Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

matakrok
4. jún 2010

@annamary27 to mi je ľúto tých eury. aj ja mám takú skúsenosť. keď náhodou ziskam peniaze nečakane, hneď ich treba niekde pustiť.
tak ich pomenuj bohatieri aj ty 🙂 specifikovat budeš až keď budeš vedieť pohlavie.
no tak dúfam že aj holkam z Gynfivu sa zadarilo. ja som reagovala, lebo od bytu mám CAR iba 15' autom a doky je presný a rýchly. takze keď som polezala 20' šla som hneď domov.

annamary27
4. jún 2010

@matakrok,kukám,že ty tu vlastne nemáš uvedené kolko máš rôčkov,smiem sa spýtať,že tak teda kolko máš?

matakrok
4. jún 2010

@annamary27 , ja už veľa. 34 rokov

annamary27
4. jún 2010

ále to neni tak moc,určite sa cítiš na menej 😀 😎 😵 Aj moja sestra bude mať už 27 a ja ju furt beriem ako násťročnú,lebo aj tak vypadá,he he. a aké si znamenie? ja som 27.december-kozorožec.

annamary27
4. jún 2010

@matakrok, a kolko ste s mužíčkom spolu? 😵 😵 😵

matakrok
4. jún 2010

@annamary27 , som v znamení Vah. ty si narodena v ten istý deň ako môj brat 😀
s manželom sme spolu 6 rokov, manželia 3,5 roka

annamary27
4. jún 2010

@matakrok, my sme spolu 13rokov a manželia sme od tohto januára.Vzali sme sa potajomky,len pred dvoma svedkami 😀 😀 😀

annamary27
4. jún 2010

@matakrok,no už písala jedna kočka z mojho centr,tiež má vložené 2embryjká a mrazáčikovia neostali,čo je niečo vo vzduchu?! 😅

matakrok
4. jún 2010

Marika! tak uaaau! no pekne.... 😀. a prečo take tajnosti po toľkých rokoch? 😎

annamary27
4. jún 2010

Nemáme radi oficiality,hlavne tie okolo svadby,možno keby sme nezačali tento kolobeh okolo IVF tak sme ešte len zasnúbení,ale ked sme mali priniesť potvrdenei,že sme bud manželia alebo druh a drtužka,tak ýž sme si vybavili radšej tu svadbu.Nejak to do seba začalo zapadať,ja som si objednala šaty z firmy OTTO,lebo som mala strach z návštevy svadobných salonov,nerada sa pretrčam a každí tam na teba čumí a čaká čo povieš a a každému sa páči niečo iné.V rodine máme tiež takých exotov/tetky a ujkov/,že to radšej ako kukať ich sa napchávať a ožierať použijem peniaze napr.na toto IVF.Kyticu mi kupila manželova svedkyna/jeho kolegyna /u seba v meste,lebo mna poznaju u nás v každom kvetinárstve/.Topánky aj kabátik som si kupila v normálnych obchodoch a dalej využijem .Brali sme sa v Piešťanoch a doma sme sa tvárili,že ideme pozrieť akurát tej manželovej kolegyni dcérku/oná má 35rokov a v decembri porodila malú Nelinku/.Šaty a všetko potrebné som už predtým vzala k sebe do roboty a tam sme sa prezliekli a upravili.Po ceste späť sme sa prezliekli naspäť a šli so svedkami na obed,blízko nášho domu.Mojou svedkynou bola tiež moja kolegyna,lebo som vedela,že bude mlčať ako hrob.

matakrok
4. jún 2010

Marika, no teda! to vyzerá normálne ako z nejakého filmu 😀
ale chápem ta. asi ste prakticki ľudia, čo si nepotrpia na nejaké okazalosti. máte pravdu. tak si ešte mladomanzelka 😵

romy01
4. jún 2010

ahojte dievcence

krivka neboj - to meranie sona nie je uplne presne a drobec este podrastie - len aby si sa coskoro nemodlila nech rastie pomalsie aby nebol prilis velky ako ja.. 😀
brmbolcek - babatko nevidis iba pocujes, Vlastne nejde o sono ale o take dve pricucky ktorymi sa kontroluje srdiecko a zrejme aj prietoky cez pupocnik a samozrejme pohyby babatka. Ja som si dala pred tym asi deci coca coly a to ho zrejme vzprizilo, ale je pravda ze som tam bola akurat v case kedy on byva pravidelne hore a kopka. Je lepsie ked je dietatko aktivne pocas toho lebo potom budete lezat kratsie - ja som tam bola max 10 min no boli tam aj baby co museli lezat aj viac ako pol hodiny
annamarry - super ste to poriesili s tou svadbou - mas moje sympatie 🙂 🙂 🙂

annamary27
4. jún 2010

@matakrok,môžem ti hovoriť Maťka,ešte stále sú chvíle,ked sa pozastavím nad tým,že ja už som manželka 😀 😀 😀 😀 ,dlho sme si nevedeli zvyknuť,dovtedy furt priatel-priatelka a zrazu manžel-manželka + zmena priezviska.
Svokre sme to oznámili ešte v ten den,prišli sme domov,ja držím v ruke kyticu a ona ,že aké pekné kvety a ja je na to,,no kde sa nosí taká kytica? manžel potom vystrčil ruku a zakričal vzali sme sa.Najprv neverila,ale potom sa tešila,skákala od radosti,obvolávala známe a pripili sme.Našim sme to mali v pláne povedať až na druhý den v nedelu,ked sme mali ísť za nimi ,tak som to nemohla zavesiť ani na facebook.
Mala som lepy predtým ako to zo mna vyšlo,moja mama sa nahlas smiala,otec hned nazval manžela synom a sestra,čo som aj tušila sa tvárila urazená/škorpion/.
Ináč otec mi stále vravieval,prídi raz domov a ukáž prsten,že si sa vydala a ja ti tie peniaze za svadbu radšej dám,tak som ho posluchla. 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😲 😲 😲 😎 😎 😎 😎

matakrok
4. jún 2010

@annamary27 , zvládli ste to na výbornú!!! a aj rodicia. sú potom fajn. 😵
ináč tiež mám účet na facebooku ... dáme skupinu Zeny po ET? a nikomu nepovieme čo to je 😝 😀

annamary27
4. jún 2010

😀 😝 😵 😎 🙂 ,už som frajerka,ale ked som to tu začala čítať tak som vobec nechápala čo ktorá skratka znamená. 😀

annamary27
4. jún 2010

neni možné,u nás začalo silno svietiť slnko a je príjemne teplo,aj dosť fúka,ale nevadí aspon vysuší pôdu

sakura
4. jún 2010

@annamary27
ahojky. Prosím ťa to kde si potrebovala to potvrdenie? No lebo my sme tiež len zasnúbení a ideme na IVF už cca za 3 týždne. Že či si mám robiť ešte hlavu so svatbou 😒 Ale super ste to urobili.... Jaaa by som to urobila tak isto. Tiež nemusím všelijaké cirkusy okolo svatby 😀

annamary27
4. jún 2010

Mne to hned na prvej konzultácii povedala doktorka,že ked príde na IVF,tak musím priniesť papier o spolužití či o tom,že sme druh a družka z matriky alebo musíme byť manželia.

annamary27
4. jún 2010

@sakura,odo mna to chceli v centre Gyn-Fiv Bratislava

minka051
4. jún 2010

ahojte
Tak ja som bola už v troch centrách a nič také nechceli.Tak tomu sa teda čudujem. Ja som rozvedená s priatelom žijem 3,5 roka ale fak nič nechceli.

romy01
4. jún 2010

ahoj sakora, neviem ako vo vasom centre ale viacero bab pisali ze neboli s partnerom zobrati, ze museli predlozit nejaky doklad ze su druh a druzky z matriky alebo nieco podobne. Centra to maju aj v zmluve ktoru podpisujes, alebo teda v takom prehlaseni podpisujes ze dieta bude mat matku aj otca. Je to vraj etika

sakura
4. jún 2010

baby tak ja chodím do Iscare a nič také odo mňa nechceli a ani sa len nepýtali.....Ale mohli by sa - aspon by sa ten môj trošku prebral 😀 Myslím že to ale budeme riešiť až keď sa nám to podarí a budem tehu... Ale bude to spáchané formou eins zwei úrad a hotovo 😀

romy01
4. jún 2010

inak som pisala s deniskou. Maju sa fajn, mala Karolinka ma cez dve kila a uz sa pomaly chystaju domov, len este nevedia kedy ale uz to bude kazdym dnom 🙂

annamary27
4. jún 2010

romy01,vidím,že čakáte chlapčeka a už máte aj meno vybraté?

sakura
4. jún 2010

@annamary27
tak to myslím že sa ma už pýtať nebudú.. Síce teraz v utorok idem na kontrolné sono pred pichaním tak len aby ma neprekvapili 😅

minka051
4. jún 2010

romy to je super ak môžeš tak pozdrav denisku.. Ty si už tiež pomaličky pred rozpadnuím. Ako sa cítiš?

romy01
4. jún 2010

annamarry - mame vybratych dvoch kandatov, no ja chcem to moje 🙂 Ale moze sa stat ze ma v porodnici napadne nieco uplne ine, takze nedam ruku do ohna ze to bude - Timotej alebo Michal.

Minka - ja som divny pavuk - mne ti ten porod akosi stale nedochadza - psychicky sa citim akoby som mala este dva tri mesiace pred sebou a fyzicky som stale kvazi Ok, aj ked uz tolko nevladzem, resp ked vladzem potom ma viac bolia nohy. Ale to je asi tym chladnejsim pocasim, ked bolo tych par dni koncom aprila teplo tak som sa citila ovela horsie ako teraz.
Jedine ze som mala dva ci tri dni dozadu hnusne krce v noci v lytku a tak som sa moc nevyspala ale uz to preslo aj som to dospala. A uz ma tak netrapi zaha - klop klop klo - naposledy v pondelok z madarskeho gulasa - asi z mletej papriky. Odvtedy mam pokoj

annamary27
4. jún 2010

Romy01,pekné mená a máte to aj po niekom z rodiny?

viera6
4. jún 2010

Ahojte dievčatá

@annamary27 @matakrok @minka051 držím vám moc palce a posielam zopár vírusikov TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

o tom potvrdení dievčatá som ani ja nepočula mi sme tiež len partneri a nič take od nas nepýtali.
S Deniskou som aj ja písala a mam take spravy ako romy 😵

romy........tak mali bol na pasoch akčný 😀 aj naša žabka bola poriadne akčná 😀 😀 až mi vadilo,že tak dlho ležím,ale bolo nas tam malo tak nas sestričky nehali ležat viac ako pol hodiny.
Dnes som mala poradnu zatial sa neotváram,ale čo sa tikalo výsledkov tak su není dobre hlavne kultivácia dal mi na pre liečenie čipky a vraj pri pôrode mi musia nasadiť antibiotika ☹

annamary27
4. jún 2010

@viera6,dakujem za tehu vírusík a želám ti ,aby čípky zabrali 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre