Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

tuzimpobabatku
26. feb 2010

brmbolcek: pravdupovediac, bol zaskočený, že má "opité spermie"...vieš on nepije, nefajčí, strava v norme....ale má stresy v robote. Ani sa nečudujem ved v dnešnej dobe hádam ani 100% ný spermiogram nie je

minka051
26. feb 2010

brbolček sliznica má mať aspoň 8mm a ja mám 8,6mm. Len ten popis k tej štruktúre.

denis ja už teraz nemám silu leteť do Brna 600 km lebo to by už bolo neskoro. To by sme museli v pondelok lebo nemám auto syn zobral na chatu a a už by som bola 19 DC a pom ešte 3 - 4 dni treba vkladať utrogestan a to je už na KET neskoro. Ja som tam volala a dali mi len inštrukcie na základe toho UTZ a nemožem im povedať že ja si myslím niečo iné.

sanris
26. feb 2010

no ja pijem poctivo 3-4L denne, bojim sa že sa mi vráti ohss 😝 a to nectem 😀

luko
26. feb 2010

ja tak 2-3 litre

tuzimpobabatku
26. feb 2010

luko: čo je to OHSS? heh

denis19
26. feb 2010

já to chápu MINKA...ale je to na nervy, jak má být potom človek v klidu!!!! 🙂

sanris....kolikátý jsi týden TT?

luko
26. feb 2010

tuzim: OHSS:
Stimulácia vaječníkov je snaha o kontrolované získanie väčšieho počtu vajíčok. Môže sa však stať, že vajíčok je nadmerne veľa a vtedy je pacientka ohrozená hyperstimulačným syndrómom/ bolesti v podbrušku, nafúknuté citlivé podbruško, zadržiavanie tekutín, poruchy zrážanlivosti krvi,/. Hyperstimulačný syndróm sa môže prejaviť počas stimulácie, po odbere vajíčok , alebo až po embryotransfere. V najvážnejšej forme môže predstavovať ohrozenie života. Rizikovú skupinu predstavujú najmä ženy so syndrómom polycystických vaječníkov, chudé, mladšie ako 30 rokov. Presný spúšťací mechanizmus nie je detailne známy. Pravdepodobnou príčinou je zmena priepustnosti cievnej steny v dôsledku vysokých hladín estrogénov, ktoré sa tvoria vo folikuloch. Čím viac folikulov- tým viac estrogénov koluje v krvi. Zmenená priepustnosť cievy spôsobí únik tekutej zložky krvi, ktorá sa najčastejšie hromadí v bruchu/ vyvoláva bolesti, zväčšuje obvod brucha/, môže sa hromadiť v hrudnej dutine/ spôsobuje ťažkosti s dýchaním/, v osrdcovníku. Únik tekutiny spôsobí zahustenie krvi/ zvýši sa zrážanlivosť krvi/. Veľké množstvo estrogénov musí detoxikovať pečeň , čo môže spôsobiť jej poškodenie. Ľahká forma hyperstimulačného syndrómu nevyžaduje hospitalizáciu. Treba zachovať kľud na lôžku, pitný režim/3-4 l tekutín denne/, sledovať množstvo moču, telesnú hmotnosť, obvod brucha, laboratórne parametre. Ťažké formy vyžadujú liečbu na nemocničnom lôžku. Ovariálny hyperstimulačný syndróm /OHSS/ ustúpi na začiatku menštruácie. Pri gravidite sa však môže aj zhoršiť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach je preto nevyhnutné kontaktovať našich lekárov.

sanris
26. feb 2010

denis to keby som vedela 8.2. som mala OPU a 13.2. ET neviem 2TT?

denis19
26. feb 2010

no tak to vypočítáme a poslední menstruace?

denis19
26. feb 2010

tak jsi tak baj očko 4+4tt...když si to zadáš do profilu, tak ti to tam automaticky vypočítá a budeš to mít v pasu jako my 😉

sanris
26. feb 2010

25.1.

denis19
26. feb 2010

tak je to presne 4+4tt 🙂

tuzimpobabatku
26. feb 2010

luko: fuu, ale si mi to predniesla, ako na tanieri 😀 ...díky

brmbolcek
26. feb 2010

tuzim......-- vies ono kazdy chlap je dotknuty ze je v nom pb, .... ale v dnesnej dobe ako pises nik nema 100 percentny spermiogram a ked som bola v heliose tak tam boli aj Romsky obcania tak to uz je co povedat ze oni nemozu mat deti.....

minka- skoda velka, ze tam bol ten dr.. ved ty sa uz vyznas sama v sebe aj v tom ultrazvuku.....

sanris
26. feb 2010

denis dík 🙂 dobrá kalkulačka 😀 idem to tam skusit dat

luko
26. feb 2010

jasne...už to viem naspamať 😀 ...ale nie...googlila som 😉 preto treba pri stimulke vela pit, aj ked mne povedala doktorka ze mne by hrozit nemal, istota je istota 🙂

brmbolcek
26. feb 2010

denis - aj ja potrebujem vypocitat , ake cisla padnu v lote ????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luko
26. feb 2010

brmbolcek: tak ked uz romovia maju problem otehotniet...kam to uz spejeme 😀 co mi obycajni ludia potom

luko
26. feb 2010

"my" malo byt

tuzimpobabatku
26. feb 2010

luko: áno, treba piť min. 2 litre denne tekutín. Ale mňa to aj otravuje, stále behám na toaletu, už ma to nebaví. 😠

luko
26. feb 2010

mi hovor 😀

sanris
26. feb 2010

denis neviem kde do profilu sa to píše 😒

denis19
26. feb 2010

brmbolcek...tak dej 19,2,6 a ostatní nechám na tobe 🙂 🙂 🙂

tuzimpobabatku
26. feb 2010

brmbolcek: minule som pozerala v telke jednu reportáž, že robili štatistiky, že keď to takýmto tempom, čo sa rodenia detí týka v romskych rodinách, tak o pár rôčkov ich bude viac ako bielych 😨

sanris
26. feb 2010

ale bohvie načo tam tý romovia chodia 😉 možno sú to darcovia 😀 😀 😀 😀

luko
26. feb 2010

sanris: 😀 😀 😀 😀

denis19
26. feb 2010

tuzim...to radeji ani nečti, neboť je to katastrofa 😲 😲 😲 ale bohužel pravda.....co nadeláme, když žádná podpora nás normálních není!!!!!

tuzimpobabatku
26. feb 2010

babulky, idem off. Musím skočiť na poštu, necce sa mi moc, zima je vonku, po včarajšku sa nejak ochladilo 😝

denis19
26. feb 2010

tak holky já se loučím, končím v práci a hurá na cesty.....hezké upršené odpoledne preji 😎 😎 😎

tuzimpobabatku
26. feb 2010

sanris: 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre