Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
24. feb 2010

no testovala jsi dnes a nic...tak zítra je HCG na stejné úrovni a pátek je vyšší...je jedno, že to muže být i naopak...ale nemusíš to očurávat každý den 😀 😀 😀 a není nutno zítra stresovat pokud zítra je den druhý po dnešku...... 🙂 chápeš..nebo já už možná ani néééé 🙂 🙂 🙂 ale proste testuj až v pátek...to je stejne 11 den po ET bez PK a to je také dosti brzo......

kajticko
24. feb 2010

ahojte kočky prajem všetkým krásny slnečný dník 🙂

mne je tak ,že sa mi ani z domu nos nechce vystrčiť. včera som sa už sory ,ale vygrcala, trošku sa mi ulavilo,ale som stále unavená a celé dni ležím 😠

cukotka
24. feb 2010

denis, porozmýšľam nad tým 🙂

denis19
24. feb 2010

cuki a nemuže to být negativní , já už druhý týden žiju s tím, že NEmo je mezi náma....

kajticko...... ☹ no musíš vydržet,dvojky jsou dvojky.....ale neboj od 12tt bude dobre 🙂

kajticko
24. feb 2010

denis dakujem ,ale moja sestra aj mama grcali do 6 mesiaca dúfam,že ja nebudem tak 😲

závidim Ti to krásne tehulkovanie 🙂

cukotka
24. feb 2010

kajticko ahoj 🙂 myslela som na Teba, že ako Ti je, že určite len ležíš a predýchavaš

denis19
24. feb 2010

kajti na to ani nemysli...že do 6 mesíce!!!!! to se tobe nestane.....kup si ty lízátka proti nevolnosti v tehuhu, co jsem ríkala i holkám...je to fakt super....uvolní te to jako blázen......

kajticko
24. feb 2010

to áno aj ja na Teba.ale na koniec som si to tu všetko prečítala 🙂 ešte to nevzdávaj a počkaj ešte 😉 idem si lahnuť ,lebo aj z toho sedenia pri pC mi je zle 😠 všetkým držím palce

kati73
24. feb 2010

co by som dala aj za "grckajuce" tehotenstvo..🙂)...to som mala pri mojej st.dcerke / z prveho manz./..do troch mesiacov

pri dvojickach je vsetko dvojnasobne..aj nevolnosti...zevraj.. 😉

demizon
24. feb 2010

Ahojte, tak aj druhá krv potvrdila, že moje prvé IVF bolo neúspešné...rozhodla som sa, že skúsim iné centrum a to ISCARE - BA , dokonca je možné si preniesť mrazáčikov z jedného centra do druhého...máme už aj termín prvej konzultácie v ISCARE, 3.3. tak som hrozne zvedavá, ale mám po telfonáte s embryologičkou od nich veľmi dobré pocity...

cukotka
24. feb 2010

demizon, tak vitaj v ISCARI 🙂

kati73
24. feb 2010

baby, vy si myslite, ze chyba je v centre? Kazda z nas ma iny problem..niektora vacsi, niektora mensi..ktory sa da odstranit....Ja si myslim, ze ak to ma vyjst, tak je jedno v akom centre.....

majaja75
24. feb 2010

ahojte...
tak dnes som boal zase na kontrole a doki mi nehcela povedať koľko tam je vajíčok....v piatok ďalšia kontrola a dufam e aj posledná, už mám toho pichania od 29.1.dosť a už sa mi aj všetký lieky do piatku minú

sanris...ako sa ti prejavilo OHSS a GRATULUJEM k //,,,to je paráda

cukotka
24. feb 2010

sanris, blahoželám k // 🙂

majaja75
24. feb 2010

kati...na GF je hrozné to že ti nikto nič nepovie, a aj keď sa spýtaš, tak robia okolo to také tajno...napr dnes stačilo keby doki povedala že je tam toľko vajíčok a nič by sa nestalo, viem že nie všetký sa vyberu a oplodnia , ale človek by mal aspoň pozitívne myšlienky a aj prístup niktorých sestričiek je zvláštny, dnes jedna vravela predomnou kolegyni, že dúfa že ma nedostane sobotu, lebo sa pri mojich žilách zblázni---a to ani mne nie je príjemné keď mi nevedia vziať krv a poriadne ma dopichaju, zatial som sa ani jednej nešťažovala že jej to nejde, viem že sa snažia, ale keď mám malo žíl tak čo...neodstrelím sa..hlavne že na transfúzke su šťastný keď im pravidelne bezplatne darujem krv

sanris
24. feb 2010

majaja 75 dakujem 🙂

OHSS sa mi prejavilo bolestami brucha, ktoré rástlo a vyzeralo ako pred pôrodom ☹ nemohla som spat ležat ani chodit chodila som v predklone, musela som stále pit a ked som si dala flašu pred usta tak mi bolo zle nechutilo mi jest ☹ nakoniec som musela prist do centra a vyberali mi 1,4dcl vody,viac sa nedalo, infuzka a injekcie pomohlo 😉 no nikomu to neprajem je to hrozné a to som mala ten lahší stupen a to znesiem veľa 😉 no ked sa už aj mnž bál o mna 😀

a ty kde chodíš

tuzimpobabatku
24. feb 2010

ahojte babuľky 🙂

sanris BLAHOŽELÁM!........dúfam, že tento pocit aj ja čoskoro zažijem

tuzimpobabatku
24. feb 2010

demizon v ktorom centre si bola?

sanris
24. feb 2010

tuzim držím palce 🙂

majaja75
24. feb 2010

sanris..chodím do GF
inak aj mne veľmi narástlo brucho, ale to je z tých inj, pripadám si ako keby som bola v piatom mesiaci, dokonca dnes som si musela ísť kúpiť nové nohavice do tých starých sa nezmestím

tuzimpobabatku
24. feb 2010

dievčatá, keď budem brať tie injekcie, tak ako často sa chodí na kontroly do centra?

demizon
24. feb 2010

Som ešte stále v GF, ale asi už nie dlho 😠 ako píše majaja tak keď sa nepýtaš tak sanič nedozvieš...ja chápem, že lekári neemôžu brať každú z nás osobne, prežívať to, lebo by ich porazilo ale zase musia vedieť, že mi o IVF vieme podstatne menej ako oni a tak by mali rozprávať o tom čo robia, riziká atď...Ja som napríklad nevedela skor nič o embryjkách...baby z iných centier toho vedeli oveľa viac, mňa skor vysmiali keď som volala a chcela vedieť ako sa im darí...a to ma štve, preto idem do druhého CARu...ja som len vďaka vám a manželovi vedela o OHSS, v centremi o tom nepovedali nič, hlavne že som mala na papieri, že som bola poučená...to naštvalo aj manžela...dokonca, keď som bola na pohotovosti po OPU, lebo som cítila podbruško a chcela som mať istotu, že je všetko vporiadku a do centra som sa nedovolala cez víkend, tak aj na pohotovosti mi gynekologička povedala, že mám viacej piť, že či o tom viem...vedela som ale len od vás a manžela, takže tak

tuzimpobabatku
24. feb 2010

demizon: ku ktorému lekárovi v Gyn five si chodila. Ja chodím k Drábekovi, no zdá sa mi taký v poho. Dobre na mňa zapôsobil.

tuzimpobabatku
24. feb 2010

demizon: čo by som mala vedieť o embryjkách?

tuzimpobabatku
24. feb 2010

demizon: čo je to OPU a OHSS?...vieš, v pondelok idem do centra na druhé sedenie, tak ešte o tom všetkom nič neviem

kati73
24. feb 2010

Majaja, tak to sa velmi cudujem, tiez chodim do GF..uz druhy rok a teda.. nedam na nich dopustit, na co som sa spytala, to mi povedali..poradili a co sa personalu tyka vsetci su velmi mili a ochotni..to je moja skusenost . Ked som bola naposledy na OPU, boli tam baby z inych centier a tiez si pochvalovali...na UTZ som sa uz naucila pocuvat, co diktuju sestrickam..a tak potom aj viem..teda vedela som kolko a ake velke folikuly boli..,,takze ja som spokojna

luko
24. feb 2010

suhlasim...bohuzial z pristupu lekarov v GF som sklamana...svoju lekarku som nevidela odkedy mi stanovila protokol a ked pridem rano na kontrolu nikto mi nic nepovie...ked sa pytam, tak ma odbiju...a pritom posledne tam naozaj bolo aj malo ludi....ja nechcem zbytocne vela informacii, to je tiez na skodu ale aspon odpovedat na otazky by mohli

luko
24. feb 2010

ale ked sa IVF podari tak setko zle zabudnem 😀 😀 😀

demizon
24. feb 2010

Ja nedávam GF chybu za to, že mi IVF nevyšlo...mne ide len o tie informácie, možno by som dopadla rovnako v inom centre aj keď by som informovaná bola...

tuzimpobabatku
24. feb 2010

ahoj luko 🙂 ...keď berieš injekcie, tak ako často sa chodí do centra na kontroly?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre