Príprava na IVF schválenie poisťovne a všetko okolo toho

sasko25579
31. aug 2009

Ahojte všetky.Je tu niekto v takej pozícii ako ja?/čakaáte este len na potvrdenie žiadosti od poisťovne/?Ako dlho sa čaká kým to poisťovna schváli?a čo potom?ako prebieha celá tá príprava na to všetko?dufam,že mi to poisťovna schváli,ale aj sa trošku bojím.Je to nevysvetlitelný pocit.Je tu niekto ako ja?????????????Ozvite sa........... 🙂

matakrok
11. jún 2010

@annamary27 mnam...francuzaky tie mam tiez rada 🙂
kde ste boli vsade v GR? ja som sa do nich tiez zalubila (ked si odmyslim, ze su lenivi ako vsi ). my sme mali vlani v juli damsku jazdu, na Korfu...s kamoskou z Prahy. no, najkrajsia dovca mojho zivota! to more, teple...nikde som take nevidela, ciste, jedlo perfektne! last minute, all inclusive v hoteli pri mori,letecky od nas priamo...do teraz z toho zijem 😔 a neboli tam ziadne deti okolo nas (t.z. ticho na plazi) 😵 aj ked deti mam rada...no a n a plazi ziadni slovaci ani cesi...takze volne komentare na frantikov a holandanov ....

annamary27
11. jún 2010

@matakrok, Maťka,šlak ma trafí,už niekolkýkrát sa mi podarilo zmazať dobre dlhú správu pre teba.jáááááj klud Marika,klud,začni písať odznova,ved máš času a času.

annamary27
11. jún 2010

@matakrok. Tak lásku ku Grécku som odštartovala tiež dovolenkou vo Korfu.Vzali nás tam so sestrou naši ,po mojej maturite.A to som vtedy moc nechcela s nimi ísť,lebo som bola zaláskovaná do mojho mužíčka len som ho ešte nemala zbaleného.
Potom som ho vzala na prvú spoločnú dovolenku na Korfu ,ale na iné miesto.Boli sme tam len my Slováci.
Dalším bol ostrov Kos,hotel bol vybudovaný s malých budov do kopca lemovaný uličkami a ked si chcela vzal ťa od recepcie malý bus až pred izbu.Pod oknom nám večer a ráno vyzvánali ovečky so zvoncami na krku-romantiše.Tam sa mi lubilo to,že si zakladali na peknom oblečení pri večery.

annamary27
11. jún 2010

@matakrok., Po Kos-e sme boli na Rhodose,na letisko sme odtialto odchádzali vtakej búrke a víchrici ,že sme mysleli,že nám odložia let.Na druhý den mi naši písali z domu,že burke za obeť padli kukurice,jablon,obrovská Slivka,boli svokre pomáhať likvidovať spúšť.A zaujímavé je,že svokra bola minulý rok na Rhodose s mojou krstnou a brali sme ich na letisko presne v takej istej búrke.

annamary27
11. jún 2010

@matakrok, A ešte k Rhodosu sa spájajú 2 príhody, na letisku medzi poslednými prešli kontrolou naši starý známy z Brezovej pod Bradlom a zistili sme,že idú presne tam kam my,aj na tak dlho a bývali sme oproti sebe a zažili kopec srandy.A sranda ma prešla pri balení domov,ked som zistila,že mi chýbajú darčeky a suveníri za 40eur/normálne mi zmizli z izby,museli mi ich čórknuť upratovačky,ale rieš to posledný den,nemalo to zmysel.
Minulý rok sme boli na Kréte ,myslím,že Rhodos a Krétu sme mali už 12dnové,lebo predtým sme chodili na týždnové a to je málo,ledva prídeš a už odchádzaš,hlavne ak ti blbo vyjdú odlety.Peťko sa mi vo dvojici začal pomaly nudiť po týždni,ale potom sme sa skamošili s jedným párom a bolo to fajn.Len sme sa bavili o tom,že takéto známosti sa potom nejak po dovolenke prestanú stýkať,oni nám dali v tomto smere za pravdu,chalan už organizoval grilovačku u nás v myšlienkach a potom im dal Peťo kontakt na nás a na nich sme si nepýtali,že ved sa ozvu a doteraz nič.
Tentorok som chcela ísť na Kefalóniu ale budem mať krpcov v brušku aj bez Kefalónie,hi hi 😀 😀 😀 😀

matakrok
11. jún 2010

@annamary27 xixixi...to s ami dobre citalo... 😀 joooj
na Rodose bola kamoska,ked bolo zemetrasenie 🙂 pili do rana a mysleli,z e to su o 6.00 rano popiti a ked kukli von,ludia vybehnuti na ulici z hotelov ze zemetrasenie 😀 😀 😀
Mykhonos a Kos su moje planovane destinacie!!!! dufam, ze sa nam tam s muzom podari niekedy dostat ...
my sme sa na dovci s nikym moc nekontaktovali, lebo presne,aj malo bolo Slovace (jedno lietko slo na cely ostrov, rozhodili nas), aj kazdy po navrate uz ma svoje starosti...ale opakovane sa vraciam k fotkam. casto. my sme zazili celodennu plavbu na mori do morskych jaskyn a na neobyvany ostrov. bol tam s nami spevak Iggy Popp...poznas? sedel s nami na palube, kamosk e dal autogram,spravili sme foto...to bola haluz! tiez sme si zicali auto a jazdili po ostrove ...

bukesanka
12. jún 2010

takže čakáme teraz dva týždne, ale to asi viete ;) zo 4 sa ujali dva, vraj pekné embryjká, ktoré si už hľadajú miestečko v mojom brušku 🙂

matakrok
12. jún 2010

@bukesanka 😀 perfis, nech sa drzia!
ja som mala 6 parikov, tiez sa vraj ujali len 2. takze tie 2 nam rovno dali. 😵

annamary27
12. jún 2010

@minka051,teraz by som potrebovala tvoju stávku,začala som normálne krvácať,brucho -chrbát bolia ako pi menzese,takže pojdem v pondelok s velmi malou dušičkou na ten prvý krvný test.Snád budem patriť medzi tie,ktoré aj počas krvácania su v tom. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

romy01
12. jún 2010

ahojte dievcata.

no minka dnes v noci som si uz aj myslela ze sa nieco zacina diat ale stale som 2 v 1. Dva razy som sa zobudila na bolesti v panve ale asi sa mi len roztahuju tam kosti alebo co. No a bola som doobeda na flakacke v butikoch a potom v tescu a teda ma prepadla po ceste bolest ako na ms ze som musela zastat a oddychnut si, ale aj to preslo. Ktovie ako dlho budem mat tieto stavy. V stredu mam poradnu tak budem vediet ci sa fakt uz zacinam otvarat alebo nie - uvidim.

baby pozeram ze rozoberate grecko - hmmmm ja by som sla okamzite hned a zaraz bez otazok. My chodievame len do grecka a mame schodene kopu ostrovov a vsade sa nam pacilo. Najlepsie je pozict si na pobyt motorku a prebrazdit vsetky zakutia, vsetky plaze, mestecka aj dedinky. My sme s original grekmi nikdy nemali problem, vzdy boli mily a poctivy, no treba si davat pozor na " ciernych" resp takych skor arabov alebo co su to zac, lebo taki sa nas viackrat pokusali obtiahnut o nejake tie eura ale aj to sme sa naucili kedy si davat pozor a skontrolovat blocek alebo vydavok.

minka ak ides vyberat dovolenku - kukni si koala tour last minutky na nete. som skoro odpadla ake su tam ceny- Letecky z blavy s polpenziou su uz od nejakych 195 eur + samozrejme letiskove poplatky a poistka ale stale sa to bohovsky oplati.

matakrok
12. jún 2010

cauky Romy01,
tak ty pobehujes s bruskom po butikoch v tychto horucavach? 😅 ta obdivujem, teda zvladas... 😀
hej, nacrtli sme temu Grecko...trochu zmeny , po tych nasich temach... 😉 aj my sme boli vlani cez Koala tours na last minute, fakt, krive slovo na nich nemozem povedat...sprievodkyna super. tiez odporucam Minke.

annamary27
12. jún 2010

Čaute kočky, k téme Grécko aj ja môžem odporučiť Tip travel a ten je vlastne už spojený so Seneca tours,Koala tours a Tatra tours,no ked mi krvácanie neprestane možno sa pridám k @minka051 a začnem sa kukať po last minute zájazde.Skončím PNku a môžem odletieť na dovolenku.Ja už verím iba na zázrak,že budem mať pozitívny výsledok po ET,trošku ma aj napínalo na plač,ale udržala som sa.Teraz som sama doma,manžel išiel na nejakú akciu čo máme v meste,chcela som ísť aj ja ,ale mám strašné krče,tak radšej ležím v posteli a jajkám,kedže si nemôžem dať ani žiadne analgetikum,ked neviem na stopro či som alebo nie som tehotná.Svokra sa zas išla s kamoškou flákať po našej mestskej časti,šak je vonku krásne,ale asi ju zožerú komáre,lebo sa nenastriekala.

cukotka
12. jún 2010

ahojte dievčatá, všetky Vás pozdravujem. Dlhšie som tu nebola, a pozerám, že sme sa zsae rozrástli 🙂 Takže vítam nové dievčatá a držím palce.

annamary27
12. jún 2010

ahoj @cukotka , mne by sa teraz palcov zišlo až-až,lebo začínam hádzať flintu do žita po prvom IVF,kukám,že máte zatial pekné meno NEMO pre bábo 😎 😎 😎

cukotka
12. jún 2010

annamary27 tak ja Ti ich držím, a prečo hádžeš flintu do žita. Nemo je zatiaľ len dočasné meno, lebo nám prvé IVF výšlo z jedného jediného vajíčka, a aj v tej rozprávke Hľadá sa nemo, sa Nemo narodil tak, že ostalo iba jedno vajíčko 🙂

denis19
12. jún 2010

ahoj cukotka! ako sa máte?

annamary27
12. jún 2010

@cukotka , prečo hádžem flintu do žita ?Včera som začala špiniť,ale dnes už normálne krvácam,bolí ma brucho,chrbát ako pri menštruácii,nebadám,že by to bolo slabšie ako obvykle.Pre pokoj v duši som si kupila test,a to som sa ja doma testovať nechcela a mala som tam len jednu čiarku a som 10tyden po ET. ☹

cukotka
12. jún 2010

Denis, ale toto? No vitaj. Malá je nádherná 🙂 Ty sa pochváľ, my celkom fajn, v týždni idem na morfologický ultrazvuk, tak snáď sa dozviem pohlavie, a v pondelok začal Nemo kopkať 🙂

cukotka
12. jún 2010

annamary27, uff tak to neveští nič dobré, a koľký pokus?

denis19
12. jún 2010

Cuki..tka super Nemo už bude mít pohlaví a tvar..no to se teším...no co já..konečne doma a v kolotoči plínek, hovínek, grcek a varení mléka......videla jsi i dnešní volební foto ??????? a chodíš do práce a jak snášíš totho teplo?

annamary27
12. jún 2010

@cukotka, aj ja si myslím,že to nie je dobré aj ,ked som čítala a aj poznám mnoho príbehov o ženách čo krvácali ešte niekolko mesiacov za sebou a o tehotenstve sa dozvedeli až v 3ťom-4tom-5tom mesiaci,ale toto ukludnovanie mi moc nepomáha,lebo v našej rodine sa nikdy nič nepodarí na prvý krát.To je naše prvé IVF,všetko ľšlo ako po masle, doteraz. 😖

cukotka
12. jún 2010

Denis, ale veď toto sme chceli nie? 🙂

cukotka
12. jún 2010

annamary27 je mi to ľúto, a skúsite aj druhý pokus?

cukotka
12. jún 2010

Denis, tak ty si iná kočka. Dlhé vlasy, vyštíhlená, no super

denis19
12. jún 2010

jojo cuki..já se nestežuji..snad...ale konstatuji 😀 😀 😀 😀 ted andílekspinká tak je pohodička, jen nevím jak dlouho jí to vydrží.....
a co kajtočko jak se ji vede?

denis19
12. jún 2010

stím vyštíhlením neprehánej a na vlasynemám čas 😀 😀 😀 😀

cukotka
12. jún 2010

kajticko sa má fajn, užíva si tehotenstvo. Ja sa chcem ísť zajtra trošku okúpať, a lahúčko opáliť 🙂
Takže Karolínka je takéto poslušné dievčatko? No super

denis19
12. jún 2010

🙂 ale ano Karolínka je super,jen je príliš aktivní a potom neví co sama se sebou,ale to se asivekem zlepší, jak bude moci delat i jiné činnosti než ležet....
s tou vodoui sluníčkem opatrne......dávej na sebe i nema pozor!!!
kajticko moc pozdrav a ať se nekdy ukáže...a už ví co tosí v tom domečku?

matakrok
12. jún 2010

@annamary27 ahoj,
tak neviem,ako by som ta potesila...nemala si ostat sama doma. 😒 co povedal na to manzel?
moj muz tiez pobehoval po kadejakych akciach vonku a mna to strasne lakalo ist von. tak som sa aspon previezla do centra cez vychadzku a dala si na Hlavnej kavu s kamoskou.

annamary27
12. jún 2010

@matakrok , manžel na to povedal, nemysli na to /no nemysli na to ,ked to máš pred očami pri každej návšteve wc a brucho ťa bolí ja svina,dokonca som prala aj gaťky a plachtu,lebo som tak nešťastne pretiekla.Potom povedal,že tak pojdeme na dalšie ,jasné,šak on sa nemusí dopovať injekciami a absolvovať všetky tie zákroky,vyšetrenia a nervy.Lepšie,že je vonku,ja si tu revem a aspon nie som na neho zlá.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre