sa znova potvrdilo, že spermií je veľmi veľmi veľmi málo, a jediná možnosť je umelé oplodnenie, preto hneď tá žiadosť

kajticko
10. sep 2009

Ahojte baby.

no tak mna chytajú pekne depky a pritom som dosť pozitívny človek ☹ doktor mi povedal pozná ma znútra bol pri mojej laparke žial keby mal moj súhlas mi vybere vajičkovody. ☹ nikto ma pre tým neupozornil ,že keby bolo najhoršie či mi ich možu vybrať. tak ich tam nehal 😠 vzhľadom na moje vajičkovody sa nemusí umele podariť. ak sa to dva krát nepodarí idú von 😢 😢 teraz musím čakať dva týždne na menzes zoberú mi krv a mužovi spermiogram a potom až vypíše žiadosť na poisťovnu. ☹

sasko25579
autor
10. sep 2009

cUKOTKA
ved aj my sme mali spermiogram hned ale az ked som mu dala vysetretnie od urologa/za muza/ , moje odbery krvy, a vysledky na chlamydie az potom pisal ziadost.

cukotka
10. sep 2009

tak ja fakt neviem ako to je, ale viem isto že som podpisovala žiadosť do poisťovne,

sasko25579
autor
10. sep 2009

KAJTICKO
Ahoj, dnes je asi nejaky blby den, ale nezufaj.akurat tu riesime ze cukotka mala skor ziadost od lekara ako testy na chlamydie a vysetrenia.

denis19
10. sep 2009

Ahoj Kajtičko,
jedna úplne stupidní otázka a bez vajíčkovodú se dá otehotnet???????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre