Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

denis19
9. mar 2010

😀 luko...já je mám dodnes

krivka...ano propadnou ty penízky,ale jak ríká vierka..mne se to nestne, neboť karolínka je slušne vychovaná slečna a ví , kdy se jít podívat na svet 😀

krivka5
9. mar 2010

luko...ja som to brala v pohode az do transferu. potom som zacala byt nedockava a stale som sa sledovala ci uz mam tehu priznaky a testovala by som najradsej uz druhy den 🙂 neboj vsetko dobre dopadne a embryjka sa uhniezdia 😉

viera6
9. mar 2010

luko.......ako piše brbolcek klud a rozvahu 🙂 a krásny neopísateľný pocit,ktorý budeš rozimat,keď ti budu vkladať embrya tak ten si teda už na plno 🙂 😉

krivka.....tak to je dobrý obedík 😝 ja som varila rezne na prírodno a tarhoňu 😝

krivka5
9. mar 2010

vierka...no s tym by si potesila mojho muza,zboznuje tarhonu 🙂

romy01
9. mar 2010

ahojte kocky - som tu par dni nebola a ani nemam odvahu pozriet kolko ste toho popisali, tak mozno ked budem mat cas tak sa k tomu vratim.
Dufam ze sa vam dari dobre a ze stimulantky stimuluju o 106.

Ja som mala dost ubehany vikend a ani vcera som doma moc nepobudla. Dnes som uplne uz odpilena tak som si povedala ze zhresim a dam si kavu nech ma postavi na nohy

viera6
9. mar 2010

ahoj romy......no pekne od teba,že sa ukážeš a čo malý futbalista?čo máš nove a ako sa cítiš? 🙂

denis19
9. mar 2010

ahoj Romy...káva není hrích.....je iv tehuhu jedna denne povolena, tak neboj....a co stále deláš a hele nemáš strach se takto toulat svetem????? 🙂

romy01
9. mar 2010

vierka aj ja si platim DNP od 23.10 alebo tak nejak a ono je to tak, ze ak si zamestnana a DNP si iba doplacas z rozdielu mzdy a max vym zakladom, musis si platit 270 dni - ako denis. Ak si nezamestnana a platis si DNP a ine poistenie nemas potom staci platit tych 26 tyzdnov ( ale len v pripade ze pred nastupom na matersku sa ti zrata tych 26 tazdnov + dni kedy si bola za posledne dva roky zamestnana a vyjde ti to aspon tych 270 dni ) Ak si za posledne dva roky nebola vobec zamestnana potom si to DNP musis platit v kazdom pripade 270 dni. Ak som to napisala nezrozumitelne napis mi IP presne tvoj pripad a ja ti to este objasnim

denis19
9. mar 2010

Romy..jsi ale nadupaná vedomostmama.....,ale to by musela být nezamestnaná, že?????? jako vierka ne mít z práce PN?

viera6
9. mar 2010

romy....no ja som zamestnaná ,ale momentálne dlhodobo PN...

romy01
9. mar 2010

cafte kocky.

Ja sa tej kavy trosku bojim lebo ja si davam trosku silnejsiu a kofeinovu.
Baby uz dva tyzdne som v jednom kole. Najskor mala mama jarne prazdniny, lebo robi v skolstve a furt ma tahala aby som k nim chodila. Ja som tam travila cele dni na ukor poobedneho spanku a to ma dost vycerpavalo. Potom si mm dojednal min tyzden navstevu - svojho zahranicneho sefa aj so zenou na veceru a tak som dva dni makala na byte a od vtedy som ako mechom udreta, nevyspata, unavena nic nestiham, nic nerobim a som ako máčny máčik. Navyse som nevyspata, lebo mi trpnu ruky az ma bolia a v noci sa furt budim a prehadzujem. Cez vikend sme boli pozriet braska a svagrinu, neter, synovca a 10 steniatok a vcera som behala po danovom urade a bola som aj v ZA. No proste otras. Dnes musim zmaknut anglinu a od zajtra uz na vsetko kaslem, budem do konca tyzdna len lezat v posteli a hotovo.

romy01
9. mar 2010

vierka tak v tom pripade si musis to DNP platit tych 270 dni. A tebe to nevyjde. Denis si zacala platit DNP uz 1.9 tak jej to vyjde.
Vierka to DNP by sa ti oplatilo platit len vtedy ak sa po materskej vrhnes na dalsie IVFko a dalsiu dlhodobu PNku, inak sa to neoplati

denis19
9. mar 2010

Romy...tak to vyčerpalo i mne a to jsem si to jen prečetla 😲 😲
Trochu se šetri a relaxuj, už nebudeš mí t jinou možnost, jedine, že budete mít dokonale klidné a milé dítko o čem teda nepochybuji 😀

ty ruky obtežují i mne a hned ve čtvrtek se na to ptám gynekologa, neboť to je des a bes!!!!!

romy01
9. mar 2010

no ja mam poradnu az 17 teho, tak musim nejak vydrzat. Teraz ma trosku trapi hrdlo, ale nie klasicky ze by som mala zapalene hrdlo ale skor dutiny. V noci sa mi zle dycha a stekaju mi hlieny, ale cez den je to celkom OK.

denis19
9. mar 2010

Romy...zkus si zvlhčovat dutiny treba vincentkou...mne to zabírá,ale je to nepríjemné, teda mne ...stríkat si neco do krku,ale do nosu pohodička. 🙂

viera6
9. mar 2010

romy.....kávičku môžeš to sa neboj a ja som bola minule vyčerpaná a mala som na nu takú chut tak som veru neodolala.Na to trpnutie skus magnézium a na trpnutie nôh som ti písala radu par strán dozadu 😉

denis19
9. mar 2010

no holky já si dávám jedno nejslabší presso každé ráno, tak nevím......

viera6
9. mar 2010

no ja som tiež teraz na posledy tečenie z nosa,ktore sa po dvoch tyžnoch vrátilo riešila vyplachovaním nosa :letná voda,sol a trošku kyp prašku a zabralo 😉

romy01
9. mar 2010

no na tie krce si radu pamatam, teraz to robim tak ze ked citim to napnutie tesne pred krcom a nechce sa mi vybehnut z postele tak vystriem nohy a natiahnem spicky k sebe - akoze smerom k dopredu a to okamzite zabera

viera6
9. mar 2010

denis.......ty aj keby si vypila tri za den pri tvojom kavo -čaji je to ok 😅 😅 😅 😅 😅
no ja som si dala po 5mesiacoch a chutila mi pred tým som na nu nemala vôbec chut,len teraz ked som bola taka unavena tak som vyskúšala a teraz skoro každy den si dam tri v jednom

viera6
9. mar 2010

romy ....takže dnes maš anglinu a ako si sa rozhodla idete stavať a či meniť byt za vačši?

romy01
9. mar 2010

ja som si dala prvu kavu od septembra myslim ze niekedy v decembri ku koncu okolo vianoc a potom v jamuari a februari som vypila asi 3 - 4 kavy dokopy. Takze sa snazim nespadnut do zavislosti ako ked som pracovala - to som bezne mala 2 kavy take trojdecaky kazdy den

luko
9. mar 2010

dakujem kocky za podporu,
mam po...tak ako som beola nervna..po transfere to skratka opadlo..bola som ako v rauši 😀 skratka sa nieco zavrsilo a uz ziadne pichanie, sledovanie, vyvolavanie do centra, ziaden stres...kocky boli hodene a bez ohladu na vysledok, zivot ide dalej 🙂 mam celkom dobry pocit 😉

tak davam si kratku pauzu od konika aby som prisla na in myslienky...ale samozrejme (snad dobry 😀 ) vysledok napisem ked budem vediet 😉

strelka11
9. mar 2010

drz sa luko a odychuj a hlavne mysli pozitivne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

luko
9. mar 2010

ja sa budem snazit nemysliet vobec 😀 😀 😀

viera6
9. mar 2010

luko...... gratulujem k embrykam 😉 a nech su tu čoskoro napisane //tfuj..tfuj 😉

romy01
9. mar 2010

luko posielam ti CMUK na brusko nech sa tam bublinky riadne zavrtaju 😀 😀 😀

luko
9. mar 2010

dakujem...to im aj radim....bo niekoho pojdem zmlatit ak nie 😀 😀 😀

viera6
9. mar 2010

romy...tak ako ste to poriešili z bytom?

viera6
9. mar 2010

denis.....išla si sa naobedovať? a či máš vela prace? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre