Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

apple7
9. apr 2010

Ja som v praci, pracujem 🙂

denis19
9. apr 2010

jéje...pracuješ a proč jsi nezustaladoma v relax stavu?????
jsem stará na druhé kolo, tak to Karolínka bude muset zvládnout s náma a sestrenicema 😀

apple7
9. apr 2010

mam dobru pracu, sedim za pc a obcas aj pracujem a o 15 odchadzam....co je super
na dovolenku pojdem ked budem mat po ET ale iba na 7 dni a potom pojdem normalne do prace.
Ty si tiez tusim doteraz pracovala, alebo sa mylim?
Tebe vyslo 1.IVF? My sme boli 3 x na IUI ale to nam nevyslo, tak teraz ideme na IVF....

denis19
9. apr 2010

No já byla od stimulace do 12tt doma na PN, potom práce a ted od úterý čerpám dovolenou a začátkem mája jdu na materskou...tak to vyšlo celkem fajn!
Jo nám vyšlo první IVF a to v hodine dvanácté!!!!

apple7
9. apr 2010

tak to je super, mozes si teraz aspon nachystat vecicky a aj si oddychnes....
preco si bola do 12 tt doma? mala si nejake komplikacie alebo len pre istotu...

minka051
9. apr 2010

denis môj priatel to ešte nevie je v teréne ale príde a poviem mu. Volať mu nebudem to by ostal moc smutný lebo on veril že s to podarí.

denis19
9. apr 2010

no já ti ani nevím, ale v našem CARu to tak doporučují a i následne muj gynekolog to videl jako rozumné rešení,vetšinou holky od nás z CARu jsou do 12tt doma, pokud nechtejí zstat doma celé tehuhu 🙂
a vecičky mám už všechny nachzstáne, jen doladit veci pro mne do porodnice a je to hotovo, já si nejak myslím, že pujdu na to asi drív...tak jistota je kulomet!!! 🙂

denis19
9. apr 2010

Minka...tak tomu verím, že by ho to telefonem vzalo!!!!! Je to k vsteku...už jen verit, že kluci si najdou hodné ženy a budeš mít vnoučata..... 😀 ale mají ješte čas!!!!

apple7
9. apr 2010

Jasne a kedy mas termin?

denis19
9. apr 2010

22.06.2010 🙂

minka051
9. apr 2010

denis to ano už len vnúčatá ,ale ešte veru nie tie stačia aj o 10 rokov. na tie si počkám.

denis19
9. apr 2010

To určite....už jen ,aby se s tím srovnal i prítel a bude to pohoda,ne????

minka051
9. apr 2010

no práve v tejto chvíli mi volal a pýtal sa no už dobrú náladu nemá ale musí sa stým zmieriť iné nezostáva.

denis19
9. apr 2010

☹ ☹ presne tak,nic jiného už nevymyslíte!!!!!! hlavne, že máte jeden druhého!!!!!

apple7
9. apr 2010

Denis , to mas pekny termin a je to uz coskoro...
chodis na nejaky kurz pre mamicky? ako priprava na porod alebo nieco podobne?

denis19
9. apr 2010

chodila jsem . tu u nás co mamina centra, trvalo to 11 týdnu, jednou za týden 2 hodinky, jednu hodku jsem cvičili na fit lopte a dýchali a jednu hodku jsem meli predporodní a poporodní prípravu, bylo to dle mne na relativne vysoké úrovni, rekli nám vše co jsem potrebovali a stálo to jen 37€!!!tak paráda! osobne to doporučuji.

apple7
9. apr 2010

myslis? moja sestra na nicom takom nebola a v pohode, uz ma 3 deti....ale asi je lepsie ked vies co ta caka...
tak si dobre pripravena 🙂

denis19
9. apr 2010

určite, že to zvládneš i bez prípravy,ale je super slyšet od odborníka, co te v té porodnici, čeká, jaký prístup lékeru a sester, kdy je treba se ozvat, že se ti neco nelíbí a podobne...mne to dalo hodne!

apple7
9. apr 2010

to verim, ja som nad tym este ani nerozmyslala, teraz riesim ine veci....
ci budem mat dost vajicok, kedy nas to vsetko caka, bola by som rada keby sme do toho uz isli , toto cakanie je hrozne....

denis19
9. apr 2010

no obrnit se trpelivostí je pri IVF duležité.ted to už vím, jsem ráda,že jsem nemela témer o IVF ani tucha co do náročnosti, jinak bych do toho asi ani nešla!

zuzanabb
9. apr 2010

apple. to mas dost vela 7 az 10. ja som mala na lavej strane 2 a na pravej asi 3. a spinim stale od menzesu, normalne nechapem. Ved to je uz osmy den, inokedy som mala 3 dni menzes a 2 spinenie a teraz som mala az 4 dni menzes a 4 dni uz spinim a neprestava to dako. je to normalne? mas uz dake vedlajsie ucinky? 😅 ja som asi trochu citlivejsia, mam pocit, ze sa za vsetko rozplacem 😀
aj ja chodim do roboty a sedim za PC ale po vlozeni planujem ostat doma a potom uvidime podla vysledkov. ale baby co chodia do Heliosu hovorili, ze automaticky do 12 tt vypisuju doktori PN po IVF

denis uz nemozete viac skusat kvoli veku? uz by si si to musela hradit sama?

minka mrzi ma to, ale aspon uz mas deticky. tvoj partner ich este nema? ak teda nevadi, ze sa pytam

apple7
9. apr 2010

ahoj Zuzana,
ty to budes mat na kvalitu, urcite 🙂 ja dufam ze mi dozreju, lebo doki vravela ze su malicke...
o druhej volam a zistim co a ako...
mna sa doki pytal ci spinim, lebo to videla, som povedala ze ano, ale uz nic ine mi nepovedala
ze ci je to ok alebo nie...neviem
aj ty volas o vysledky? brali ti aj krv?

apple7
9. apr 2010

Denis, pre mna sa to zda byt dost narocne...a to moj mnz chce aby som do toho isla znova, lebo chceme mat 2 deti...no ja neviem.....

zuzanabb
9. apr 2010

apple aj ja ich mam malicke, ale nepamatam si uz ktore malo kolko. ja volam o tretej a bola som aj na krvy.
mna sa tiez doktor pytal, ci mam este menzes a ja reku uz len trochu a nic na to nepovedal.

denis19
9. apr 2010

ahoj zuzkabb..........jo je to kvuli veku, nevadilo by ani to samoplacení,ale to,že rodit po čtyricítce a mít i díte po čtyricítce je asi dosti náročné, budu ráda,když ustojím toto 🙂

apple...možná budete mít i snehuláčky a bude na druhé díte stačit KET! 🙂 to nevadí, že špiníte, je to u stimulace normální, že proces menstruace je jiný...tak klid!

apple7
9. apr 2010

takze v pondelok idem na kontrolu a picham uz 3 fostimony....

apple7
9. apr 2010

tak ja sa s vami na dnes lucim, pomalicky sa chystam domov.
Prajem pekny vikend 🙂 ahojte

romy01
9. apr 2010

ahojte kocky a prajem pekny zaciatok volna .

minka - mrzi ma to, no ako pisu baby , musi sa s tym aj tvoja druha polovicka zmierit. Pamatam si ze nechcete ist do adopcie, lebo ty uz deticky mas. Je to cele smutne, lebo v podstate si ty aj tvoj partner zdravy a jedine ste potrebovali tie vajicka. Prajem ti vela dobreho v zivote, nech sa ti dari.

denis, ako si sa dnes mala ?

tuzimpobabatku - ako som uz pisala, nestresuj sa a hladkaj brusko - podla mna to vypada nadejne hlavne s tym 4 bunkovym embriom. Ale nic nerob, oddychuj co to len pojde a hodne pi.

apple - injekcie su v pohode, teda ja som si ich pichala sama od zaciatku a prva bola teda riadne stresujuca - som sa zapotila a aj dychat som zabudla ale ani som ju necitila. Su to kratke diabeticke ihly co fakt ani necitit. Len treba ich vybrat z chladnicky aspon pol hodinu pred podanim - inak by to stipalo. No a moze sa ti stat ako mne sa stalo dva krat, ze som si natrafila asi na nejaky citlivejsi nerv a to stipalo tak ze som si nedokazala prepichnut kozu a musela som pichat vedla. Ale to bolo fakt len dva krat .

fiorettas
9. apr 2010

ahojte vsetky 🙂 potrebujem surne info ... som v priprave na ivf a zacala som si pichat diphereline, s tym, ze cakam na menzes ... ten som dostala prave dnes pred chvilou (myslela som, ze pride najskor v nedelu), ale najblizsi pracovny den je pondelok, co bude uz v mojom pripade 4.den cyklu ... nebude neskoro prist na kontrolu v tento den? bude to akurat 32. den cyklu ... prosim o radu ... dakujem

fiorettas
9. apr 2010

teda chcela som povedat, ze keby som ten menzes nedostala, bol by pondelok 32.den cyklu 🙂 trosku som to domotala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre