Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

viera6
22. apr 2010

brbolcek.....on len tak vyzerá,ale je super 🙂 😉

viera6
22. apr 2010

V heliku som bola 21+3tt a u neho22+2tt

brmbolcek
22. apr 2010

Vierocka, ved ja taky potrebujem ja nezhanam na spinkanie presne taky na chladnejsie pocasicko 😉 😉 😉 😉

Vierocka - uz si ma asi presvedcila, stranku mam otvorenu uz sa len objednat 😉 😉 😉 ....
a ked som citala mas zaujem o dulu, rada by som sa opytala bude aj mm pri porode ?

viera6
22. apr 2010

brbolcek.....zatial som o dule len uvažovala a partner.. kdeže ani počut nechce,že on by im tam odpadol 😀 😀 😀 😀 takže ho asi ani nepresvedčim

brmbolcek
22. apr 2010

inak je to uper mat dulu, ja to uznavam....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

viera6
22. apr 2010

a ty teda tiež by si chcela mat dulu,alebo mm?Chodíš aj na prenatálne cvičenia?

brmbolcek
22. apr 2010

Vierocka- moj mm chodi od prvej konzultacie po dnesny den sona stale somnou , po pravde ti poviem ze ma starch z porodu ale taky ze sa boji aby sa mne nieco nestalo.... 😉 😉 😉 ale inak by som bola rada aby som ho mala pri sebe, tak sa mi to zatial dari , u nas bolo uz davno rec o tom ci bude pri porode alebo nie..... mi ideme do toho spolu ! 😵 😵 😵

ale inak nebola by si sama co by si nemala priatela pri sebe ale bola by tam dula, je to velmi dobre na psychiku mat taku osobku pri sebe, ja na tvojom mieste by som nevahala a by som sla do toho a myslim si ze tie peniaze sa nedaju zaplatit v takej chvili ju mat pri sebe, je velmi napomocna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

viera6
22. apr 2010

brmbolce....ten môj tiež chodí od začiatku somnou,ale na pôrod ho nejak nemôžem dostat....možno nakoniec bude táka situácia,že tam nakoniec bude nechám to na osud 🙂
brmb. ......lúčim sa

brmbolcek
22. apr 2010

Vierocka- tomu treba nechat cas ,.... on sam ukaze akosi to zariadi 😉 😉 😉

... i ja utekam na domcek tak dnes sa este dufam stretneme, zatial zelam pekny dnik a Denis ma pekne pocasicko na vychadzku 🙂 🙂 🙂 ...

.... zatim pa pa pa

romy01
22. apr 2010

ahojte kočky

ja sa mam teraz nafigu - na krku mi navrela uzlina, vyhodila sa mi horucka na perach a este mam aj nejaku divnu bolavu hrcu v nose. - v noci som sla spat o tretej rano a teraz ma boli hlava. No des a to ked si spomeniem ze zajtra musim zase letiet na ten test co zvrzali, tak ma ide porazit. Vylet na nakupy do polska som teda zase rozhodnuta posunut a uz teda neviem ci sa tym aj do porodu dostanem.

Vierka ani moj mm nepojde k porodu a tiez uz som pisala dule. Zatial mam odppovede od dvoch - cena za mensi balik sluzieb je 75 eur a druha mi ponukla vacsi balik sluzieb za 150 eur. Ale myslim ze ten za 75 eur bude bohato stacit. Este si potrebujem preverit ci a kolko sa plati v nemocnici za jej pritomnost lebo za pritomnost mm sa plati.

ahoj denis aj brmbolcek. brmbolcek najskor zacni s vecickami pre mimi - podla terminu porodu si zacni zhanat teplejsie oblecko - body, dupky, nohavice, kosielky, mikinky, pancisky, ponozky ciapocky a pod V druhej faze si pozhanas nabytok - postielka, perinky, madrac, vanicku kocik, a pod potom doplnky typu - odsavacka mlieka, odsavacka nosteka, rektalna rurka, teplomer, plienky a pod a nakoniec az tesne pred porodom nakupis kozmetiku - ide totiz o zaruky a o to aby bola kozmetika co najcerstvejsia - cize mydielka, kremiky olejceky a to nielen pre mimco ale aj pre teba na bradavky a pod.

denis19
22. apr 2010

Ahoj Romy a bereš neco na ty uzliny???? Dávej si na sebe pozor a to si mož chytla nejaký virus jak lítáš po doktorech, je to naprd ted v III. trimestru.......to už skoro ani paralen nemužeš....ale neboj to určo prejde, hlavne klid!!!!!!!!!
Já se celkem držím až na ty zakleté prsty...ale to melu stále dokola, je to srande i když ťukám do klávesnice, nic necítím!!!

romy01
22. apr 2010

denis, mna stale boli lava ruka ale pri tom neprijemnom pocite na perach na to aj zabudam. Neberiem nic. Len som si zabalila hrdlo satkou a cela som sa zababusila do deky. Jedine co momentalne beriem je zelezo - lebo ho mam mierne pod normu, potom mi kazala dokina brat vit B cize to by malo aj pomoct tej horucke a od vcera uz beriem aj magnezium. Vobec ho brat nemusim, ale mi kazala ze si ho mam davat preventivne, tak som si ho kupila . Vobec sa necitim nejak prechladnuta alebo co, proste ma muselo nejak ofuknut na chate alebo co. Ale myslim ze je to otazka dva - tri dni a bude to ok

denis19
22. apr 2010

Romy, do mne v nemocnici začali také rvát železo 1xdenne, magnézium 3xdenne a tak v tom pokračuji i doma,doporučili mi i na ty ruce B-komplex forte, tak papáp i ten..co Ti budu povídat, jak duchodkyne pred popravou 😀 😀 a to ješte píchám i injekce a mám neco na tlak 😀 😀 😀
Zkus si kloktat slaným roztokem, mne to zabírá.......

krivka5
22. apr 2010

ahojte 🙂
no ja vam tu pisem rozsiahlu spravu a odrazu ma tu hodi k pravidlam.asi som nie´kde blbo klikla.
deniska....super ze uz domka 🙂
romy...chudatko, tak to si poriadne prechladla.pi cajik s medom a citronom, to mi vzdy zaberie.
brmbolcek...tak ty uz nakupujes v plnom prude. ja este nemam nic, stale si s mm vravime ze je este cas.
vierka...tak mm sa boji porodu? 🙂 mojmu so aj video s porodom pustala a nastastie je stale rozhodnuty ze tam bude so mnou. co ma velmi tesi,bude mi velkou oporou 🙂
idem to rychlo odoslat lebo mi uz 3 x vypol comp a ja len pisem a pisem stale odznova 😀

denis19
22. apr 2010

ahoj Krivka...no jak ti je?????

krivka5
22. apr 2010

denis...dakujem za opytanie celkom fajn,uz len vecer mam tie nevolnosti 🙂 som rada ze sa aj tebe polepsilo, bo tvoje problemy som mala pri synovi a nedopadlo to skoro dobre...

krivka5
22. apr 2010

a odmietla som amnio, lebo som mala celkom dobre vysledky ,ale aj tak mi bolo doporucene amnio kvoli veku. rozhodla som sa len pre 3D sono. bojim sa riskovat pri amniocenteze aj ked je tam len 5% riziko. v 21tt sa idem objednat 🙂

denis19
22. apr 2010

Krivka..jaké 5% riziko...nerozumím?????
A pokud máš dobrou krev a pujdeš na genetický UTZ nemáš proč jít na amnio....a co jsi mela za problém pri synovi????

romy01
22. apr 2010

krivka ahooj. To je fajn ze ti byva lepsie. A na nakupy sa uz pomaly chystajte, lebo ak nemas stedrych rodicov alebo svokrovcov, tak to dokopy obnasa hodne eurikov.

krivka5
22. apr 2010

no doki povedal ze pri amnio je len 5% riziko ze sa nieco stane ,bud potrat alebo nieco ine...
krv som mala v poriadku a NT merania boli tiez v poriadku,len ked sa do tej ich tabulky dal moj vek a IVF tak tam skocilo pozitivne a odporucene amnio.
pri synovi som mala na poradni v poslednych tt stale vysoky tlak, bielkovinu v moci a bola som dost opuchnuta a mavala som krce. dokina mi povedala ze to je zlou zivotospravou a viac sa o mna nezaujmala. v 8 mesiaci mi uplne zlyhali oblicky ,dostala som silne krce prestala som dychat a uz len viem ze mi susedky davali prvu pomoc a volali sanitku. v poslednej chvili mi urobili cisarsky rez. no hruza. mas dobreho dokiho, ze tvoje problemy nepodcenil a poslal ta radsej do nemocky...

romy01
22. apr 2010

a krivka riziko straty babatka pri amnio je 1 % ne nie 5 % ale ani tak by som to neriskovala pokial mas vsetky ostatne vysetrenia v poriadku - teda to sono v 12 tt a aj tripple testy. Na gen sono sa objednaj aj skor - kldne v 20tt ak by sa predsa len cosi vyskytlo aby si na pripadne amnio mohla ist cim skor, lebo cim skor, tym je riziko mensie. Amnio sa robi tusim do konca 23tt alebo tak nejak no caka sa na vysledky az 3 tyzdne.

romy01
22. apr 2010

krivka to fakt ? Boze moje chudatko, to si mala teda riadneho idiota lekara, ze ta nesledoval. To nie je riesenie povedat ze mas zlu zivotospravu.

krivka5
22. apr 2010

romy...veru,my ani nemame pokom oblecenie pre mimi dedit. nase babo bude najmladsie vnuca pravdepodobne definitivne, lebo nasi surodenci uz maju dospele deti. a ani vybavycky uz nikto ziadne nema, vsetko od piky si musime kupit . uz sme sa rozhodli ze ked nam v tom 21tt povedia pohlavie zecneme s nakupom 🙂

denis19
22. apr 2010

krivka...no tak to jsi ty mela holk apreeklampsii, tak to si dávej pozor i ted, prý když je v jednom tehuhu ,tak bude i v druhém tehuhu a životospráva s tím nic nemá, jen to, že vynecháš solení a dáš nejaké procházky...mne naštestí preeklmpsii vyloučili, neboť nemám bílkovinu v moči,ale sekce men díky tomu asi nemine. nevadí...vydržíme 🙂
a u amnio je to riziko 0,5%!!!!takže mizivé, mám to porádne nastudované, jak sjemna to šla...ale ty nemáš duvod a na vek se vyprdni, stejne ho evropa už posouvá na 38 let, neboť vek matek se zvyšuje 🙂
holky dala jsemnové foto 🙂 🙂 🙂

a romy má pravdu.....postupne už nakupuj,jinak je to hrozná pálka!!

krivka5
22. apr 2010

romy...no nastastie mam uz inu dokinu a ta mozem povedat sa mi venuje perfektne. na to 3D sa veru asi objednam skor.

krivka5
22. apr 2010

no dievcatka... ked sme boli u tej geneticky na konzultacii mna by bola o tej amnio aj presvedcila, ze to nieje take velke riziko, ale moj mm sa velmi boji a myslim ze v nasom pripade by to bolo zbytocne. este tri - styri tyzdne a zacneme nieco kupovat veru. nejake peniazky uz mame na tento ucel nasetrene 🙂

romy01
22. apr 2010

denis tie fotky sa teda vydarili 😀 😀 😀 😀 😀 to su najkrajsie 3D zabery - mala je ako cukriček 😀 Mne tentokrat nevysli dobre fotky na sne, ale mam DVDcko no to sa sem neda dat. Mm slubil ze skusi z toho DVD vytiahnut nejake fotky tak len jemu to bude samozrejme dlho trvat kym sa na to odhodla.
vierka aj ty mas nejake nove fotky vraj tak mi posli link

krivka teda az ma od hnevu nadvihlo dufam ze si mu pri odchode od neho vynadala.

romy01
22. apr 2010

krivka len sa drz svojho instinktu. AK ti hovori ze je to zbytocne riziko tak tomu ver. Aj ja som to tak vyriesila. Tiez som o amnio uvazovala, lebo som sa bala, kedze som mala len jedno zdrave vajicko, resp jedno jedine schopne oplodnenia, furt mi hlavou leteli myslienky ze co aj to jedno nebolo dobre. No po dobrach vysledkoch ma akosi prepadlo presvedcenie a neviem asi instinkt ze je vsetko v poriadku a od tej doby si tehulkovanie vazne uzivam. Opadol zo mna strach a vsetko a uz vsetko beriem s vacsim nadhladom a kludom. Tak sa aj ty tak na to pozri a na zle vobec nepomyslaj

denis19
22. apr 2010

jo, tyto fotečky se vyvedly......malá se neustále vrtí a dokáže si pred tu tváričku narvat celé telíčko, ruce i nohy.....je to prča to videt v prímém prenosu 😀 😀 😀

krivka..hlavne, že máš novu dr a na to genetické sono nemá význam jít drív jak v 21tt...a kam se teda na nej chystáte?

denis19
22. apr 2010

naše maminky nás vynosili i bez techto vyšetrení a poruch bylo minimum, jen nás desí nejakýma tabulkovýma výstupama!!!!!! klid hoky,jen si hezky pribírejme na váze a hladme naše bublinky!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre